• Ново
место светилка LED Сијалица Led GU10 Кочан dimmable mr16 2700K 3000K Топло Бела 3W 5W 7W 10W сијалицата заменете Халоген светилка заштеда на енергија светилка

место светилка LED Сијалица Led GU10 Кочан dimmable mr16 2700K 3000K Топло Бела 3W 5W 7W 10W сијалицата заменете Халоген светилка заштеда на енергија светилка

DEN 88.80

Износот
Во форма достапна за нарачката


LED GU10 КОЧАН dimmable 2700 K 3000 K 4500 K Топло Бела Место Светлина, Крушка Светилка 3 W 5 W 7 W 10 W го замени 55w/65w/85w Халоген светилка
Ако ви треба повеќе од 20pcs, Ние ќе ги искористиме ТНТ или FEDEX DHL,
UPS-от (7days) за да испратите наместо на Кина Пост парцела(15-30days.).
За следниве земја, Ако цел 100pcs светилки, можеме да испратите страна на курирската служба DHL со wholesales цена.
Белгија,Netherlandsthe,Луксембург,Италија,Германија,Франција,Велика Британија,Сан Марино
Австрија,Данска,Финска,Грција,Ирска,ЏЕРНСИ,ЏЕРСИ,норвешка,португалија,шпанија,шведска,швајцарија,
Бугарија,Кипар,Естонија,Латвија,Литванија,Малта,словачка,словенија Czech Republic,Унгарија,ploand,романија,
Ние ги покажуваат реално led моќ на нашите производи. 100% вистина. Но, за жал некои други производители нудат 3w но велат 9w, и 15w е само 5w јас сум збуни зошто aliexpress ја прифати оваа lier.
Тест за нашите производи :
Сосема нов и висок квалитет
Заштеда на енергија, ниска топлина
Место светло, без сенка
Одлично за Пејзаж сцена/Место осветлување, Архитектонски осветлување, Екран сцена, Уметност осветлување,
Расположение осветлување/Општа намена, Забавен парк сцена
Тип : GU10
Текст : 85 - 265 V AC
LED type : 3 W 5 W 7 W КОЧАН и 10 W КОЧАН
Дијаметар : 48 mm
Висина : 60 m 73mm 84.5 мм, 97mm
Лумен : 3w 270lm 5 W 400lm 7w 550lm 10 W 700lm
Топло бела
Температура на бојата : 2700 K 3000 K 4500 K 6000 K
10 x GU10 LED светилка
Спакувани во хартиена кутија
MR16 E27 GU10 E14 тип се достапни ве Молиме да ни остават порака ако ви треба MR16, E27 GU10 или E14 тип.

Особините

Wattage:
3W, 5W, 7W, 10W
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
боја:
GU10 220V, E27 220V, E14 220V, GU10 110V, E27 110V, E14 110V, MR16 12V
Тип На Објект:
LED Светилки
База Тип:
GU10
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Моќ Толеранција:
1%
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Бренд Име:
Xelimled
сертификација:
CCC,CE
Зрак Агол(°):
60°
Обликот:
Annular
Повод:
Спална соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Просечен Живот (часот):
30000
Напон:
220v or 110v or 12v
LED Чип Модел:
3014
Должина:
50-93mm
Место на Потекло:
Кина (Копно)
чашката:
GU10
LED тип:
КОЧАН
моќта 1:
3w
моќ 2:
5w
моќта 3:
7w
моќта 4:
10W
Напон:
90-260V

Купувачите избираат и

10pcs G4 LED 12V ОД 1,5 W КОЧАН 120LM Топло бела/Бела Bombada ЛЕР Светилки Сијалица, Г4 12V За Дома Осветлување Бесплатен Превозот

Спецификации Сијалица База G4 Тип на самото Место Светла светла Боја Топло бела / Бела Wattage (W) 1.5 Wattage Опсег (W) 0.52.5 LED Тип КОЧАН LED Кол 1pcs Напон (V) ЕДНОНАСОЧНА струја 12 Почетна Lumens (lm) 90120lm Температура на Бојата (К) 3000k6500k Еквивалент Wattage (W) 1.5 W Примарна Апликација Простор за Складирање / Алатка Соба, Ходникот / Stairwell, Спална соба, Дневна Соба / Трпезариска Соба, детската Соба, Дом / Канцеларија Живот (h) >15000 Димензија(cm) 3.2*1.5*1.5 cm Тежина (kg) 0.004 kg Материјал Алуминиум Пакет Содржина 1 LED Сијалица10pcs G4 LED 12 V 5 W 430450 LM LED светилка g4 Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 36.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 3 W 10*SMD3528 270 LM Топло Бела / Бела LED светилка g4 Пченка Сијалица Бесплатен Превозот САД$ 12.56 / многупарчиња / многу10 G4 LED 12 V ОД 1,5 W 12*SMD5050 130 LM LED светилка g4 Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 20.56 / многупарчиња / многу10pcs G4 LED 12 V 2 W 200 LM Топло Бела / Whte LED светилка g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 20.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 2 W 200 LM LED светилка g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 21.56 / многупарчиња / многу40pcs / многу G4 LED 12 V 2 W 13x SMD5050 200 LM LED Пченка Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 65.56 / многупарчиња / многу10pcs / многу G4 LED 12 V 1 W 9*SMD5730 350 LM LED g4 Сијалица За Дома Бесплатен Превозот САД$ 16.56 / многупарчиња / многу10pcs G4 LED 12 V 1 W 24x SMD 110 LM LED Пченка Сијалица Бесплатен Превозот САД$ 14.56 / многупарчиња / многуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 381.00 458.88

бесплатен превозот Dimmable driverless Pcb Сијалица Панел 25W 30W 40W 60w 100W Driverless Led Одредување на Светлината Склад LED Висок Залив

1pcs / многу Dimmable лер светилки сијалица интегрирани LED Драјвер SMD 2835 предводени од модулот за LED светилки 25 W / 30 W / 60 W / 100 W Бесплатен превозотСпецификација : Функција : се Применува нови интегрирани LED возење технологија,постабилна и подолг животен век...

DEN 4961.00 5836.80

UMAKED Висока Моќност LED Чип Светлина SMD чипови Топло Природна Бела Црвена Зелена 1 3 5 10 20 30 50 100 120 150W Сијалица Рефлектори КОЧАН Диоди

UMAKED Висока Моќност LED Чип Светлина SMD чипови Топло Природна Бела Црвена Зелена 1 3 5 10 20 30 50 100 120 150 W Сијалица Рефлектори КОЧАН Диоди Добредојдовте на нашата продавница ! Точка Име : 1 W 3 W 5 W 10 W 20 W 30 W 50 W 100 W 120 W 150 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чипови Влезен Напон : 1 W3 W DC 3.03.4 / 5 W DC 6.07.0 W / 10 W ВАШИНГТОН 911 V / 20150 W DC 30.0 34.0 V Струја : 3003500m A Materail : Два Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак Бои : Топло Бела / Природна бела / Бела / Кул Бело / Црвено / Зелена / Блу / Жолта / IR / широк Спектар Итн Осветлување Агол : 170 Degre Гаранција : >50,000 Хс Cerifictions : CE CCC Ro Hs Употреба : DIY Потоп светлината, Вниманието, Тунел & Фаза Светилка улица таванот светлина Итн• Шенжен Yi Ke Трговија Co.,Ltd "UMAKED" Нашиот Сопствен Бренд ,Ние Може да Помогне да се Направи (ОЕМ / ODM) За LED Светилка Делови• Ние се прифати голем број на видови на плаќање ,5 Lots или повеќе Авто 10% попуст off ,и Други Големи цел контактирајте со нас , Уживаат во шопинг !

DEN 86.00 86.40

15w 1.2 m T8 лер цевка светлина глобална напојување за AC100-277V универзална напон текст компатибилен со електронски баласт >120lm/w PC>0.95 CRI>80 24PCS

2017 Нови Пристигнување 15w 1.2 m T8 лер цевка светлина глобална напојување за AC100277 V универзална напон текст компатибилен со електронски баласт >120lm / w PC>0.95 CRI>80 24pcs / многу големоСпецификации : 120cm T8 лер цевка светлина,глобална напојување за AC100277 V универзална влезниот напон компатибилен со електронски баласт1.Потрошувачка на енергија : 15w2.Влезен напон може да биде глобална напојување за AC100277v со баласт и без баласт ,лесно да го инсталирате3.Цевка Димензија : L1198* Dia28.5mm4...

DEN 13248.00

20pcs/многу 6W/7W/10W/12W smd2835 E27/G24/E14 дневна соба led пченка светлина го Замени Компактна Флуоресцентна светилка

Спецификацијаранд Име J&L Влезен Напон 85265 V Моќ 10 W Liight извор предводена од Местото на Потекло, Zhongshan , Кина Боја емитуваат топло / физичко / кул бело животниот век >50.000 часа Работна Температура 25 º ~40 º Materail Алуминиум Лумен 10001100lm Боја Температура 3000 K6500 K Сертификат CE, Ro Hs Светилка Прозрачна Ефикасност 130 lm / w Покрие јасно / млечниот маскаВниманиеИмаме E27 / G24 / E14 и јасен / млечниот покрие led светло за вашата опција ,ве молиме љубезно дозволете ми да знам што треба,или ќе испрати E27 / млечниот покрие / кул бело за вас !Слики покажуваатПримена1 ) Замена на традиционалните блескаво светилка2 ) простории за состаноци / училиште училници / канцелариски згради3 ) болници / фабрики / ,хотели4 ) супермаркети / home осветлување5 ) други комерцијални и станбени местоE27 база ИнсталацијаПревозотКомпанијата информацииНие сме hitech компанија посветена на истражување и deveplopment на LED тела.Почнувајќи од 2008 година,нашата компанијастана компанија која има поставено автономни линија за производство и заврши develepment на серија на производи, вклучувајќи SMD флексибилни газа и цврсти бар,ѕидот за миење,ПРЕДВОДЕНА sopt светло &тела!До сега ,нашите производи се продаваат во Европа,Америка ,Русија,Индија ,Филипините,Јапонија,итн.Нашата компанија имаво сопственост добра репутација со добар квалитет и сила!СертификацијаОпшти услови1.Ние нудиме една година гаранција на нашите производи.флексибилна лента,крути лента и празник на светлината нудат само половина година гаранција)2.Ние го отфрли систем спор, ако најдете било каков проблем на нашите производи, ве молимево договор со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши со вас.3.Ве молиме проверете ги пакет при примање на пратката,доколку имаат било каква штета,ве молименаправете фотографии и покаже на курир...

DEN 7968.00

Висок Квалитет 50Pcs 5mm Круг Врвот Боја Дифузен LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка Избрани Комплет Наместен Црвена/Зелена/Блу/Жолта боја/Бела

Функција : 100% сосема нов и висок квалитетБоја : Бела Жолта Црвена Сина ЗеленаПогодно за DIY и поправка на опрема и електрични апаратиСовршен употреба за дома, канцеларија и индустријата за електрична опрема и електрични апаратиДијаметар : 5mmPin должина : 17mm19mmПогледнете агол : 120°Боја ГолеминаБранова должина(nm)Напон(V)MCD Леќа боја Црвена 5mm 620630 1.82.3 8001000 Црвено дифузен 5mm во Жолта боја 580590 1.82.3 8001000 Жолта дифузен Зелена 5mm 520530 2.83.6 8001000 Зелена дифузен Бела 5mm 60006500k 2.83.6 1400016000 Јасно Сино 5mm 460470 2.83.6 8001000(MCD)Сина пренесуваат на трети лицаПакет се вклучени : 50 x 5mm LED Светло Избрани за ПолнењеА Ние гарантираме 100% автентични производ слики.Б...

DEN 51.00 72.48

10PCS Висока Моќност 20W 30W 50W КОЧАН Светлина Нема потреба Возачот Smart IC КОЧАН LED Чип за DIY Проект на Вниманието Потоп светлината

10 PCS Нема потреба Возачот Smart IC КОЧАН LED Чип Висока Моќност 20 W 30 W 50 W КОЧАН Светлина за DIY Проект на Вниманието Потоп светлинатаПРОИЗВОД ФОТОГРАФИИ

DEN 1161.00 1416.00

L0406 10 IR LED Инфрацрвениот Детектор на Движење Безжични Сензорски Плакарот Кабинет Светлина Светилка

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^L0406 10 IR LED Инфрацрвениот Детектор на Движење Безжични Сензорски Плакарот Кабинет Светлина СветилкаКарактеристики : 1.Висока светла, висока чувствителност, ниска потрошувачка на енергија, долг оперативни живот, заштеда на енергија.2.Опремени со 10 индивидуални LED 's светлината е светла доволно за да се изврши worktop активности.3.Средина заштитен материјал, флексибилност и добра осветленост.4.Без жици, назад со лента, многу лесно монтирање.5.Во текот на ноќта, авто вклучи кога откривање на луѓето кои доаѓаат, автоматско исклучување кога луѓето лево.6.Погоден за Врата, таванот, темно, подрум, гаража, визба, пештера, гардероби, кабинети, шкафови, bookcases, хотел гардероба, безбедно, шатори, автомобили багажникот, по стеблото и на други места.7.Напојување : 4x AAA батерија (не се вклучени)Спецификации : Супер чувствителност на Далечина : за 35metersЧувствителен Агол : ≤ 100 степениLED Количина : 10 LEDДоцнењето : 15 SОптоварување на моќ : 600 MWIllimination : НИСКА 10 LUXLIGHTLED светла боја : белаБатерии : Потребна 4 X AAA батерии (не се вклучени)Светла боја : Бела, Топло БелаГолемина : 188 X30 X15mmAnswer : ___________________________ Note : Оваа светлина не е водоотпорен и не се инсталира на место со дожд, тешки влажност.Пакетот вклучува : 1x 10 LED ПИР Сензор Кабинет Плакарот Гардероба светлина (Батерија, не се вклучени)За Испорака1) ПРЕВОЗОТ во СВЕТОТ...

DEN 268.00 300.96

2pack SMD2835 30cm*3w*2 DC12V LED безжична светлина кабинет цевка осветлување 4 модели затемнување алуминиум со адаптер за кујна

1 Оваа продавница за услуги на клиентите во LED осветлување осветлување индустрија за повеќе од 8 години, сите купувачи на производи или LEDинформациите во врска со не знам може да се консултира со писмо.2...

DEN 1200.00

Нови Пристигнување Dimmable AC110V 220V 9W G4 G9 Силикони Кристал LED Пченка Сијалица центарот на Вниманието Топло/Ладно/Natrual Бели Led диоди Lampada 1PCS

Нови Пристигнување Dimmable AC110 V 220 V 9 W G4 G9 Силикони Кристал LED Пченка Сијалица центарот на Вниманието Топло / Ладно / Natrual Бели Led диоди Lampada 1 PCSКарактеристики : Потрошувачите до 90% помалку енергија, висока осветленост и 360 степени Може да трае во текот 35,000 часа...

DEN 130.00 216.00

50PCS Висока Моќност 1W LED Чип 3W LED Светилки бела /топло бела 30mil 45mil Чипови, висока светлина светла Бесплатен превозот

Бесплатен превозот 50 PCS 1 W 3w Висока моќност LED Светилки бела / топло бела 30mil 45mil Чипови, висока светлина светла Карактеристики : 1...

DEN 195.00 320.64

6PCS DHL Превозот Фабрика трговија на Големо 38LEDs RGBW Мулти-боја на ВОДЕНА База на светлина со далечински управувач/ LED централен светлина

Детали за производот Објект VCL120 Големина Dia120mm Led 38pcs Моќ 4.5 W Боја 16 бои Батеријата 4500m Ah Адаптер 100240 V, 50 / 60 Hz Додатоци Далечински управувач, полначСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.Повеќе Светла Убаво Led Осветлување Систем Сијалица ( Кликни слики подолу)За Превозот1...

DEN 11904.00

6 компјутери DHL Бесплатен Превозот Супер Светло 38LEDs RGBW Водоотпорен Полнење Под Маса Led Светло За Свадба

Itme ДеталиЕден Сет Вклучуваат ( светилка, адаптер, далечински управувач)Секоја Светилка Со 16 Бои Промени, Супер Светло!!Детали & Како Да Се НаплататПакување ДеталиАдаптери За Различни ЗемјиСе користи за свадба, настан, коцка, топка, предводена мебел1) 100% водоотпорни, УВдоказ за коцка, топка, маса, стол, итн.2) се Користи за надворешна употреба, градина, дома, хотел, партија, бар итн.3) RGB 16 бои, се префрлат и далечински управувач.4) Бесплатно 6 часа, работната 812 часа.5) Големина : 85mm, 102mm, 117mm, 120mm, 175mm, 200mm итн.За Превозот1...

DEN 11904.00

5x G9 led пченка светилка AC220V 5w 2835 SMD 14 Топло Бела LED Кристал Силикони Свеќа го Замени 40W халоген lampsDimmable сијалица

ПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

DEN 226.00 237.60

10pcs/многу 45W/54W/80W/100W/120W Led Пченка Светлина E26/E27/E40/E39 smd2835 крушка светилка го Замени Халоген Светилка Bombillas

Спецификацијаранд Име J&L Влезен Напон 85265 V Моќ 27 W / 36 W / 45 W / 54 W / 80 W / 100 W / 120 W Liight извор предводена од Местото на Потекло, Zhongshan , Кина Боја емитуваат топло / физичко / кул бело животниот век >50.000 часа Работна Температура 25 º ~40 º Materail Алуминиум Боја Температура 3000 K6500 K Сертификат CE, Ro Hs Светилка Прозрачна Ефикасност 130 lm / w Покрие јасно / млечниот маскаВниманиеИмаме E27 / E40 и јасен / млечниот покрие led светло за вашата опција ,ве молиме љубезно дозволете ми да знам што треба,или ќе испрати E27 / млечниот покрие / кул бело за вас !Слики покажуваатПримена1 ) Замена на традиционалните блескаво светилка2 ) простории за состаноци / училиште училници / канцелариски згради3 ) болници / фабрики / ,хотели4 ) супермаркети / home осветлување5 ) други комерцијални и станбени местоE27 база ИнсталацијаПревозотКомпанијата информацииНие сме hitech компанија посветена на истражување и deveplopment на LED тела.Почнувајќи од 2008 година,нашата компанијастана компанија која има поставено автономни линија за производство и заврши develepment на серија на производи, вклучувајќи SMD флексибилни газа и цврсти бар,ѕидот за миење,ПРЕДВОДЕНА sopt светло &тела!До сега ,нашите производи се продаваат во Европа,Америка ,Русија,Индија ,Филипините,Јапонија,итн.Нашата компанија имаво сопственост добра репутација со добар квалитет и сила!СертификацијаОпшти услови1.Ние нудиме една година гаранција на нашите производи.флексибилна лента,крути лента и празник на светлината нудат само половина година гаранција)2.Ние го отфрли систем спор, ако најдете било каков проблем на нашите производи, ве молимево договор со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши со вас.3.Ве молиме проверете ги пакет при примање на пратката,доколку имаат било каква штета,ве молименаправете фотографии и покаже на курир...

DEN 14640.00