• Ново
LED Рекламата Акрилик Осветлување Фото Рамка,Супер Тенок Led Светлина Кутија

LED Рекламата Акрилик Осветлување Фото Рамка,Супер Тенок Led Светлина Кутија

DEN 35904.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

LED Рекламата Акрилик Осветлување Фото Рамка,Супер Тенок Светлина Кутија Лер :
I. Детали :
1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .11mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Особините

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,FCC,RoHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
can be customed
Карактеристики:
висока осветленост
Висина:
може да се customed
Ширина:
25MM
Број На Модел На:
CQ-055
Големината На Рамката:
510mmx684mm
Осветлување област големина:
420mmx594mm
рамка боја:
Сребро.
Извор На Светлина:
Бела led светла
Гаранција:
12 месеци
Стил:
Монтажа на ѕид
Адаптер стандард:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА АУ САД ЕУ

Купувачите избираат и

LED Фото Рамка Lightboxes Затворен

LED Фото Рамка Lightboxes Внатрешна : I Детали : 1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.II : Спецификации : 12 volts DC напојувањеLed Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCDСупер бела Лер (12v DC Адаптер)Led Светилка живот 80,000 часот.III.1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки2...

DEN 29280.00

Прилагодено за рекламирање 3D метал led светло до писма

материјал : не ' Рѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : позадинско осветлување Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 16320.00

120pcs/многу,УЛ Наведени CE, ROHS одобрен,24v 7.2 w 720LM 6leds 24v DC led знак светлина за надворешна супер-тенок светлина кутија знак

120pcs / многу,УЛ Наведени CE, ROHS одобрен,24v 7.2 w 720 LM 6leds 24v DC led знак светлина за надворешна супертенок светлина кутија знак : Електрични карактеристики : Модел Бр...

DEN 35040.00

светла за signage во сан диего, ca 1.6 вати за Osram 5 години' гаранција CE& RoHS согласност led модули за backlighting

Backlights ПРЕДВОДЕНИ од модулот за Приказ на Случај1 Еден страна Lightbox2 Длабочина е 120300мм3 14 парчиња може да светла за метар квадратен;4...

DEN 30024.00

20pcs/многу 5050 RGB 3leds бела школка инјектирање предводени од модулот ,epistar чип,12V,0.75 w, RGB led модул 2 години гаранција,led знаци

Опис На ПроизводотСпецификации : гаранција : 1 годинаживотен век : >40000hброј на led : 3pcsПрозрачна флукс : 95110lmзаштита одделение : IP67влезен напон : DC12 Vосветлување извор : SMD5050Сертификација : CE & ROHSПотрошувачка На Енергија : 0.72 WЕмитуваат Боја : RGBзрак агол : 160 180 степенСтои на струјата : 150m A на (Typ.); 170m A (Макс.)Пакет Содржина : 20 PCS *3 led 5050 модул / 20pcs парче

DEN 573.00 609.60

Led продавница име знак одбор епоксидна смола channel писмо знак

Опис материјал : Смола и Нерѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : целиот осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 14400.00

Ладно притиснете терминал студ сина боја за led дисплеј панел моќност кабел

Ладно притиснете терминал студ сина боја за led дисплеј панел моќност кабелЛадно притиснете терминал студ : 1000 КОМПЈУТЕРИЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 422.40

НОВА За Dell Прецизност 5510 & XPS15 9550 HDD Хард Диск Конектор Кабел XDYGX + HDD Заградата Caddy 3FDY3 +Завртки+Гума Железнички

НОВА За Dell Прецизност 5510 & XPS15 9550 HDD Хард Диск Конектор Кабел XDYGX DC02 C00 BL00 + HDD Заградата Caddy 3 FDY3 (7 MM) + Завртки+Гума ЖелезничкиНие можеме да брод од USP / FEDEX / DHL / ТНТ / EM...

DEN 1130.40

osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени led модули за светлина кутија 240-270lm предводени од модулот string светла светла бела

osram edge led модули 2.8 вати ул одобрени led модули за светлина кутија 240270lm предводени од модулот string светла светла бела1...

DEN 45360.00

Работ емитуваат висока моќност предводена модули за билборд со Кри led 12v 900 lumens 660lm со леќа

Работ емитуваат висока моќност предводена модул за билборд со Кри led 12v 9w 660lm со леќа Предводени од модулот ЛЛF12 P600 W3 L350 1.Презентација : Datasheet табела : Оваа led лента на светлина е специјално дизајниран за да се користи во двоен страна светлината кутии, чија длабочина е 150mm да 250mm...

DEN 23040.00

5 години гаранција,0.72 w предводени од модулот 12v 44lm Everlight 2835 led модули светлото за надворешна led знак осветлување

5 години гаранција,0.72 w предводени од модулот 12v 44lm Everlight 2835 led модули светлото за надворешна led знак осветлување : Електрични карактеристики : Модел Бр...

DEN 2400.00

Знак кутија LED светло 1.2 12v w со леќа 175 степени водоотпорен IP65 за една страна осветлување signbox

Знак кутија led светло 1.2 12v w со леќа 175 степениводоотпорен IP65 за една страна осветлување signboxЕлектрични карактеристики : модел бр...

DEN 31488.00

SMD затворен P4.81 500*500mm умре-кастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знак

SMD затворен P4.81 500*500mm умрекастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знакПиксели Теренот 4.81 mm Пиксел Густина 43264dots / метри Боја Конфигурација 1 R1 G1 B LED Пакет SMD2121 Модул Големина 250mm x 250mm Модул Резолуција 52dots x 52dots Drive Mode 1 / 13 Скенирање Постојан Струја Светлината >1500cd / метри Гледање на Далечина 4m50m Кабинет Големина 500mm x 500mm / 500mm x 1000mm Кабинет Материјал Умрекастинг Алуминиум Кабинет Тежина 7 KG / 12 KG Агол на Гледање H : 120°; V : 120° Освежете го Оценувате 2500 HZ Рамка го Оценувате 120frame / sec Сива Скала 16.7 M бои(Синхронизирани) Боја Температура R...

DEN 13824.00

3D отворено рекламирање акрилик led продавница marquee светлина писма знак

материјал : Смола и нерѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : пред осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 9600.00

Отворено Акрилик блиц пред осветлена писма знак одбор

Опис на материјалот : Акрил и ПВЦ Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : целиот осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 56544.00

Sumbulbs Супер Светло 40W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC30-33V LED Сијалица

Sumbulbs Супер Светло 40 W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC3033 V LED Сијалица1...

DEN 351.84

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен прилики

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен приликиОбјектотзатворен полна боја led дисплејБрој На Модел НаP4Пиксели Теренот4mmПиксел Густина(точки / m⊃2;)62500Пиксели Конфигурација3 ВО 1LED ТипSMD2121Модул големина(mm)256*128mmМодул Резолуција(точки)64*32Мин.Гледање на Далечина(м)≥4Осветленоста(cd / m⊃2;)≥1500Хоризонтална Агол на Гледање(степен)≤110°Просечната Потрошувачка на Енергија(w / m⊃2;)7001400Скенирање На Чекање1 / 16Заштита НивоIP43Кабинетот Големина(mm)512*512mmТемпература На БојаСветлината на Р...

DEN 78124.80

P3 Затворен SMD2121 1/16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул

P3 Затворен SMD2121 1 / 16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул1 / 32 скенирање светлината е помал од 1 / 16 Скенирање,1 / 32 скенирање цената е пониска од 1 / 16 Скенирање,Ако треба, ве молиме контактирајте со нас онлајнЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 806.40

2013 Нови Пронајдоци Кристал Led Светло Стои,Led Светло Кутија Дисплеј а2 Рамки

2013 Нови Пронајдоци Кристал Led Светло Стои,Led Светло Кутија Дисплеј а2 Рамки : I Детали : 1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.II : Спецификации : 12 volts DC напојувањеLed Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCDСупер бела Лер (12v DC Адаптер)Led Светилка живот 80,000 часот.III.1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки2...

DEN 29280.00

ТФ-A6UW WIFI+USB предводени од Модулот за контрола на картичка за еден&двојна боја Безжична p4.75, p10, p16 led одбор контролер

ТФA6 UW WIFI+USB предводени од Модулот за контрола на картичка за еден&двојна боја Безжична p4.75, p10, p16 led одбор контролерПредметиПараметарМоделТФA6 UWДржавнатаСерија снабдувањеФункција воведПовеќе arbitray поделба,ги заслепуваат бојата на граничната област,WIF комуникацијаУпотребавнатрешна / надворешнаПикселиЕден colour768x32;384x64Двојно colour384x32;192x64ПристаништаДве 08 порта;четири 12 портиСкенирање на чекањеподдршка 1 / 16,1 / 4,Скенирање на монохроматски,двојна боја модул .Складирање2 MПрограма бројПоддршка на најмногу 200 програми,секоја програма за поддршка на 16 партиции истовремено се игра,секоја програма за поддршка на 200 пораки.Количина во простор за складирање под премисата на меморијаЕкранотдожд,фонтана,движете се и многу повеќеГраницатаподдршка на многу Боја граница,Слика границаФлеш форматподдршка GIF,SWFФормат на сликаподдршка BMP,JPG,GIF,WMF,МЦКОсветленостаНиво 16 истакна,поддршка упатствона екранот се префрлитеупатствоРаботна температура30~70Големина56mm*88mmЕлектрични параметри+5 V DC(5.0 V~6 V),потрошувачка на ЕнергијаОсветленостаНиво 16 истакна,поддршка упатствоUSB функцијатаUSB програма ажурирање, USB осветленоста на вредноста, USB панел за подесување...

DEN 1099.20

Фабриката Добар квалитет водоотпорен отворен акрилик led светло кутија целата осветлена акрилик led светло кутија

Добар квалитет акрилик целата запали Led светло кутијаМатеријал : акриликОблик : тркалезна,costomizedЦелата осветлена,или пред осветлена како вашите потребиСе одликува со woodcaseИспорака од DHL,UPSот или Fedex,ако тоа е повеќе од 100kg,ние ќе испораката од страна на воздух не се изрази.Ве молиме љубезно ве молиме имајте на ум како finall цена е врз основа на вашиот големината на светлина кутија,ве молиме контактирајте со нас за да ја проверите цена пред цел...

DEN 10080.00

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бела Голем дигитален led модул екранот

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бели Големи дигитални модул led дисплеј во боја на црвена Бела и жолтаИмаме 6" / 8" / 10" / 12" / 15" / 18" / 20" / 22" / 24" / 32" / 36 / 48"52" / 64" / 72"Производи вклучуваат следниве карактеристики : 1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент​1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули...

DEN 1440.00

бесплатен превозот ,5 години гаранција,24V 3.6 w 360lm осветлување led лента на светлина за еден двострано светлина кутија, чија длабочина е 35mm~100mm

бесплатен превозот ,5 години гаранција,24 V 3.6 w 360lm осветлување led лента на светлина за еден двострано светлина кутија, чија длабочина е 35mm~100mmЕлектрични карактеристики : Модел Бр...

DEN 16800.00

Кристал led ligtbox,рекламирање акрилик екранот frameless led светло кутија snap рамка

Кристал led ligtbox,рекламирање акрилик екранот frameless led светло кутија snap рамка : I Детали : 1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.II : Спецификации : 12 volts DC напојувањеLed Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCDСупер бела Лер (12v DC Адаптер)Led Светилка живот 80,000 часот.III.1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки2...

DEN 12384.00