• Ново
ISO погоден за носене Машки Catheterization Модел, машки уринарниот catheterization Симулатор

ISO погоден за носене Машки Catheterization Модел, машки уринарниот catheterization Симулатор

DEN 5280.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Погоден за носене Машки Мало Catheterization Симулатор, машки мало
Погоден за носене Машки Catheterization Модел, Catheterization тренер, машки уринарниот catheterization Симулатор
Карактеристики :
1. Симулира вистинско мало catheterization операција обука, реални genitalia може да врши вистински мало catheterization и генитален за нега на операција;
2. Фиксни на протезата, може да биде опериран маса;
3. Со вода-доказ шорцеви кој може да се носи надвор од облека за ракување, погодна за група од двајца ученици да се практикуваат

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Manikin
Број На Модел На:
HR/H28E
Модел:
Catheterization модел
МЕДИЦИНСКА УПОТРЕБА:
Мало Catheterization Обука
Функција:
живописни Catheterization симулатор
CATAGORY:
здравствена нега обука модели
Сертификат:
ISO9001
Материјал:
Напредни ПВЦ
Предност:
живописни анатомија
Гаранција:
една година
Тип:
машки Catheterization симулатор
Предмет:
грижата за пациентот обука модели

Купувачите избираат и

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

Ракот на Само Испитување Пракса Модел,Градите Испитување и Дијагностика на Симулатор за Обука

ТОПЛА Градите самоиспитување Пракса МоделКарактеристики : 1 Се симулираат женски горниот дел на телото со умерена големина на градите, се направени од увезени материјал, мека кожа и реални чувство на допир2...

DEN 19132.80

Крстот Пресек Модел на Абдоминална Шуплина,Перитонеална Transection Модел,Стомачни Анатомија модел

Крстот Sectioned Анатомија Модел на Човекови Абдоминална ШуплинаКарактеристики : I во Овој живот големина модел покажува крстот пресек анатомија на foramen epiploicum, прикажување на позиција врска меѓу стомачните органи, peritoneum и foramen epiploicum.II...

DEN 2875.20

ISO Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 13872.00

BIX-F55 Високи Ahildbirth И Мајката И Детето за Прва Помош Модел MQ110

Опис На ПроизводотBIXF55 високи породување и Мајката и детето за Прва помош моделИнтегриран наставен модел во комбинација со добро старечки модел и obstetric испорака модел, за антенатална проверка, за да го покаже целиот процес на испорака (вклучувајќи antepartum и intrapartum и постпартална) и мајчинство и грижа на децата, и прва помош.Бремените жени и фетусот и постнаталната грижа за мајките и доенчињата.1...

DEN 267540.96

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

Мулти-функционални главата силикони модел со користење на медицински материјали акупунктура микро-пластика кожа шиење инјектирање пракса модел

Карактеристики : Материјал : силикон супер меки, директно вбризгување на течни поле на примена : Медицински минимално инвазивни убавина, фацијална масажа, акупунктура и moxibustion, тетоважа тетоважа пракса, човечки демонстрација, масажа точка објаснување, фаза операција, уметност и така натаму...

DEN 2730.24

ISO Живот-Size 'рбетен Столб со Карлицата модел, Пршлени Модел, Модел на' Рбетот

HR105 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 2832.00

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

BIX-LV16 Високи Човечки Уши Медицински Проверете Aural Регионот Испита Модел MQ107

Опис На ПроизводотBIXLV16 високи човечки уши медицински проверете aural регионот испита моделВиш уво проверете моделОвој производ е се користи за да се обучени уво преглед и третман во функција на корисен модел.Модел точно да се симулира надворешното уво и структура на средното уво, може да се инсталира преку едноставно расклопување симулација увото на различни услови.Модел за да се симулира вистинска големина производство, со промена на уво прилозите содржат боја патолошки промени, да тренер нуди разновидност на инспекција обука, испитување на вистинска сцена.Функција : 1...

DEN 25884.48

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани МускулитеВрз основа на XC102, овој модел е насликан да се покаже мускулите На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите...

DEN 2832.00

1:1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот,Транспарентни Черепот Модел

1 : 1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот На моделот може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку, и човечката глава односот на 1 : 1...

DEN 15734.40

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

BIX-F6 Напредни Симулатор Породување Механизам Наставата Модел MQ033

Опис На ПроизводотBIXF6 напредни симулатор породување механизам наставата моделСпецификации1.породувањето модел2.механизми за труд модел3.Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.4.Главните функции1).Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.2).прецизни anatomic ознака за земја, матката и карличен коска контури.3)демонстрација модел на структурата од страна на механички пренос линк во породувањето долу flexion во ротација Шен Јанг намалување и надворешна ротација рамо механизам на делување на нормален parturition.4)...

DEN 12039.36

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

Рака Модел Илустрираат Органи на Поени

Име на производ : Рака Модел Илустрираат Органи на Поени Производ No : HR / 511 Материјал : ПВЦОпис : Ова е нашето ново развиен ПВЦ рака модел покажува главните функционални делови во рака која одговара на главни органи во човечкото тело...

DEN 816.00

Четири Пати Зголемување Транспарентен Забен Имплант Модел,Заб Модел,Забен Имплант Пракса Модел

Четири Пати Зголемување Транспарентен Забен Имплант МоделГолемина : 8 x 10 х 7 см, материјал : високо ниво на транспарентност, незаситени смола, имплант за заби 4 пати, тежи 300 грама...

DEN 5505.60

Патолошки Модел Високи Деца Заби,Деца Заби Болест Модел

Патолошки Модел Високи Деца ЗабиПокажа заеднички абнормалности и лезии : деца забен корен изложеност Абнормални ерупција, јазична лепливоста фузија ерупција, корен апсцес...

DEN 3662.40

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи Големина : 7,6 cm*10.5 см*6.5 см Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

DEN 3936.00

Женски Контрацептивни Уред Водство модел, Напредни СПИРАЛАТА Обука на Симулатор

ЖЕШКА Жени Контрацептивни Уред Водство моделКарактеристики : 1 Се отстранува горниот дел се состои од женски genitalia, мочниот меур и ректумот, итн.2...

DEN 6288.00

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56