• Ново
ИСО Сертификација Напредни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомија Наставата Модел,Модел на Мозокот

ИСО Сертификација Напредни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомија Наставата Модел,Модел на Мозокот

DEN 12864.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Напредни мозокот анатомски модел
1.Seperated во 15 делови како што следи :
церебрална хемисфера, временската и occiptial lobes со limbic system, cerebellum, фронталниот лобус, корпус callosum, brainstem, корпус striatum, внатрешни капсула(десно), Коморите на мозокот.
2.Големина : 23*15*18cm
3.Материјал : напредни ПВЦ и боја
4.Г.W. : 1.5 кг
5. На делукс мозокот е одлична алатка за образование на човековиот нервен систем и анатомија на мозокот. Мозокот е предадена на отстранлив база.

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Купувачите избираат и

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

Рака Модел Илустрираат Органи на Поени

Име на производ : Рака Модел Илустрираат Органи на Поени Производ No : HR / 511 Материјал : ПВЦОпис : Ова е нашето ново развиен ПВЦ рака модел покажува главните функционални делови во рака која одговара на главни органи во човечкото тело...

DEN 816.00

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните СадовиОпис : Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело...

DEN 2832.00

ISO Живот-Size 'рбетен Столб со Карлицата модел, Пршлени Модел, Модел на' Рбетот

HR105 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 2832.00

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

Напредни мозокот анатомски моделКарактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци...

DEN 7584.00

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи Големина : 7,6 cm*10.5 см*6.5 см Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

DEN 3936.00

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

BIX-A1076 Срцева Спроведување Систем за Електрична Модел G157

Опис На ПроизводотBIXA1076 Срцева спроведување систем за електрична модел1.Покаже на sinoatrial јазол, коморните јазол, трактати за дистрибуција и сл.2.31 cm * 2 cm * 9 смБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1076МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x18x42cm, 6kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 6086.40

BIX-LV16 Високи Човечки Уши Медицински Проверете Aural Регионот Испита Модел MQ107

Опис На ПроизводотBIXLV16 високи човечки уши медицински проверете aural регионот испита моделВиш уво проверете моделОвој производ е се користи за да се обучени уво преглед и третман во функција на корисен модел.Модел точно да се симулира надворешното уво и структура на средното уво, може да се инсталира преку едноставно расклопување симулација увото на различни услови.Модел за да се симулира вистинска големина производство, со промена на уво прилозите содржат боја патолошки промени, да тренер нуди разновидност на инспекција обука, испитување на вистинска сцена.Функција : 1...

DEN 25884.48

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

Женски Контрацептивни Уред Водство модел, Напредни СПИРАЛАТА Обука на Симулатор

ЖЕШКА Жени Контрацептивни Уред Водство моделКарактеристики : 1 Се отстранува горниот дел се состои од женски genitalia, мочниот меур и ректумот, итн.2...

DEN 6288.00

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

1:1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот,Транспарентни Черепот Модел

1 : 1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот На моделот може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку, и човечката глава односот на 1 : 1...

DEN 15734.40

Ракот на Само Испитување Пракса Модел,Градите Испитување и Дијагностика на Симулатор за Обука

ТОПЛА Градите самоиспитување Пракса МоделКарактеристики : 1 Се симулираат женски горниот дел на телото со умерена големина на градите, се направени од увезени материјал, мека кожа и реални чувство на допир2...

DEN 19132.80

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

1:1 Симулација На Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови,Череп Заби Модел Со Крвните Садови

1 : 1 Симулација на Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови на Овој модел може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку објективно се одрази на кранијалните празнина и кранијалните празнина поврзани секој neurovascular канал, како дел од горна и долна вилица и заби живописни екранот усната шуплина вилица отворање и затворање на Аголот на врската помеѓу физичката структура и материјали за Јапонски незаситени смола кристали материјали.

DEN 20064.00