• Ново
Бесплатен превозот 10x2mm 5meters гума меки магнетни прозорец на екранот рекламирање гума магнетна лента еден бар магнет мрачно 10*2 mm

Бесплатен превозот 10x2mm 5meters гума меки магнетни прозорец на екранот рекламирање гума магнетна лента еден бар магнет мрачно 10*2 mm

DEN 469.44
DEN 380.00 -19 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


5 метри гума меки магнетни прозорец на екранот рекламирање гума магнетна лента еден бар магнет магнетна лента 10*2 mm
крајот

Особините

Бренд Име:
xhigh
Тип:
Мека
Обликот:
Серпентина
Број На Модел На:
10x2x5000mm
Композитни:
Гума Магнет
Примена:
Индустриски Магнет
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

50PC 9x3 mm neodymium магнет 9mm*3мм силна ретки земјата neodymium магнети 9*3 мм NdFeB постојан круг магнетни x 9mm 3мм

50 PC 9x3 mm neodymium магнет 9mm*3мм силна ретки земјата neodymium магнети 9*3 мм Nd Fe B постојан круг магнетни x 9mm 3ммОва е нашиот вистински магнетДетали За Производот:Облик : ДискГолемина : 9x3 mmМатеријал : Nd Fe B постојан МагнетиОдделение : N35Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степенПозлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатенТолеранција : 00.3 мм Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети...

DEN 240.00 278.40

Aimant 100PCS 8мм x8mm Ретки Земјата Neodymium Магнети NdFeB Магнетни Материјали Постојан Магнети

Круг магнет Големина на табела(делумно) , само кликнете на неа, ако треба Круг магнет Димензии : дијаметар x дебелина (во mm) Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!Aimant 100 PCS 8мм x8mm Ретки Земјата Neodymium Магнети Nd Fe B Магнетни Материјали Постојан МагнетиСпецификација : Nd Fe B магнетГолемина : 8 мм х 8ммОдделение : N35 ,100pcs магнетиФункција : Постојан, силен магнетПримена : Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.Електрични полиња : VCM, CD / DVDROMот, генератори, мотори, серво мотори, микромотори,вибрации мотори.Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.Напомена : Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила...

DEN 927.00 1008.00

N00379 N50M 20pcs Супер Силен Блок Ретки Земјата Neodymium Магнет,4x4.9x1.95mm , NdFeB Магнет Никел обложени ,Фрижидер Магнети

Опис На Производот : Обликот:БлокМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N50 MГолемина : прибл.4x4.9x1.95mmОбложување : НикелHcj≥ 13 KOeHcb≥ 14 KoeBHmax : 4751 MGOEeКоличина : 20pcs

DEN 82.00 86.40

Промет на големо со 10pcs Цилиндар Силна Круг Neodymium Ретки Ndfeb Земјата Фрижидер Магнети N42 5x20 Mm

Спецификација : Облик : ЦилиндричниМатеријал : Nd Fe BОдделение : N42Обложување : Никел (Ni)Боја : СребренаКоличина : 10pcsГолемина : 5mm X 20mm (Дијаметар * ВисокАпликации Акустична областа Електроника Електрични полиња Машини и опрема, Здравствени и Други индустрииНапомена : ве Молиме да се грижи кога е пауза, освен, бидејќи Neodymium блок магнет имаат силен Магнетизам.Пакет се вклучени : 1x pack (10pcs) Neodymium Ретки Земјата Магнети

DEN 1033.92

20 компјутери NdFeB Магнет Прстен OD 25x5x5 (+/-0.1)mm дебели Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнетни Цевка Прецизност

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : Дијаметар 25.00 x Внатрешна Кол 5.00 x 5.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" (+ / 0.1 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 3224.64

YJ-240/80 Држи Електрични Морон Electromagnet Магнет Dc 12V 24V Вшмукување-купот Цилиндрични Кревање 3000KG Вшмукување Плоча Кина

КарактеристикиЕлектрични кревање на магнет.Моќен и компактен.Мазна и рамна површина.Ниска потрошувачка и сигурен.Температурата во рок од 130 степени.ИзвестувањеПовршината на adsorbed објект треба да биде мазна како е можно, и адсорпција област не треба да биде помал од electromagnet вшмукување површината...

DEN 23616.00 31488.00

N00656 N50 20pcs Блок Ретки Земјата Neodymium Магнет,8.25x1.93x4x0.75mm ,NdFeB Магнет , Дома Декорација Фрижидер,Обичај магнет

Опис На Производот : Обликот:БлокМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N50Големина : прибл.8.25x1.93x4x0.75mmОбложување : НикелHcj≥ 10.5 KOeHcb≥ 12 KoeBHmax : 4751 MGOEeКоличина : 20 КОМПЈУТЕРИПлаќање1...

DEN 128.00 134.40

2 ПАРЧИЊА дијаметар 35mm 5mm дебелина дупка 6mm n35 Ретки Земјата силна Постојан NdFeB Neodymium Магнет

2 ПАРЧИЊА дијаметар 35mm 5mm дебелина дупка 6mm n35 Ретки Земјата силна Постојан Nd Fe B Neodymium МагнетИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку 0.10.3 MM

DEN 446.00 469.92

2500ui Американски BN-73-6802 toroids BN 73 6802 Феритни Јадро BN73-6802 радио фреквенција RF OD*ID*HT:27*13.3*7.5 мм RFC SWR

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Оваа компанија е специјализирана за производство, продажба на високо квалитетни мека магнетизам ferrites магнетното јадро, Gao Daoci линкот, скелетот, и може да според да посетителот барање осипување, вклучувајќи (EE EF EFD ЕП ЕПС ПК РМ ТЕНЏЕРЕ UU UT И UF ER ERL ЈАГУЛА РМ GU магнетното јадро + скелет), магнетното јадро фабрика се наоѓа во кина, оваа минерали се богати, добри врски, човечки ресурси се чувствувате, продолжение на бенигна развој за оваа компанија за да се обезбеди поволно состојба, оваа Si Јуани и насекаде корисникот заедница соработуваа со почит, взаемно корисни интеракција, комунален развој...

DEN 936.00

2 парчиња N52 Neodymium магнет 50x20 mm gallium метал топла супер силен круг магнети 50*20 Neodimio моќен магнет за постојан магнети

Смртта магнет2 парчиња N52 50x20mm Ретки Земјата Neodymium Магнет 50*20mmN52 посилно од N35ова е нашиот вистински магнетДетали За Производот : Облик : ДискГолемина : 2 парчиња 50x20mmМатеријал : Nd Fe B постојан МагнетиОдделение : N52Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степенПозлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатенНапомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети...

DEN 1651.00 1920.00

трговија на големо 8PCS D22*3мм N50 моќна магнетна сила neodymium магнети силна круг магнет N50 дијаметар 22X3MM

трговија на големо 8 PCS D22*3мм N50 моќна магнетна сила neodymium магнети силна круг магнет N50 дијаметар 22 X3 MMИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку за 0.10.3 MM8 PCS NEODYMIUM МАГНЕТСостојба : новаОблик : тркалезнаДимензии : дијаметар 22mm дебелина 3ммМатеријал : Neodymium ретки земјата магнетиОдделение : N50Макс Температурата На Работа : 80°CПозлата : никел никел бакар тројно слој позлатен

DEN 386.00 406.08

ГЕРМАНИУМ МЕТАЛ ~ чистота 99.99% ~ 10g примерок торба ~ многу мал гранули

ГерманиумСимбол : МобБрој : 32Елемент категорија : ГерманиумCAS број : 7440564Стандард за атомска тежина : 72,63Густина : 5,323 g / cm3Цврстина : 6,0Точка на топење : 938,3°C (1720.9°F)Вриење точка : 2830°C (5126°F)Ве молиме да ја посетите мојата продавница!Јас се комбинираат превозот, ако купите повеќе предмети.Дали сте во потрага за поголеми количини или повеќе елементи? Прашај ме!

DEN 4848.00

Топла Продажба Најновите 1pcs Голема Супер Силна Моќна Cuboid Блок Магнет Ретки Земјата Neodymium 30 X 20 10 Mm Висок Квалитет

Опис : Сосема нов и висок квалитет.Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако тие се заглавени со едни со други, тие се тешко да се пробие, освен;Лесно кршливи,па plesae користи внимателно.Исто така, може да се користи за да се прошири заштитени литиум батерии со вдлабнати контакт точки.Electrically проводници (што ги прави погодни да се прошири вдлабнати батерии).Совршен за лепење белешки на фрижидер врати.Идеален за DIY проекти,табла одредување,адсорпција на различни челик делови,одредување на ткиво кутија за на покрив,итнПредизвика голема супер магнетни,не't нека дете го допре.Функција : Облик : Cuboid Блок МагнетиГолемина прибл...

DEN 1131.84

1PCS 100X50X10mm N52 Супер Моќна Силна Ретки Земјата постојан Магнет N52 Никел позлата Магнети 100mm*50mm*10мм

1 PCS 100 X50 X10mm N52 Супер Моќна Силна Ретки Земјата постојан Магнет N52 Никел позлата Магнети 100mm*50mm*10ммИзвестување Магнет површината Никел позлата, со Овој процес се прави големината помалку за 0.10.4 MM1 PCS NEODYMIUM МАГНЕТСостојба : новаОблик : БлокДимензија : L100mm x W50mm x T10mmМатеријал : Neodymium ретки земјата магнетиОдделение : N52Макс Температурата На Работа : 80°CПозлата : никел никел бакар тројно слој позлатен

DEN 1536.00 1616.64

YJ-200/40 Држи Електрични Морон Electromagnet Магнет Dc 12V 24V Вшмукување-купот Цилиндрични Кревање 1000KG Вшмукување Плоча Кина

КарактеристикиЕлектрични кревање на магнет.Моќен и компактен.Мазна и рамна површина.Ниска потрошувачка и сигурен.Температурата во рок од 130 степени.ИзвестувањеПовршината на adsorbed објект треба да биде мазна како е можно, и адсорпција област не треба да биде помал од electromagnet вшмукување површината...

DEN 7416.00 9888.00

1 Пакет NdFeB N42 Магнет Голем Прстен OD 220x110x15 мм дебел 8.7 круг Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнети

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу прецизни магнети со висока прецизност инструментално tec...

DEN 33119.52

2 Метри Флексибилни Рекламирање Наставата Магнетна Лента Гума Магнет Ширина 25.4x1.5mm (со двострано лепило)

Детали за производотМагнетна Лента со себе лепило, 2 метри / многуМатеријал : Isotropic Гума магнет,еден површината магнетни,со двоен страна лепилоДимензии : ширина 25.4 дебелина од 1,5 mm должина 2 метриКарактеристики : Флексибилен лесно да се намали, голема mateiral за DIY фрижидер магнети, youcan користете го ова за да го поправи pictues / белешки за бела табла / фрижидер врати,и така натаму...

DEN 96.00

T68-8A Висока фрекфенција на радио фрекфенција магнетен прстен inductance, carbonyl железо во прав јадра

Зошто да изберете juncan1.7година на производство искуство2.5 години извоз искуство3.Оригиналниот производител,разумна цена4.Со богато искуство5.Мал цел може да биде нарачана6.Високата цена перформанси7.Добар предпродажба и попродажба на услугипроизводи покаже​

DEN 1440.00

12 компјутери NdFeB Магнет Прстен OD 40x20x2 (+/-0.1)mm дебели Силна Neodymium Постојан Магнети Ретки Земјата Магнетни Цевка Прецизност

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : Дијаметар 40.00 x Внатрешна Кол 20.00 x 2.00 mm дебелина Tolerances : ±0.004" (+ / 0.1 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

DEN 1935.36

31kg Влече Тенџере Магнет Кол 42mm M6 Countersunk Дупка Монтажа Магнетни Силен Магнет Neodymium Постојан Магнети NiCuNi

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

DEN 1612.32

2Meters Флексибилни Рекламирање Наставата Магнетна Лента Гума Магнет Ширина 25.4x1mm (со двострано лепило)

Детали за производотМагнетна Лента со себе лепило, 2metersМатеријал : Isotropic Гума магнет,еден површината магнетни,со двоен страна лепилоДимензии : ширина 25.4 дебелина 1mm должина 2metersКарактеристики : Флексибилен лесно да се намали, голема mateiral за DIY фрижидер магнети, youcan користете го ова за да го поправи pictues / белешки за бела табла / фрижидер врати,и така натаму...

DEN 95.52

N00621 N45SH 50pcs Блок Ретки Земјата Neodymium Магнет,3.74x3.21x1x0.53M x2R мм , cuboid NdFeB Магнет ,Фрижидер Магнети

Опис На Производот : Обликот:БлокМатерија : Nd Fe B магнетОдделение : N45 SHГолемина : прибл.3.74x3.21x1x0.53 M x2 R mmОбложување : PhosphatingHcj≥ 12.3 KOeHcb≥ 20 KoeBHmax : 4346 MGOEeКоличина : 50pcsПлаќање1...

DEN 69.00 72.00

1 Пакет NdFeB Микро Магнет Диск Кол 3x2 mm 0.118 Прецизност Магнет Neodymium Магнети Сензор Ретки Земјата Tinny Магнети NiCuNi

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу tinny магнети со висока прецизност инструментално tec...

DEN 575.00 575.04