• Ново
10pcs/многу 10g-40Kg Дигитални Виси Багаж Риболов Тежина Скала кујнски Ваги готвење алатки 20% попуст

10pcs/многу 10g-40Kg Дигитални Виси Багаж Риболов Тежина Скала кујнски Ваги готвење алатки 20% попуст

DEN 1824.00
DEN 1496.00 -18 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


10g-40 Kg Дигитални Виси Багаж Риболов Тежина Скала кујнски Ваги готвење алатки
Забелешка : без пакет, но ние ќе се пакувам во добра состојба
Описи :
Една мала симпатична gadget за секојдневна употреба.Тоа обезбеди три единици на тежина : килограм,троја фунти и
троја унца.Како мала направа може да се вчита тежина до 40 килограми.Тоа е корисна алатка
секако дека може да се користи за сите околу себе во секојдневниот живот.
Спецификации :
LCD Екранот.
Три единици на тежина вклучите опцијата : Кг/Lb/мл
Максимална тежина : 40 Kg/88 Lb/1410oz
На точноста : 10kg-40kg 10g/0.02 Lb/0.35 оз; 20g-10kg 5g/0.01 lb/0.175 оз
Automaticly заклучување во читања кога податоците се стабилни.
Телото се користи ABS инженеринг пластика, како главни материјали.
Нерѓосувачки челик виси кука.
Висока јачина компактен цврста рака на рака.
Напојување : 2 x 1.5 V AAA батерии (Батерии не се вклучени)
Димензии : 85x50x19mm
Боја : сина
Единица нето тежина : 65g
Единица пакување бруто тежина : 82g

Особините

Големина:
8.4cm*5.2cm*2cm(L x W x H)
Бренд Име:
JUANJUAN
Напојување:
ААА
Дисплеј Тип:
LCD
Точноста:
10g
Тип:
Медицински / Лична Скала
Номинална Оптоварување:
40kg
Капацитет:
40kg
Број На Модел На:
01

Купувачите избираат и

10pcs/многу 500g 0.01 g LCD Екран со заднинско осветлување Мини Електронски Дигитални Накит Џеб Рамнотежа Мерење Скала 30% попуст

500g 0.01 g LCD Дисплеј Мини Електронски Дигитални Накит Џеб Рамнотежа Мерење Скала100% Сосема новБроење функцијаАвто исклучиНисконапонски алармМоќност : 2 x AAA батерија (не се вклучени)Мерка : 125 x 75 x 20mmLCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплејЕдиница : G,КТ,ОЗ,OZT,DWT,TL,GNАвтоматско исклучување по 1 минути без операцииМоќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минутаПакет Се Вклучени : 1 x Нови Мини Дигитален Накит Џеб Грам Скала 500g x 0.01 g1 x прирачник за Корисникот(Кинески / англиски)бесплатен превозот 0.01 g 300g Дигитални Електронски Рамнотежа на Тежината Скала Мини Дигитален Рачен Накит Тежина Скала многу3 парчиња / многубесплатен превозот 0.001 g 20g Мини Дигитални LCD Мерење Дијамант Дијамантски Накит Скала + tweezer + farmar многу5 парчиња / многубесплатен превозот 0.001 g x 20g Дигитални LCD Мерење Дијамант Дијамантски Накит Џеб Скала+ tweezer + 2x farmar #216 многу10 парчиња / многубесплатен превозот 0.1 g 1000g Дигитална Вага дигитални џеб скала многу10 парчиња / многубесплатен превозот 40kg x 20g Преносни Мини Електронски Дигитални Ваги со LED светло +2 парчиња AAA батерија многу10 парчиња / многубесплатен превозот Дигитални Електронски LCD Кујна Храна Скала 5000g 5kg / 1g парчебесплатен превозот Дигитални Кујна Тежина Скала за МЕРЕЊЕ рамнотежа 7000g 7 KG Исхрана Храна скали многу2 парчиња / многубесплатен превозот 0.01 g x 200g дигитални грам џеб рамнотежа на тежината скали многу10 парчиња / многуЈас сум трошење на мојот 1 / 2 Лифт време во ова предвид , јас ветување на Бога, јас сум Чесен и вреден продавачот ,јас ја сакам мојата Работа ,мислев дека тоа е тешко за повеќето луѓе, да се сака она што тие го прават .Како Среќа јас сум !!!Се надевам ќе уживате во вашата нарачка од нас .Ако било какви прашања и идеи , само се чувствуваат слободни да ми каже ,I 'm тука за вас или ќе се врати во рок од 24 часаПлаќање : Ние прифаќаме следниве плаќање : со кредитна картичка; пари booker;Т / T;western unionСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.превозот : 1 ...

DEN 1948.00 2743.20

Мини Електронски Дигитални Скала 100g 0.01 g LCD Џеб Накит Скали Дијамант Grem Лабораторија Сино Осветлување Губење на Рамнотежа FreeShipping

Мини Електронски Дигитални Скала 100g 0.01 g LCD Џеб Накит Скали Дијамант Grem Лабораторија Сино Осветлување Губење на Рамнотежа Free ShippingОпис : 5 малку LCD Diplay Blckight Сино осветлување...

DEN 477.00 518.40

300gx0.01g 500gx0.1g LED Прозрачна Нерѓосувачки Челик Дигитални Џеб Скала Електронски Накит Грам Злато Рамнотежа на Тежината Скали

Преносни LED Прозрачна Дигитални Висока прецизност Накит Скала Електронски Џеб Кујна СкалаНерѓосувачки Челик Електронски Дигитален LED Накит Џеб Скала Кујнски ПриборКарактеристики : За накит, чај, медицина и така на мерење.Постојат 3 видови на копчиња, лупено, switch, единица за конверзија, работењето на повеќе погодно.Нерѓосувачки челик жица цртање процесот на тавата.LED светлото на екранот, можете исто така да го прочитате вредност во темница.Спецификации : Име : ЛЕР прозрачна екран електронски вагиМатеријал : ПП + нерѓосувачки челикБоја : ЦрнаПроизвод големина : 127 X 77 X 20 mm / 5 X 3.03 X 0.79 воПан големина : 75 X 64 mm / 2.95 X 2.52 воНапојување : 2 парчиња AAA батерија (Батерија не е вклучена)Мерење опсег : (1) 0.01 g300g, (2) 0.1 g500gТежина : Околу...

DEN 284.00 489.60

Мини Џеб 100g x 0.01 g Дигитални Дијамантски Накит Грам Злато Рамнотежа на Тежината Скала

Опис : Карактеристики : Спецификација : Answer : ___________________________ Note : Ова е една светлинатежина и компактни дигитални џеб скала со 100g капацитет со 0.01 g читливост.Овој сестран прецизност скала е совршен за вашата изборот на патот...

DEN 276.00 289.92

Мини Електронски Дигитални Накит тежат Скала Рамнотежа Џеб Грам LCD Дисплеј 500g x 0.1 g Со Мало Кутија 20% попуст

ако сакате да се купи повеќе , може да се плати на овој линк : Мини Електронски Дигитални Накит тежат Скала Рамнотежа Џеб Грам LCD Дисплеј 500g x 0.1 g Со Мало ПолеКалибрација : Auto CalibrationПоддржано од : 2 X 1.5 V 3 AAA батерии ( Не се вклучени )

DEN 136.00 166.08

2017 Грам Прецизност Калибрација Тежина Накит Дигитално Џеб Рамнотежа Тест 1g MAR20_15

100% Сосема Нов и висок квалитет на Елаборат направени и дефект слободни Сјајна и елегантен изглед, Боја : сребрена Дозволена Грешка : + / 0.003 g Објект големина : 0.6 * 0.6 см (L * D) Точка тежина : 1g

DEN 36.00 47.52

Мини 300g 0.01 g LCD Дисплеј Џеб Дигитални Скала Преносни Мини Електронски Накит Скали Сино Осветлување +7 Пондерирање Единици

Голем Попуст!!! Мини 300g X 0.01 g LCD Дисплеј Џеб Дигитални Скала Електронски Накит Скали Бесплатен ПревозотСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

DEN 503.00 552.00

5pcs Дигитални Гем 0.1 g X 1000g грам дијамант џеб лабораторија скала 1kg светлото LCD дисплеј

ДИГИТАЛНИ ГЕМ 0.1 X 1000 ГРАМ ДИЈАМАНТ ЏЕБ лабораторија СКАЛАФункција : 100% сосема нов! Дигитални Тежина Скала со професионална нерѓосувачки украде salver и светлото LCD дисплеј, едноставна операција и лесно да ги прочитате Автоматско аларм со ниско ниво на тесто Нови генерички Дигитални Џеб Скала, 2lb Црна Спецификација : Моќ контрола : Автоматско исклучување по 1 минута без операција(стандардно) вклучување / исклучување.Светлото : Сино осветлување(изборен) Напојување : 2 x AAA батерија(не се вклучени) Скала големина : 114 x 76 x 19.6 mm Тежина : 121g Капацитет : 2lb (1000g) Детал до 1 / 10 g Големина од нерѓосувачки фах : 73 x 65mm Tare функција Ниска моќност прашува : Ете Единица : g / мл / ozt / dwt / ct Пакет се Вклучени : 5 x Дигитален Џеб Скала 1 x Кожа Случај за Скала 1 x Оперативен Прирачник

DEN 1653.12

Нови 0.001 g 30g Дигитално Мерење Дијамант Дијамантски Накит Дигитално Накит Џеб со мало поле

Нови 0.001 g 30g Дигитално Мерење Дијамант Дијамантски Накит Дигитално Џеб НакитСпецификација : 30 грам капацитет 0.001 грам точноста слаба батерија & Преоптоварување индикатор за Калибрација на располагање ,10g тегови Вклучени Мерење начини : 0.001 g / 0.005 ct / 0.02 gn Tare функција Автоматски исклучи ако не се користи во 30 секунди Напојува со 4 AAA Батерии не се вклучени Димензија на скала : 133 х 95 х 33mm Пан Големина : 84 x 68mm Скала тежина : 220g Пакет Содржина : 100% Сосема Нов 1 x Дигитален Џеб Скала (0.001 g x 30g) 1 x 10g калибрација тежина 1 x англиски Упатството за​

DEN 877.00 953.28

Дигитални Џеб Скала Прецизност 1000g x 0.1 g Накит Тежина Електронски Рамнотежа Скала Bascula lstainless челик платформа g/мл/

1000g x 0.1 g Дигитални Џеб Скала Накит Тежина Електронски Рамнотежа СкалаКарактеристики : Автоматско исклучување.Надоптоварување индикатор.LCD дисплеј со backсветлина.Tare функција за да се добие нето тежина.Големи немагнетни не ' рѓосувачки челик платформа.Две мерење коцки,мали една лента за заштита на скала додека во складирање или транспорт.Голем една за рефус предметиСпецификации : Екран : LCD со сино светлоКапацитет : 1000gРезолуција : 0.1 gМерење Единици : g, gn, кт оз,,ozt...

DEN 389.00 555.36

0.01 g 200g Мини Накит Електронски Ваги LCD Дигитален Џеб Дијамант Грам Мерење Скала Жито Карат Унца Губење на Рамнотежа+7Units

0.01 g 200g Мини Накит Електронски Ваги LCD Дигитален Џеб Дијамант Грам Мерење Скала Жито Карат Унца Губење на Рамнотежа+7 UnitsСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

DEN 486.00 528.00

100g 0.01 g Мини Дигитален Накит Скали 100g*0.01 Џеб Кујна Електронски Ваги Грама Злато Дијамант Мерење Рамнотежа Топла Продажба

100g 0.01 g Мини Дигитален Накит Скали 100g*0.01 Џеб Кујна Електронски Ваги Грама Злато Дијамант Мерење Рамнотежа Топла ПродажбаСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

DEN 472.00 518.40

300g 0.01 g Мини Електронски Дигитални Накит Скала тежат мерење Рамнотежа Џеб Грам LCD Дисплеј со мало кутија 20% попуст

300g 0.01 g Мини Електронски Дигитални Накит Скала Рамнотежа Џеб Грам LCD Дисплеј100% Сосема новБроење функцијаАвто исклучиНисконапонски алармМоќност : 2 x AAA батерија (не се вклучени)Мерка : 125 x 75 x 20mmLCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплејЕдиница : G,КТ,ОЗ,OZT,DWT,TL,GNАвтоматско исклучување по 1 минути без операцииМоќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минутаПакет Се Вклучени : 1 x Нови Мини Дигитален Накит Џеб Грам Скала 300g x 0.01 g1 x прирачник за Корисникот(Кинески / англиски)бесплатен превозот 0.01 g 300g Дигитални Електронски Рамнотежа на Тежината Скала Мини Дигитален Рачен Накит Тежина Скала многу3 парчиња / многубесплатен превозот 0.001 g 20g Мини Дигитални LCD Мерење Дијамант Дијамантски Накит Скала + tweezer + farmar многу5 парчиња / многубесплатен превозот 0.001 g x 20g Дигитални LCD Мерење Дијамант Дијамантски Накит Џеб Скала+ tweezer + 2x farmar #216 многу10 парчиња / многубесплатен превозот 0.1 g 1000g Дигитална Вага дигитални џеб скала многу10 парчиња / многубесплатен превозот 40kg x 20g Преносни Мини Електронски Дигитални Ваги со LED светло +2 парчиња AAA батерија многу10 парчиња / многубесплатен превозот Дигитални Електронски LCD Кујна Храна Скала 5000g 5kg / 1g парчебесплатен превозот Дигитални Кујна Тежина Скала за МЕРЕЊЕ рамнотежа 7000g 7 KG Исхрана Храна скали многу2 парчиња / многубесплатен превозот 0.01 g x 200g дигитални грам џеб рамнотежа на тежината скали многу10 парчиња / многуЈас сум трошење на мојот 1 / 2 Лифт време во ова предвид , јас ветување на Бога, јас сум Чесен и вреден продавачот ,јас ја сакам мојата Работа ,мислев дека тоа е тешко за повеќето луѓе, да се сака она што тие го прават .Како Среќа јас сум !!!Се надевам ќе уживате во вашата нарачка од нас .Ако било какви прашања и идеи , само се чувствуваат слободни да ми каже ,I 'm тука за вас или ќе се врати во рок од 24 часаПлаќање : Ние прифаќаме следниве плаќање : со кредитна картичка; пари booker;Т / T;western unionСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.превозот : 1 ...

DEN 160.00 197.28

3000g 0.1 g LCD Дигитален Кујна Скала 3kg*0.1 g Двојно Спектар Електронски Ваги Храна Губење на Рамнотежа Готвење Мерка Алатки Со Кутија

3000g 0.1 g LCD Дигитален Кујна Скала 3kg*0.1 g Двојно Спектар Електронски Ваги Храна Губење на Рамнотежа Готвење Мерка Алатки Со КутијаВисока прецизност Кујна Дигитални Скала Додадете еден допир на елеганција на вашата кујна со лесензакористење кујна скала...

DEN 618.00 671.52

300kg/600lb Преносни Мини Индустриски Дигитални Кран Скала LCD Дигитален Електронски Ваги Тешки Виси Тежина Кука Скали

Оваа 300 KG Мини Кран Скала е комбинација на звук и докажани механички дизајн Електронски скала обезбедува врвен функција во собата...

DEN 1469.00 1769.76

1pc Бренд Нови Преносни позадинско осветлување на LCD 0.001 g/50g скали 50g 0.001 g Дигитални Накит Дијамант Џеб мерење Скала

1pc Бренд Нови Преносни позадинско осветлување на LCD 0.001 g / 50g скали50g 0.001 g Дигитални Накит Дијамант Џеб мерење СкалаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35usdPricture покажува : Спецификација : Име : златен накит скала 50g0.001 gОпсег : 50 gНа точноста : 0.001 gАвтоматско исклучување : 3 минути (без работа)Боја : ЦрнаЕдиница : G, КТ, GN, Оз, OZT, DWT,Кора : полно оптоварување лупеноСлаба батерија алармМерење опсег : 50g / 0.001 g, 1.0582 мл / 0.0001 оз, 150.00 ct / 0.005 кт,0.9645 ozt / 0.0001 ozt, 19.29 dwt / 0.001 dwt, 462.975 gn / 0.001 gn,Дисплеј : 5 сино осветлување на LCD екранТемпературата на работа : 10 30 степени CГолемина : 9 * 10 * 3cm големина (3.5* 4 *1.2)Големина на екранот : 3.2 * 2,2 см (0.5 * 1.2)Мерење платформа дијаметар 2cm (0.7 ")Тежина : 220g (без батерија)Напојување : 1.5 V * 2 AAA (не се вклучени)Картон големина : 30.5*25.5*46.5 CM

DEN 1546.00 1626.72

100pcs страна на курирската служба dhl fedex 200g 0.01 g дигитални накит дијамант грам скала за мерење рамнотежа џеб кујнски ваги 15%Попуст

100pcs страна на курирската служба dhl fedex 200g 0.01 g дигитални накит дијамант грам скала за мерење рамнотежа џеб кујнски ваги Својата висока точност, го прави про џеб скала за мерење на сите видови на објекти или објекти...

DEN 19574.00 22499.52

1pc Дигитални Џеб Скала Рамнотежа на Тежината Електронски Кујна Накит Скали 100gX0.01 грам Цигара Случај

1pc Дигитални Џеб Скала Рамнотежа на Тежината ЕлектронскиКујна Накит Скали 100g X0.01 грам Цигара СлучајЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : Име : 100g / 0.01 g тип преносни цигара случај накит скалаОпсег : 100 gНа точноста : 0.01 gГолемината на телото : mm 89.5 мм*55мм*22.5Нерѓосувачки челик скала : 70mm*45 mmСино осветлување, големи екранот големина : mm 40mm*224 опрема за единица за конверзија : G, ОЗ, OZT, DWTБатерија : користење на 2*CR2032 батерии (купувачите треба да донесат свои батерии)Подигнете самоуправа проверете функција : автоматско следење на нулаАвтоматско исклучување : 30 секунди автоматско исклучување функцијаНула : целосна нулта функцијаПроизвод во боја : СребренаПакување големина : mm 520mm*380mm*340Тежина : 11.5 KGСамо во стабилна, без вибрации на површината на работата (важно)One : работа : Скалата на хоризонталната позиција на 1 притиснете на копчето до 2 "0" 3 статии на тавата4 притиснете Модел ова копче, можете да конвертирате единица.Две : јасно : 1 стави на послужавник или контејнер.2 притиснете [T] копче, ќе се прикаже "0 / 0"3 тогаш можете да додадете објекти на сад или послужавник да се добие само на тежина на стварта.1 грофот : сите предмети мора да биде толку тешки како 1 над отвори скала2 стави примерок up, што може да се добие вредноста на 25,50,60,751003 долго притиснете [КОМПЈУТЕРИ] копче додека "КОМПЈУТЕРИ" во горниот десен агол на трепкање4 притиснете [Модел / M] копче ќе се покаже на бројот на примероци, а потоа притиснете [КОМПЈУТЕРИ] за да го потврдите.5 на крајот на статијата можете да се стави било која од предмети може да бидат поврзани со вредност.Поставена на нула на опсегот на 2000g, 1000g, 500g, 300g, 200g, 100g, 50g,1 во багажникот држава долго притиснете [Модел] додека 'КАЛ' и потоа се покаже на корелација на машина scalar.2 за потребните тежина нагоре, а потоа притиснете [ON / OFF]3 покаже 'ПОМИНЕ' тогаш може да ги користите на 5 вина решениеЗа главна причина за мерење неточни, слабост, итн., генерално ниска моќност,Калибрација не е точен, оптоварување или не работи на стабилна површина.[DISPLAY] рече дека тоа е погрешно.[OUT2] рече повторно калибрација[EEEE] е со прекумерна тежина и треба веднаш да се преземат за да вишокот тежина.[UN2 T] вели дека скала е на повеќе стабилна платформа.

DEN 729.00 767.04

200g x0.01g ДИГИТАЛНИ СКАЛА Телефон џеб скала накит скала мини скали МЗ-Серија превозот се регистрирате

Карактеристики : Калибрација : Auto CalibrationTare Опсег : Tare полн КапацитетАвтоматско исклучување : 60secТемпературата на работа : 10 30°CПоддржано од : 2 X 1.5 V 3 AAA батерии ( Не се вклучени )Longth X Ширина X Максимална : 120mm X 62mm X 20mmТежина : 111 GКорекција : 1 Моќ врати 0, а потоа притиснете го единица "M" за околу три секунди, отпуштете го копчето кога има CAL2 Притиснете "М" копче ќе се прикаже соодветните бројки, како што се "100", "500" и така натаму, може да се стави соодветна тежина3 Ако не ПОМИНЕ, исклучување може да се спаси.Накит скали Употреба : Вага да се постави на стабилна табела1...

DEN 325.00 353.28

Висока прецизност електронски рамнотежа скала 300g/0.001 g лабораторија мери мали размери и се мери на броење рамнотежа скали

Висока прецизност електронски рамнотежа скала 300g / 0.001 g лабораторија меримали размери и се мери на броење рамнотежа скалиСликата покажува : Забелешка : батеријата не е вклученаОпис : Материјал : ABS заштита на животната средина материјалиРезултат вредност : 0.001 gТежина : 300gМерење пан големина : 17 * 15cmСкала големината на телото : 20 * 26 * 5cmНапојување : полнење користиФункција : лупено, тежина, мерење, калибрацијаЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

DEN 4224.00