• Ново
10pcs Neodymium магнет 15x5-4 Ретки Земјата мали Силна Круг постојан 15*5мм-hole4or5 фрижидер Electromagnet NdFeB nickle магнетно

10pcs Neodymium магнет 15x5-4 Ретки Земјата мали Силна Круг постојан 15*5мм-hole4or5 фрижидер Electromagnet NdFeB nickle магнетно

DEN 306.72
DEN 264.00 -14 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Neodymium магнет 15x5 дупка 4mm или 5mm 10 PCS
Реалната слика :
Детали За Производот :
Облик : Диск
Големина : 15x5-4 или 5mm 10pcs
Толеранција : 0.1-0.4 mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
За нас : Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО. Ви благодариме!

Особините

Бренд Име:
xhigh
Композитни:
NdFeB Магнет
Обликот:
Стап
Тип:
Постојано
is_customized:
Yes
Толеранција:
-0.1/-0.4 mm

Купувачите избираат и

1 Пакет NdFeB N42 Магнет Голем Прстен OD 220x110x15 мм дебел 8.7 круг Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнети

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу прецизни магнети со висока прецизност инструментално tec...

DEN 33119.52

трговија на големо 8PCS D22*3мм N50 моќна магнетна сила neodymium магнети силна круг магнет N50 дијаметар 22X3MM

трговија на големо 8 PCS D22*3мм N50 моќна магнетна сила neodymium магнети силна круг магнет N50 дијаметар 22 X3 MMИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку за 0.10.3 MM8 PCS NEODYMIUM МАГНЕТСостојба : новаОблик : тркалезнаДимензии : дијаметар 22mm дебелина 3ммМатеријал : Neodymium ретки земјата магнетиОдделение : N50Макс Температурата На Работа : 80°CПозлата : никел никел бакар тројно слој позлатен

DEN 386.00 406.08

ГЕРМАНИУМ МЕТАЛ ~ чистота 99.99% ~ 10g примерок торба ~ многу мал гранули

ГерманиумСимбол : МобБрој : 32Елемент категорија : ГерманиумCAS број : 7440564Стандард за атомска тежина : 72,63Густина : 5,323 g / cm3Цврстина : 6,0Точка на топење : 938,3°C (1720.9°F)Вриење точка : 2830°C (5126°F)Ве молиме да ја посетите мојата продавница!Јас се комбинираат превозот, ако купите повеќе предмети.Дали сте во потрага за поголеми количини или повеќе елементи? Прашај ме!

DEN 4848.00

Нови Пристигнување Топла Продажба 2 парчиња Блок 30x20x5mm N50 Супер Силен Ретки Земјата Nd Fe Б Neodymium Магнет Топла Продажба 925 Sterling Silver Поставува

Карактеристики : Супер силен ретки земјата neodymium магнети тие се тешко да се одделат откако тие се привлекуваат едни со други...

DEN 1183.68

6-500pcs NdFeB Магнет Прстен OD 20x10x3 (+/-0.1)mm дебели Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнети Одделение N42

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Димензии : Дијаметар 20.00 x Внатрешна Кол 10.00 x 3.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" (+ / 0.1 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 479.52

100g 99,9% Манган Метал Снегулки - Чиста елемент 25 примерок

МанганСимбол : MnБрој : 25Елемент категорија : Транзиција металCAS број : 7439965Стандард за атомска тежина : 54,938044Густина : 7,43 g / cm3Цврстина : 6,0Точка на топење : 1246°C (2274.8°F)Вриење точка : 2100°C (3812°F)Ве молиме да ја посетите мојата продавница!Јас се комбинираат превозот, ако купите повеќе предмети.Дали сте во потрага за поголеми количини или повеќе елементи? Прашај ме!

DEN 1680.00

20 компјутери NdFeB Магнет Прстен OD 25x5x5 (+/-0.1)mm дебели Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнетни Цевка Прецизност

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : Дијаметар 25.00 x Внатрешна Кол 5.00 x 5.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" (+ / 0.1 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 3224.64

2 ПАРЧИЊА дијаметар 35mm 5mm дебелина дупка 6mm n35 Ретки Земјата силна Постојан NdFeB Neodymium Магнет

2 ПАРЧИЊА дијаметар 35mm 5mm дебелина дупка 6mm n35 Ретки Земјата силна Постојан Nd Fe B Neodymium МагнетИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку 0.10.3 MM

DEN 446.00 469.92

2 парчиња N52 Neodymium магнет 50x20 mm gallium метал топла супер силен круг магнети 50*20 Neodimio моќен магнет за постојан магнети

Смртта магнет2 парчиња N52 50x20mm Ретки Земјата Neodymium Магнет 50*20mmN52 посилно од N35ова е нашиот вистински магнетДетали За Производот : Облик : ДискГолемина : 2 парчиња 50x20mmМатеријал : Nd Fe B постојан МагнетиОдделение : N52Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степенПозлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатенНапомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети...

DEN 1651.00 1920.00

1 Сет Играчка Поставена NdFeB Магнет Род и Железо Топки Сребро Повеќе Боја Neodymium Магнетни Цилиндар Изградба Stree Ослободување на Комплет

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Вклучувајќи : 48 парчиња Nd Fe B магнетни Род(Кол.5*20mm) + 36pcs Железо Сфери(Кол.8мм) ИЛИ 36 парчиња Nd Fe B магнетни Прачки (Кол.4*24mm) + 27pcs Железо Сфери(Кол.8мм) Тежина : околу 200250gram Материјал : Nd Fe B, Одделение N35 и Челик Позлата / Слој : Ni Cu Ni и Шарени Облоги Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 637.00 637.44

висок квалитет 50pcs D15mmx5mm Дупка кол 5mm евтини силна дупка neodymium магнети со nickle слој 15x5-5 магнет

висок квалитет 50pcs D15mmx5mm Дупка кол 5mm евтини силна дупка neodymium магнети со nickle слој 15x55 магнет1 Опис : Облик : Прстен формаМатеријал : Nd Fe BОдделение : N35Боја : СребренаПакетот Вклучува : 50pcsГолемина : 15mm x 5мм5мм (ДијаметарHightдупка)Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...

DEN 1309.00 1378.08

N00379 N50M 20pcs Супер Силен Блок Ретки Земјата Neodymium Магнет,4x4.9x1.95mm , NdFeB Магнет Никел обложени ,Фрижидер Магнети

Опис На Производот : Обликот:БлокМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N50 MГолемина : прибл.4x4.9x1.95mmОбложување : НикелHcj≥ 13 KOeHcb≥ 14 KoeBHmax : 4751 MGOEeКоличина : 20pcs

DEN 82.00 86.40

3.5 3 1.5 феритни јадро Шупливи Монистра никел-цинк феритни мушка 3.5*3*1.5 mm ВИСОК КВАЛИТЕТ 1000pcs/многу Бесплатен превозот А.

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Име на производ : Феритни мушкаНадворешниот дијаметар (OD) : 3.5 mm An внатрешен дијаметар (ID) : 1.5 mm High (ХТ) : 3ммЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

DEN 811.20

NdFeB Магнет Блок 12.7x3.2x3.2 mm 0.5 Силен магнет Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнети Одделение N42 NiCuNi Позлатен

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : 12.70 x 3.20 x 3.20 mm дебелина (блиску до 1 / 2" x 1 / 8" x 1 / 8") Tolerances : ±0.002" x ±0.002" (+ / 0.05 mm x ±0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 1611.84

Aimant 100PCS 8мм x8mm Ретки Земјата Neodymium Магнети NdFeB Магнетни Материјали Постојан Магнети

Круг магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Круг магнет Димензии : дијаметар x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!Aimant 100 PCS 8мм x8mm Ретки Земјата Neodymium Магнети Nd Fe B Магнетни Материјали Постојан МагнетиСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина : 8 мм х 8ммОдделение : N35 ,100pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

DEN 927.00 1008.00

HOLMIUM Ретки Земјата Метал 99.9% на 10 грама (0.35 мл)

Holmium МеталФормула : ХоТочка Законик : AC10 MCAS Бр : 7440600EINECS : 2311690Молекуларна Тежина : 164.93Чистота : 99.9% Gewicht : 10gИзглед : СребренаПакување : VACТипична ПрименаСе користи како лабораторија reagent, оптички очила, структурни керамика, catalysts, електрични компоненти и фотооптички материјал.

DEN 3120.00

T68-8A Висока фрекфенција на радио фрекфенција магнетен прстен inductance, carbonyl железо во прав јадра

Зошто да изберете juncan1.7година на производство искуство2.5 години извоз искуство3.Оригиналниот производител,разумна цена4.Со богато искуство5.Мал цел може да биде нарачана6.Високата цена перформанси7.Добар предпродажба и попродажба на услугипроизводи покаже​

DEN 1440.00

Промет на големо со 10pcs Цилиндар Силна Круг Neodymium Ретки Ndfeb Земјата Фрижидер Магнети N42 5x20 Mm

Спецификација : Облик : ЦилиндричниМатеријал : Nd Fe BОдделение : N42Обложување : Никел (Ni)Боја : СребренаКоличина : 10pcsГолемина : 5mm X 20mm (Дијаметар * ВисокАпликации Акустична областа Електроника Електрични полиња Машини и опрема, Здравствени и Други индустрииНапомена : ве Молиме да се грижи кога е пауза, освен, бидејќи Neodymium блок магнет имаат силен Магнетизам.Пакет се вклучени : 1x pack (10pcs) Neodymium Ретки Земјата Магнети

DEN 1033.92

50pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг NdFeB Neodymium Диск Магнети Кол 8мм х 8мм N35 Ретки Земјата NdFeB Магнет

start21530084397796end21530084397796 50pcs Супер Моќна Силна Масовно Мал Круг Nd Fe B Neodymium Диск Магнети Кол 8мм х 8мм N35 Ретки Земјата Nd Fe B Магнет Функција : Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : Диск Кол 8мм х 8мм (1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs диск магнети Кол 8мм х 8ммОпис : Ретки земјата neodymium магнети, исто така познат како Nd Fe B магнети или Нео магнети, се направени од некоја легура на neodymium, железо и бор...

DEN 1019.00 1072.80