• Ново
45СМ Мини Скелет,човечки Скелет Модел,Мини Скелет Модел

45СМ Мини Скелет,човечки Скелет Модел,Мини Скелет Модел

DEN 1382.40

Износот
Во форма достапна за нарачката


45СМ Мини Скелет
Опис :
Овој минијатурен скелет модел се одликува со подвижна вилица на извори, отстранлив calvarium, рацете и нозете, кои се отстранлив за индивидуално учење. Големина : 45СМ.
Пакување : 24pcs/картон, 69x57x34cm, 15kgs

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Скелетот Модел

Купувачите избираат и

BIX-F55 Високи Ahildbirth И Мајката И Детето за Прва Помош Модел MQ110

Опис На ПроизводотBIXF55 високи породување и Мајката и детето за Прва помош моделИнтегриран наставен модел во комбинација со добро старечки модел и obstetric испорака модел, за антенатална проверка, за да го покаже целиот процес на испорака (вклучувајќи antepartum и intrapartum и постпартална) и мајчинство и грижа на децата, и прва помош.Бремените жени и фетусот и постнаталната грижа за мајките и доенчињата.1...

DEN 267540.96

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

ISO погоден за носене Машки Catheterization Модел, машки уринарниот catheterization Симулатор

Погоден за носене Машки Мало Catheterization Симулатор, машки малоПогоден за носене Машки Catheterization Модел, Catheterization тренер, машки уринарниот catheterization СимулаторКарактеристики : 1...

DEN 5280.00

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

Автономниот Нервен Електричен Модел BIX-A1081 MQ032

Опис На ПроизводотBIXA1081 Автономниот нервен електричен модел1.Приказ на автономниот нервен пониски централна, љубезни и parasympathetic preganglionic, постодмор влакна три wizard2.Спецификација : 38 * 25 * 45 (cm)БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1081МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x28x88cm, 28kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 20400.00

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

Мулти-функционални главата силикони модел со користење на медицински материјали акупунктура микро-пластика кожа шиење инјектирање пракса модел

Карактеристики : Материјал : силикон супер меки, директно вбризгување на течни поле на примена : Медицински минимално инвазивни убавина, фацијална масажа, акупунктура и moxibustion, тетоважа тетоважа пракса, човечки демонстрација, масажа точка објаснување, фаза операција, уметност и така натаму...

DEN 2730.24

Животот Големина на Скелетот 180cm Високи.Човечкиот Скелет Модел, Целото Тело Скелет Модел

Животот Големина на Скелетот 180cm Високинеговиот животголемина артикулирани возрасни пластични скелет е идеален за учење на основите на човечката анатомија...

DEN 9072.00

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните СадовиОпис : Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело...

DEN 2832.00

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

ISO Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : Fecundation на ембрионот на четвртата недела.Големина : 45см*55cm*5cmМатеријал : Напредни ПВЦG...

DEN 10512.00

Женски Контрацептивни Уред Водство модел, Напредни СПИРАЛАТА Обука на Симулатор

ЖЕШКА Жени Контрацептивни Уред Водство моделКарактеристики : 1 Се отстранува горниот дел се состои од женски genitalia, мочниот меур и ректумот, итн.2...

DEN 6288.00

Крстот Пресек Модел на Абдоминална Шуплина,Перитонеална Transection Модел,Стомачни Анатомија модел

Крстот Sectioned Анатомија Модел на Човекови Абдоминална ШуплинаКарактеристики : I во Овој живот големина модел покажува крстот пресек анатомија на foramen epiploicum, прикажување на позиција врска меѓу стомачните органи, peritoneum и foramen epiploicum.II...

DEN 2875.20

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел1.Симулира човечка кожа Идеален за хируршки шиење обука2.Количина попусти на располагање...

DEN 2064.00

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00

55CM Торзото 20 Делови

Име на производ : 55 CM Торзото 20 ДеловиПроизводот Не : HR / 209Материјал : ПВЦОпис : Оваа унисекс торзото, вклучувајќи 20 делови : торзото, главата, окото, мозок, бели дробови (2 делови), срцето (2 делови), црниот дроб, жолчното кесе, бубрегот, желудникот (2 делови), цревата (2 делови), машки genitalia (2 делови), женски genitalia (2 делови) на 'рбетот и' рбетниот нерви.Големина : 55 CM.Пакување : 4pcs / картон, 61x51x35cm, 14kgs

DEN 4368.00

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56

ISO Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 13872.00

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

Напредни мозокот анатомски моделКарактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци...

DEN 7584.00