• Ново
85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

DEN 2832.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови
Опис :
Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело. Големина : 85 CM
Пакување : 6pcs/автомобил тон, 74x33x52.5cm, 15kgs

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Скелетот Модел

Купувачите избираат и

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

Крстот Пресек Модел на Абдоминална Шуплина,Перитонеална Transection Модел,Стомачни Анатомија модел

Крстот Sectioned Анатомија Модел на Човекови Абдоминална ШуплинаКарактеристики : I во Овој живот големина модел покажува крстот пресек анатомија на foramen epiploicum, прикажување на позиција врска меѓу стомачните органи, peritoneum и foramen epiploicum.II...

DEN 2875.20

Автономниот Нервен Електричен Модел BIX-A1081 MQ032

Опис На ПроизводотBIXA1081 Автономниот нервен електричен модел1.Приказ на автономниот нервен пониски централна, љубезни и parasympathetic preganglionic, постодмор влакна три wizard2.Спецификација : 38 * 25 * 45 (cm)БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1081МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x28x88cm, 28kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 20400.00

ISO Живот-Size 'рбетен Столб со Карлицата модел, Пршлени Модел, Модел на' Рбетот

HR105 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 2832.00

BIX-F55 Високи Ahildbirth И Мајката И Детето за Прва Помош Модел MQ110

Опис На ПроизводотBIXF55 високи породување и Мајката и детето за Прва помош моделИнтегриран наставен модел во комбинација со добро старечки модел и obstetric испорака модел, за антенатална проверка, за да го покаже целиот процес на испорака (вклучувајќи antepartum и intrapartum и постпартална) и мајчинство и грижа на децата, и прва помош.Бремените жени и фетусот и постнаталната грижа за мајките и доенчињата.1...

DEN 267540.96

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56

55CM Торзото 20 Делови

Име на производ : 55 CM Торзото 20 ДеловиПроизводот Не : HR / 209Материјал : ПВЦОпис : Оваа унисекс торзото, вклучувајќи 20 делови : торзото, главата, окото, мозок, бели дробови (2 делови), срцето (2 делови), црниот дроб, жолчното кесе, бубрегот, желудникот (2 делови), цревата (2 делови), машки genitalia (2 делови), женски genitalia (2 делови) на 'рбетот и' рбетниот нерви.Големина : 55 CM.Пакување : 4pcs / картон, 61x51x35cm, 14kgs

DEN 4368.00

BIX-F6 Напредни Симулатор Породување Механизам Наставата Модел MQ033

Опис На ПроизводотBIXF6 напредни симулатор породување механизам наставата моделСпецификации1.породувањето модел2.механизми за труд модел3.Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.4.Главните функции1).Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.2).прецизни anatomic ознака за земја, матката и карличен коска контури.3)демонстрација модел на структурата од страна на механички пренос линк во породувањето долу flexion во ротација Шен Јанг намалување и надворешна ротација рамо механизам на делување на нормален parturition.4)...

DEN 12039.36

1:1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот,Транспарентни Черепот Модел

1 : 1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот На моделот може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку, и човечката глава односот на 1 : 1...

DEN 15734.40

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи Големина : 7,6 cm*10.5 см*6.5 см Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

DEN 3936.00

Deluxe ' рбетен Столб со Карлицата и бедрената коска Глави, Пршлени Модел

HR126 ЖивотSize 'рбетен Столб со Карлицата модел и бедрената коска Глави,' Рбетот Модел, Пршлени Модел Материјал : Напредни ПВЦ и сликарство Опис : ги покажува сите значајни карактеристики на секој прешлен, вклучувајќи ги и 'рбет, нервните корени, на' рбетен артерија, herniated диск и ' рбетен рецка итн...

DEN 3168.00

5 до 9 Години Развојот на Забите Модел,Бебешките Заби Модел,Модел на Трајните Заби

Увоз кристал лепак систем 5 до 9 години млеко заби наизменични модел се Покаже од 5 до 9 години бебешките заби и постојаните заби микроб развој...

DEN 3624.00

BIX-LV16 Високи Човечки Уши Медицински Проверете Aural Регионот Испита Модел MQ107

Опис На ПроизводотBIXLV16 високи човечки уши медицински проверете aural регионот испита моделВиш уво проверете моделОвој производ е се користи за да се обучени уво преглед и третман во функција на корисен модел.Модел точно да се симулира надворешното уво и структура на средното уво, може да се инсталира преку едноставно расклопување симулација увото на различни услови.Модел за да се симулира вистинска големина производство, со промена на уво прилозите содржат боја патолошки промени, да тренер нуди разновидност на инспекција обука, испитување на вистинска сцена.Функција : 1...

DEN 25884.48

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00