• Ново
12*32D PCD кабинет вратата рутер малку за мебел/PCD дрво битови

12*32D PCD кабинет вратата рутер малку за мебел/PCD дрво битови

DEN 11040.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Имаме целосен опсег на PCD/Дијамант Битови модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас. Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас . Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу : | | | |
| |
12*32 D PCD Рутер Делови За Мебел/Дијамант Рутер Битови/PCD Сечење Tools/PCD Гравирање Битови
PCD рутер делови за машини за
1. Прифати ОЕМ, ODM
2. Висока преработка ефикасност 3. Примерок за тестирање пред да нарачате
Како различни работното парче машински и работна состојба, можеме да ви понудиме и дизајн најдобар рутер малку за вашата ситуација. Со своите уникатни својства, нашите ДИЈАМАНТ® дрво секачи се обезбеди max. обработка на продуктивноста, и може да се ре-наострен многу пати, без да влијаат на оригиналниот профил. Сечење параметар 1. водење на ветер : 18000r/мин 2. се хранат брзина : 914m/мин

Особините

Дијаметар:
12
Тип:
Крајот Мелница
Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
pcb
Бренд Име:
Jeefoo
Обложување:
Други
Брзина:
Висок
квалитет:
Одлични
Стабилен:
долго време се користи

Купувачите избираат и

OZE19921102 2 Флејта High Speed Челик Крајот Мелница Машина Кол 2/2.5/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/17/18/19/20/22/24/25мм

Име на производ Крајот Мелница Дизајн 2 Flute Материјал ХСС Сечење Дијаметар 2 / 2.5 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 22 / 24 / 25мм(2*6*7*51)Значи 2mm Сечење Дијаметар, 6mm месо тело со Дијаметар,7mm Сечење Длабочина, 51mm Вкупна Должина

DEN 156.00 163.68

30 компјутери/ многу 60degree summa D ножеви за сечење плотер винил машина сечилото summa игла нож алатка машина може да се меша

30 компјутери 60 титула Summa D сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид Висок квалитет и Екстра долг живот...

DEN 1795.00 2111.52

ДОПРЕТЕ/BAP400R 35XC32X150L-3T Десен агол од 90 степен крајот мелење мелница машина арбор за APMT1604 карбид инсерти

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X150 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X150 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 150mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 2653.44

1pcs Наредени Железнички & Stile Рутер Бит - 1/2 месо тело дрвени машина Shimming Инструкции

Глувчето над сликата за да се вратите Наредени Железнички & Stile Рутер Бит 1 / 2" месо телоОписНа Наредени Железнички и Stile Рутер Малку ќе се намали и железнички и stile во залив дизајн...

DEN 1488.00

3.175*2.0*8 Еден Flute мелење машина/солидна карбид еден остро лево спирален мелење машина АА серија

3.175*2.0*8 Еден flute крајот мелење машина / солидна карбид еден flute спирала алатки АА серијаПримена : погоден за обработка на алуминиум прозорец рамка и дрвени елементи,Акрил,ПОЛИПРОПИЛЕН,PB,PVC,PE лист материјал.Големина на : 3.175*2.0*8(АА серија)

DEN 2933.00 3120.00

TRS-4R-17XC16X160L-2T indexable крајот мелница машина арбор круг RDMT0802 карбид инсерти

TRS4 R17 XC16 X160 L2 T indexable крајот мелница машина арбор круг RDMT0802 карбид инсертиTRS4 R17 XC16 X160 L2 Tпогоден карбид вметнете RD**0802,Машина со дијаметар од 17mm,Месо тело со дијаметар 16mm.Вкупната должина 160mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout толеранција и Радијална Runout толеранција и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 1593.12

5pcs СЕДИШТЕТО Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 1/8 3.175 mm x1x3mm

5pcs СЕДИШТЕТО Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 1 / 8" 3.175 mm x1x3mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо Тело Со Дијаметар : 1 / 8"(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1mm(2)Сечење на Работ Должина : 3мм(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1055.52

YE288 Паметен Фото Laminator A4 Laminating Машина Laminator Запечатена Пластична Машина за Топла И Ладна Laminator Фото Машина

YE288 Паметен Фото Laminator A4 Laminating Машина Laminator Запечатена Пластична Машина за Топла И Ладна Laminator Фото МашинаСликата покажува : Опис : Оваа laminator е 100% сосема нов и е со висок квалитет, многу убаво и погодности за работа.Производ сопственост Брз загрејте; Поинаков вид на ножеви може да биде избран; Ладно laminating и топла laminating се сите достапни...

DEN 1185.60

8мм месо тело 2 Малку Јазик и Жлебот Рутер Малку Сет Дрво Мелење Машина тротоарите нож

Спецификации : Материјал на Тело : Цврст Челик, ПрекалениМатеријал на Ножот : Индустриски одделение микро зрна карбидКарактеристики : Useing за handmaking некоја фиока или други машини заИндустриски Квалитет Рутер Битови Микрожито Волфрам Карбид СекачиЦврст Челик, Прекалени Тела со АнтиПровизиите ДизајнBuildup & Отпорни на Топлина Тефлон

DEN 700.00 736.80

дијаметар 22mm overlength:110mm 4 флејта roughing ХСС крајот мелница за CNC фреза алатка мелници машина

Спецификација : Материјал : high speed челик Тип : Крај Милиони сечење флејта : 4 флејта Сечење на главата : рамни крајот Слој : Нема слој Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 22 MM месо тело Дијаметар( D2 ) : 20mm Сечење Должина( L1 ) : 50mm Над Должина( L ) : 110mm Бренд : ТОЈ така и ВИЕ, работното парче материјал : алуминиум легура обработка ВНИМАНИЕ : Над спецификација е ажурирање сега ,тоа значи на податоци можеби ќе се промени според нашата производна линија , па ве молиме проверете со нас пред да нарачате ,да остави порака или email на нас , ние ќе се справи со ПОБРЗО .Пакување : Секој компјутер спакувани во една пластична кутија ,можете да прочитате спецификација на налепница на кутија ...

DEN 1334.40

Новиот 15 компјутери 30 45 60 степен Ioline ножеви за сечење плотер Сечилото Ioline винил машина Сечилото на Нож за да може да се меша

15 компјутери 30 45 60 степен Ioline сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид...

DEN 1346.00 1583.52

3pcs 8мм месо тело Покрена Панел Кабинет Вратата Рутер Малку Сет Дрво машина дрво рутер битови карбид малку вратата нож

Бренд нови, високо квалитетни, индустриски одделение Исти Железнички & Stile Сет со Римски Ogee Профил Дизајн Покрена Панел со Римски Ogee Профил...

DEN 1502.00 1581.60

4-32 ХСС 4241 Челик Чекор Конус Титаниум Обложена Вежба Малку се Намали Алатка Поставите Дупка Машина за метал

ОписСпецификација : Месо тело : 10мм(диа),23mm(L)Вкупно : 101mm(L)Овозможи 13мм грешка при мерењеМатеријал : High speed челик 4241Димензии : 432милиметри (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 22mm, 24mm, 26mm, 28mm, 30мм, 32милиметри)Пакет Се Вклучени : 1 x ХСС Челик Вежба Малку Сет 432милиметри

DEN 277.44

10pcs 3.175*1MM *5MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦ

10pcs 3.175*1 MM *5 MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1 mm(2)Сечење на Работ Должина : 5mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 897.00 1055.52

HUHAO 1pc месо тело 8мм Радиус Круг Залив Кутија Малку CNC Круг Носот Карбид Рутер Бита Со Стапка За Дрво Дрво Endmill

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 8mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челик сечилото ,#45 Челик Машина телоАпликација за : 3 D Резба slootinfg и мелење на МДФ / Дрво / Arcylic / ПВЦ / Екоодборот и така натаму .Безбедносни инструкции : 1...

DEN 197.00 274.08

10 компјутери Топката Носот Карбид Endmill 2/ две флејта CNC Рутер Битови 1/8 3.175 mm ЦЕД 1.5 mm CEL 8мм бесплатен превозот

10 компјутери Топката Носот Карбид Endmill 2 / две флејта CNC Рутер Битови 1 / 8" 3.175 mm ЦЕД 1.5 mm CEL 8мм бесплатен превозотСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1.5 mm(2)Сечење на Работ Должина : 8mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 897.00 1055.52

Слој 10 Степен 3.175*0.3 mm Рамен дното нож CNC Машина за Мелење Машина Битови ПВЦ Акрил на дрво машина Гравирање Машина Алатка

Опис : Тип : Обложување Рамен дното гравирање битовиМатеријал : Волфрам челикПримена : Дрво Густина одбор Акрилна Пластика и така натамуДиплома : 10°Месо тело со дијаметар : 3.175 mmСечење на работ дијаметар : 0.3 mmПакетот вклучува : 1 PCS Рамен дното нож

DEN 42.72

5Pcs 3F Алуминиум Крајот Мелница 2mm Машина CNC Рутер Endmill Вежба Малку Три Флејта Мелење Машина 4*2*5*50mm

СЕДИШТЕТО 5pcs Алуминиум endmill Три flute спирала CNC рутер битови 4mm * 2mm * 5mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 4mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 2mm(2)Сечење на Работ Должина : 5mm(3)вкупна Должина : 50mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 856.00 1007.52

Бесплатен Превозот 2 ПАРЧИЊА солидна карбид 10X10X25X75mm 10мм дијаметар 2 Две Двојно флејта HRC 55 КАРБИД за Нерѓосувачки челик НАНО

2 парчиња HRC55 Две / 2 Flute Мелење Машина CNC Рутер Битови 10 × 10 ×75 mmСоодветни Материјали : ЧеликКарактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 10мм(1) Сечење на Работ Дијаметар : 10.0 mm(2)Сечење на Работ Должина : 25mm(3)вкупна Должина : 75mmПакет : 2 парчиња Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1428.00 1679.52