• Ново
LED Фото Рамка Lightboxes Затворен

LED Фото Рамка Lightboxes Затворен

DEN 29280.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

LED Фото Рамка Lightboxes Внатрешна :
I. Детали :
1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .11mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Особините

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,FCC,RoHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
can be customed
Карактеристики:
висока осветленост
Висина:
може да се customed
Ширина:
25MM
Број На Модел На:
CQ-062
Големината На Рамката:
510mmx684mm
Осветлување област големина:
420mmx594mm
рамка боја:
Сребро.
Извор На Светлина:
Бела led светла
Гаранција:
12 месеци
Стил:
Монтажа на ѕид
Адаптер стандард:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА АУ САД ЕУ

Купувачите избираат и

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен прилики

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен приликиОбјектотзатворен полна боја led дисплејБрој На Модел НаP4Пиксели Теренот4mmПиксел Густина(точки / m⊃2;)62500Пиксели Конфигурација3 ВО 1LED ТипSMD2121Модул големина(mm)256*128mmМодул Резолуција(точки)64*32Мин.Гледање на Далечина(м)≥4Осветленоста(cd / m⊃2;)≥1500Хоризонтална Агол на Гледање(степен)≤110°Просечната Потрошувачка на Енергија(w / m⊃2;)7001400Скенирање На Чекање1 / 16Заштита НивоIP43Кабинетот Големина(mm)512*512mmТемпература На БојаСветлината на Р...

DEN 78124.80

3m 9.8 ft 16pin виножито боја центар рамен кабел за внатрешна и надворешна led дисплеј

3m 9.8 ft 16pin виножито боја центар рамен кабел за внатрешна и надворешна led дисплејLenth : 3м / парчеКоличина : 10 парчеЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 1536.00

osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени светлина кутија предводени од модулот 240-270lm лента на светлина за светлина кутија 1000pcs/ многу бесплатен превозот

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ!!!! osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени светлина кутија предводени од модулот 240270lm лента на светлина за светлина кутија 1000pcs / многу1...

DEN 156000.00

60leds WS2812B RGB addressable прстен;DC5V текст;RGB полн колор;круг LED пиксели

Интелигентни обратна поларитетот заштита, напојување обратна поларитетот нема да ја оштети IC.IC контрола коло и моќ LED место светло за комунални услуги.Контрола коло чип со RGB компоненти во пакет во 5050, да се формира целосна надворешна контрола пиксели.вграденво сигнал обликувањето коло ниту еден пиксел по приемот на сигналот низ бранови обликување и потоа излез за да се обезбеди линија waveform изобличување нема да се акумулира.Вграденво сила на ресетирате и кафена и надвор ресетирате коло.trichromatic боја на секој пиксел може да се реализира 256 истакна, заврши 16777216 бои на сите вистински колор дисплеј, скенирање фреквенција е не помалку од 400 Hz / s.сериски каскада интерфејс, преку сигнал линија за да се заврши на примање и декодирање на податоци.трансфер пренос растојанието меѓу било кои две точки во помалку од 5 метри без никакви дополнителни circuitry.Кога освежете го оценувате на 30 рамки / сек, cascading број на не помалку од 1024 поени.за пренос на брзини до 800 Kbps.Боја на светлина многу конзистентни, ценаефикасен.Тип8 LED16 LED24 LED30 LED60 LEDНадворешниот дијаметарВнатрешен дијаметарНето Тежина6g7g9g10g20gIC ТипWS2811 / WS2812 BWS2811 / WS2812 BWS2811 / WS2812 BWS2811 / WS2812 BWS2811 / WS2812 BПиксели Количина8pixel16pixel24pixel30pixel60pixelРаботен НапонDC5 VDC5 VDC5 VDC5 VDC5 VОбликотполн кругполн кругполн кругполн кругполн круг

DEN 576.00

Висок квалитет на целосно боја led дисплеј поддршка DVI и HDMI интерфејсот colorlight s4 испраќачот прима кутија

Висок квалитет на целосно боја led дисплеј поддршка DVI и HDMI интерфејсот colorlight s4 испраќачот прима кутијаВидео Извор ИнтерфејсИнтерфејс типDVIТекст резолуција1920*1200 максимумВидео извор рамка го оценувате60 Hz, со поддршка за автоисправкаПримате видео областПроизволно поставена на локацијатаGigabit Ethernet порта излезНето број на порта4 gigabit Ethernet портиКонтрола на површина од пристаништето2.3 милиони пиксели максималнаМакс во Ширина : 4096pixels, Макс во Висина : 2560 пикселиПренос на далечинаCAT5≤140 M;CAT6≤170 M;Оптички влакна : Нема ограничувањеCascadingПоддршка произволни cascading помеѓу нето портиПренос на чекањеРамка на владата, конвенцијата на правата на детето да се провери во прилогПоврзување на опрематаДобивањето на картичкатаСите Colorlight примање серијаПериферни уредиМултифункционален картичка, оптички влакна трансиверите, gigabit switcherСпецификацијаГолемина1 U стандард кутијаВлезен напонAC 100~240 VНоминална моќност потрошувачка8 WТежина2kgНадворешни интерфејсиИнтерфејс за конфигурацијаUSB 2.0*1DVI информацииПрисутни информации за рамка стапка, blanking вредност, часовник, судија статус помеѓу видео картичка и на видео процесорОсветленоста контрола на копчетоЈа прилагодите јасноста на боите нивоа и автоматски да се зачувуваат во испраќање на картичкаВо реално време за конфигурацијаГама, контрола област, параметри поставувањеПрилагодување на светлината и chromaticityЈа прилагодите јасноста на боите и chromaticity да ги задоволи вашите специфични потребиSmart detection системСензори извештај температура, влажност, итнПовеќе функцииПроизволни cascading повеќе испраќачиDual USB интерфејс овозможува cascading повеќе испраќачи заедно, синхрони параметар поставување и читање назадПовеќе екранот контролаКонтрола на повеќе екрани со различни големини истовременоПозадина играПоддршка позадина играБЕР откривањеОткривање на Етернет кабел за квалитет и да било дефектиИме На Производ : S4 ИспраќачотКраток Вовед : S4 испраќачот, поседува моќно видео сигнал приемниот капацитет и поддржуваDVI и HDMI сигнал на текст, во кој max текст резолуција е 1920*1200 пиксели...

DEN 19440.00

osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени led модули за светлина кутија 240-270lm предводени од модулот string светла светла бела

osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени led модули за светлина кутија 240270lm предводени од модулот string светла светла бела1...

DEN 45360.00

Отворено Акрилик блиц пред осветлена писма знак одбор

Опис на материјалот : Акрил и ПВЦ Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : целиот осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 56544.00

3D отворено рекламирање акрилик led продавница marquee светлина писма знак

материјал : Смола и нерѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : пред осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 9600.00

Led светло за знак кутија работ осветлување 24v 1.2 w напојува со оригинални Nichia поведе со УЛ сертификација E468389

Led светло за знак кутија работ осветлување 24v 1.2 w напојува со оригинални Nichia поведе со УЛ сертификација E468389 Презентацијадетали за производот модел бр...

DEN 44400.00

ТФ-A6UW WIFI+USB предводени од Модулот за контрола на картичка за еден&двојна боја Безжична p4.75, p10, p16 led одбор контролер

ТФA6 UW WIFI+USB предводени од Модулот за контрола на картичка за еден&двојна боја Безжична p4.75, p10, p16 led одбор контролерПредметиПараметарМоделТФA6 UWДржавнатаСерија снабдувањеФункција воведПовеќе arbitray поделба,ги заслепуваат бојата на граничната област,WIF комуникацијаУпотребавнатрешна / надворешнаПикселиЕден colour768x32;384x64Двојно colour384x32;192x64ПристаништаДве 08 порта;четири 12 портиСкенирање на чекањеподдршка 1 / 16,1 / 4,Скенирање на монохроматски,двојна боја модул .Складирање2 MПрограма бројПоддршка на најмногу 200 програми,секоја програма за поддршка на 16 партиции истовремено се игра,секоја програма за поддршка на 200 пораки.Количина во простор за складирање под премисата на меморијаЕкранотдожд,фонтана,движете се и многу повеќеГраницатаподдршка на многу Боја граница,Слика границаФлеш форматподдршка GIF,SWFФормат на сликаподдршка BMP,JPG,GIF,WMF,МЦКОсветленостаНиво 16 истакна,поддршка упатствона екранот се префрлитеупатствоРаботна температура30~70Големина56mm*88mmЕлектрични параметри+5 V DC(5.0 V~6 V),потрошувачка на ЕнергијаОсветленостаНиво 16 истакна,поддршка упатствоUSB функцијатаUSB програма ажурирање, USB осветленоста на вредноста, USB панел за подесување...

DEN 1099.20

P3 Затворен SMD2121 1/16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул

P3 Затворен SMD2121 1 / 16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул1 / 32 скенирање светлината е помал од 1 / 16 Скенирање,1 / 32 скенирање цената е пониска од 1 / 16 Скенирање,Ако треба, ве молиме контактирајте со нас онлајнЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 806.40

SMD затворен P4.81 500*500mm умре-кастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знак

SMD затворен P4.81 500*500mm умрекастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знакПиксели Теренот 4.81 mm Пиксел Густина 43264dots / метри Боја Конфигурација 1 R1 G1 B LED Пакет SMD2121 Модул Големина 250mm x 250mm Модул Резолуција 52dots x 52dots Drive Mode 1 / 13 Скенирање Постојан Струја Светлината >1500cd / метри Гледање на Далечина 4m50m Кабинет Големина 500mm x 500mm / 500mm x 1000mm Кабинет Материјал Умрекастинг Алуминиум Кабинет Тежина 7 KG / 12 KG Агол на Гледање H : 120°; V : 120° Освежете го Оценувате 2500 HZ Рамка го Оценувате 120frame / sec Сива Скала 16.7 M бои(Синхронизирани) Боја Температура R...

DEN 13824.00

Sumbulbs Супер Светло 40W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC30-33V LED Сијалица

Sumbulbs Супер Светло 40 W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC3033 V LED Сијалица1...

DEN 351.84

Знак кутија LED светло 1.2 12v w со леќа 175 степени водоотпорен IP65 за една страна осветлување signbox

Знак кутија led светло 1.2 12v w со леќа 175 степениводоотпорен IP65 за една страна осветлување signboxЕлектрични карактеристики : модел бр...

DEN 31488.00

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бела Голем дигитален led модул екранот

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бели Големи дигитални модул led дисплеј во боја на црвена Бела и жолтаИмаме 6" / 8" / 10" / 12" / 15" / 18" / 20" / 22" / 24" / 32" / 36 / 48"52" / 64" / 72"Производи вклучуваат следниве карактеристики : 1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент​1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули...

DEN 1440.00

светла за signage во сан диего, ca 1.6 вати за Osram 5 години' гаранција CE& RoHS согласност led модули за backlighting

Backlights ПРЕДВОДЕНИ од модулот за Приказ на Случај1 Еден страна Lightbox2 Длабочина е 120300мм3 14 парчиња може да светла за метар квадратен;4...

DEN 30024.00

5 години гаранција,0.72 w предводени од модулот 12v 44lm Everlight 2835 led модули светлото за надворешна led знак осветлување

5 години гаранција,0.72 w предводени од модулот 12v 44lm Everlight 2835 led модули светлото за надворешна led знак осветлување : Електрични карактеристики : Модел Бр...

DEN 2400.00

100pcs 50mm, Полна Боја Топката LED Пиксели Модул DC12V Двојно Страна 5050 RGB + WS2811 IC 6pcs led чип 360 степени led string

Опис на производот : 50mm дијаметар полна боја топката тип led пиксели модул пиксели јазол,DC 12 V влез ,2x3pcs 5050 RGB+WS2811Целосна сферични светилка string, крушка може да биде 360 степени luminescence, висока осветленост, боја чистотата, лесен за инсталација,Може да прикажува текст на англиски зборови ,обрасци и други ефект.Влезен напон : DC 12vМакс тековната 50maМоќност : 0.6 wДијаметар : 50mmLed КОЛИЧИНА : 2x 3pcs smd 5050 RGB ledIC тип : ws2811Зрак агол : 360 degreen 3 D полна бојаМоќност : 0.72 WКорица : млечноТеренот : стандард 15cm или прилагодено : Пакет се вклучени : 100pcs ws2811 предводени од модулот.

DEN 6609.00 8159.52

120pcs/многу,УЛ Наведени CE, ROHS одобрен,24v 7.2 w 720LM 6leds 24v DC led знак светлина за надворешна супер-тенок светлина кутија знак

120pcs / многу,УЛ Наведени CE, ROHS одобрен,24v 7.2 w 720 LM 6leds 24v DC led знак светлина за надворешна супертенок светлина кутија знак : Електрични карактеристики : Модел Бр...

DEN 35040.00