• Ново
Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон Lapela Microfone за Засилувач од Говорникот 3,5 мм Машки Навој Џек Mikrofon

Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон Lapela Microfone за Засилувач од Говорникот 3,5 мм Машки Навој Џек Mikrofon

DEN 854.40
DEN 769.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Опис На Производот
Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон Lapela Microfone за Засилувач од Говорникот 3,5 мм Машки Навој Џек Mikrofon
КАРАКТЕРИСТИКИ
Лесен дизајн е удобно за долгогодишен украсување,ќе им помогне на изведувачи дејствува повеќе совршено.
Одлична еластична челик заграда и мека пластика уво висат направи поудобен и стабилни за да ги красат.
Користи omni-насочен кертриџ,глас редуктивна е одлична,средно фреквенција е богата & мека и timbre е јасно & tranparent.
Уникатен клип дизајн го прави тоа маскирани добро и удобно за корисници.
Confortable,стабилна и ненаметлива headband дизајн.
Сладок глас,погоден за изведба на настава и така натаму.
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Directivity : Omni-насока
Капсулата : Кондензаторот
Микрофон дијаметар : 3.5 mm/XLR ta4f/ta3f
Осетливост : - 37d B 2d B(0 d B= 1 V/Ап, 1 KHz)
Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 20 KHZ
Излезна Отпорност : 2200 ohms
Операција Напон : 2.0 V-10 V.DC
SNR : >58db
Жица : 1.2 m
Материјал : Висок квалитет на бакар.
1pcs на ветробрани
Q & A
П : Како е Jang Pro Mic бренд ?
Jang Pro Mic е Mai Yu Електронски Co., Ltd high-end брендови. Mai Yu Електронски Co., Ltd е професионална електронски производ на компанијата, ние главниот производ и продаваат микрофон, слушалка и accessional. Jang Pro Mic обезбеди производ со добар квалитет. Ние сме следење на секој производството чекори, тест на секој еден производ на игра.
Jang Pro Mic бренд е квалитетот значи . Jang Pro Mic микрофонот звучникот користете matel, на линија е да се носат и не-запаливи ПВЦ школка, и се користат со висок квалитет бакар.
П : Како да ја одберете микрофон погодна за вас ?
Прво што треба сигурни што конектор за потреба, микрофон главниот приклучок е 3,5 мм Моно Приклучок, 3.5 mm Стерео 3,5 мм Завртка Стерео Приклучок, XLR 3pin, мини XLR 4pin, XLR T4, XLR C4 и 3.5 мм Мобилен уред.
3.5 mm моно џек обично одговара за исправноста,говорникот. 3.5 mm стерео приклучок ела за камерата, засилувач и слично, Нашите compnay 3,5 мм завртка џек обично одговара за зајнхајзер и истиот приклучок систем. XLR 3pin обично одговара за AKG/Samson/Близнаци/IMG Stageline/Nady, мини XLR 4pin одговара за Shure и истите итн систем, XLR C4 ft за Mipro бренд систем. XLR T4 одговара за Аудио Техника бренд систем. 3.5 mm мобилни конектор е 3line ела за мобилен телефон, ве Молиме сигурни право конектор.
П : Како да се најде помошник ?
Ако најдете вашиот купен производ, може да не работи или не добиете производот. Ве молиме не грижете се, ве молиме испратете порака до мене за детали проблем. Пораката треба да вклучуваат микрофон проблем,што ќе се користи за да играат и да ви треба конектор. Јас ќе ви даде најмногу им помогне да се реши тоа. Ако квалитетот навистина имаат оштетен на пратката начин, јас ќе ви даде нов микрофон.
Се надеваме дека направите најдобра услуга за секој клиент. Ние ќе им даде повеќе помош за било каков проблем. Вашиот сме најдобри клиентите. Се надевам дека секој купувач може да ми даде добар фидбек.
Превозот
Сад клиентите обично брод преку e Packet, Во прилог на батеријата производ.
На Европа, Јужна Америка, Азија клиентите обично брод преку Кина поштата и Хонг конг пост,Во прилог на батеријата производ.

Особините

Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Бренд Име:
Qiyin
Употреба:
Конференција Микрофон
Број На Модел На:
LT-062-А3
Поларните Обрасци:
omnidirectional
боја:
Беж
капсула:
Кондензаторот
Жица:
1.1 m
оригиналот на место:
Жеџијанг,Кина
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

STARAUDIO SMV-4000A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб Партија

STARAUDIOSTARAUDIO SMV4000 A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб ПартијаОпис На Производот : STARAUDIO SMV4000 A е високо квалитетна професионална и сигурна 4 канал VHF безжична Рачниили вградениот микрофон системи...

DEN 5421.00 5705.76

Најновите Мини USB microfone за Десктоп/Лаптоп Преносни Жичен Компјутер Микрофон за Игри Разговор Пеење Караоке слободен диск

Најновите Мини USB microfone за Десктоп / Лаптоп Преносни Жичен Компјутер Микрофон за Игри Разговор Пеење Караоке слободен дискКарактеристики На Производот : 1...

DEN 136.00 186.72

Бесплатен Превозот! Професионална Верзија СМ 58 58LC Вокал Караоке Рачни Динамичен Жичен Микрофон Вистински Трансформатор Внатре Микрофон

Опис : легендарниот 58 LC рачни професионални микрофонот е наместена да ги истакнуваат топлина и јасност на олово и backup вокали...

DEN 1325.00 1424.64

BOYA СТРАНА-P80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониЗа НасПревозот1...

DEN 1101.60

BOYA СТРАНА-LM10 Omnidirectional Lavalier Микрофон за IOS, iPhone 7 6 6s 5 4s Sumsang ГАЛАКСИ Xiaomi паметен Телефон Емитува Снимка

W elcome да контакт страна1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.Ќе wacth некои прекрасни тестирање видеа на Youtube ако барате "ОДLM10".BOYA СТРАНАLM10 Делукс Lavalier Lapel Clipза Omnidirectional Кондензаторот Микрофон за Apple i Phone, i Pad и i Pod Touch Android паметни телефони WindowsПрегледBOYA СТРАНАLM10 е omnidirectional lavalier микрофон, совршен за видео употреба, наменета за Iphone / Ipad, Ipod touch, и повеќето од Android уреди...

DEN 717.60

BOYA СТРАНА-PVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726

започнетекрајотBOYA СТРАНАPVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726BOYA СТРАНАPVM50 е професионална стерео кондензаторот микрофон, наменета за dslr фото апарати, camcorders, аудио рекордери итн.Карактеристики : Стерео X / Y кондензаторот микрофонКомпактен, лесен и лесно користењеДизајниран за dslr фото апарати, Camcorders, Аудио рекордери итн.Професионални кондензаторот circuitry обезбедува одличен квалитет на звукотЗаклучен кабел со 3.5 mm стерео мини приклучокНапојува со вклучени LR44 батеријатаИнтегрирани ладно чевли планината и пена шофершајбнатаON / OFF прекинувач за удобен операцијаСпецификации : Поларните Модел : X / Y СтереоЗачестеност Одговор : 60 Hz 18k Hz+3d BОсетливост : 30d B + / 1d B / 0d B=1 V / Ап, 1k HzОтпорност : 2000 ohmsМаксимална SPL : 120d B, 1 KHzЈачина на Бучава сооднос : 78d BДинамички Опсег : 95d B, 1 KHzБатерија Тип : 1.5 V LR44Батеријата на струјата : 6.5 мрПрекинувач : / ИСКЛУЧУВАЊЕТежина : 80gДимензија : 153 x 50 x 56 mmИзлезниот Приклучок : 3.5 mm стерео заклучен миниприклучокПакетот вклучува : 1x BOYA СТРАНАPVM50 Микрофон1x Шок планината1x пена ветробранското стакло1x крзно ветробранското стакло1x LR44 батеријата1x торбичка

DEN 2398.00 2820.48

Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон, Слушалки Microfone за Зајнхајзер Безжичен Предавател 3,5 мм Завртка Џек Микрофони

Опис На ПроизводотПрофесионални Earclip Lapela Кондензаторот Микрофон, Слушалки Microfone за Зајнхајзер Безжичен Предавател TRS 3,5 мм завртка џек МикрофониКАРАКТЕРИСТИКИКомпатибилен со Зајнхајзер Еволуција Серија, G2, X2 / Trantec / Kam безжични предаватели со 3.5 мм Заклучување Џек Приклучок за внесување.Лесен дизајн е удобно за долгогодишен украсување ќе им помогне на изведувачи дејствува совршено повеќеОдлична еластична челик заграда и мека пластика уво висат направи повеќе confortable и стабилна на adomКористи omniнасочен кертриџ, глас редуктивна е одлична, средно фреквенција е богата&мека и timbre е јасно & tranparentУникатен клип дизајн го прави тоа маскирани добро и удобно за кориснициДвојно earhook со 3 pin мини XLR TA3 F конектор & 1pcs на ветробраниСладок глас,погодни за извршување,учење и така натаму,Удобен за носење.СПЕЦИФИКАЦИЈАПоларните pattem : OmniнасокаКапсулата : КондензаторотМикрофон дијаметар : 3.0 mm * 1.5 mmОсетливост : 37d B 2d B(0 d B= 1 V / Ап, 1 KHz)Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 20 KHZИзлезна Отпорност : 63dbЖица : 1.2 m1pcs на ветробраниQ & AП : Како е Jang Pro Mic бренд ?Jang Pro Mic е Mai Yu Електронски Co., Ltd highend брендови...

DEN 950.00 1056.00

Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Оригинални МК - F200TL Шок Планината Носителот Клип за КТВ Караоке

Оригиналниот МК F200 TL Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Шок Планината Носителот Клип за КТВ КараокеКондензаторот Микрофон : Кондензаторот микрофонот е со користење на електронски кола да се контролира во целост, добро cardioid подигнување на производството и чувствителност, ниско ниво на бучава, широк динамички опсег, кој е широко се користат во студијата за снимање, радио, сценски претстави, филмски и телевизиски постпродукција работи и за други специјализирани апликации.Главни Карактеристики : Идеален за радио емитување студио, voiceover, звук студио, дома снимањето, игри и видео разговор Прилагодена фреквенција одговор 30 Hz20k Hz, обезбедува јасна и висока верност вокален Neodymium магнет, снимање без дисторзија, не отскокнување назад Вклучувајќи ги и со здрав студио шок планината, антивибрации, се одликува со прилагодување на агол со заклучување knob 3.5 mm помошен џек кондензаторот Микрофон микрофон работи со лаптоп КОМПЈУТЕР компјутер од 3,5 мм џек стандардСпецификација : Тип : WiredКонекција : 3.5 mmФреквентен Опсег : 30 Hz 20k HzЧувствителност Опсег : 25m V / PaКабел Должина (cm) : 2.54 mПакет тежина : 0.778 kgПакет големина (L x W x H) : 29.60 x 18.60 x 9.00 cm / 11.65 x 7.32 x 3.54 инчиПакет Содржина : 1 x Кондензаторот Микрофон, 1 x Шок Планината, 1 x Tripod, 1 x Кабелот за Напојување, 1 x Двојазичен Прирачник за Корисникот на англиски и КинескиАко имате било какви проблеми околу ред, молам само нас контакт...

DEN 1343.04

BOYA СТРАНА-WM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон За ENG EFP за Canon Sony dslr фото Апарати

започнетекрајотБесплатен превозот!BOYA СТРАНАWM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон За ENG EFP Канон Така ny dslr фото АпаратиBOYA СТРАНАWM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем Предавателот DualКанал Omniнасочен Стерео за ENG EFP Канон Sony dslr фото АпаратиОписBOYA СТРАНАWM8 UHF DualКанал Безжична Lavalier Микрофон Систем за ENG EFP dslr фото ВидеоНа BOYA СТРАНАWM8 е UHF DualКанал безжичен микрофон систем, наменета за ИНЖИНЕРСТВО, EFP, dslr фото видео, и двоенКанал може да се работи со еден предавател или две предаватели, совршен за интервјуа, како и.Карактеристики : Идеален за интервјуа, ИНЖИНЕРСТВО / EFP, dslr фото Видео итн...

DEN 14398.00 16938.24

Freeboss FB-U11 UHF Безжичен Микрофон Систем 2 начин 100 Канали IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија Динамички Микрофон

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!FBU11UHF Безжичен Микрофон Систем Dual Channel IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија UHF Динамички Микрофон1...

DEN 6186.24

STARAUDIO SMU-2020A+Б 2CH Безжична Про UHF Двојна Рачни и вградениот Микрофон Систем DJ Клуб Црква Микрофон

STARAUDIOSTARAUDIO " 2 CH Безжична Про UHF Двојна Рачни& вградениот Микрофон Систем DJ Клубови & Црква Настани Микрофон SMU2020 A+БКарактеристики : STARAUDIO SMU2020 A безжичен микрофон систем обезбедува супериорен квалитет на звукот ипрофесионални карактеристики...

DEN 3729.00 3925.44

Saramonic SmartMixer Рачни Снимање Стерео Микрофон Екипаж за iPhone 7 6 6s 5 5s & Samsung Galaxy паметни телефони Xiaomi

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И она што ќе го добиете во COCOSTUDIO се со добар квалитет.Saramonic Smart Mixer Рачни Видео Камера Снимање Комплет Разноврсна Стерео Микрофон Екипаж за i Phone / i Pod Touch / i Pad Повеќето Андроид Мобилни УредиПрегледНа Saramonic Smart Mixer е компактен, лесен и разноврсна снимање екипаж со фантомски моќ и засилувач, идеален за i OS и Android мобилни уреди видео продукција и помага во стабилизирање на вашиот снимки...

DEN 7198.08

Бојата на кожата Слушалки Невидливи Микрофон Безжичен Микрофон за фаза Звучници засилувач ТВ интервју Наставни водич говор

Карактеристики : Со најлон ткаење жица, погоден за вашата секојдневна употреба.Мека гума опфатени микрофон, удобен за носење.Висока класа микрофон, јасен глас излез, нема завива.Погоден за изведување на наставата засилувач, безжичен микрофон и КОМПЈУТЕР со микрофон.Поврзете оваа микрофон за да некој засилувач или КОМПЈУТЕР.Јасен звук.Ротари и флексибилни.Мини големина, лесен дизајн, лесен и удобен за носење.Спецификација : Микрофон Големина : прибл...

DEN 104.00 120.48

Neewer Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дома Студио за Снимање со Кабел

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!5...

DEN 638.00 671.52

BOYA СТРАНА-P50 Кожен Отворено Интервју Микрофон Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

W elcome да контакт страна1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP50 Кожен Отворено Интервју Микрофон Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониКомпатибилен со овие и други слични големина микрофони : BOYA СТРАНАVM01AKG C451 Б, C480 Б / CK61, 62, 63, SE300 Б + капсулаAzden SGM2 X (omni)Beyerdynamic MCE 72ДПА 4006, 4011Нојман КМ 184Schoeps на СМС серија + капсулаЗајнхајзер МЕНЕ 62, 64 + K6 капсулаЗа НасПревозот1...

DEN 1005.60

10Pcs 3,5 мм Џек Завртка Lockable Невидливи Кондензаторот Headworn вградениот Микрофон За Безжични Bodypack Предавателот EW300 G3 G2 G1

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz 18,000 Hz Чувствителност : 60 d B + / 3d B Отпорност : 1,500 Ohms + / 30% (на 1 Khz) Боја : Месо Оперативен Напон : 1 V 10 V DC Пакување Вклучуваат : 10 x Месо Боја Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок Headworn вградениот Микрофон Earhook За Shure Безжичен Микрофон , професионални безжичен микрофон систем mikrofon microfone microfono За Samson безжичен микрофон, Мајк microfone мерење fio microfone condensador yaka mikrofonu microfone де lapela микрофон професионални microfono inalambrico microfone lapela microfoon microfon mikrafon караоке

DEN 3167.52

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настан

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настанЦелосен сет YT200 туристички водич систем се1...

DEN 16272.00