• Ново
JIGU Нов Лаптоп Батеријата J1KND За DELL Inspiron M501 M501R M511R N3010 N3110 N4010 N4050 N4110 N5010 N5010D N5110 N7010 N7110

JIGU Нов Лаптоп Батеријата J1KND За DELL Inspiron M501 M501R M511R N3010 N3110 N4010 N4050 N4110 N5010 N5010D N5110 N7010 N7110

DEN 769.92

Износот
Во форма достапна за нарачката


Предмети опис
Батерија Тип : Li-io
Капацитетот на батеријата : 10.8 V-4400m Ah и 10.8 V-5200m Ah (ве молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област)
Батеријата Клетки : 6 клетки
Тип На Производ : Замена На Батеријата
Состојба : 100% JIGU Сосема Нов , 12 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Предмети фото шоу
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
10.8 V-4400m Ah
10.8 V-5200m Ah/57 WH
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Dell J1 KND, 312-0233, 04 YRJH, FMHC10, TKV2 V, YXVK2, J4 XDH, 9 TCXN, 9 T48 V, 965 Y7, 4 T7 JN, 312-0234, 383 CW, W7 H3 N Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За Dell За Inspiron 13 R Серија 13 R (3010-D330) 13 R (3010-D370 HK) 13 R (3010-D430) 13 R (3010-D460 HK) 13 R (3010-D520) 13 R (N3010) 13 R (N3010 D-148) 13 R (N3010 D-168) 13 R (N3010 D-178) 13 R (N3010 D-248) 13 R (N3010 D-268) 13 R (T510431 TW) 13 R (T510432 TW) 13 R(3010-D370 TW) 13 R(3010-D381) 13 R(3010-D460 TW) 13 R(3010-D480) 13 R(3010-D621) 13 R(Ins13 RD-348) 13 R(Ins13 RD-448) 13 R(Ins13 RD-448 LR) За Inspiron 14 R Серија 14 R (4010-D330) 14 R (4010-D370 HK) 14 R (4010-D370 TW) 14 R (4010-D381) 14 R (4010-D382) 14 R (4010-D430) 14 R (4010-D460 HK) 14 R (4010-D480) 14 R (4010-D520) 14 R (Ins14 RD-438) 14 R (Ins14 RD-448 B) 14 R (Ins14 RD-458) 14 R (N4010) 14 R (N4010 D-248) 14 R (N4010 D-258) 14 R (N4110) 14 R (T510401 TW) 14 R (T510402 TW) 14 R (T510403 TW) 14 R(4010-D460 TW) За Inspiron 15 R Серија 15 R (5010-D330) 15 R (5010-D370 HK) 15 R (5010-D382) 15 R (5010-D430) 15 R (5010-D460 HK) 15 R (5010-D480) 15 R (5010-D481) 15 R (5010-D520) 15 R (N5010) 15 R (N5010 D-258) 15 R (N5010 D-278) 15 R (N5110) 15 R(Ins15 RD-458 B) 15 R(Ins15 RD-488) За Inspiron 17 R Серија 17 R (N7010) 17 R (N7110) M501 : M5010 M5010 D M5010 R M501 D M501 R M5030 M5030 D M5030 R N3010 N3010 D N3010 R N3110 N4010 N4010-148 N4010 D N4010 D-158 N4010 R N4110 N5010 N5010 D-148 N5010 D-168 N5010 R N5110 N7010 N7010 D N7010 R N7110 13 R(Ins13 RD-438) За Vostro 3450 За Vostro 3550 За Vostro 3750
За НАС :
1.Ние сме производител застапник и дистрибутер на компатибилен лаптоп батерии кои набавка за сите видови на клиенти и уживаат висок углед во светот, Ние нудејќи премиум квалитет лаптоп батерии во неверојатно конкурентни цени, сите во безбеден и удобен платформа.
2.Ние имаме комплетен инженеринг објект за батеријата пакет тестирање. Ова ни овозможува да се обезбеди најмногу до-to-date батеријата пакет тестирање за најнапредните преносни потрошувачки електронски производи. Ние продаваме само квалитетни производи од квалитетни добавувачи,сите батерии да бидат тестирани пред да го продаде.
3.Имаме еден посветен тим на клиентите директори кои се секогаш подготвени да ви помогнеме да најдете лаптоп батеријата ви треба со поддршка на тебе со нивните продолжен производ знаење и експертиза на лаптоп батерии
4.Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашиот веб-сајт се 100% JIGU сосема нов и слободни од дефекти во материјалот и изработката - Ние никогаш не продаваме користи и refurbished батерии. Шопинг со нас е сигурна и безбедна. Ако не сте задоволни со нашата производи за било која причина, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа. Нашата цел е 100% задоволството на клиентите.
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.

Особините

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
N4010 383CW 451-11510 4T7JN 965Y7 9T48V 9TCXN
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Батеријата Боја:
Црна
Гаранција:
1 година
мобилен:
6 ќелија , Сосема нов Одделение А++
Уверение:
CE,FCC,RHOS
Црна:
Црна
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

3 Cell Нов Лаптоп Батеријата за ASUS Eee PC X101 X101C X101CH X101H A31-X101 A32-X101 Бесплатен Превозот

Како да се цел на батеријата?1 Осигурете се дека батеријата е погодна за вашиот лаптоп, ве молиме да користите "Ctrl+F" за да пребарувате вашата батерија модел од Производи Опис .2...

DEN 715.20

НОВИ 8 МОБИЛЕН Батерија за HP HSTNN-XB60 KU533AA NBP8A82 NBP8A82B2 8530

Превозот Политика : *** Известување за ЕМС Превозот само ***Ако одберете БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ОД EMS, Вашата цел ќе биде предаден од страна наХонг Конг или Кина Пост Воздух mail со Следење на Број ,и Превозот период треба да биде 1020 работни дена .EMS Бесплатен Превозот се применува за цел до 5pcs или повеќе предмети!!!Опис : Батерија Тип : LiionНапон : 14.4 VКапацитет : 5200m AhТип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Состојба : 100% Сосема Нов, 24 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !!Лаптоп НОВИ 8 МОБИЛЕН Батерија за HP HSTNNXB60 KU533 AA NBP8 A82 NBP8 A82 B2 8530Замена За HP Дел број : 458274421 484788001 493976001 501114001 HSTNNLB60 HSTNNOB60 HSTNNXB60 KU533 AA Одговара Машина МоделиЗа HP Elite Book 8530p Elite Book 8530w Elite Book 8540p Elite Book 8540w Elite Book 8730p Elite Book 8730w Elite Book 8740w Pro Book 6545b

DEN 1139.00 1199.04

29wh Лаптоп со Батерија за Павилјон 11-n X360 Серија 11-n010dx 751875-001 Pl02xl Hstnn-lb6b Tpn-c115 HSTNN-DB6B 751681-231

Капацитет : 29 WhНапон : 7.6 VДел Број : PL02 XL HSTNNDB6 B HSTNNLB6 B TPNC115 751681421(21 CP6 / 60 / 80) 751875001Одговара Лаптоп Модел : за HP ПАВИЛЈОН 11 X360 СЕРИЈА 11n010dx Павилјон 11N030 TU 11N014 TU X360VALENX ELECTRONICS CO., LTD VALENX ELECTRONICS CO., LTD е компанија која е фокусирана на дизајн и производство на лаптоп батерии...

DEN 1320.00

JIGU Бесплатен превозот C32-TAICHI21 Оригинални лаптоп со Батерија За Asus Taichi Ultrabook 21 35Wh 11.1 V 3200mAh Taichi21 батеријата

100% оригинални батеријата100% гаранција тестирани ok (ок) пред испоракаМоже да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.C32TAICHI21 лаптоп батерии може да го замени следните дел број : C32TAICHI21 C32TAICHI21 лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : 3568 ATaichi 21 Taichi 21 Taichi Ultrabook 21CW001 H Taichi Ultrabook 21CW001 P Taichi Ultrabook 21CW002 H Taichi Ultrabook 21CW003 H Taichi Ultrabook 21CW004 H Taichi Ultrabook 21CW005 P Taichi Ultrabook 21DH51 Taichi Ultrabook 21DH71Имајте на ум.Слики за повикување само,на специфичен вид преовладуваат! Ако ви треба најновите и тековната слики, ве молиме контактирајте со нас !Поради транспорт проблеми, производ изглед може да има мали гребнатини.Тоа не е можно, не сите.Ако не може да се прифати, ве молиме да не цел...

DEN 2160.00 2571.36

JIGU Лаптоп со Батерија За Леново FRU 42T4690 42T4688 ASM 42T4691 51J0497 42T4833 42T4832 42T4689 42T4691 ThinkPad T400s 2823 T410s

Најдобри Желби За Вас и да Имате Убав Ден!Предмети опис Батерија Тип : Liion Напон : 11.1 V Батерија Капацитет : 3800m Ah Батеријата Клетки : 6cells Тип на Производ : Замена на Состојбата на Батеријата : 100% Сосема Нов , 12 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !Предмети фото шоуВе молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и број на делот од вашиот уред...

DEN 1593.60

Големо на Нова 6cells лаптоп со батерија ЗА SONY VAIO VGN PCG VGC Серија VGP-BPL2C VGP-BPS2.CE7 VGP-BPL2.CE7 VGP-BPS2 бесплатен превозот

Изберете нашите причини? 1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба...

DEN 793.00 862.56

Батерија за HP павилјон G6 G62 G56 G72 CQ32 CQ42 CQ43 CQ56 CQ62 CQ72 MU06 MU06XLHSTNN-UB0W DV6 DM4 MU06 MU09 593553-001

Опис : Батерија Тип : LiionНапон : 10.8 VЕтикета Капацитет : 5200m AhПолн капацитет : 4400m AhТип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Состојба : 100% Сосема Нов, 24 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !!MU06 5200m Ah батеријата за HP Павилјон g6 DM4 DM4 T DV3 DV5 DV6 DV6 T DV7 G4 G6 Г7 G62 G62 T G72 MU06 HSTNNUBOW CQ42 CQ56 CQ62Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и број на делот од вашиот уред.Притиснете"Ctrl+F"за да пребарувате на вашиот лаптоп модел или батеријата дел број од нашата листа.Компатибилен Дел Броеви HSTNNCBOX HSTNNQ60 C HSTNNQ61 C HSTNNQ62 C HSTNN178 C HSTNN179 C HSTNN181 C MU06 MU09 WD548 AA WD549 AA HSTNNQ61 C HSTNNQ62 C HSTNNCBOW HSTNNIB0 N HSTNNIB0 X HSTNNIB1 E HSTNNOB0 X HSTNNOB0 Y HSTNNYB0 X NBP6 A174 NBP6 A174 B1 NBP6 A175 NBP6 A175 B1 586028341 586006321 586006361 593553001 588178141Компатибилни Модели Се ВклопуваатЗА COMPAQЗА COMPAQ 435 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА COMPAQ 436 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА COMPAQ CQ430,ЗА COMPAQ CQ630,ЗА COMPAQ Presario CQ32,ЗА COMPAQ Presario CQ42,ЗА COMPAQ Presario CQ43,ЗА COMPAQ Presario CQ56,ЗА COMPAQ Presario CQ56z200 CTO,ЗА COMPAQ Presario CQ57,ЗА COMPAQ Presario CQ62,ЗА COMPAQ Presario CQ62z200 CTO,ЗА COMPAQ Presario CQ62z300 CTO,ЗА COMPAQ Presario CQ630,ЗА COMPAQ Presario CQ72ЗА COMPAQ Presario CQ42100 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ42200 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ42300 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ42400 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ43100 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ43200 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ43300 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ43400 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ56100 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ56200 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ57100 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ62100 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ62200 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ62300 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ62400 СеријаЗА COMPAQ Presario CQ62СеријаЗА HPЗА HP 430 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 431 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 435 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 630 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 631 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 635 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 636 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 650 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP 655 Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP Завист 151100,ЗА HP G32,ЗА HP G72t,ЗА HP G42,ЗА HP G56,ЗА HP G62,ЗА HP G62m300 CTO Лаптоп КОМПЈУТЕР,ЗА HP G62x400 CTO,ЗА HP G72,ЗА HP Павилјон dv4t4000 CTO,ЗА HP Павилјон dv4t4100 CTO,ЗА HP Павилјон dv5t2100 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t4000 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t6000 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t3100 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t3000 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t3200 CTO,ЗА HP Павилјон dv6t6b00 CTO,ЗА HP Павилјон dv6z3100 CTO,ЗА HP Павилјон dv71400,ЗА HP Павилјон dv7t4000 CTO,ЗА HP Павилјон dv7t4100 CTO,ЗА HP Павилјон dv7t5000 CTO,ЗА HP Павилјон dv7t6000 CTO,ЗА HP Павилјон dv7t6b00 CTO,ЗА HP Павилјон g4,ЗА HP Павилјон g4t1000 CTO,ЗА HP Павилјон g4t1100 CTO,ЗА HP Павилјон g4t1200 CTO,ЗА HP Комора г7,ЗА HP Павилјон g7t1000 CTOЗА HP 2000 СеријаЗА HP Завист 171000 СеријаЗА HP Завист 171100 СеријаЗА HP Завист 171200 СеријаЗА HP Завист 172000 СеријаЗА HP Завист 172100 СеријаЗА HP Завист 17t1000 СеријаЗА HP Завист 17t2000 СеријаЗА HP G42100 СеријаЗА HP G42200 СеријаЗА HP G42300 СеријаЗА HP G42400 СеријаЗА HP G42t СеријаЗА HP G56100 СеријаЗА HP G62100 СеријаЗА HP G62400 СеријаЗА HP G62СеријаЗА HP G62б СеријаЗА HP G62t СеријаЗА HP G72100 СеријаЗА HP G72СеријаЗА HP G72б СеријаЗА HP Павилјон dm41000 СеријаЗА HP Павилјон dm41100 СеријаЗА HP Павилјон dm41200 СеријаЗА HP Павилјон dm41300 СеријаЗА HP Павилјон dm42000 СеријаЗА HP Павилјон dm43000 СеријаЗА HP Павилјон dm4t СеријаЗА HP Павилјон dv34000 СеријаЗА HP Павилјон dv34100 СеријаЗА HP Павилјон dv34200 СеријаЗА HP Павилјон dv44000 СеријаЗА HP Павилјон dv44100 СеријаЗА HP Павилјон dv5 СеријаЗА HP Павилјон dv52000 СеријатаЗА HP Павилјон dv52100 СеријатаЗА HP Павилјон dv63000 СеријаЗА HP Павилјон dv63100 СеријаЗА HP Павилјон dv63200 СеријаЗА HP Павилјон dv63300 СеријаЗА HP Павилјон dv64000 СеријаЗА HP Павилјон dv66000 СеријаЗА HP Павилјон dv66100 СеријаЗА HP Павилјон dv66b СеријаЗА HP Павилјон dv74000 СеријаЗА HP Павилјон dv74100 СеријаЗА HP Павилјон dv74200 СеријаЗА HP Павилјон dv74300 СеријаЗА HP Павилјон dv75000 СеријаЗА HP Павилјон dv76000 СеријаЗА HP.

DEN 848.00 892.80

5200MaH Лаптоп со батерија За Леново 3000 G430 G450 G530 G550 N500 Z360 B460 B550 V460 V450 G455 G555 Y430 l08s6y02

Опис : Батерија Тип : LiionНапон : 11.1 VКапацитет : 4400m AhТип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Состојба : 100% Сосема Нов, 24 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !!5200 Ma H Лаптоп со батерија За Леново 3000 G430 G450 G530 G550 N500 Z360 B460 B550 V460 V450 G455 G555 Y430 l08s6y02Компатибилни Модели : 42 T472542 T472651 J022657 Y626657 Y652757 Y6528ASM 42 T4586ASM 42 T4728FRU 42 T4585FRU 42 T4727L06 L6 Y02L08 L6 C02L08 L6 Y02L08 N6 Y02L08 O6 C02L08 S6 C02L08 S6 D02L08 S6 Y02Одговара Модели : 3000 B4603000 B5503000 G4303000 G430 41523000 G430 41533000 G430 A3000 G430 L3000 G430 LE3000 G430 M3000 G4503000 G450 29493000 G450 A3000 G450 M3000 G4553000 G530 3000 G530 41513000 G530 44423 U3000 G530 DC T34003000 G530 A3000 G530 M3000 G5503000 G5553000 N5003000 N500 423352 UG430G450G455 AG530G550G5502958 LEUG5502958 LFUIdea Pad B460Idea Pad G430Idea Pad G430 20003Idea Pad V460Idea Pad V460 AМФИ(А)Idea Pad V460 AМФИ(H)Idea Pad V460 AМФИ(T)Idea Pad V460 AISEIdea Pad V460 AОIdea Pad V460 AО(А)Idea Pad V460 AО(Т)Idea Pad V460 APSI(H)Idea Pad Z360Idea Pad Z360091232 UIdea Pad Z360091233 UIdea Pad Z360 AОIdea Pad Z360 APSI

DEN 848.00 892.80

Новата Батерија AP11D4F AP11D3F за ACER Стремат S3 S3-951 S3-951-2464G24iss S3-951-6464 S3-951-6646 MS2346 Лаптоп Батеријата

Опис : Батерија Тип : LiionНапон : 11.1 VКапацитет : 3080m AhТип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Состојба : Нова, 24 месеци гаранција!Сертифицирани од страна CE & Rohs !!ОЕМ Лаптоп со батерија за да се Стремат Ultrabook S3 ASACER S3 MS2346 S3951 S3391 AP11 D3 F AP11 D4 F 3 ICP5 / 65 / 88 3 ICP5 / 67 / 90Компатибилен Дел Број : AP11 D3 F AP11 D4 F 3 ICP5 / 65 / 88 3 ICP5 / 67 / 90 MS2346 KB1097 БТ.00303.026 BT00303026 Одговара на Следните Лаптоп Модели : За Acer Стремат S Ultrabook се Стремат S3 се Стремат S3 Ultrabook 13.3" се Стремат S3391 се Стремат S3951 се Стремат S39516646 се Стремат S39516464 се Стремат S39516432 се Стремат S39516675 се Стремат S39516828 се Стремат S39516826 се Стремат S39512464 G34iss се Стремат S39512464 G52nss се Стремат S39512464 G24iss се Стремат S39512464 G52nss

DEN 1184.00 1246.08

LMDTK Нови 6cells лаптоп со батерија ЗА SONY VAIO CA CB на ПРИМЕР, ЕЈ EJ ELSERIES VGP-BPL26 VGP-BPS26 VGP-BPS26A основни поени 26 бесплатен превозот

Изберете нашите причини? 1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов 2 Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба...

DEN 1266.00 1582.56

5200mAH батеријата За Asus A43 A53 A53S A53z A53SV A53SV K43 K43E K43J K43S K43SV K53 K53E K53F K53J K53S K53SV K53T K53U A32-K53

Капацитет : 5200m Ah Напон : 10.8 V Батерија Мобилен : 6 Клетки Хемија : Liion Боја : Црна Потекло : Кина Дел Број : за AsA31K53 A32K53 A41K53 A42K53 Одговара Лаптоп Moderl : за AsX8 C Серија A43 Серија A43 B A43 BY A43 E A43 F A43 J A43 JA A43 JB A43 JC A43 JE A43 JF A43 JG A43 JH A43 JN A43 JP A43 JQ A43 JR A43 JU A43 JV A43 S A43 SJ A43 SV A43 U A53 Серија A53 B A53 BY A53 E A53 F A53 J A53 JA A53 JB A53 JC A53 JE A53 JH A53 JQ A53 JR A53 JT A53 JU A53 S A53 SD A53 SJ A53 SV A53 T A53 TA A53 U K43 Серија K43 B K43 BY K43 E K43 F K43 J K43 S K43 SJ K43 SV K43 U K53 Серија K53 B K53 BY K53 E K53 F K53 J K53 S K53 SD K53 SJ K53 SV K53 T K53 TA K53 U X43 Серија X43 B X43 BY X43 E X43 J X43 JE X43 JF X43 JR X43 JX X43 S X43 SJ X43 SR X43 SV X43 T X43 U X43 V X44 Серија X44 C X44 H X44 HO X44 HY X44 L X44 LY X53 S Серија X53 SVSX097 V X53 SVSX111 V X53 SVSX117 V X53 SVSX132 V X53 SVSX173 V X53 SVSX179 V X53 SVSX200 V X53 SVSX213 V X53 SVSX214 V X53 SVSX218 V X53 SVSX231 V X53 SVSX246 X53 SVSX296 V X54 Серија X54 F X54 H X54 HB X54 HY X54 K X54 L X54 LB X54 LY X84 Серија X84 C X84 H X84 HO X84 HY X84 L X84 LY X84 S X84 SL Кратко Упатство за Употреба 1.За употреба нова батерија, ќе е подобро да се обидете со неколку циклуси на извршувањето на 5% ,тогаш полнење до 95%...

DEN 887.52

LMDTK Нови 9cells лаптоп со батерија ЗА SONY VAIO CA CB на ПРИМЕР, ЕЈ EJ ELSERIES VGP-BPL26 VGP-BPS26 VGP-BPS26A основни поени 26 бесплатен превозот

Изберете нашите причини? 1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов...

DEN 1788.00 2206.56

Големо на Нова 9cells лаптоп со батерија за Asus A43 A53 K43 K53 X43 A43B A53B K43B K53B X43B Серија A32-K53 A42-K53 Бесплатен превозот

Добредојдовте на нашата Продавница, вашиот лаптоп компјутери Моќ РешениеВи посакувам среќен Ешопинг искуство!【 Трговија на големо цена】 трговија на Големо Нови 9cells лаптоп со батерија за AsA43 A53 K43 K53 X43 A43 B A53 B K43 B K53 B X43 B Серија A32K53 A42K53 Бесплатен превозотОваа A32K53 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : за AsA32K53 A42K53 Оваа A32K53 батеријата е компатибилна со следниве модели : за AsA43 Серија A43 B A43 BY A43 E A43 F A43 J A43 JA A43 JB A43 JC A43 JE A43 JF A43 JG A43 JH A43 JN A43 JP A43 JQ A43 JR A43 JU A43 JV A43 S A43 SJ A43 SV A43 U A53 Серија A53 B A53 BY A53 E A53 F A53 J A53 JA A53 JB A53 JC A53 JE A53 JH A53 JQ A53 JR A53 JT A53 JU A53 S A53 SD A53 SJ A53 SV A53 T A53 TA A53 U K43 Серија K43 B K43 BY K43 E K43 F K43 J K43 S K43 SJ K43 SV K43 U K53 Серија K53 B K53 BY K53 E K53 F K53 J K53 S K53 SD K53 SJ K53 SV K53 T K53 TA K53 U X43 Серија X43 B X43 BY X43 E X43 J X43 JE X43 JF X43 JR X43 JX X43 S X43 SJ X43 SR X43 SV X43 T X43 U X43 V X44 Серија X44 C X44 H X44 HO X44 HY X44 L X44 LY X53 S Серија X53 SVSX097 V X53 SVSX111 V X53 SVSX117 V X53 SVSX132 V X53 SVSX173 V X53 SVSX179 V X53 SVSX200 V X53 SVSX213 V X53 SVSX214 V X53 SVSX218 V X53 SVSX231 V X53 SVSX246 X53 SVSX296 V X54 Серија X54 F X54 H X54 HB X54 HY X54 K X54 L X54 LB X54 LY X84 Серија X84 C X84 H X84 HO X84 HY X84 L X84 LY X84 S X84 SL

DEN 1184.00 1246.08

GB06 DM1-3000 Батеријата за HP HSTNN-E05C HSTNN-OB2D HSTNN-YB2D 3105m за Павилјон DM1-3200 DM1-3100 626869-321 626869-851 A2Q94AA

Преглед : 100% Сосема Нов,Целосно компатибилни замена.Мобилен : 6Хемија : LiionНапон : 10.8 VКапацитет : 4400m AhБоја : СребренаТежина : 400gEAN : 0602766374212Дел Број : 626869321, 626869851, 628419001, A2 Q94 AA,GB06, GB06055CL, HSTNNE05 C, HSTNNOB2 D,HSTNNYB2 D, XQ504 AA#ABB, XQ504 AAКомпатибилност : Павилјон DM13000 Серија Павилјон DM13100erПавилјон DM13000au Павилјон DM13100evПавилјон DM13001au Павилјон DM13100saПавилјон DM13002au Павилјон DM13100sbПавилјон DM13003au Павилјон DM13101eaПавилјон DM13004au Павилјон DM13101egПавилјон DM13005au Павилјон DM13101eoПавилјон DM13005xx Павилјон DM13101sgПавилјон DM13006au Павилјон DM13105ezПавилјон DM13007au Павилјон DM13110ebПавилјон DM13010 Павилјон DM13110enПавилјон DM13010 AU Павилјон DM13110eoПавилјон DM13010nr Павилјон DM13110ewПавилјон DM13011nr Павилјон DM13110ezПавилјон DM13014au Павилјон DM13113eeПавилјон DM13015au Павилјон DM13113seПавилјон DM13016au Павилјон DM13120eПавилјон DM13017au Павилјон DM13121esПавилјон DM13018au Павилјон DM13125edПавилјон DM13020Павилјон DM13125sdПавилјон DM13022au Павилјон DM13130ebПавилјон DM13023nr Павилјон DM13130efПавилјон DM13025dx Павилјон DM13130ejПавилјон DM13040ca Павилјон DM13130sfПавилјон DM13060la Павилјон DM13130sjПавилјон DM13070la Павилјон DM13135sfПавилјон DM13080la Павилјон DM13170laПавилјон DM13090la Павилјон DM13180egПавилјон DM13100 Павилјон DM13185egПавилјон DM13100eo Павилјон DM132001.За користење на нова батерија, ќе е подобро да се обидете со неколку циклуси на извршувањето на 5% ,тогаш полнење до 95%.2.Не секогаш снема батерија на 0%,ова ќе го направи тоа оштетени или употреба живот shortend.3.Не се стави настрана батерија за долго време(повеќе од 2 месеца),ова ќе предизвика клетки во внатрешноста на батеријата губи рамнотежа, батеријата нема да биде обвинет повторно или нејзиното траење време го скратува,па не полнење на батеријата најмалку еден пат во рок од два месеци.4.Не расклопување,здроби или пункција.не правете краток надворешни контакти.не ги фрлајте во оган или вода.5.Изберете точниот лаптоп адаптер.Ние прифаќаме зачувам за кредитна картичка.1.Нормално,Предмети ќе биде предаден во рамките на 3 дневна по исплата е расчисти.(Sat...

DEN 887.52