• Ново
13pcs (1mm-13mm) ER20 Прецизност Пролет Collet Поставите CNC Мелничката Струг Алатка

13pcs (1mm-13mm) ER20 Прецизност Пролет Collet Поставите CNC Мелничката Струг Алатка

DEN 2245.92
DEN 2021.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

ER20 Прецизност ПРОЛЕТ COLLET сет 13 компјутери CNC МЕЛНИЧКАТА СТРУГ АЛАТКА
Опис :
Ова Е "Сосема нов" Постави На Прецизност Collets За Професионалци И Хобисти Бара Олеснување На Работата И Висок Квалитет на Работа Резултати.
Направени од високо квалитетен специјално формулиран за пролет челик.
Појачани и прецизност земјата.
БОЈА/СТИЛ : ER20,ИР-20
Грчевито држејќи се за Опсег 1mm да 13mm
Пакет се вклучени : 13 компјутери(1mm,2mm,3мм,4mm,5mm,6mm,7mm,8mm,9mm,10мм,11mm,12mm,13mm) ER20 Collets

Особините

Тип:
пролет collet
Материјал:
Други

Купувачите избираат и

JDNW09T320ZDSR GP2025 WDNW09T320ZDSR карбид инсерти за ВИСОКО feedrate мелење машина AJX09

JDNW09 T320 ZDSR GP2025 WDNW09 T320 ZDSR карбид инсерти за ВИСОКО feedrate мелење машина AJX09Пакетот вклучува 10pcs(1set)M odel : WDNW09 T320 ZDSR (исто така наречен JDNW09 T320 ZDSR) Одговараат за AJX висока feedrate мелење машинаСлој Бр...

DEN 1535.04

3PCS ДО &ДОЛУ Намали 3.175x22mm Две Флејта Спирала Карбид Мелница Алатка Секачи за CNC Рутер, Компресија Дрво Крајот Мелница Машина Битови

3pcs ААА Двојно Flute Нагоре и Надолу Мелење Машина CNC Рутер Битови 3.175 × 22 mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 3.175 mm(2)Сечење на Работ Должина : 22mm(3)вкупна Должина : 45mmПакет : 3pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 979.00 1151.52

ZX7126 дупчење и фреза машини алатки

1.Стабилни перформанси2.Високи перформансидацена сооднос3.Одличен дизајн4.Механичка обработка потребно машинаПочитувана клиенти : ве молиме да ги преземе стоката пред да контактирате со мене, затоа што многу на стоки лимит на тежина, ве молиме обратете се на стока опис на тежина, ние може да превозот или на другите начини на транспорт,голем број на нарачки, цената е многу разумен.Објектот Нема931076931077МоделZX7126ZX7128Max .дијаметар на дупчење50 mm50mmВретено косиISO40ISO40Max .вертикална мелничката дијаметар25 mm25mmMax .здодевни дијаметар100 mm100mmРастојание .вретено табела површина38490 mm38490mmВретеното брзина (V / H)1151750 вртежи во минута1151750 вртежи во минутаВретено патување120 mm120mmТабела големина1000*260 mm1200*280mmТабела патување520*320 mm600*320mmВкупната димензија1420*1200*1800 мм1600*1200*1800mmГлавната моќ2.2 kw2.2 kwН W / W Г.850 / 900 KG950 / 1000 KGСтандард додаток листаОбјектотТипКоличинаВежба чак161 парчеМелничката чакISO401 парчеНамалување ракавISO401 парчеСтанот маша1251 парчеАлен клуч51 парчеоптоварување1 парченерешено бар1 парчеконекција род на вретеното1 парчездодевни бар1 парчеАнглиски рачна работа1 книга

DEN 109920.00

22*20*38*104 на 4 флејта ХСС крајот мелница за CNC фреза алатка мелници машина

Спецификација : Материјал : high speed челик Тип : Крај Милиони сечење флејта : 4 флејта Сечење на главата : рамни крајот Слој : Нема слој Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 22 MM месо тело Дијаметар( D2 ) : 20mm Сечење Должина( L1 ) : 38mm Над Должина( L ) : 104mm Бренд : ТОЈ така и ВИЕ, работното парче материјал : алуминиум легура обработка ВНИМАНИЕ : Над спецификација е ажурирање сега ,тоа значи на податоци можеби ќе се промени според нашата производна линија , па ве молиме проверете со нас пред да нарачате ,да остави порака или email на нас , ние ќе се справи со ПОБРЗО .Пакување : Секој компјутер спакувани во една пластична кутија ,можете да прочитате спецификација на налепница на кутија ...

DEN 1515.84

HUHAO 1pc месо тело 8мм Радиус Круг Залив Кутија Малку CNC Круг Носот Карбид Рутер Бита Со Стапка За Дрво Дрво Endmill

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 8mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челик сечилото ,#45 Челик Машина телоАпликација за : 3 D Резба slootinfg и мелење на МДФ / Дрво / Arcylic / ПВЦ / Екоодборот и така натаму .Безбедносни инструкции : 1...

DEN 197.00 274.08

12*32D PCD кабинет вратата рутер малку за мебел/PCD дрво битови

Имаме целосен опсег на PCD / Дијамант Битови модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас...

DEN 11040.00

YE288 Паметен Фото Laminator A4 Laminating Машина Laminator Запечатена Пластична Машина за Топла И Ладна Laminator Фото Машина

YE288 Паметен Фото Laminator A4 Laminating Машина Laminator Запечатена Пластична Машина за Топла И Ладна Laminator Фото МашинаСликата покажува : Опис : Оваа laminator е 100% сосема нов и е со висок квалитет, многу убаво и погодности за работа.Производ сопственост Брз загрејте; Поинаков вид на ножеви може да биде избран; Ладно laminating и топла laminating се сите достапни...

DEN 1185.60

8мм месо тело 2 Малку Јазик и Жлебот Рутер Малку Сет Дрво Мелење Машина тротоарите нож

Спецификации : Материјал на Тело : Цврст Челик, ПрекалениМатеријал на Ножот : Индустриски одделение микро зрна карбидКарактеристики : Useing за handmaking некоја фиока или други машини заИндустриски Квалитет Рутер Битови Микрожито Волфрам Карбид СекачиЦврст Челик, Прекалени Тела со АнтиПровизиите ДизајнBuildup & Отпорни на Топлина Тефлон

DEN 700.00 736.80

HUHAO 1pc месо тело 8мм Радиус Круг Grooving Залив Кутија Малку CNC Круг Носот Рутер Битови За Дрво Индустриски Одделение Дрво Endmill

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 8mmДолжина на ножот : 1220mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

DEN 271.00 376.32

P56-12*6*60mm Коси Топката Крајот Мелење Машина CNC Дијамант Алатки за Камен Резба

P5612*6*60mm 3 D Дијамант Битови Машина Заострените Топката Крај Милиони Сет, V Топката Крајот Мелење Машина CNC Дијамант Алатки за Камен Резба Опис : Технологија : Професионални Топење & Спојување; Материјал Тип : Дијамант; Глава : Заострените Топката Носот Малку; месо тело со Дијаметар : 12mm ; АлаткаСовет / најсовремена Дијаметар : 6mm ; Сечење Должина : 60mm ; вкупна Должина : 120mm ; Работни Материјали : Камен материјали, како што се камен, мермер, гранит, керамички плочки, песочник, bluestone, надгробниот камен, gravestone, тули, кварц, итн; Погоден за : 3 D Серија со диплома : 3 D embossment, писмо гравирање, резба, мелничката, полирање, итн; ТопкатаНос Серија : олеснување скулптура, топкатаnosed букви, мелничката, гравирање, итн; Рамна Дното Серија : slotting, сечење, рамни букви, на крајот мелничката, резба, итн; Нашите Алатки имаат разлика бои , ние ќе ви ја испратиме стоката според берза бои.

DEN 3091.00 3360.00

10pcs 4mm x 32-милиметри двојно flute ballnose sprial мелење машина рутер битови

10pcs 4mm x 32милиметри двојно flute ballnose sprial мелење машина рутер битовиСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 4mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 4 мм(2)Сечење на Работ Должина : 32милиметриПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1346.00 1583.52

5pcs СЕДИШТЕТО Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 1/8 3.175 mm x1x3mm

5pcs СЕДИШТЕТО Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 1 / 8" 3.175 mm x1x3mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо Тело Со Дијаметар : 1 / 8"(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1mm(2)Сечење на Работ Должина : 3мм(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1055.52

До &Долу Намали 10x42MM Двојно Flute 3А Солидна Карбид CNC Рутер Endmill Компресија Дрво Волфрам Крајот Мелење Мелница Машина Алатка Малку

1pc ААА Двојно Flute Нагоре и Надолу Мелење Машина CNC Рутер Битови 10 × 42 mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 10мм(1) Сечење на Работ Дијаметар : 10мм(2)Сечење на Работ Должина : 42mm(3)вкупна Должина : 81mmПакет : 1pc Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1224.00 1439.52

10pcs 3.175*1MM *5MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦ

10pcs 3.175*1 MM *5 MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1 mm(2)Сечење на Работ Должина : 5mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 897.00 1055.52

ДОПРЕТЕ/BAP400R 32XC32X250L-3T Десен агол од 90 степен крајот мелење мелница машина арбор за APMT1604 карбид инсерти

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 32 XC32 X250 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 32 XC32 X250 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 32милиметри,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 250mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 3133.44

Бесплатен Превозот 2 ПАРЧИЊА солидна карбид 10X10X25X75mm 10мм дијаметар 2 Две Двојно флејта HRC 55 КАРБИД за Нерѓосувачки челик НАНО

2 парчиња HRC55 Две / 2 Flute Мелење Машина CNC Рутер Битови 10 × 10 ×75 mmСоодветни Материјали : ЧеликКарактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 10мм(1) Сечење на Работ Дијаметар : 10.0 mm(2)Сечење на Работ Должина : 25mm(3)вкупна Должина : 75mmПакет : 2 парчиња Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1428.00 1679.52