• Ново
3.175*2.0*8 Еден Flute мелење машина/солидна карбид еден остро лево спирален мелење машина АА серија

3.175*2.0*8 Еден Flute мелење машина/солидна карбид еден остро лево спирален мелење машина АА серија

DEN 3120.00
DEN 2933.00 -6 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


3.175*2.0*8 Еден flute крајот мелење машина/солидна карбид еден flute спирала алатки АА серија
Примена : погоден за обработка на алуминиум прозорец рамка и дрвени елементи,Акрил,ПОЛИПРОПИЛЕН,PB,PVC,PE лист материјал.
Големина на : 3.175*2.0*8(АА серија)

Особините

Дијаметар:
3.175
Тип:
Крајот Мелница
Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
GQ
Бренд Име:
Jeefoo
Обложување:
Други
Брзина:
Висок
квалитет:
Одлични
Стабилен:
долго време се користи
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

10pcs 3.175*1MM *5MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦ

10pcs 3.175*1 MM *5 MM Две Флејта Топката Носот Битови, Карбид Крајот Мелница, Гравирање Резен алат, CNC Рутер Секачи, Acryl, ПВЦСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1 mm(2)Сечење на Работ Должина : 5mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 897.00 1055.52

До &Долу Намали 10x42MM Двојно Flute 3А Солидна Карбид CNC Рутер Endmill Компресија Дрво Волфрам Крајот Мелење Мелница Машина Алатка Малку

1pc ААА Двојно Flute Нагоре и Надолу Мелење Машина CNC Рутер Битови 10 × 42 mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 10мм(1) Сечење на Работ Дијаметар : 10мм(2)Сечење на Работ Должина : 42mm(3)вкупна Должина : 81mmПакет : 1pc Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1224.00 1439.52

OZE19921102 2 Флејта High Speed Челик Крајот Мелница Машина Кол 2/2.5/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16/17/18/19/20/22/24/25мм

Име на производ Крајот Мелница Дизајн 2 Flute Материјал ХСС Сечење Дијаметар 2 / 2.5 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 22 / 24 / 25мм(2*6*7*51)Значи 2mm Сечење Дијаметар, 6mm месо тело со Дијаметар,7mm Сечење Длабочина, 51mm Вкупна Должина

DEN 156.00 163.68

HUHAO 1pc месо тело 8мм Радиус Круг Залив Кутија Малку CNC Круг Носот Карбид Рутер Бита Со Стапка За Дрво Дрво Endmill

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 8mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челик сечилото ,#45 Челик Машина телоАпликација за : 3 D Резба slootinfg и мелење на МДФ / Дрво / Arcylic / ПВЦ / Екоодборот и така натаму .Безбедносни инструкции : 1...

DEN 197.00 274.08

Бесплатен Превозот 2 ПАРЧИЊА солидна карбид 10X10X25X75mm 10мм дијаметар 2 Две Двојно флејта HRC 55 КАРБИД за Нерѓосувачки челик НАНО

2 парчиња HRC55 Две / 2 Flute Мелење Машина CNC Рутер Битови 10 × 10 ×75 mmСоодветни Материјали : ЧеликКарактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 10мм(1) Сечење на Работ Дијаметар : 10.0 mm(2)Сечење на Работ Должина : 25mm(3)вкупна Должина : 75mmПакет : 2 парчиња Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1428.00 1679.52

30 компјутери/ многу 60degree summa D ножеви за сечење плотер винил машина сечилото summa игла нож алатка машина може да се меша

30 компјутери 60 титула Summa D сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид...

DEN 1795.00 2111.52

4-22 ХСС 4241 Челик Чекор Конус Титаниум Обложена Вежба Малку се Намали Алатка Поставите Дупка Машина со Хексадецимален месо тело

ОписМатеријал : High speed челик 4241Месо тело : 1 / 4(6.35 mm)Хексадецимален месо телоДимензии : 422 MM(4,6,8,10,12,14,16,18,20,22 MM)Пакет Се Вклучени : 1 x ХСС Челик Вежба Малку

DEN 158.88

21PCS 3.175 mm Рамен дното нож CNC Машина за Мелење Машина Битови дрво Гравирање машина Машина Алатка Дрво

Опис : Тип : Рамни дното гравирање битовиМатеријал : Волфрам челикПримена : Дрво Густина одбор Акрилна Пластика и така натамуМесо тело со дијаметар : 3.175 mmГолемина на : 3.175*10°*0.13.175*10°*0.23.175*10°*0.33.175*10°*0.43.175*15°*0.13.175*15°*0.23.175*15°*0.33.175*20°*0.13.175*20°*0.23.175*20°*0.33.175*20°*0.43.175*20°*0.53.175*20°*0.63.175*20°*0.83.175*25°*0.13.175*25°*0.23.175*25°*0.33.175*30°*0.13.175*30°*0.23.175*30°*0.33.175*30°*0.4Пакетот вклучува : 21 PCS Рамен дното нож

DEN 529.44

Висок Квалитет на производство во кина стр.в.d дијамант машина за на доградба на Акрилни Дијамант Работ Полирање Машина Издржливи Во Конкурентна Цена

Висок Квалитет на производство во кина стр.в.d дијамант машина за на доградба на Акрилни Дијамант Работ Полирање Машина Издржливи Во Конкурентна Цена Здраво пријатели, ви Благодариме за посетата на нашата продавница...

DEN 10032.00 10560.00

22*20*38*104 на 4 флејта ХСС крајот мелница за CNC фреза алатка мелници машина

Спецификација : Материјал : high speed челик Тип : Крај Милиони сечење флејта : 4 флејта Сечење на главата : рамни крајот Слој : Нема слој Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 22 MM месо тело Дијаметар( D2 ) : 20mm Сечење Должина( L1 ) : 38mm Над Должина( L ) : 104mm Бренд : ТОЈ така и ВИЕ, работното парче материјал : алуминиум легура обработка ВНИМАНИЕ : Над спецификација е ажурирање сега ,тоа значи на податоци можеби ќе се промени според нашата производна линија , па ве молиме проверете со нас пред да нарачате ,да остави порака или email на нас , ние ќе се справи со ПОБРЗО .Пакување : Секој компјутер спакувани во една пластична кутија ,можете да прочитате спецификација на налепница на кутија ...

DEN 1515.84

10X Двојно Flute Спирала CNC Рутер Битови Гравирање Алатка за Сечење 3.175x1.5x7mm SHK 1/8 ЦЕД 1.5 mm CEL 7mm

10pcs 3.175 мм*1.5 mm*7mm mm Двојно Flute Малку за CNC Рутери Ставка Опис : За CNC Рутер Дијаметар(SHK) : 3.175 мм Дијаметар на Сечење на Работ (ЦИР) : 1.5 mm Сечење Должина (CEL) : 7mm Цена за 10pcs 3.175 мм*1.5 mm*7mm Двојно Flute cnc рутер Малку Превозот и Ракувањето со : Наредби обично се испраќаат на истиот ден по добивањето на уплатата...

DEN 599.52

1pcs Наредени Железнички & Stile Рутер Бит - 1/2 месо тело дрвени машина Shimming Инструкции

Глувчето над сликата за да се вратите Наредени Железнички & Stile Рутер Бит 1 / 2" месо телоОписНа Наредени Железнички и Stile Рутер Малку ќе се намали и железнички и stile во залив дизајн...

DEN 1488.00

10pcs/поставите нова генерација на барел јаболко мушка нож главата дрво мушка дрво монистра вежба нож алатка нож 6*7 7*8 8*9 9*10

10pcs / поставите нова генерација на барел јаболко мушка нож главата дрво мушка дрво монистра вежба нож алатка нож 6*7 7*8 8*9 9*10 сечилото 4pcs(6*7 7*8 8*9 9*10мм)се справи со 1pcs клуч 1pcs вежба малку 4pcs

DEN 987.00 1161.60

10 компјутери Топката Носот Карбид Endmill 2/ две флејта CNC Рутер Битови 1/8 3.175 mm ЦЕД 1.5 mm CEL 8мм бесплатен превозот

10 компјутери Топката Носот Карбид Endmill 2 / две флејта CNC Рутер Битови 1 / 8" 3.175 mm ЦЕД 1.5 mm CEL 8мм бесплатен превозотСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 3.175 mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 1.5 mm(2)Сечење на Работ Должина : 8mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 897.00 1055.52

Новиот 15 компјутери 30 45 60 степен Ioline ножеви за сечење плотер Сечилото Ioline винил машина Сечилото на Нож за да може да се меша

15 компјутери 30 45 60 степен Ioline сечење плотер ножеви да може да се мешаНаправен во Зацементира Карбид...

DEN 1346.00 1583.52

1pc радиус=4mm 2 Флејта hrc55 R4*16*D8*75 солидна карбид Топката носот Крајот Мелница CNC рутер битови алатки Мелење машина

HRC55 Двојно Flute Топката Носот Карбид Мелница Спирала CNC Рутер Битови / трговија на Големо Од Фабриката1pc / Многу 2 F8*8*16mm*75mm,hrc55 карбид Крајот Мелници волфрам Карбид Крајот Мелничката Две Flute Ballnose CNC Рутер Малку слој наноОпис : Висок квалитет и екстра долг животен векСоставена од : Увезени ultrafine честички на волфрам челик.Соодветни Материјали : Тешко челик, како јаглероден челик, од легиран челик, алатка челик, прекалени и зацврстен челик, од леано железо, нерѓосувачки челик, итн.Месо тело со Дијаметар : 8mmСечење на Работ Дијаметар : 8mmСечење на Работ Должина : 16mmВкупна Должина : околу 75mmПакетот вклучува : 1pc 8x8x16mm HRC55 Две flute Топката Носот CNC рутер Крајот Мелничката битовиНачин на плаќање : Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено...

DEN 675.00 767.52

40 Степен 3.175*0.1 mm Рамен дното нож CNC Машина за Мелење Машина Битови Специјални метални машина Гравирање Машина Алатка

Опис : Тип : Рамни дното гравирање битовиМатеријал : Волфрам челикПримена : Метал(Бакар Алуминиум)Диплома : 40°Месо тело со дијаметар : 3.175 mmСечење на работ дијаметар : 0.1 mmПакетот вклучува : 1 PCS Рамен дното нож

DEN 100.80

Слој 10 Степен 3.175*0.3 mm Рамен дното нож CNC Машина за Мелење Машина Битови ПВЦ Акрил на дрво машина Гравирање Машина Алатка

Опис : Тип : Обложување Рамен дното гравирање битовиМатеријал : Волфрам челикПримена : Дрво Густина одбор Акрилна Пластика и така натамуДиплома : 10°Месо тело со дијаметар : 3.175 mmСечење на работ дијаметар : 0.3 mmПакетот вклучува : 1 PCS Рамен дното нож

DEN 42.72

3pcs 8мм месо тело Покрена Панел Кабинет Вратата Рутер Малку Сет Дрво машина дрво рутер битови карбид малку вратата нож

Бренд нови, високо квалитетни, индустриски одделение Исти Железнички & Stile Сет со Римски Ogee Профил Дизајн Покрена Панел со Римски Ogee Профил...

DEN 1502.00 1581.60

ДОПРЕТЕ/ BAP400R 25XC24X200L-2T Десен агол од 90 степен крајот мелење мелница машина арбор за APMT1604 карбид инсерти

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 25 XC24 X200 L2 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 25 XC24 X200 L2 Tсу itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 25mm,Месо тело со дијаметар од 24mm.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 2243.04

ДОПРЕТЕ/BAP400R 32XC32X250L-3T Десен агол од 90 степен крајот мелење мелница машина арбор за APMT1604 карбид инсерти

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 32 XC32 X250 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 32 XC32 X250 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 32милиметри,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 250mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 3133.44

1/4 Месо Тело 1/8 Сечилото Карбид Еден Flute Падна Директно Рутер Малку Машина Нови

Материјал : Метал, TCT Боја" Тон Сребро, Црвениот Спецификации : Име на Производ : Директно Рутер Малку Тип на : слободен Flute Директно месо тело со Дијаметар : 6.35 mm / 1 / 4" Големина на Ножот : 3.2 mm / 1 / 8" Сечење Длабочина : 12.7 mm / 1 / 2" Вкупна Должина : 50mm / 2"Опис : Специјално обработена TCT Волфрам Карбид Падна на ножот за да се обезбеди брзо, остар, прецизно сечење и долготрајни...

DEN 42.00 52.80

ZX7126 дупчење и фреза машини алатки

1.Стабилни перформанси2.Високи перформансидацена сооднос3.Одличен дизајн4.Механичка обработка потребно машинаПочитувана клиенти : ве молиме да ги преземе стоката пред да контактирате со мене, затоа што многу на стоки лимит на тежина, ве молиме обратете се на стока опис на тежина, ние може да превозот или на другите начини на транспорт,голем број на нарачки, цената е многу разумен.Објектот Нема931076931077МоделZX7126ZX7128Max .дијаметар на дупчење50 mm50mmВретено косиISO40ISO40Max .вертикална мелничката дијаметар25 mm25mmMax .здодевни дијаметар100 mm100mmРастојание .вретено табела површина38490 mm38490mmВретеното брзина (V / H)1151750 вртежи во минута1151750 вртежи во минутаВретено патување120 mm120mmТабела големина1000*260 mm1200*280mmТабела патување520*320 mm600*320mmВкупната димензија1420*1200*1800 мм1600*1200*1800mmГлавната моќ2.2 kw2.2 kwН W / W Г.850 / 900 KG950 / 1000 KGСтандард додаток листаОбјектотТипКоличинаВежба чак161 парчеМелничката чакISO401 парчеНамалување ракавISO401 парчеСтанот маша1251 парчеАлен клуч51 парчеоптоварување1 парченерешено бар1 парчеконекција род на вретеното1 парчездодевни бар1 парчеАнглиски рачна работа1 книга

DEN 109920.00

10pcs 4mm x 32-милиметри двојно flute ballnose sprial мелење машина рутер битови

10pcs 4mm x 32милиметри двојно flute ballnose sprial мелење машина рутер битовиСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист, и др.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо тело со Дијаметар : 4mm(1) Сечење на Работ Дијаметар : 4 мм(2)Сечење на Работ Должина : 32милиметриПакет : 10pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

DEN 1346.00 1583.52

HUHAO 1pc месо тело 8мм Радиус Круг Grooving Залив Кутија Малку CNC Круг Носот Рутер Битови За Дрво Индустриски Одделение Дрво Endmill

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 8mmДолжина на ножот : 1220mmБренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

DEN 271.00 376.32

ДОПРЕТЕ/BAP400R 35XC32X150L-3T Десен агол од 90 степен крајот мелење мелница машина арбор за APMT1604 карбид инсерти

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X150 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X150 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 150mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

DEN 2653.44