• Ново
Животот Големина на Скелетот 180cm Високи.Човечкиот Скелет Модел, Целото Тело Скелет Модел

Животот Големина на Скелетот 180cm Високи.Човечкиот Скелет Модел, Целото Тело Скелет Модел

DEN 9072.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Животот Големина на Скелетот 180cm Високи
неговиот живот-големина артикулирани возрасни пластични скелет е идеален за учење на основите на човечката анатомија. Рацете и нозете се отстранува за студирање. Карактеристики нервни гранки, ' рбетен артерија и herniated lumbar disc. На череп вклучува подвижна вилица, се сече calvarium, шиење линии и 3 се отстранува и долните заби. Направени од перат и трајни ПВЦ пластика. Големина : 180 CM високи.
Пакување : 1pcs/картон, 100x46x28cm, 13kgs

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Скелетот Модел

Купувачите избираат и

BIX-A1073 Microcomputer Човековите Срцевиот Циклус И Големи, Мали Циклус Демонстрација Инструмент G155

Опис На ПроизводотBIXA1073 Microcomputer човековите срцевиот циклус и големи, мали циклус демонстрација инструмент1.Природно, системски и белодробна циркулација, срцето чука,2.погоден за наука и технологија музеј, итн.БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1073МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x46x24cm, 15kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 164939.04

BIX-A1076 Срцева Спроведување Систем за Електрична Модел G157

Опис На ПроизводотBIXA1076 Срцева спроведување систем за електрична модел1.Покаже на sinoatrial јазол, коморните јазол, трактати за дистрибуција и сл.2.31 cm * 2 cm * 9 смБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1076МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x18x42cm, 6kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 6086.40

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

Напредни мозокот анатомски моделКарактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци...

DEN 7584.00

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани МускулитеВрз основа на XC102, овој модел е насликан да се покаже мускулите На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите...

DEN 2832.00

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

BIX-F6 Напредни Симулатор Породување Механизам Наставата Модел MQ033

Опис На ПроизводотBIXF6 напредни симулатор породување механизам наставата моделСпецификации1.породувањето модел2.механизми за труд модел3.Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.4.Главните функции1).Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.2).прецизни anatomic ознака за земја, матката и карличен коска контури.3)демонстрација модел на структурата од страна на механички пренос линк во породувањето долу flexion во ротација Шен Јанг намалување и надворешна ротација рамо механизам на делување на нормален parturition.4)...

DEN 12039.36

Рака Модел Илустрираат Органи на Поени

Име на производ : Рака Модел Илустрираат Органи на Поени Производ No : HR / 511 Материјал : ПВЦОпис : Ова е нашето ново развиен ПВЦ рака модел покажува главните функционални делови во рака која одговара на главни органи во човечкото тело...

DEN 816.00

BIX-F55 Високи Ahildbirth И Мајката И Детето за Прва Помош Модел MQ110

Опис На ПроизводотBIXF55 високи породување и Мајката и детето за Прва помош моделИнтегриран наставен модел во комбинација со добро старечки модел и obstetric испорака модел, за антенатална проверка, за да го покаже целиот процес на испорака (вклучувајќи antepartum и intrapartum и постпартална) и мајчинство и грижа на децата, и прва помош.Бремените жени и фетусот и постнаталната грижа за мајките и доенчињата.1...

DEN 267540.96

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните СадовиОпис : Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело...

DEN 2832.00

1:1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот,Транспарентни Черепот Модел

1 : 1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот На моделот може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку, и човечката глава односот на 1 : 1...

DEN 15734.40