• Ново
AC85V/265V 44key IR-далечински RGB 12X1W E27 led сијалица користи за јадење сали и KTVs

AC85V/265V 44key IR-далечински RGB 12X1W E27 led сијалица користи за јадење сали и KTVs

DEN 840.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Особините

Емитуваат Боја:
RGB
Wattage:
power watt
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Gratshin
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
E27
Напон:
90-260V
LED Чип Модел:
SMD3528
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
12 компјутери
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Должина:
0.15m
Обликот:
овална
Водоотпорен Ранг:
IP40
Животен век:
50000 часа
Зрак Агол:
120°
LED тип:
bridgelux или epistar
боја:
RGB полна боја или една боја
Влезен Напон:
AC85V/265V
Работна температура:
-35°-+55°
База Тип:
E27,E26
Напон:
85-265V

Купувачите избираат и

10pcs Високо Квалитетни LED Сијалица C220V E14 КОЧАН Светлина 2W 3W 5W LED Лустерот Светилки Замени Халоген LED Светло

> Спецификации1.Напон : DC220 V2.Приклучок : E143.Led Чип Модел : КОЧАН ЧИП4.Боја Температура : Кул Бело 60006500 K,Топло Бела 30003200 K5.Зрак агол : 360 степени6.Животниот век : 30,000 часа7.Домување материјал : Силика Гел>Апликација : затворен,ходници,канцеларии,ресторани,кујни и други затворен осветлување

DEN 1320.00

20pcs/многу 6W/7W/10W/12W smd2835 E27/G24/E14 дневна соба led пченка светлина го Замени Компактна Флуоресцентна светилка

Спецификацијаранд Име J&L Влезен Напон 85265 V Моќ 10 W Liight извор предводена од Местото на Потекло, Zhongshan , Кина Боја емитуваат топло / физичко / кул бело животниот век >50.000 часа Работна Температура 25 º ~40 º Materail Алуминиум Лумен 10001100lm Боја Температура 3000 K6500 K Сертификат CE, Ro Hs Светилка Прозрачна Ефикасност 130 lm / w Покрие јасно / млечниот маскаВниманиеИмаме E27 / G24 / E14 и јасен / млечниот покрие led светло за вашата опција ,ве молиме љубезно дозволете ми да знам што треба,или ќе испрати E27 / млечниот покрие / кул бело за вас !Слики покажуваатПримена1 ) Замена на традиционалните блескаво светилка2 ) простории за состаноци / училиште училници / канцелариски згради3 ) болници / фабрики / ,хотели4 ) супермаркети / home осветлување5 ) други комерцијални и станбени местоE27 база ИнсталацијаПревозотКомпанијата информацииНие сме hitech компанија посветена на истражување и deveplopment на LED тела.Почнувајќи од 2008 година,нашата компанијастана компанија која има поставено автономни линија за производство и заврши develepment на серија на производи, вклучувајќи SMD флексибилни газа и цврсти бар,ѕидот за миење,ПРЕДВОДЕНА sopt светло &тела!До сега ,нашите производи се продаваат во Европа,Америка ,Русија,Индија ,Филипините,Јапонија,итн.Нашата компанија имаво сопственост добра репутација со добар квалитет и сила!СертификацијаОпшти услови1.Ние нудиме една година гаранција на нашите производи.флексибилна лента,крути лента и празник на светлината нудат само половина година гаранција)2.Ние го отфрли систем спор, ако најдете било каков проблем на нашите производи, ве молимево договор со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши со вас.3.Ве молиме проверете ги пакет при примање на пратката,доколку имаат било каква штета,ве молименаправете фотографии и покаже на курир...

DEN 7968.00

10pcs Dimmable LED Светилка E27 220V 110V GU5.3 Lampada LED светлото на рефлекторите GU10 3W 4W 5W 85-265V MR16 12V Место и луз LED Светилки за Осветлување

Сите Модели, Повеќето Целосна 5 VUSB LED ЛентиwyприклучокstartЖешка Стока$7.61 $12.68$7.61 $12.69$9.98 $16.64$7.61 $12.68$7.61 $12.68$7.61 $12.68$7.61 $12.68$9.41 $15.69wyприклучоккрај 10pcs Dimmable LED Светилка E27 220 V 110 V GU5.3 Lampada LED светлото на рефлекторите GU10 3 W 4 W 5 W 85265 V MR16 12 V Место и луз LED Светилки за Осветлување Спецификација : База Тип : GU10 / GU5.3 / E27 / MR16LED Чипови : EPISTARБоја : Топло Бела(2800 3500 K); Кул Бело (55006500 K).Светлосен Интензитет : 550 LM / 700 LM / 850 LMЗрак Агол : 60 степенНапон : (Dimmable) 220 V ; (Не Dimmable) 85265 V ; MR16 е DC 12 VДолг животен век достигна 100,000 часаТемпературата на телото : LED работа температура : Одлично прозрачна ефикасностВибрациидоказ дизајнПобрзо време на одговорНиска топлина рејтинг, со што се намалува леќа нарушувањеОдобрен : CE / Ro HSПримена : светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, Трпезариска соба,сала за состаноци телефонска говорница, светлина кутија, изложбен салон,студио и изложба итн.Пакет : 10 * LED светлото на рефлекторитеAnswer : ___________________________ Note : * (GU10, GU5.3, E27) База Тип Dimmable LED светлото на рефлекторите Треба да dimmer switch за да се постигне затемнување функција...

DEN 766.00 1093.44

Г4 LED Лустерот Светилка 64 Led диоди SMD 3014 LED Светло Емитуваат Пченка Сијалица центарот на Вниманието 12V 220V 10pcs/Многу

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет Ниска потрошувачка на енергија и ултра долг живот Лесно да го инсталирате, едноставно да се замени, погодно за користењеСпецификации Сијалица Модел : G4 Напон : AC220240 V / AC DC 12 V W : 6 W LED Кол : 64 SMD 3014 светла боја : Топло бела / ладно бела Големина : 49mm x 16.9 mm x 16.9 mmСпакувани Безбедно во Меур Торба.AC / DC 12 V слика : AC напон 220 V слика : ПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

DEN 542.00 570.24

6PCS DHL Превозот Фабрика трговија на Големо 38LEDs RGBW Мулти-боја на ВОДЕНА База на светлина со далечински управувач/ LED централен светлина

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

DEN 11904.00

Популарната G4 Dimmable LED Пченка Сијалица Силикони Кристал на Светлина 2835/3014 СМД/КОЧАН Светилка Нови

Популарната G4 Dimmable LED Пченка Сијалица Силикони Кристал на Светлина 2835 / 3014 СМД / КОЧАН Светилка Нови 100% сосема нов и висок квалитет на База Тип : G4 / G9 / E14 SMD Тип : 3014 SMD / 2835 SMD КОЧАН Wattage : 2 W / 3 W / 4 W / 5 W / 6 W / 7 W / 9 W Напон : AC220 AC / DC12 V DC12 V светла Боја : Кул Бело 60006500 K;Топло Бела 27003300 K животен век : >50,000 Часот Сертификација : CE&ROHS Гаранција : 3 Години

DEN 38.00 47.52

6PCS DHL Бесплатен Превозот Фабрика трговија на Големо 38LEDs RGBW Батерија на светлината led за пластична топка отворено

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

DEN 11904.00

Epistar Целосна Вати AC 110V 220V КОЧАН LED Чип за Потоп Светлината Светилка со Возачот 100W 50W 30W 20W 10W Floodlight Супер Светло

100% Epistar Целосна Вати AC 110 V 220 V КОЧАН LED Чип за Потоп Светлината Светилка со Возачот 100 W 50 W 30 W 20 W 10 W Floodlight Супер СветлоГлавните карактеристики на Sumbulbs КОЧАН LED Чип : Моќност : 10 W / 20 W / 30 W / 50 W / 100 W Чип бренд : Epistar влезен Напон : AC85265 V Напон излез : 10 W 3 S3 P : 911 V, 10 W 9 S1 P : 2731 V, други ги проверите деталите се подолу...

DEN 58.00 117.60

50PCS 3W 3535 Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА УВ Виолетова Светлина Чип 365nm 370nm 395nm Emitter Диоди Ултра Виолетова DIY Со 8/12/14/16/20mm pcb

3 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА УВ Светлина Чип 365nm 385nm 395nm Ултра Виолетови со 20mm ѕвезда pcb DIYСпецификации : 100% Сосема Нов 3 W Висока Моќност предводена мушка50000hours живот времеДве години гаранцијаСпецификации : 3535 3w EPILEDS лер : УВ LED : 365370nm / 395400nmDC Напред Напон : 3.2 V~4 VНапред Тековната : 3501000m Aотпорност на топлина : 9 / WПрозрачна Моќ : 7001200m WПлаќањеL / C, Western Union, T / T, сите се прифатени.Плаќањето ќе биде потврдено и во рок од 24 часа.Превозот термини : Стандард Рамна Стапка на Превозот Услуга ( HK Пост без следење на број )Земја / РегионВреме На ИспоракаЗоштоСоветиЕфикасноста на двете царински и post officeВие'd подобар контакт со нас пред да ги купите, или ние нема да бидеме одговорни за загуби по ние брод!ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, САД, АУ, CA1025 работни денаПовеќето други земји1535 работни денаБразил, Турција, Puerto Rico, Австрија, Украина, Литванија, Словенија, Чешка, Slovakian, Бугарија, Хрватска, Азербејџан,и другите земји во Источна Европа2050 дена, Дури и загубиАко не може да ја прифати ефикасноста на Стандардот Рамна Стапка на Превозот Услуга, ако сакате побрзо и побезбедно услуга, ние може да ви понуди ЕМС или DHL Услужни само ако се плати за дополнителна такса...

DEN 906.00 906.24

10PCS DHL Бесплатен Превозот Фабрика трговија на Големо 38LED 16 бои промена на батерија управувана led осветлување за свадба декорација

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

DEN 19104.00

Топла Продажба 300Pcs 3мм Асортиман Круг Јасно Ултра Сјајна LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка 5 Боја Црвена/Жолта/Сино/Зелено/Бела

Функција : 100% сосема нов и висок квалитетБоја : Бела Жолта Црвена Сина, Зелена (секоја боја 60pcs)Погодно за DIY и поправка на опрема и електрични апаратиСовршен употреба за дома, канцеларија и индустријата за електрична опрема и електрични апаратиДијаметар : 3ммПогледнете агол : 120°Спакувана во пластична кутија300pcs Пет Бои 3мм Светлина LED Боја Големина бранова Должина(nm) Напон(V) Струја(m A) Леќа боја Количина на Црвено 3мм 620630 1.82.3 20 Јасно 60pcs Жолта 3мм 580590 1.82.3 20 Јасно 60pcs Зелена 3мм 520530 2.83.6 20 Јасно 60pcs Бела 3мм 60006500k 2.83.6 20 Јасно 60pcs Сина 3мм 460470 2.83.6 20 Јасно 60pcsПакет се вклучени : 300 x 3мм LED Светло Избрани за ПолнењеА Ние гарантираме 100% автентични производ слики.Б...

DEN 156.00 325.44

Lampada E27 98 Led диоди 5730 Epistar SMD 30W LED Светилка AC 110V/220V Висока прозрачна Пченка Лустерот Таванот Сијалица Место светло 30 Вати

Оваа LED Пченка Светлина, Крушка карактеристики 98eds SMD5730 со одлична светлина и целосно осветлување агол и може да се широко се користат за канцеларија, продавница, изложба, сали, барови, за домашна употреба и друго осветлување или декорација...

DEN 272.00 301.92

10pcs G4 LED 12V ОД 1,5 W КОЧАН 120LM Топло бела/Бела Bombada ЛЕР Светилки Сијалица, Г4 12V За Дома Осветлување Бесплатен Превозот

Спецификации Сијалица База G4 Тип на самото Место Светла светла Боја Топло бела / Бела Wattage (W) 1.5 Wattage Опсег (W) 0.52.5 LED Тип КОЧАН LED Кол 1pcs Напон (V) ЕДНОНАСОЧНА струја 12 Почетна Lumens (lm) 90120lm Температура на Бојата (К) 3000k6500k Еквивалент Wattage (W) 1.5 W Примарна Апликација Простор за Складирање / Алатка Соба, Ходникот / Stairwell, Спална соба, Дневна Соба / Трпезариска Соба, детската Соба, Дом / Канцеларија Живот (h) >15000 Димензија(cm) 3.2*1.5*1.5 cm Тежина (kg) 0.004 kg Материјал Алуминиум Пакет Содржина 1 LED Сијалица10pcs G4 LED 12 V 5 W 430450 LM LED светилка g4 Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 36.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 3 W 10*SMD3528 270 LM Топло Бела / Бела LED светилка g4 Пченка Сијалица Бесплатен Превозот САД$ 12.56 / многупарчиња / многу10 G4 LED 12 V ОД 1,5 W 12*SMD5050 130 LM LED светилка g4 Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 20.56 / многупарчиња / многу10pcs G4 LED 12 V 2 W 200 LM Топло Бела / Whte LED светилка g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 20.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 2 W 200 LM LED светилка g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 21.56 / многупарчиња / многу40pcs / многу G4 LED 12 V 2 W 13x SMD5050 200 LM LED Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 65.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 1 W 9*SMD5730 350 LM LED g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 16.56 / многупарчиња / многу10pcs G4 LED 12 V 1 W 24x SMD 110 LM LED Пченка Сијалица Бесплатен Превозот САД$ 14.56 / многупарчиња / многуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 381.00 458.88

10X Висока Моќност E27 9W 12W 15W 110V 220V Dimmable КРИ КОЧАН Led Рефлектори Топло/Физичко/Кул Бело E27 вградна светилка LED светилка светлина

10 X Висока Моќност E27 9 W 12 W 15 W 110 V 220 V Dimmable КРИ КОЧАН Led Рефлектори Топло / Физичко / Кул Бело E27 вградна светилка LED светилка светлинаПреглед : LED светилки нудат едноставен начин да се заштедат пари и разубават вашиот дом.Дизајниран со користење на најнова во LED технологија, овие LED светилки испорачува највисоко ниво на светлина квалитет и заштеда на енергија во елегантен дизајн кој лесно се вклопува во вашиот стандарден тела веќе ги имате во вашиот дом.LED сијалица, го намалува енергија и трошоци за одржување во споредба со блескаво, халоген или компактни флуоресцентни светилки.LED сијалица има 120 степен зрак агол за поефикасно осветлување.Тие се слободни од UV и IR зрачење минимизирање на промена на бојата и исчезнува од материјали.Тие се кул на допир што ги прави побезбеден за деца од традиционалните стандардни светилки кои се исклучително жешко.Карактеристики : База Тип : GU10 / E27 / E14 / MR16Моќност : 9 W 12 W 15 WЖивот : 50000 (H)Dimmable : ДаМатеријал : АлуминиумАгол На Гледање : 60°Напон : AC90260 V(Ако dimmable, постои 220 V или 110 V за избор...

DEN 937.00 1008.00

T30 300мм,6W,LED Сијалица со Вжарено,Lumiled Тубуларна Јасен Стил,Супер Топло 2200K,110V 220VAC,Dimmable

Dimmable 6 W LED Сијалица со Вжарено T30 Тубуларна Стил Топло Бела 2200 K E26 E27 110 V 220 VAC,Ретро Декоративни ЛамбиОпис На Производот : Модел : T30 Тубуларна Dimmable СијалицаГолемина : T30 30мм*300ммМатеријал : Стакло Покрие & Алуминиум LampholderТемпература на бојата : Супер Топло Бела 2200 KLampholder : E26 E27Напон : AC110 V&220 V 50 / 60 HzМоќност : 6 W (Dimmable)Живот Време : > 20,000 Часа Гаранција : 2 годиниПогледнете Агол : 360 СтепениСертификација : CE & ROHS и УЛ & PSE

DEN 1190.00 1487.52

Нов производ 5pcs Кри XLamp КРИ XHP35 6500K 13W LED Emitter Чип Blub Светилка Светлина

ЗАБЕЛЕШКА : поради системот причина,ако сакате N eutral Бела боја, pls кликнете Бела, ако сакате 11.5 mm PCB, pls кликнете 12mm.Параметри за ЛЕР : Количина : 5pcs Моќ : 13 W Име на Модел : КРИ XHP35 LED Емитуваат Боја : Ладна Бела Дијаметар : 8 / 11.5 / 14 / 16 / 20 MM Употреба : DIY / Куќа / Street / Архитектура Осветлување Боја Напон Тековната УПТ / DWL Моќ Ладно Бела 2.853.6 V 10003000 MA 6500 K 10 W Неутрален Бела 2.853.6 V 10003000 MA 5000 K 2.853.6 V 10003000 MA 4000 K Топло Бела 2.853.6 V 10003000 MA 3000 K Осветленост : MAX 1300 [email protected] W LED Агол на Гледање : 125° PCB Големина на (mm) 20mm,16mm,14mm,11.5 мм,8мм по желба.

DEN 1242.72

11W 12W 18W Круг LED Цевка AC85-265V G10q SMD2835 T9 LED Кружна Цевка LED круг Прстен крушка светилка светлина Алуминиум Прстен Крушка Светилка

11 W 12 W 18 W Круг LED Цевка AC85265 V G10q SMD2835 T9 LED Кружна Цевка LED круг Прстен крушка светилка светлина Алуминиум Прстен Крушка СветилкаОпис На Производот18w led кружна цевка Спецификации : Производ Точка Бр...

DEN 984.00 1185.60

Led Светилка 4W 5W 6W 9W 12W Milight 2.4 G Led Сијалица,MR16 GU10 E14 E27 RGB+УПТ Dimmable Led Светло

Известување:Сите ми.светлината led сијалица мора да работат со далечински контролер или wifi ibox стан (треба да се купат во прилог ) ,следниве далечински изберете : WIFI IBOX1 и WIFI IBOX2 погоден за сите модел led сијалицаСовети : RGB+CCT=RGB+Бела+Топло Бела Ми.светлината 2.4 G wifi ibox опис : Предмет : 2.4 G WIFI контролер IBOX1 / 2 Led type : High Power Led Боја : Бела Влезен напон : DC5 / 500m A Протокол : 2.4 GHz, Wifi 802.11 b / g / n режим на конекција : wifi Контрола растојание : 20 милиони Карактеристики : 1...

DEN 516.00 566.40

10PCS DHL Бесплатен Превозот Фабрика за мебел база за вазна коцка табела мебел декорација led светло за центар парчиња

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.За Превозот1...

DEN 19104.00