• Ново
Мозочна Артерија Модел,Мозокот Анатомски Модел,Церебрална Артерија Dissection Модел

Мозочна Артерија Модел,Мозокот Анатомски Модел,Церебрална Артерија Dissection Модел

DEN 7632.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Церебрална артерија dissection модел Vicid анатомија на мозокот модел
Спецификации
1.мозокот модел
2.Сертификати : ISO9001 : 2000
3.Материјал : ПВЦ
4.Кои се користат во медицинската,училиште,болница
5.15 години во медицинската област.
6.Модел : HR/A18220
7.Опис : Овој модел е применлив на медицински институции во образложението на мозокот и мозочните васкуларни курсеви како визуелни помагала се користат за да се направи на студентите во разбирањето на мозокот и неговите артериски снабдување на севкупниот концепт и врската помеѓу различните делови.
8. Карактеристики :
Моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum, мозочно стебло и церебрална васкуларни компоненти како што се 9 и се покажува церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс и коскена срж на секој дел, и мозокот структура на нервните и мозочните крвни садови, вкупно 127 делови на знаци.
9. Големина на : Природни голем, висок 14cm, ширина 13cm, длабочина 16cm
10. Материјал : увезени ПВЦ материјал, увезени боја, компјутер боја појавување, напредни сликарство

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Купувачите избираат и

Рака Модел Илустрираат Органи на Поени

Име на производ : Рака Модел Илустрираат Органи на Поени Производ No : HR / 511 Материјал : ПВЦОпис : Ова е нашето ново развиен ПВЦ рака модел покажува главните функционални делови во рака која одговара на главни органи во човечкото тело...

DEN 816.00

ISO Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : Fecundation на ембрионот на четвртата недела.Големина : 45см*55cm*5cmМатеријал : Напредни ПВЦG...

DEN 10512.00

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

Женски Контрацептивни Уред Водство модел, Напредни СПИРАЛАТА Обука на Симулатор

ЖЕШКА Жени Контрацептивни Уред Водство моделКарактеристики : 1 Се отстранува горниот дел се состои од женски genitalia, мочниот меур и ректумот, итн.2...

DEN 6288.00

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

55CM Торзото 20 Делови

Име на производ : 55 CM Торзото 20 ДеловиПроизводот Не : HR / 209Материјал : ПВЦОпис : Оваа унисекс торзото, вклучувајќи 20 делови : торзото, главата, окото, мозок, бели дробови (2 делови), срцето (2 делови), црниот дроб, жолчното кесе, бубрегот, желудникот (2 делови), цревата (2 делови), машки genitalia (2 делови), женски genitalia (2 делови) на 'рбетот и' рбетниот нерви.Големина : 55 CM.Пакување : 4pcs / картон, 61x51x35cm, 14kgs

DEN 4368.00

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани МускулитеВрз основа на XC102, овој модел е насликан да се покаже мускулите На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите...

DEN 2832.00

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00

BIX-LV16 Високи Човечки Уши Медицински Проверете Aural Регионот Испита Модел MQ107

Опис На ПроизводотBIXLV16 високи човечки уши медицински проверете aural регионот испита моделВиш уво проверете моделОвој производ е се користи за да се обучени уво преглед и третман во функција на корисен модел.Модел точно да се симулира надворешното уво и структура на средното уво, може да се инсталира преку едноставно расклопување симулација увото на различни услови.Модел за да се симулира вистинска големина производство, со промена на уво прилозите содржат боја патолошки промени, да тренер нуди разновидност на инспекција обука, испитување на вистинска сцена.Функција : 1...

DEN 25884.48

Ракот на Само Испитување Пракса Модел,Градите Испитување и Дијагностика на Симулатор за Обука

ТОПЛА Градите самоиспитување Пракса МоделКарактеристики : 1 Се симулираат женски горниот дел на телото со умерена големина на градите, се направени од увезени материјал, мека кожа и реални чувство на допир2...

DEN 19132.80

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56

45СМ Мини Скелет,човечки Скелет Модел,Мини Скелет Модел

45СМ Мини СкелетОпис : Овој минијатурен скелет модел се одликува со подвижна вилица на извори, отстранлив calvarium, рацете и нозете, кои се отстранлив за индивидуално учење...

DEN 1382.40

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52