• Ново
Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон, Слушалки Microfone за Зајнхајзер Безжичен Предавател 3,5 мм Завртка Џек Микрофони

Професионални Earclip Кондензаторот Микрофон, Слушалки Microfone за Зајнхајзер Безжичен Предавател 3,5 мм Завртка Џек Микрофони

DEN 1056.00
DEN 950.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Опис На Производот
Професионални Earclip Lapela Кондензаторот Микрофон, Слушалки Microfone за Зајнхајзер Безжичен Предавател TRS 3,5 мм завртка џек Микрофони
КАРАКТЕРИСТИКИ
Компатибилен со Зајнхајзер Еволуција Серија, G2, X2/Trantec/Kam безжични предаватели со 3.5 мм Заклучување Џек Приклучок за внесување.
Лесен дизајн е удобно за долгогодишен украсување ќе им помогне на изведувачи дејствува совршено повеќе
Одлична еластична челик заграда и мека пластика уво висат направи повеќе confortable и стабилна на adom
Користи omni-насочен кертриџ, глас редуктивна е одлична, средно фреквенција е богата&мека и timbre е јасно & tranparent
Уникатен клип дизајн го прави тоа маскирани добро и удобно за корисници
Двојно earhook со 3 pin мини XLR TA3 F конектор & 1pcs на ветробрани
Сладок глас,погодни за извршување,учење и така натаму,Удобен за носење.
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Поларните pattem : Omni-насока
Капсулата : Кондензаторот
Микрофон дијаметар : 3.0 mm * 1.5 mm
Осетливост : - 37d B 2d B(0 d B= 1 V/Ап, 1 KHz)
Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 20 KHZ
Излезна Отпорност : 63db
Жица : 1.2 m
1pcs на ветробрани
Q & A
П : Како е Jang Pro Mic бренд ?
Jang Pro Mic е Mai Yu Електронски Co., Ltd high-end брендови. Mai Yu Електронски Co., Ltd е професионална електронски производ на компанијата, ние главниот производ и продаваат микрофон, слушалка и accessional. Jang Pro Mic обезбеди производ со добар квалитет. Ние сме следење на секој производството чекори, тест на секој еден производ на игра.
Jang Pro Mic бренд е квалитетот значи . Jang Pro Mic микрофонот звучникот користете matel, на линија е да се носат и не-запаливи ПВЦ школка, и се користат со висок квалитет бакар.
П : Како да ја одберете микрофон погодна за вас ?
Прво што треба сигурни што конектор за потреба, микрофон главниот приклучок е 3,5 мм Моно Приклучок, 3.5 mm Стерео 3,5 мм Завртка Стерео Приклучок, XLR 3pin, мини XLR 4pin, XLR T4, XLR C4 и 3.5 мм Мобилен уред.
3.5 mm моно џек обично одговара за исправноста,говорникот. 3.5 mm стерео приклучок ела за камерата, засилувач и слично, Нашите compnay 3,5 мм завртка џек обично одговара за зајнхајзер и истиот приклучок систем. XLR 3pin обично одговара за AKG/Samson/Близнаци/IMG Stageline/Nady, мини XLR 4pin одговара за Shure и истите итн систем, XLR C4 ft за Mipro бренд систем. XLR T4 одговара за Аудио Техника бренд систем. 3.5 mm мобилни конектор е 3line ела за мобилен телефон, ве Молиме сигурни право конектор.
П : Како да се најде помошник ?
Ако најдете вашиот купен производ, може да не работи или не добиете производот. Ве молиме не грижете се, ве молиме испратете порака до мене за детали проблем. Пораката треба да вклучуваат микрофон проблем,што ќе се користи за да играат и да ви треба конектор. Јас ќе ви даде најмногу им помогне да се реши тоа. Ако квалитетот навистина имаат оштетен на пратката начин, јас ќе ви даде нов микрофон.
Се надеваме дека направите најдобра услуга за секој клиент. Ние ќе им даде повеќе помош за било каков проблем. Вашиот сме најдобри клиентите. Се надевам дека секој купувач може да ми даде добар фидбек.

Особините

Бренд Име:
Qiyin
Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Број На Модел На:
Г4-35W
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Употреба:
Конференција Микрофон
Поларните Обрасци:
omnidirectional
боја:
Беж
капсула:
Кондензаторот
Directivity:
Omnidirectiional
SNR:
>63dB
Жица:
1.2 m
оригиналот на место:
Жеџијанг,Кина
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

3.5 mm Клип на Lapel miniphone за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп

12510 Препорачувам За Handsfree клип miniphone со 3,5 mm тип џек Може да биде поврзан со КОМПЈУТЕР / лаптоп / безжична miniphone предавателот со 3.5 мм линијаво Добро за користење во однос на перформансите, конференција или онлајн разговор, итн...

DEN 46.00 70.08

Бојата на кожата Слушалки Невидливи Микрофон Безжичен Микрофон за фаза Звучници засилувач ТВ интервју Наставни водич говор

Карактеристики : Со најлон ткаење жица, погоден за вашата секојдневна употреба.Мека гума опфатени микрофон, удобен за носење.Висока класа микрофон, јасен глас излез, нема завива.Погоден за изведување на наставата засилувач, безжичен микрофон и КОМПЈУТЕР со микрофон.Поврзете оваа микрофон за да некој засилувач или КОМПЈУТЕР.Јасен звук.Ротари и флексибилни.Мини големина, лесен дизајн, лесен и удобен за носење.Спецификација : Микрофон Големина : прибл...

DEN 104.00 120.48

STARAUDIO Pro 2CH UHF Динамичен Безжична Рачен Микрофон за DJ Фаза Црква Партија Клуб Караоке SMU-0216A

STARAUDIO STARAUDIO Професионални " 2 CH UHF Динамичен Безжична DJ Фаза Црква Клуб Партија Караоке Рачен Микрофон Систем Опис : Оваа серија SMU0216 се UHF неразновидност системи контролирани со кварцен фиксна фреквенција дизајн.Примачот доаѓа со рачен или lapel безжичен микрофон инкорпорирање на висок квалитет на капсула.На lapel понуден е многу минијатурни висок квалитет капсула во метално тело...

DEN 3420.00 3599.52

BOYA СТРАНА-P290 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP290 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониЗа НасПревозот1...

DEN 2016.00

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настан

yarmee 1 предаватели и 10 корисници безжична туристички водич систем со слушалки за посета на музејот,превод настанЦелосен сет YT200 туристички водич систем се1...

DEN 16272.00

BOYA СТРАНА-P50 Кожен Отворено Интервју Микрофон Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

W elcome да контакт страна1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP50 Кожен Отворено Интервју Микрофон Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониКомпатибилен со овие и други слични големина микрофони : BOYA СТРАНАVM01AKG C451 Б, C480 Б / CK61, 62, 63, SE300 Б + капсулаAzden SGM2 X (omni)Beyerdynamic MCE 72ДПА 4006, 4011Нојман КМ 184Schoeps на СМС серија + капсулаЗајнхајзер МЕНЕ 62, 64 + K6 капсулаЗа НасПревозот1...

DEN 1005.60

BOYA СТРАНА-P80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor Микрофони

Добредојдовте да контактирате со нас од страна на1.Тел број : 86180253809262.Mail : chinaphotosupplier @ foxmail.com3.Skype : кинафотоснабдувач.И што ќе се добие во COCOSTUDIO се со добар квалитет.BOYA СТРАНАP80 Кожен Отворено Интервју Шофершајбната Muff за Пушка Capacitor МикрофониЗа НасПревозот1...

DEN 1101.60

Neewer NW-700 Професионални Студиото за Емитување на Снимањето на Кондензаторот за Микрофон Комплет со Микрофон стојат и Шок Планината

Бесплатен ПревозотNeewer ® NW700 Професионални Студиото за Емитување на Снимањето на Кондензаторот за Микрофон & NW35 Прилагодливи Снимање Микрофон Суспензија Режа Рака Стои со Шок Планината и Монтажа Стегач за ПолнењеNEEWER е регистрирана трговска марка...

DEN 1318.00 1386.72

Neewer Цинк Легура Црна Професионални Движат Серпентина Рачни Динамички Микрофон за Kareoke,Фаза,Дома Студио за Снимање со Кабел

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!5...

DEN 638.00 671.52

BOYA СТРАНА-WM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон За ENG EFP за Canon Sony dslr фото Апарати

започнетекрајотБесплатен превозот!BOYA СТРАНАWM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон За ENG EFP Канон Така ny dslr фото АпаратиBOYA СТРАНАWM8 UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем Предавателот DualКанал Omniнасочен Стерео за ENG EFP Канон Sony dslr фото АпаратиОписBOYA СТРАНАWM8 UHF DualКанал Безжична Lavalier Микрофон Систем за ENG EFP dslr фото ВидеоНа BOYA СТРАНАWM8 е UHF DualКанал безжичен микрофон систем, наменета за ИНЖИНЕРСТВО, EFP, dslr фото видео, и двоенКанал може да се работи со еден предавател или две предаватели, совршен за интервјуа, како и.Карактеристики : Идеален за интервјуа, ИНЖИНЕРСТВО / EFP, dslr фото Видео итн...

DEN 14398.00 16938.24

STARAUDIO SMV-4000A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб Партија

STARAUDIOSTARAUDIO SMV4000 A Про 4 Канал VHF Безжична Рачен Микрофон Систем за DJ Фаза Црква КТВ Клуб ПартијаОпис На Производот : STARAUDIO SMV4000 A е високо квалитетна професионална и сигурна 4 канал VHF безжична Рачниили вградениот микрофон системи...

DEN 5421.00 5705.76

LANBEIKA За Gopro 3,5 мм Активни Клип Микрофон со Мини USB Надворешен Микрофон Аудио Адаптер Кабел За да Одат Про Херој 2 3 3+ 4

Компатибилен со : За Go Pro Херој 4 3+ 3Микрофон Конектор Тип : 3.5 mm Џек (Стерео)USB Конектор Тип : Мини USBДолжина : Околу...

DEN 68.00 71.52

Мини XLR 4 Pin TA4F Plug Headworn Кондензаторот Микрофон, Слушалки Микрофон Мајк Microfone За Shure Безжичен Систем Bodypack Предавателот

Опис Широк опсег на omniнасочен electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрена добивка пред повратни информации...

DEN 364.32

4PCS Мини XLR 4 Pin TA4F Еден Earhook Слушалки Микрофон Кондензаторот Микрофон За Shure Безжична Beltpack Предавателот UR1 UR1M ULXD4D

WCE6 O XLR4 Приклучете Еден вградениот Микрофон за Безжична Црна Оптимално дизајниран за пеење и говор апликации, Микрофонот е мали димензии и мала тежина се направи идеален за сите handsfree користење со минимум видливост...

DEN 1919.52

LEORY BM-700 Кондензаторот Микрофон Професионални Караоке Микрофон Микрофон Со Шок Планината се Залага За PC Студио Радио со Снимање Пее

Тоа е професионална кондензаторот микрофон, која utilies на извлекување целосна електронска коло контрола и златоплоча дијафрагмата капсула...

DEN 864.00 1328.64

Freeboss FB-U11 UHF Безжичен Микрофон Систем 2 начин 100 Канали IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија Динамички Микрофон

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!FBU11UHF Безжичен Микрофон Систем Dual Channel IR Фреквенција за Безжичен Микрофон Karoke КТВ Партија UHF Динамички Микрофон1...

DEN 6186.24

Најновите Мини USB microfone за Десктоп/Лаптоп Преносни Жичен Компјутер Микрофон за Игри Разговор Пеење Караоке слободен диск

Најновите Мини USB microfone за Десктоп / Лаптоп Преносни Жичен Компјутер Микрофон за Игри Разговор Пеење Караоке слободен дискКарактеристики На Производот : 1...

DEN 136.00 186.72

BOYA СТРАНА-PVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726

започнетекрајотBOYA СТРАНАPVM50 Стерео Микрофон Кондензаторот Видео Микрофон за видео камера Камера LF726BOYA СТРАНАPVM50 е професионална стерео кондензаторот микрофон, наменета за dslr фото апарати, camcorders, аудио рекордери итн.Карактеристики : Стерео X / Y кондензаторот микрофонКомпактен, лесен и лесно користењеДизајниран за dslr фото апарати, Camcorders, Аудио рекордери итн.Професионални кондензаторот circuitry обезбедува одличен квалитет на звукотЗаклучен кабел со 3.5 mm стерео мини приклучокНапојува со вклучени LR44 батеријатаИнтегрирани ладно чевли планината и пена шофершајбнатаON / OFF прекинувач за удобен операцијаСпецификации : Поларните Модел : X / Y СтереоЗачестеност Одговор : 60 Hz 18k Hz+3d BОсетливост : 30d B + / 1d B / 0d B=1 V / Ап, 1k HzОтпорност : 2000 ohmsМаксимална SPL : 120d B, 1 KHzЈачина на Бучава сооднос : 78d BДинамички Опсег : 95d B, 1 KHzБатерија Тип : 1.5 V LR44Батеријата на струјата : 6.5 мрПрекинувач : / ИСКЛУЧУВАЊЕТежина : 80gДимензија : 153 x 50 x 56 mmИзлезниот Приклучок : 3.5 mm стерео заклучен миниприклучокПакетот вклучува : 1x BOYA СТРАНАPVM50 Микрофон1x Шок планината1x пена ветробранското стакло1x крзно ветробранското стакло1x LR44 батеријата1x торбичка

DEN 2398.00 2820.48

Беж Headworn вградениот Микрофон 3,5 мм Џек Завртки, Двојна Earhook Микрофон Earset Microfone За PC Безжичен Систем BodyPack Предавателот

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz 18,000 Hz Чувствителност : 60 d B + / 3d B Отпорност : 1,500 Ohms + / 30% (на 1 Khz) Боја : Месо Оперативен Напон : 1 V 10 V DC Пакување содржи : 1 x Месо Боја Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок Headworn вградениот Микрофон Earhook За Shure Безжичен Микрофон , професионални безжичен микрофон систем mikrofon microfone microfono За Samson безжичен микрофон, Мајк microfone мерење fio microfone condensador yaka mikrofonu microfone де lapela микрофон професионални microfono inalambrico microfone lapela microfoon microfon mikrafon караоке

DEN 383.52

10pcs Electret Кондензаторот МИКРОФОН 4mm x 2mm за PC Телефон MP3 MP4

Име на производ : Electret Кондензаторот Микрофон; Секоја Големина : 4 x 2 mm / 0.16" x 0.078" (D*H) Вкупна Должина : 20mm / 0.78" Главна Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна, Зелена Пакет Содржина : 10pcs x Electret Кондензаторот Microphone Product Име : Electret Кондензаторот Микрофон;Секоја Големина : 4 x 2 mm / 0.16" x 0.078" (D*H)Вкупна Должина : 20mm / 0.78"Главната Боја : Сребро На Ѕвонење, Црна, ЗеленаПакет Содржина : 10pcs x Electret Кондензаторот МикрофонElectret кондензаторот микрофон, назад electret тип, мал во големина, во општа употреба.На акустичнадаелектрични трансдуцерот или сензорот кој го претвора звук во електричен сигнал.Широко се применува за да телефон, мобилен телефон, MP3, MP4, лаптоп, дигитална камера, спогодба, ги следи, итн.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 66.24

BOYA СТРАНА-М1 Етикета Lavalier Микрофон 6M Boya 3,5 мм Кондензаторот Микрофон за паметни телефони dslr фото/Снимач/Camcorders/Free Шофершајбната

Лесни Микрофон Boya СТРАНАМ1 3,5 мм Кондензаторот Микрофон за паметни телефони и таблети / dslr фото / Снимач / Camcorders BOYA СТРАНАМ1 е Omni насочен lavalier микрофон, наменета за паметни телефони, dslr фото, Camcorders, Аудио рекордери PC итн., тоа е совршен за видео употреба...

DEN 958.00 1368.00

Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Оригинални МК - F200TL Шок Планината Носителот Клип за КТВ Караоке

Оригиналниот МК F200 TL Аудио Звучници со Микрофон 3,5 мм Звук Кондензаторот Микрофон Шок Планината Носителот Клип за КТВ КараокеКондензаторот Микрофон : Кондензаторот микрофонот е со користење на електронски кола да се контролира во целост, добро cardioid подигнување на производството и чувствителност, ниско ниво на бучава, широк динамички опсег, кој е широко се користат во студијата за снимање, радио, сценски претстави, филмски и телевизиски постпродукција работи и за други специјализирани апликации.Главни Карактеристики : Идеален за радио емитување студио, voiceover, звук студио, дома снимањето, игри и видео разговор Прилагодена фреквенција одговор 30 Hz20k Hz, обезбедува јасна и висока верност вокален Neodymium магнет, снимање без дисторзија, не отскокнување назад Вклучувајќи ги и со здрав студио шок планината, антивибрации, се одликува со прилагодување на агол со заклучување knob 3.5 mm помошен џек кондензаторот Микрофон микрофон работи со лаптоп КОМПЈУТЕР компјутер од 3,5 мм џек стандардСпецификација : Тип : WiredКонекција : 3.5 mmФреквентен Опсег : 30 Hz 20k HzЧувствителност Опсег : 25m V / PaКабел Должина (cm) : 2.54 mПакет тежина : 0.778 kgПакет големина (L x W x H) : 29.60 x 18.60 x 9.00 cm / 11.65 x 7.32 x 3.54 инчиПакет Содржина : 1 x Кондензаторот Микрофон, 1 x Шок Планината, 1 x Tripod, 1 x Кабелот за Напојување, 1 x Двојазичен Прирачник за Корисникот на англиски и КинескиАко имате било какви проблеми околу ред, молам само нас контакт...

DEN 1343.04

Евтини Компјутер Кондензаторот Микрофон Стојат Студио Микрофон 3,5 мм Жичен Клип Ретро Мини Рачни Стил Десктоп Микрофон за Pc

Евтини Компјутер Кондензаторот Микрофон Стојат Студио Микрофон 3,5 мм Жичен Клип Ретро Мини Рачни Стил Десктоп Микрофон за Pc Мрежа За пеење, Мрежа за Снимање, Онлајн чет, Мрежа за Видео Конференција, Онлајн игра .Answer : ___________________________ Note : Микрофонот е во Парк, на Вашиот парцела ќе бидат испратени во 1 ден.Спецификации : 1...

DEN 622.00 888.00