• Ново
Напредна Срцева Проширување Модел,Возрасни Срцето Модел ,Срцето Анатомија Наставата Модел

Напредна Срцева Проширување Модел,Возрасни Срцето Модел ,Срцето Анатомија Наставата Модел

DEN 8481.60

Износот
Во форма достапна за нарачката


Срцева за проширување на анатомски модел
1.Предмет : Срцето модел
2.Сертификати : ISO9001 : 2000
3.Материјал : ПВЦ
4. Функција карактеристики : моделот на аортниот лак и atrial и ventricular коронарна делот на три дела, и прикажување на предкомора и комора, митралниот залисток и трикуспидалниот залисток, аортниот залисток и белодробна вентил структура, вкупно 48 индикатори.
Големина : висока моќност засилувач, 22.5 см висок, 22 см широк, 22.5 цм дебели
Материјал : увезени ПВЦ материјал, боја, компјутер боја појавување, виш обоените цртеж или шема

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Купувачите избираат и

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел

Буџетот Погоден За Носене Медицински Човечка Кожа Шиење Обука Модел1.Симулира човечка кожа Идеален за хируршки шиење обука2.Количина попусти на располагање...

DEN 2064.00

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

Напредни мозокот анатомски моделКарактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци...

DEN 7584.00

ISO Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 13872.00

Младата Интубација Обука Главата Модел, Neonate/Новороденче Интубација Тренер

Младата Интубација Обука МоделОпис : 1 Моделот симулира анатомска структура на детето устата, pharynx, trachea, белите дробови, желудникот итн.2.Има настапувано трахеални интубација, директно ги набљудуваат експанзија на белите дробови и стомакот со insufflating воздух во цевка и стомакот, па како да се провери дали цевка позиција е точно.Пакување референца : 12pcs / картон, 59x54x34cm, 12kgs

DEN 7104.00

ИСО Сертификација Напредни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомија Наставата Модел,Модел на Мозокот

Напредни мозокот анатомски модел1.Seperated во 15 делови како што следи : церебрална хемисфера, временската и occiptial lobes со limbic system, cerebellum, фронталниот лобус, корпус callosum, brainstem, корпус striatum, внатрешни капсула(десно), Коморите на мозокот.2.Големина : 23*15*18cm3.Материјал : напредни ПВЦ и боја4.Г.W...

DEN 12864.00

Рака Модел Илустрираат Органи на Поени

Име на производ : Рака Модел Илустрираат Органи на Поени Производ No : HR / 511 Материјал : ПВЦОпис : Ова е нашето ново развиен ПВЦ рака модел покажува главните функционални делови во рака која одговара на главни органи во човечкото тело...

DEN 816.00

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

85cm Скелет со Нервите и Крвните Садови,Човечкото тело скелет модел со нервни

85cm Скелет со Нервите и Крвните СадовиОпис : Овој модел го опишува позиција, се разбира и дистрибуција на главниот садови и периферните нерви на човечкото тело...

DEN 2832.00

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи Големина : 7,6 cm*10.5 см*6.5 см Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

DEN 3936.00

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

1:1 Модел Срцето Анатомија,Природни Големо Срце Анатомија Наставата Модел,Модел Срце

Природни големо срце анатомија наставата модел1 Материјал : hight на квалитетот на ПВЦ2 Опис : Ова срце модел покажува анатомијата на човечкото срце со аортниот лак, coronal дел од предкомора и комора, вентили, и вените во голема анатомски детали...

DEN 816.00

Модел На Бременоста (Sagittal Анатомија) BIX-A1066 G150

Опис На ПроизводотBIXA1066 Модел на бременоста (Sagittal анатомија)1 Овој модел, како sagittal дел покажува женски внатрешните генитални органи и телото на матката, вагината и широк лигамент на матката, итн.2...

DEN 3755.04

Животот Големина на Скелетот 180cm Високи.Човечкиот Скелет Модел, Целото Тело Скелет Модел

Животот Големина на Скелетот 180cm Високинеговиот животголемина артикулирани возрасни пластични скелет е идеален за учење на основите на човечката анатомија...

DEN 9072.00