• Ново
85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

85cm Скелет со Насликани Мускулите,Скелетните мускули засенчување модел

DEN 2832.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


85cm Скелет со Насликани Мускулите
Врз основа на XC-102, овој модел е насликан да се покаже мускулите. На левата страна на скелетот покажува точки на потекло (црвено) и на точка на вметнување (сино) на мускулите. Големина : 85cm високи
Пакување : 6pcs/картон, 74x33x52.5cm, 14kgs

Особините

Предмет:
Медицински Науки
Тип:
Скелетот Модел

Купувачите избираат и

12535 CMAM-STOMACH02 Човечкиот Дигестивен Систем Модел Медицински Науки Стомакот Анатомија

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 3599.52

Породувањето Вештини За Обука На Симулатор ,Високи Женски Труд Обука За Вештини Модел

Породувањето Вештини За Обука На СимулаторОпис : Овој модел се состои од карличен шуплина, фетусот (со папочната врвка и плацентата поврзана), грлото на матката се провери модел (грлото на матката промена на antepartum), перинеумот сечење и suturing обука на симулатор и др...

DEN 46080.00

12465 CMAM-ANATOMY27 Женски Зголемување на Јајниците Структура на Анатомски Модел, 3 Делови,5 Време Зголемување, Анатомија на Бременоста Модели

Неправилни / со база или стојат производи, големината опис ќе се разликуваат Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да се плати.Купувачот ќе биде одговорна за целосната цена на издадени и се врати ако купите поради погрешното читање без комуникација.За време на Национален Празник (Септември.28~Октомври.8) ќе наредени една по една по Октомври.9...

DEN 6575.52

BIX-A1073 Microcomputer Човековите Срцевиот Циклус И Големи, Мали Циклус Демонстрација Инструмент G155

Опис На ПроизводотBIXA1073 Microcomputer човековите срцевиот циклус и големи, мали циклус демонстрација инструмент1.Природно, системски и белодробна циркулација, срцето чука,2.погоден за наука и технологија музеј, итн.БРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1073МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 64x46x24cm, 15kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 164939.04

1:1 Симулација На Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови,Череп Заби Модел Со Крвните Садови

1 : 1 Симулација на Черепот Прилог Симулација Заби Нервните Модел Со Крвните Садови на Овој модел може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку објективно се одрази на кранијалните празнина и кранијалните празнина поврзани секој neurovascular канал, како дел од горна и долна вилица и заби живописни екранот усната шуплина вилица отворање и затворање на Аголот на врската помеѓу физичката структура и материјали за Јапонски незаситени смола кристали материјали.

DEN 20064.00

Возрасни черепот во прилог на нервните модел, Возрасни черепот нервните модел

Возрасни черепот во прилог на нервните модел Карактеристики : 1.3 decomposable делови, parietal черепот база и dural синусите и артериите со обоени маркери...

DEN 6960.00

Економски Основна Грижа За Пациентот Manikin, Женски Старечки Manikin,Старечки Манекен

ТОПЛА Основна Грижа за Пациентот Manikin, Медицинска Пракса модел1.Моделот е изработен од мека и половинатврд ПВЦ пластика, трајни лесен за употреба2.Зглобовите се подвижни3.Половината може да се појас4.Може да се расклопуваат.Карактеристики : 1) Лице за перење, телото за перење во кревет2) Усната шуплина димовска, вештачки заби нега3) Просто tracheostomy димовска4) вдишување на Кислород метод (затнат нос, назален катетер)5) Назален хранење6) Едноставен појава на lavage7) Едноставно притиснете CPR8) различни едноставни пункција симулација : Плеврален биопсија, со биопсија на црниот дроб, бубрезите пункција, абдоминална пункција, пункција на коскена срцевина и lumbar пункција9) Deltoid мускулите на горивото, subcutaneoинјектирање10) IV инјектирање12) Venoтрансфузија13) Intragluteal инјектирање14) Женски CatheterizationПакување : 1pcs / картон, 92x45x32cm, 10kgs

DEN 8640.00

5 до 9 Години Развојот на Забите Модел,Бебешките Заби Модел,Модел на Трајните Заби

Увоз кристал лепак систем 5 до 9 години млеко заби наизменични модел се Покаже од 5 до 9 години бебешките заби и постојаните заби микроб развој...

DEN 3624.00

BIX-LV39 Напредни Ректумот Проверете Симулатор Ректален Допир Испитување Модел MQ108

Опис на производот BIXLV39 Напредни ректумот проверете симулатор Ректален Допир Испитување модел Напредни дигитален ректален преглед модел за Испитување на простатата главно се потпира на ректумот дес...

DEN 31636.80

BIX-A1076 Срцева Спроведување Систем за Електрична Модел G157

Опис На ПроизводотBIXA1076 Срцева спроведување систем за електрична модел1.Покаже на sinoatrial јазол, коморните јазол, трактати за дистрибуција и сл.2.31 cm * 2 cm * 9 смБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1076МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x18x42cm, 6kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 6086.40

Транспарентно 1:1 Возрасен Заби Патологија Модел,Возрасни Заб Патолошки Садење Пракса Модел

Транспарентно 1 : 1 Возрасен Заби Патологија МоделМоделот сликовито ги одразуваат имплант садење насока, локација и имплант круни и соседните заби...

DEN 4718.40

ISO Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Почетокот на Embryogeny модел, Фетусот модел, Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : 1...

DEN 13872.00

BIX-A1079 Електрични Порталот Колатерална Циркулација Модел G156

Опис На ПроизводотBIXA1079 Електрични порталот Venoколатерална циркулација модел1.Нормално backflow и блокирани назад вода циклус2.Спецификација : 49 cm * 24 см * 91 cmБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1079МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 53x27x90cm, 23kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 21135.84

Женски Контрацептивни Уред Водство модел, Напредни СПИРАЛАТА Обука на Симулатор

ЖЕШКА Жени Контрацептивни Уред Водство моделКарактеристики : 1 Се отстранува горниот дел се состои од женски genitalia, мочниот меур и ректумот, итн.2...

DEN 6288.00

BIX-F55 Високи Ahildbirth И Мајката И Детето за Прва Помош Модел MQ110

Опис На ПроизводотBIXF55 високи породување и Мајката и детето за Прва помош моделИнтегриран наставен модел во комбинација со добро старечки модел и obstetric испорака модел, за антенатална проверка, за да го покаже целиот процес на испорака (вклучувајќи antepartum и intrapartum и постпартална) и мајчинство и грижа на децата, и прва помош.Бремените жени и фетусот и постнаталната грижа за мајките и доенчињата.1...

DEN 267540.96

BIX-A1082 Гласовен Потсетник Електрични Brainstem Модел G154

Опис На ПроизводотBIXA1082 Гласовен потсетник електрични brainstem модел1.Спецификација : 390 * 390 * 8002.Опис : прикажи кранијалните нерви јадра и глас promptБРОЈ НА МОДЕЛ НАBIXA1082МАТЕРИЈАЛНапредни ПВЦПРИМЕНАСе користи во училиште и болничкиПАКУВАЊЕ ГОЛЕМИНА1pcs / кутија, 42x35x74cm, 19kgsМЕСТО НА ПОТЕКЛОШангај, КинаПРИСТАНИШТЕШангај, КинаСЕРТИФИКАТISO9001 / ISO4001Е ОЕМ / ODM Е ПРИМЕНЛИВО?Да, производот може да се прилагодиОЛОВО ВРЕМЕ7 15 работни дена по уплатата.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕL / C, T / T, Запад union, Paypal,ПроизводителШангај ChinonЦЕНАПрименливи цена со квалитет, конкурентнаНашите КлиентиНа нашите клиенти од Индонезија, Соединетите Држави и Велика БританијаНашата ФабрикаНие сме професионални медицински модел и опрема производство, кој исто така е стандардизиран претпријатие со настава модел базиран индустрија, научно истражување, производство и продажба.Сертификат За КвалитетНашата компанија го имаме ISO90012008 Меѓународниот Систем за Управување со Квалитет Сертификација во 2010 година, е член на Шангај Образовни Инструмент & Опрема Асоцијација...

DEN 25282.56

ISO Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел

Човековите Ѓубрење и Раните фази на Ембрионот модел на Анатомски Модел на Хистологија и Ембриологија системКарактеристики : Fecundation на ембрионот на четвртата недела.Големина : 45см*55cm*5cmМатеријал : Напредни ПВЦG...

DEN 10512.00

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи

SOARDAY Стоматолошки Возрасни Транспарентен Патолошки Заби Модел со забниот нерв и инлеи Големина : 7,6 cm*10.5 см*6.5 см Сите предмети ќе биде предаден според адресата која сакате да ја остави, ве молиме бидете сигурни дека адресата е точно...

DEN 3936.00

Четири Пати Зголемување Транспарентен Забен Имплант Модел,Заб Модел,Забен Имплант Пракса Модел

Четири Пати Зголемување Транспарентен Забен Имплант МоделГолемина : 8 x 10 х 7 см, материјал : високо ниво на транспарентност, незаситени смола, имплант за заби 4 пати, тежи 300 грама...

DEN 5505.60

Ingrowing Ноктот Тренер

Име На Производ : Ingrowing Ноктот ТренерПроизводот Не : HR / 475Материјал : ПВЦОпис : Ingrowing Ноктот Тренер модел тесно го имитира воспалени пети крајот со ingrowing ноктот, главно се користи во отстранување на ingrowing ноктот...

DEN 2352.00

1:1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот,Транспарентни Черепот Модел

1 : 1 Симулација на Череп Со Симулација Модел на Забот На моделот може да се распаднат во три дела, од човечки коски тркалање преку, и човечката глава односот на 1 : 1...

DEN 15734.40

Ракот на Само Испитување Пракса Модел,Градите Испитување и Дијагностика на Симулатор за Обука

ТОПЛА Градите самоиспитување Пракса МоделКарактеристики : 1 Се симулираат женски горниот дел на телото со умерена големина на градите, се направени од увезени материјал, мека кожа и реални чувство на допир2...

DEN 19132.80

Крстот Пресек Модел на Абдоминална Шуплина,Перитонеална Transection Модел,Стомачни Анатомија модел

Крстот Sectioned Анатомија Модел на Човекови Абдоминална ШуплинаКарактеристики : I во Овој живот големина модел покажува крстот пресек анатомија на foramen epiploicum, прикажување на позиција врска меѓу стомачните органи, peritoneum и foramen epiploicum.II...

DEN 2875.20