• Ново
BOYA СТРАНА-P290 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

BOYA СТРАНА-P290 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

DEN 2016.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте да контактирате со нас од страна на
1.Тел број : 86-180-2538-0926
2.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com
3.Skype : кина-фото-снабдувач.
И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.
BOYA СТРАНА-P290 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони
За Нас
Превозот
1. Ние брод на Светот.За земјата ние не бродот да, ве молиме контактирајте со нас.
2. Сите испорака на САД ќе бидат управувани од страна на EUB со следење на број, и други земји ќе бидат испратени од страна на регистрирани воздух mail со следење на број. Некои предмети ќе биде испорачуван Fed Ex смета на неговата тежина или волумен.
3. Објектот ќе биде предаден од 3 работни дена (време на викендите и празниците се одлично)
4. Царинските давачки, увоз даноци и други увоз ракување со такси се одговорни за купувачот.
5. Тоа обично трае околу. 9-25 дена (САД)
Се Враќа/Наплата
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 10 дена да се вратат од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
2. Ако ви се случува да се врати на објектот, ве МОЛИМЕ контактирајте со нас со твоите Aliexpress ID и да ги презентираат вашите специфични причина за враќање пред да го испрати назад. Или ние ќе не одговара за изгубени за време на враќање превозот.
3. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување.
3. Замена или Рефундирање ќе се изврши по добивањето на објект во нејзината оригинална состојба и пакување.
4. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од Aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Ве молиме Имајте во предвид : Превозот и ракувањето со обвиненија такси не се враќа. И Купувачот е одговорно за превозот на трошоците направени превозот објект назад.
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
За нас
Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме COCOSTUDIO, професионална компанија за трговија на големо, со нашата фабрика се наоѓа во Шенжен, Кина. Ние ги доставуваме производи кои ги покриваат dslr фото Камера додатоци, Флеш Diffusers, Видео Снимање Поддршка Апаратури, Steady Cam Стабилизатори, Видео Лизгачи, Песна Dollies, Камера & видео камера Микрофони, Безбедносни Камери, Додатоци за паметни телефони. Оние производи се со висок квалитет со разумни прифатлива цена. Клиентите задоволство, секогаш е во нашите извршуваат цел.
Контактирајте Со Нас
Работно време : +GMT 8 : 9 : 00 часот наутро—7 : 00 часот (PDT : 6 : 00 p.

Особините

Пакет:
Yes
Бренд Име:
BOYA
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Број На Модел На:
ПО P290
Употреба:
Интервју/ТВ Емитува/Микро филм
Стил:
Микрофон Шофершајбната

Купувачите избираат и

BOYA СТРАНА-P80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониЗа НасПревозот1...

DEN 1101.60

BOYA СТРАНА-PVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726

започнетекрајотBOYA СТРАНАPVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726BOYA СТРАНАPVM50 е професионална стерео кондензаторот микрофон, наменета за dslr фото апарати, camcorders, аудио рекордери итн.Карактеристики : Стерео X / Y кондензаторот микрофонКомпактен, лесен и лесно користењеДизајниран за dslr фото апарати, Camcorders, Аудио рекордери итн.Професионални кондензаторот circuitry обезбедува одличен квалитет на звукотЗаклучен кабел со 3.5 mm стерео мини приклучокНапојува со вклучени LR44 батеријатаИнтегрирани ладно чевли планината и пена шофершајбнатаON / OFF прекинувач за удобен операцијаСпецификации : Поларните Модел : X / Y СтереоЗачестеност Одговор : 60 Hz 18k Hz+3d BОсетливост : 30d B + / 1d B / 0d B=1 V / Ап, 1k HzОтпорност : 2000 ohmsМаксимална SPL : 120d B, 1 KHzЈачина на Бучава сооднос : 78d BДинамички Опсег : 95d B, 1 KHzБатерија Тип : 1.5 V LR44Батеријата на струјата : 6.5 мрПрекинувач : / ИСКЛУЧУВАЊЕТежина : 80gДимензија : 153 x 50 x 56 mmИзлезниот Приклучок : 3.5 mm стерео заклучен миниприклучокПакетот вклучува : 1x BOYA СТРАНАPVM50 Микрофон1x Шок планината1x пена ветробранското стакло1x крзно ветробранското стакло1x LR44 батеријата1x торбичка

DEN 2398.00 2820.48

BOYA СТРАНА-LM10 Omnidirectional Lavalier Микрофон за iPhone 6 5 4S 4,за Sumsang ГАЛАКСИ 4 LG G3 HTC one

Производ ВоведНа lavalier микрофон специјално за Iphone / Ipad, Ipod touch, и повеќето од Android уреди.Главни КарактеристикиOmni насочен кондензаторот микрофонВисок квалитет на Микрофонот е идеален за видео употреба.Ниска Справување Со БучаваЛесен за користењеВклучува : Lapel клип,пена ветробранското стакло,торбичкаСпецификација За ПроизводТрансдуцерот : Electret КондензаторотПоларните Шема : OmniнасокаФреквентен Опсег : 35 Hz18 HzСигнал / Шум : 74d B SPLОсетливост : 30d B+ / 3d B / 0d B=1 V / Ап, 1k HzПриклучок : 3.5 mm TRRS врскаКабел Должина : Микрофон 1.2 m 47"Тежина : Микрофон 17gЗачестеност Одговор & Поларните крива7572130422078142 Повеќе одлични производи парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

DEN 717.60

LANBEIKA За Gopro 3,5 мм Активни Клип Микрофон со Мини USB Надворешен Микрофон Аудио Адаптер Кабел За да Одат Про Херој 2 3 3+ 4

Компатибилен со : За Go Pro Херој 4 3+ 3Микрофон Конектор Тип : 3.5 mm Џек (Стерео)USB Конектор Тип : Мини USBДолжина : Околу...

DEN 68.00 71.52

Mayitr Clip-за Omnidirectional Lavalier Lapel Кондензаторот Жичен Микрофон Микрофон на Телефонот Лаптоп за паметни телефони Компјутер

EL0001809Спецификација : Бренд новиКомпактен, атрактивен изглед, висока чувствителностВисок квалитет на дизајн одговара гласовен разговор, видео конференции, гласовна снимка, онлајн караокеClipза дизајн, лесно да се клип на вашата маица, јака или се става во мали џебовиКомпатибилен во согласност со стандардни слушалки приклучоци 7 RRS, CTIA опрема, како што се i Pad,i Phone мобилен телефон, HTC телефони, Samsung mobile телефони, LG мобилни компјутери, i Pod touch во согласност со TRRS,OMTP стандарден приклучок за слушалки за телефон е уред, преку посебен трансфер прекинувач жици се користат.Со Подготви string lavalier Микрофон торба3.5 mm аудио кабел за приклучок конектор, само plug and play.Кабел Должина : околу...

DEN 81.00 101.28

STARAUDIO Pro 2CH UHF Динамичен Безжична Рачен Микрофон за DJ Фаза Црква Партија Клуб Караоке SMU-0216A

STARAUDIO STARAUDIO Професионални " 2 CH UHF Динамичен Безжична DJ Фаза Црква Клуб Партија Караоке Рачен Микрофон Систем Опис : Оваа серија SMU0216 се UHF неразновидност системи контролирани со кварцен фиксна фреквенција дизајн.Примачот доаѓа со рачен или lapel безжичен микрофон инкорпорирање на висок квалитет на капсула.На lapel понуден е многу минијатурни висок квалитет капсула во метално тело...

DEN 3420.00 3599.52

Freeboss FB-U11 UHF Безжичен Микрофон Систем 2 начин 100 Канали IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија Динамички Микрофон

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!FBU11UHF Безжичен Микрофон Систем Dual Channel IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија UHF Динамички Микрофон1...

DEN 6186.24

4PCS Мини XLR 4 Pin TA4F Еден Earhook Слушалки Микрофон Кондензаторот Микрофон За Shure Безжична Beltpack Предавателот UR1 UR1M ULXD4D

WCE6 O XLR4 Приклучете Еден вградениот Микрофон за Безжична Црна Оптимално дизајниран за пеење и говор апликации, Микрофонот е мали димензии и мала тежина се направи идеален за сите handsfree користење со минимум видливост...

DEN 1919.52

Професионални Безжичен Микрофон Систем FM Предавателот Приемник Рачни Стерео Динамички Микрофон За Караоке КТВ Пеење Компјутер DJ

Пакет содржи : 1 x Рачен Микрофон 1 x Приемникот 1 x Пакување Кутија 1 x Прирачник за Корисникот 3 x 1.5 V Батерија (Не се Вклучуваат), Бидејќи Батеријата е земена како опасен предмет, тоа е забрането да се качите на авион...

DEN 1151.52

STARAUDIO SMV-4000A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб Партија

STARAUDIOSTARAUDIO SMV4000 A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб ПартијаОпис На Производот : STARAUDIO SMV4000 A е високо квалитетна професионална и сигурна 4 канал VHF безжична Рачниили вградениот микрофон системи...

DEN 5421.00 5705.76

Мини XLR 4 Pin TA4F Plug Headworn Кондензаторот Микрофон, Слушалки Микрофон Мајк Microfone За Shure Безжичен Систем Bodypack Предавателот

Опис Широк опсег на omniнасочен electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрена добивка пред повратни информации...

DEN 364.32

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настан

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настанЦелосен сет YT200 туристички водич систем се1...

DEN 16272.00

Динамички Микрофон Кертриџ N-c5 N-C7 Добар Квалитет Микрофон Главниот МИКРОФОН Капсули Резервни Делови Додатоци

1596353444591605 73.2% купувачот би сакал да се купи парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеСпецификацииМодел : NC5Стил : ДинамичкиОтпорност : 600Ω(±15%)Осетливост : 51(±3d B)(во 1 KHz)(0 Db=1 V / Pa)Зачестеност одговор : 60 Hz14 KHzМодел : ЕднонасочноСпецификацииМодел : NC7Стил : ДинамичкиОтпорност : 600(±15%)Осетливост : 52(±3d B)(во 1 KHz)(0 Db=1 V / Pa)Зачестеност одговор : 50 Hz15 KHzМодел : Еднонасочно(Ние сме една фабрика професионални во производството на Динамички Микрофон Кертриџ, ако треба pls дозволете ни да знам )

DEN 315.00 393.60

Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Оригинални МК - F200TL Шок Планината Носителот Клип за КТВ Караоке

Оригиналниот МК F200 TL Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Шок Планината Носителот Клип за КТВ КараокеКондензаторот Микрофон : Кондензаторот микрофонот е со користење на електронски кола да се контролира во целост, добро cardioid подигнување на производството и чувствителност, ниско ниво на бучава, широк динамички опсег, кој е широко се користат во студијата за снимање, радио, сценски претстави, филмски и телевизиски постпродукција работи и за други специјализирани апликации.Главни Карактеристики : Идеален за радио емитување студио, voiceover, звук студио, дома снимањето, игри и видео разговор Прилагодена фреквенција одговор 30 Hz20k Hz, обезбедува јасна и висока верност вокален Neodymium магнет, снимање без дисторзија, не отскокнување назад Вклучувајќи ги и со здрав студио шок планината, антивибрации, се одликува со прилагодување на агол со заклучување knob 3.5 mm помошен џек кондензаторот Микрофон микрофон работи со лаптоп КОМПЈУТЕР компјутер од 3,5 мм џек стандардСпецификација : Тип : WiredКонекција : 3.5 mmФреквентен Опсег : 30 Hz 20k HzЧувствителност Опсег : 25m V / PaКабел Должина (cm) : 2.54 mПакет тежина : 0.778 kgПакет големина (L x W x H) : 29.60 x 18.60 x 9.00 cm / 11.65 x 7.32 x 3.54 инчиПакет Содржина : 1 x Кондензаторот Микрофон, 1 x Шок Планината, 1 x Tripod, 1 x Кабелот за Напојување, 1 x Двојазичен Прирачник за Корисникот на англиски и КинескиАко имате било какви проблеми околу ред, молам само нас контакт...

DEN 1343.04

ETJ Бренд 8 Changable Предавателот Безжичен Микрофон Bodypack Слушалки Lavalier Микрофон U-802

Предавателот е changable на рачни или bodypack.Можете да ги споделите со нас пред да ја купите.Спецификации Фреквентен Опсег : VHF210280 MHz Фреквенција Steadying : ±0.05% Мобилен Државата Опсег : ﹥90d B Модулација на Владата : FM Фреквенција Одговор : 50 Hz16 KHz S / N Сооднос : ≥90d B F / N Сооднос : ≥80d B P / N Сооднос : ≥80d B Услуга Области : ≥40 метри Приемник Напојување : DC1518 V Предавателот Напојување : 1.5 V батерија

DEN 10894.00 12240.00

Евтини Компјутер Кондензаторот Микрофон Стојат Студио Микрофон 3,5 мм Жичен Клип Ретро Мини Рачни Стил Десктоп Микрофон за Pc

Евтини Компјутер Кондензаторот Микрофон Стојат Студио Микрофон 3,5 мм Жичен Клип Ретро Мини Рачни Стил Десктоп Микрофон за Pc Мрежа За пеење, Мрежа за Снимање, Онлајн чет, Мрежа за Видео Конференција, Онлајн игра .Answer : ___________________________ Note : Микрофонот е во Парк, на Вашиот парцела ќе бидат испратени во 1 ден.Спецификации : 1...

DEN 622.00 888.00

Мини XLR 4 Pin TA4F Конектор Вратоврска Клип на Lavalier Микрофон Lapel Микрофон Mikrofon За Shure Караоке Безжична BodyPack Предавателот

Карактеристики : Lavalier Микрофон со XLR 4 Игли Џек Приклучокот Висок квалитет на супер мини тип Професионални вокал пикап кондензаторот микрофон,Одличен глас за намалување на ефектот, rich&мека средно фреквенција На мека цевка може да се прилагоди слободно и да се постигне најдобар ефект на пикап, Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција...

DEN 378.72

YIXIANG Возеле VideoMic ОДИ На Камерата Пушка Микрофон за Canon Nikon, Sony dslr фото DV видео камера за Дигитална Камера

YIXIANG Возеле Video Mic ОДИ На Камерата Пушка Микрофон за Canon Nikon, Sony dslr фото DV видео камера за Дигитална КамераНа Video Mic ОДИ е насочен микрофон...

DEN 2748.00 2892.48