• Ново
Кристал led ligtbox,рекламирање акрилик екранот frameless led светло кутија snap рамка

Кристал led ligtbox,рекламирање акрилик екранот frameless led светло кутија snap рамка

DEN 12384.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кристал led ligtbox,рекламирање акрилик екранот frameless led светло кутија snap рамка :
I. Детали :
1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .11mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Особините

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,FCC,RoHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
can be customed
Карактеристики:
висока осветленост
Висина:
може да се customed
Ширина:
25MM
Број На Модел На:
CQ-059
Големината На Рамката:
619mmx924mm
Осветлување област големина:
609mmx914mm
рамка боја:
Сребрена или Црна е во ред
Извор На Светлина:
Бела led светла
Гаранција:
12 месеци
Стил:
Монтажа на ѕид
Адаптер стандард:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА АУ САД ЕУ

Купувачите избираат и

Одличен Квалитет 5 Боја 5 SMD 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Светлина IP68 Водоотпорен Тешко Стриптиз Бар Светлина Светилка DC12V

5 Боја 5 SMD 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Светлина IP68 Водоотпорен Тешко Стриптиз Бар Светлина Светилка 12 VКарактеристики : Сосема нов и висок квалитетПогоден за автомобили, надворешна / внатрешна употреба, DIY светла, итн.Одлично за канал писма, signboard осветлување, по повод одбележувањето на светлината, фаза осветлување,маркетинг светлината кутии, декоративни осветлување, итн.Спецификации : Напон : DC12 V влезИзвор на светлина Живот : 50000 HРаботен напон : DC12 VIP Рејтинг : IP685pcs SMD 5050 секоја ПРЕДВОДЕНАЛепило за фиксно : двострано лепилоШколка Материјал : ABS, антистатичкиБоја : Чиста Бела / Топло Бела / Red / Сино / ЗеленоГолемина : 9cm x 1.4 х 0.5 cm (3.5 инчен x 0.5 инчи x 0.2 инчи)Пакет Се Вклучени : 1 x 5 SMD 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Светлина

DEN 28.00 35.04

Знак кутија LED светло 1.2 12v w со леќа 175 степени водоотпорен IP65 за една страна осветлување signbox

Знак кутија led светло 1.2 12v w со леќа 175 степениводоотпорен IP65 за една страна осветлување signboxЕлектрични карактеристики : модел бр...

DEN 31488.00

10pcs/многу Бесплатен Превозот Круг КОЧАН Супер Светло 3W 5W 7W 10W Кочан Led Чип Топло Бела Бела Кочан Led Чип 20MM-PCB 4W 6V

S pecifications : *Висока моќност суперсветли LED светло Долг животен век ДОВЕДЕ Одлична за правење на извори на светлина за видео камера, риба резервоарот, декорација светлина...

DEN 235.00 235.20

Отворено Акрилик блиц пред осветлена писма знак одбор

Опис на материјалот : Акрил и ПВЦ Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : целиот осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 810hours / ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре...

DEN 56544.00

3m 9.8 ft 16pin виножито боја центар рамен кабел за внатрешна и надворешна led дисплеј

3m 9.8 ft 16pin виножито боја центар рамен кабел за внатрешна и надворешна led дисплејLenth : 3м / парчеКоличина : 10 парчеЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 1536.00

Ладно притиснете терминал студ сина боја за led дисплеј панел моќност кабел

Ладно притиснете терминал студ сина боја за led дисплеј панел моќност кабелЛадно притиснете терминал студ : 1000 КОМПЈУТЕРИЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 422.40

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бела Голем дигитален led модул екранот

12 инчен сегмент број бензинска пумпа Отворено Ултра Осветленоста бели Големи дигитални модул led дисплеј во боја на црвена Бела и жолтаИмаме 6" / 8" / 10" / 12" / 15" / 18" / 20" / 22" / 24" / 32" / 36 / 48"52" / 64" / 72"Производи вклучуваат следниве карактеристики : 1екранот гас цена ,време,температура2АНТЕНСКИ далечинска контрола3дигитални модул,е многу популарна47 сегмент​1.водоотпорен цифри модул : 1 цифра=7 сегмент на модули...

DEN 1440.00

100pcs 50mm, Полна Боја Топката LED Пиксели Модул DC12V Двојно Страна 5050 RGB + WS2811 IC 6pcs led чип 360 степени led string

Опис на производот : 50mm дијаметар полна боја топката тип led пиксели модул пиксели јазол,DC 12 V влез ,2x3pcs 5050 RGB+WS2811Целосна сферични светилка string, крушка може да биде 360 степени luminescence, висока осветленост, боја чистотата, лесен за инсталација,Може да прикажува текст на англиски зборови ,обрасци и други ефект.Влезен напон : DC 12vМакс тековната 50maМоќност : 0.6 wДијаметар : 50mmLed КОЛИЧИНА : 2x 3pcs smd 5050 RGB ledIC тип : ws2811Зрак агол : 360 degreen 3 D полна бојаМоќност : 0.72 WКорица : млечноТеренот : стандард 15cm или прилагодено : Пакет се вклучени : 100pcs ws2811 предводени од модулот.

DEN 6609.00 8159.52

2013 Нови Пронајдоци Кристал Led Светло Стои,Led Светло Кутија Дисплеј а2 Рамки

2013 Нови Пронајдоци Кристал Led Светло Стои,Led Светло Кутија Дисплеј а2 Рамки : I Детали : 1.акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција2.Дебелина : 11mm,сребрена и Црна рамка боја е aviable3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.II : Спецификации : 12 volts DC напојувањеLed Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCDСупер бела Лер (12v DC Адаптер)Led Светилка живот 80,000 часот.III.1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки2...

DEN 29280.00

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен прилики

врвен квалитет затворен шарени p4 RGB led дисплеј користи за конференцијата,фаза и led знак итн затворен приликиОбјектотзатворен полна боја led дисплејБрој На Модел НаP4Пиксели Теренот4mmПиксел Густина(точки / m⊃2;)62500Пиксели Конфигурација3 ВО 1LED ТипSMD2121Модул големина(mm)256*128mmМодул Резолуција(точки)64*32Мин.Гледање на Далечина(м)≥4Осветленоста(cd / m⊃2;)≥1500Хоризонтална Агол на Гледање(степен)≤110°Просечната Потрошувачка на Енергија(w / m⊃2;)7001400Скенирање На Чекање1 / 16Заштита НивоIP43Кабинетот Големина(mm)512*512mmТемпература На БојаСветлината на Р...

DEN 78124.80

SMD затворен P4.81 500*500mm умре-кастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знак

SMD затворен P4.81 500*500mm умрекастинг алуминиум изнајмување кабинет затворен екранот знакПиксели Теренот 4.81 mm Пиксел Густина 43264dots / метри Боја Конфигурација 1 R1 G1 B LED Пакет SMD2121 Модул Големина 250mm x 250mm Модул Резолуција 52dots x 52dots Drive Mode 1 / 13 Скенирање Постојан Струја Светлината >1500cd / метри Гледање на Далечина 4m50m Кабинет Големина 500mm x 500mm / 500mm x 1000mm Кабинет Материјал Умрекастинг Алуминиум Кабинет Тежина 7 KG / 12 KG Агол на Гледање H : 120°; V : 120° Освежете го Оценувате 2500 HZ Рамка го Оценувате 120frame / sec Сива Скала 16.7 M бои(Синхронизирани) Боја Температура R...

DEN 13824.00

Sumbulbs Супер Светло 40W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC30-33V LED Сијалица

Sumbulbs Супер Светло 40 W LED Извор на Светлина КОЧАН Модул за DIY Панел Поплави Светла 127*22mm Правоаголна КОЧАН Светилка DC3033 V LED Сијалица1...

DEN 351.84

P3 Затворен SMD2121 1/16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул

P3 Затворен SMD2121 1 / 16 Скенирање 3in1 RGB Полна Боја LED Екран Paniel Модул 192*96mm 64*32 пиксели, P3 Затворен RGB LED Модул1 / 32 скенирање светлината е помал од 1 / 16 Скенирање,1 / 32 скенирање цената е пониска од 1 / 16 Скенирање,Ако треба, ве молиме контактирајте со нас онлајнЗабелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштатпорака до мене...

DEN 806.40

Led светло за знак кутија работ осветлување 24v 1.2 w напојува со оригинални Nichia поведе со УЛ сертификација E468389

Led светло за знак кутија работ осветлување 24v 1.2 w напојува со оригинални Nichia поведе со УЛ сертификација E468389 Презентацијадетали за производот модел бр...

DEN 44400.00