• Ново
1:1 Модел Срцето Анатомија,Природни Големо Срце Анатомија Наставата Модел,Модел Срце

1:1 Модел Срцето Анатомија,Природни Големо Срце Анатомија Наставата Модел,Модел Срце

DEN 816.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Природни големо срце анатомија наставата модел
1. Материјал : hight на квалитетот на ПВЦ
2. Опис : Ова срце модел покажува анатомијата на човечкото срце со аортниот лак, coronal дел од предкомора и комора, вентили, и вените во голема анатомски детали. Тоа е dissectable во 2 делови покажува јасно шефот на крвните садови, структура на auricles и коморите. Сите важни внатрешната структура може да се види, со клучот картичка, монтирани на мирување.
3. Примена : пациентот или за време на основното образование наука класи. Anatomically точни и одлична за учење на основните надворешна и внатрешна анатомија на срцето.
4. Цел : Овој модел им помага на студентите да ја разберат надворешни карактеристики и внатрешните структури на срцето, и неговиот однос со големи крвни садови. На тој начин појасна концепција на маршрути на системски и белодробна циркулација можат да се добијат.
5. Како да го користите : предниот срцето ѕид може да бидат отстранети за да се покаже на лево и десно коморите и предкоморите, како и на трикуспидалниот, белодробна, митралниот и аортниот вентили.
6. Големина : 15x8x9 CM, 250gr
7. Пакување : 8pcs/цтн

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Купувачите избираат и

BIX-A1076 Срцева Спроведување Систем за Електрична Модел G157

Опис На ПроизводотBIXA1076 Срцева спроведување систем за електрична модел1.Покаже на sinoatrial јазол, коморните јазол, трактати за дистрибуција и сл.2.31 cm * 2 cm * 9 смБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1076МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x18x42cm, 6kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 6086.40

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

ISO Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 13872.00

Животот Големина на Скелетот 180cm Високи.Човечкиот Скелет Модел, Целото Тело Скелет Модел

Животот Големина на Скелетот 180cm Високинеговиот животголемина артикулирани возрасни пластични скелет е идеален за учење на основите на човечката анатомија...

DEN 9072.00

1:1 Симулација На Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови,Череп Заби Модел Со Крвните Садови

1 : 1 Симулација на Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови на Овој модел може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку објективно се одрази на кранијалните празнина и кранијалните празнина поврзани секој neurovascular канал, како дел од горна и долна вилица и заби живописни екранот усната шуплина вилица отворање и затворање на Аголот на врската помеѓу физичката структура и материјали за Јапонски незаситени смола кристали материјали.

DEN 20064.00

Мулти-функционални главата силикони модел со користење на медицински материјали акупунктура микро-пластика кожа шиење инјектирање пракса модел

Карактеристики : Материјал : силикон супер меки, директно вбризгување на течни поле на примена : Медицински минимално инвазивни убавина, фацијална масажа, акупунктура и moxibustion, тетоважа тетоважа пракса, човечки демонстрација, масажа точка објаснување, фаза операција, уметност и така натаму...

DEN 2730.24

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани МускулитеВрз основа на XC102, овој модел е насликан да се покаже мускулите На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите...

DEN 2832.00

ISO погоден за носене Машки Catheterization Модел, машки уринарниот catheterization Симулатор

Погоден за носене Машки Мало Catheterization Симулатор, машки малоПогоден за носене Машки Catheterization Модел, Catheterization тренер, машки уринарниот catheterization СимулаторКарактеристики : 1...

DEN 5280.00

BIX-LV40 Медицинска Обука на Симулатор Високи Уво Наводнување Пракса Модел MQ106

Опис На ПроизводотBIXLV40 медицинска обука на симулатор високи уво наводнување пракса моделВиш уво перење обука моделКарактеристики : 1.Пракса за пациенти со испирање на ушниот канал2.користење на моделот за да се избегне миење директно за пациентите...

DEN 16052.64

45СМ Мини Скелет,човечки Скелет Модел,Мини Скелет Модел

45СМ Мини СкелетОпис : Овој минијатурен скелет модел се одликува со подвижна вилица на извори, отстранлив calvarium, рацете и нозете, кои се отстранлив за индивидуално учење...

DEN 1382.40

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните СадовиОпис : Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело...

DEN 2832.00

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

Напредни мозокот анатомски моделКарактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци...

DEN 7584.00

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел1.Симулира човечка кожа Идеален за хируршки шиење обука2.Количина попусти на располагање...

DEN 2064.00

BIX-A1073 Microcomputer Човековите Срцевиот Циклус И Големи, Мали Циклус Демонстрација Инструмент G155

Опис На ПроизводотBIXA1073 Microcomputer човековите срцевиот циклус и големи, мали циклус демонстрација инструмент1.Природно, системски и белодробна циркулација, срцето чука,2.погоден за наука и технологија музеј, итн.БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1073МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x46x24cm, 15kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 164939.04

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00

BIX-F6 Напредни Симулатор Породување Механизам Наставата Модел MQ033

Опис На ПроизводотBIXF6 напредни симулатор породување механизам наставата моделСпецификации1.породувањето модел2.механизми за труд модел3.Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.4.Главните функции1).Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.2).прецизни anatomic ознака за земја, матката и карличен коска контури.3)демонстрација модел на структурата од страна на механички пренос линк во породувањето долу flexion во ротација Шен Јанг намалување и надворешна ротација рамо механизам на делување на нормален parturition.4)...

DEN 12039.36

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56