• Ново
ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

ISO Луксузни Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Анатомски Модел,Мозокот Модел,Човечкиот Мозок Модел

DEN 7584.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Напредни мозокот анатомски модел
Карактеристики : моделот се состои од мозокот sagittal дел церебрална hemispheres, cerebellum и мозокот матични и други 8 компоненти, и прикажување на церебрална hemispheres, diencephalon, cerebellum и мозокот матични midbrain, понс, коскена срж oblongata во различни делови на мозокот и други структури и вкупно 98 делови на знаци. Големина на : Природни големи, високо-13.5 см, ширина 12.5 см, длабочина 16cm Материјал : увезени ПВЦ материјал, увезени боја, компјутер боја појавување, напредни сликарство

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
анатомски модел

Купувачите избираат и

BIX-A1073 Microcomputer Човековите Срцевиот Циклус И Големи, Мали Циклус Демонстрација Инструмент G155

Опис На ПроизводотBIXA1073 Microcomputer човековите срцевиот циклус и големи, мали циклус демонстрација инструмент1.Природно, системски и белодробна циркулација, срцето чука,2.погоден за наука и технологија музеј, итн.БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1073МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x46x24cm, 15kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 164939.04

Напредни Симулациски Модел на Mandibular Ткиво Распаѓање,Симулациски Модел на Mandibular Структури

Напредни Симулациски Модел на Mandibular Ткиво РаспаѓањеПриродна форма со големина на половина од вилицата, отворете го шарки образ, може да се покаже maxillary заби, чиреви, и забниот кариес болест и оштетување на нервите кои се увезуваат смола производство.

DEN 2241.60

ISO Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор

Човековите Оплодување на ovum модел, Анатомски Модел на Ѓубрење Процес Симулатор Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 7056.00

BIX-F6 Напредни Симулатор Породување Механизам Наставата Модел MQ033

Опис На ПроизводотBIXF6 напредни симулатор породување механизам наставата моделСпецификации1.породувањето модел2.механизми за труд модел3.Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.4.Главните функции1).Визуелниот профил на стандардниот модел е големината на структура и дизајн на вистински луѓе.2).прецизни anatomic ознака за земја, матката и карличен коска контури.3)демонстрација модел на структурата од страна на механички пренос линк во породувањето долу flexion во ротација Шен Јанг намалување и надворешна ротација рамо механизам на делување на нормален parturition.4)...

DEN 12039.36

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

Автономниот Нервен Електричен Модел BIX-A1081 MQ032

Опис На ПроизводотBIXA1081 Автономниот нервен електричен модел1.Приказ на автономниот нервен пониски централна, љубезни и parasympathetic preganglionic, постодмор влакна три wizard2.Спецификација : 38 * 25 * 45 (cm)БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1081МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x28x88cm, 28kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 20400.00

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

Транспарентно 1:1 Возрасен Заби Патологија Модел,Возрасни Заб Патолошки Садење Пракса Модел

Транспарентно 1 : 1 Возрасен Заби Патологија МоделМоделот сликовито ги одразуваат имплант садење насока, локација и имплант круни и соседните заби...

DEN 4718.40

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

BIX-LV40 Медицинска Обука на Симулатор Високи Уво Наводнување Пракса Модел MQ106

Опис На ПроизводотBIXLV40 медицинска обука на симулатор високи уво наводнување пракса моделВиш уво перење обука моделКарактеристики : 1.Пракса за пациенти со испирање на ушниот канал2.користење на моделот за да се избегне миење директно за пациентите...

DEN 16052.64

ISO Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : Fecundation на ембрионот на четвртата недела.Големина : 45см*55cm*5cmМатеријал : Напредни ПВЦG...

DEN 10512.00

55CM Торзото 20 Делови

Име на производ : 55 CM Торзото 20 ДеловиПроизводот Не : HR / 209Материјал : ПВЦОпис : Оваа унисекс торзото, вклучувајќи 20 делови : торзото, главата, окото, мозок, бели дробови (2 делови), срцето (2 делови), црниот дроб, жолчното кесе, бубрегот, желудникот (2 делови), цревата (2 делови), машки genitalia (2 делови), женски genitalia (2 делови) на 'рбетот и' рбетниот нерви.Големина : 55 CM.Пакување : 4pcs / картон, 61x51x35cm, 14kgs

DEN 4368.00

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52

Крстот Пресек Модел на Абдоминална Шуплина,Перитонеална Transection Модел,Стомачни Анатомија модел

Крстот Sectioned Анатомија Модел на Човекови Абдоминална ШуплинаКарактеристики : I во Овој живот големина модел покажува крстот пресек анатомија на foramen epiploicum, прикажување на позиција врска меѓу стомачните органи, peritoneum и foramen epiploicum.II...

DEN 2875.20

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

5 до 9 Години Развојот на Забите Модел,Бебешките Заби Модел,Модел на Трајните Заби

Увоз кристал лепак систем 5 до 9 години млеко заби наизменични модел се Покаже од 5 до 9 години бебешките заби и постојаните заби микроб развој...

DEN 3624.00

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

1:1 Симулација На Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови,Череп Заби Модел Со Крвните Садови

1 : 1 Симулација на Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови на Овој модел може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку објективно се одрази на кранијалните празнина и кранијалните празнина поврзани секој neurovascular канал, како дел од горна и долна вилица и заби живописни екранот усната шуплина вилица отворање и затворање на Аголот на врската помеѓу физичката структура и материјали за Јапонски незаситени смола кристали материјали.

DEN 20064.00

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани МускулитеВрз основа на XC102, овој модел е насликан да се покаже мускулите На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите...

DEN 2832.00