• Ново
Многу 10pcs HUAWEI B593u-12 4G LTE си-пи-и Индустриски WiFi Рутер,DHL превозот

Многу 10pcs HUAWEI B593u-12 4G LTE си-пи-и Индустриски WiFi Рутер,DHL превозот

DEN 38400.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


HUAWEI B593u-12 отклучен 4 G LTE си-пи-и рутер спецификации : LTE DL до 100 Mbps LTE УЛ до 50 Mbps 4 G LTE/3 G UMTS/2 G РАБОТ Мулти-Режим на 4 G LTE 1800/900/DD800/2100/2600 MHz 3 G HSPA+/UMTS 900/2100 MHz 2 G EDGE850/900/1800/1900 MHz 4 X LAN & 2 X USB Порти Wi-Fi b/g/n, и до 32 истовремено уреди Firewall, Vo IP, TR069 далечинско управување HTTP онлајн надградба, Qo S, USB споделување, UPn P IPv6, DLNA, факс, печати, VPS, VLAN(опција функција) оперативен СИСТЕМ : поддршка на Windows XP/Vista/7, Mac OS.
HUAWEI B593 Технички Спецификации
Број На Модел На
HUAWEI B593
Заклучување на SIM Статус
Отклучен, SIM Картичката Слободни
Форма, тип
4 G LTE си-пи-и/4 G Рутер/LTE Портал
Чипсет/платформа
Qualcomm MDM9200
Категорија
LTE Категорија 3 (3 GPP Ослободување 8) Wi Fi Рутер
Мрежа Бендови
4 G/LTE Фреквенција
B593u-12 : Бенд 1/3/7/8/20 (800/900/1800/2100/2600 MHz) B593s-22 : Бенд 1/3/7/8/20/38 (ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 MHz & TDD 2600 MHz) B593s-82 : Бенд 38/40 (TDD 2300/2600 MHz) B593s-58 : Бенд 38/39/40 (TDD 1900/2300/2600 MHz) B593s-58b : Бенд 39/40 (TDD 1900/2300 MHz) B593u-91 : Бенд 38/40 (TDD 2300/2600 MHz) B593u : Бенд 1/3/5/7/8 (850/900/1800/2100/2600 MHz)
B593s : Бенд 42 (3400-3600 MHz) B593u-513 : B593s-41 : B593u-42 : B593u-501 : B593u-601 :
3 G UMTS/WCDMA Бендови
2100/1900/900/850 Mhz(patially поддршка)
2 G GPRS/GSM/EDGE
850/900/1800/1900 MHz
Податоци го Оценувате Брзина 4 G/LTE ФЛОПИ линк Брзина Низводно : 100 Mbit/s или 150 Mbps(B593 S-22) Возводно : 50 Mbit/s 4 G/TD-LTE линк Брзина Низводно : 112 Mbit/s Возводно : 10 Mbit/s 3 G HSDPA/HSUPA/HSPA/DC-HSPA+ Линк Брзина Низводно : 42 Mbit/s Возводно : 5.76 Mbit/s
Други Карактеристики MIMO Поддршка
ДА Wi Fi Поддршка
802.11 b/g/n Максимум Корисници Поддржани
32 Корисници SD Картичка
НЕ USB Тип
2.0 Напојување Надворешни снабдување со Надворешна Антена Конекторот
2 (SMA конектор) Капацитетот на Батеријата : N/A Работно време : N/A Димензии
190 mm x 35 mm x 176mm Тежина
500g OS Поддржани
Windows/Linux/Mac OS
Димензии :
180mmx200x40(Dxšxv)
Тежина :
Околу 450g со исклучок на адаптер
Овој рутер е поддржувала за било кој sim светот.Само вметнување на sim картичката и да уживате во интернет во голема брзина.
вид забелешка : white & црно,можеби различни логото ,Случаен deliver This уред е тестиран и работи 100% никогаш не се поправени.

Особините

Тип:
Безжичната
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
LAN Порти:
4
Број На Модел На:
B593u-12
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b
Жичен Трансфер Го Оценувате:
100Mbps
Бренд Име:
Huawei
Функција:
Ѕид
Пакет:
Yes
Со Модем Функција:
Yes
Поддржува WPS:
Yes
Примена:
Дома
боја:
Бела
WAN Порти:
2
Huawei Модел:
B593u-12
Безжичната:
Безжичната
Број на USB Интерфејс:
1
Wi-Fi Брзина На Пренос:
100Mbps
Max. LAN Податоци го Оценувате:
100Mbs

Купувачите избираат и

АЛКАТЕЛ ЕДЕН ДОПИР Y800 МОБИЛНИ ЖАРИШТЕ

Алкател Еден Допир Y800 4 G Мобилни жариште Wi Fi е новата 4 G LTE Мобилните Рутер за 4 G LTE ФЛОПИ мрежи : 800 / 900 / 1800 / 2600 MHz Алкател Y800 може поддршка на врв на download брзина и до 100 Mbps и.Овој модем има убава OLED екран кој прикажува информации за мрежата, информација за батеријата & количината на податоци кои се користат...

DEN 2533.00 2784.00

Сосема Нов М1 Мини Преносни 150Mbps RJ45 Безжична Поддршка 3G USB Модеми Жариште WiFi За IEEE 802.11 b/g/n Рутер Адаптер Repeater

Опис : Вовед : 1.Компатибилен со HSDPA / HSUPA / HSPA+, CDMA EVDO Rev A / B , вклучувајќи и повеќе од 400 видовина популарни 3 G USB модеми целиот свет, dial автоматски без рачно прилагодување.2.Компатибилен со сите оперативни систем, како и за Mac os, за i OS, за Прозорци, за Linux, за Андроид.за NEEWER е патентиран софтвер, автоматски го признаваат ADSL / DHCP и WAN / LAN без било претходно.3.Компатибилен со IEEE.802b / g / n стандарди и податоци шири стапка до 150 Mbps.Карактеристики : 1...

DEN 391.00 651.84

Сиера aircard 4G LTE безжичен рутер 754s сиера

nlocked Ажурирање Aircard AT&T, Сиера 754 S Подигнете 4 G LTE 700 / 1700 MHZ (AWS) 100 Mbps Wifi Wireless Рутер Мобилни Жариште PK 762 SВажна забелешка : ве молиме не го ресетирате уредот!!!Нови пристигнување луксузни модни Aircard 754 S Подигнете 4 G LTE Wifi Рутер Безжични Мобилни Жариште 100 Mbps AT&T, Сиера Бесплатен ПревозотФРЕКВЕНЦИЈА : LTE 700 / 1700 MHZ (AWS)UTMS ;850 / 1900 / 2100 MHZEDGE : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHZМрежата Технологија : LTE, HSPA+, HSPA, UMTS, EDGE, GPRSАнтена Разновидност Поддршка : НикојОдобренија за Усогласеност : FCC, WiFi Алијансата за СертификацијаФорма Фактор : Мобилни ЖариштеСистемски побарувања : Web пребарувачот може да се бараат за прв пат поставувањеМакс Uplink Брзина : 50 MbpsМакс Downlink Брзина : 100 MbpsФакултативна Надворешна Антена : НикојДополнителни Карактеристики : GPS, Micro SD Слот, Надворешна антена конекторотДобиете Еквилајзер : НикојБатеријата напон : 3.7 V 6.66 Пот Мин...

DEN 2743.00 3014.40

Многу 10pcs Отклучен ZTE MF63 3g безжичен рутер hspa мобилни жариште плус со 3g антена

ZTE MF63 Мобилни Жариште Wi Fi е нова portable 3 G рутер за поддршка на повеќе корисници да пристапат до интернет ZTE MF63 hotspotcould поддршка на врв на download брзина и до 21.6 Mbps и до 10 корисници да го споделат мрежата истовремено.Технички Спецификации : HSPA+ / HSUPA / HSDPA / UMTS 2100 / 1900 / 850(900) MHz EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz HSPA+ download брзина и до 21.6 Mbps а upload брзина да се 5.76 Mbps Поддршка до 10 Wi Fi врски USB интерфејс Micro SD картичка со можност да биде продолжен до 32 GB Поддршка на SMS, SD картичка за споделување, WPS Димензии : 97.7×53.6×14.4 mm Батерија : 1700m Ah Оперативен СИСТЕМ за поддршка : Win8, Win7, Windows XP, Vista, Linux, Mac OSОвој рутер има неколку различни ЛОГОТО, ние ќе ја испрати на рутери по случаен избор во парк! Ве молиме да знаат ова !

DEN 14327.00 15744.00

Многу 50pcs отклучен ZTE MF65 3G Безжичен Рутер 3g џеб wifi wireless рутер ,DHL превозот

Оригиналниот Отклучен ZTE MF65 HSPA+ 21.6 Mbps 3 G 2100 MHz Безжичен Рутер Џеб Wi Fi Мобилен Широкопојасен интернет PK MF60 MF61 MF62Спецификација : * HSPA+ (DL) податоци услуга до 21.6 Mbit / s* HSPA+ (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit / s* HSDPA (DL), податоци, услуги и до 14.4 Mbit / s* HSUPA (UL) податоци услуга до 5.76 Mbit / s* UMTS data service до 384 kbit / s* EDGE податоци услуга до 236.8 kbit / s* GPRS data service до 85.6 kbit / s* ГЛАСАЧКО место доменот на податоци услуга врз основа на UMTS и GSM* SMS врз основа на КС / КС доменот на GSM и UMTS* WiFi* Изграденаво DHCP Сервер, DNS РЕЛЕ и NAT* Plug and Play (Pn P)* USB Кабел за Продолжување, лесно да се поврзете* Стандарден Микро USB интерфејс* LED индикатори* Изграденаво UMTS и WLAN висока добивка антена* WiFi 802.11 b / g / n, 10 WiFi конекции* Win8, Win7, Windows XP, Vista, Linux, Mac OS3 LED светло индикатори10 WiFi конекции во исто времеМулти SSIDADSL / DHCP споделување на датотеки (бара адаптер кабел)Далечинска контрола на Примена u Fi СледењеФрекфенција : 3 G : HSPA+ / HSUPA / HSDPA / UMTS 2100 MHz2 G : EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHzИнтерфејс : USB 2.0 со голема брзинаДимензија : 102×50×13.7 mmДисплеј : 3 LED светло индикаториWiFi : 802.11 b / g / n10 WiFi конекции во исто времеБатерија : 1500m AhMicro SD Слот : до 32 GBДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на ZTE рутери,ние ќе ја испрати на рутери по случаен избор во акции,ви благодариме за разбирањето!

DEN 52416.00 57600.00

Comfast СП-E312A 3KM си-пи-и 5Ghz 300Mbps отворено си-пи-и Рутер Долги WIFI Сигналот Бустер & Засилувач безжичен пренос

3 KM сипии 5 Ghz Comfast СПE312 A 300 Mbps отворено сипии Рутер Долги WIFI Сигналот Бустер & Засилувач безжичен преносСпецификации : Безжична АП / Отворено сипии / Мрежен Мост / Repeater / WIFI сигналот бустер & ЗасилувачВодоотпоренПро SNMP MIB / ТЕЛНЕТ / WEB Управување со​

DEN 2591.00 3598.08

3G безжични wifi рутер EMOBILE GP01 (со Lan порта) Ethernet со LAN/WAN поддршка Само како huawei E5151

производ деталибренд име : huawei,100% orignal и висок квалитетКлучни Карактеристики10 M / 100 Ethernet со LAN / WAN поддршкаWiFi 802.11 b / g / nHSPA / HSPA / UMTS 2100 / 900 MHzEDGE / GPRS / GSM 1900 / 1800 / 900 / 850 MHzHSPA+data service до 21.6 MbpsHSUPA data service до 5.76 Mbps1500m Ah капацитетот на батеријатаЕквилајзер и примате разновидностПодатоци и СМС СервисСистемски побарувањаWindows XP SP3,Windows Vista SP1 / SP2,Windows 7Mac OS X 10.5,10.6 и 10.7 со најновите надградбиХардвер систем треба да ги исполнува препорачаните услови за инсталиран оперативен СИСТЕМ верзијаПлаќањеНие прифаќа плаќање со Кредитна Картичка,Money bookers,,Western Union,Банкарски Трансфер,и други методи за плаќање,ако имате тешкотии во донесувањето на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас за да ви помогнеме.Испорака1 : DHL,UPSот,Fedex,ТНТ : стигнат до најголемиот број на земји во рок од 2 до 6 работни денови .2 : EMS : стигнат до најголемиот број на земји во рок од 6 до 10 работни денови .3 : Сингапур ,кина,hkpost,стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 39work дена.4 : време на Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 39 дена...

DEN 3264.00

Отклучување 3G Wifi Рутер со Слотот за SIM Картичката huawei e5338 пренослива безжична 3g wifi рутер

100% Оригинални го Отклучите HSPA+ 21.6 Mbps HUAWEI E5331 3 G Мобилни Жариште Изграденаво HSPA / HSPA / UMTS 2100 / 900 MHzМодел : Hua Wei E5338CE&FCC Помина!АвтоApn,Со слотот за sim картичкатаПоддршка 10 Wifi уреди да се поврзат во исто време!100% работи World Wide!Дефект Го Оценувате : Со својата безжичен интерфејс, E5338 поврзува да сите WiFi уреди, создавање на ваша лична WiFi зона! Го носат во вашиот џеб, и можете да останете онлајн во секое време и секаде, преку WiFi уред, мобилен телефон, PSP, дигитална камера, лаптоп, PDA итн...

DEN 3264.00

2 парчиња AC wifi рутер 2.4 G+5.8 G dual-band Wifi Repeater 1200Mbps Пристапна Точка Wi Fi СП-E355AC таванот безжична АП поддршка на openWRT

2 парчиња AC wifi рутер 2.4 G+5.8 G dualband Wifi Repeater 1200 Mbps Пристапна Точка Wi Fi СПE355 AC таванот безжична АП поддршка на open WRTОва се ап поддршка openwrt и ddwrt , но тоа не е оригиналното Luci интерфејс, имаме изменета, ако сакаме оригиналниот Luci Интерфејс , треба да се Компајлира далноводи од себе , може да getn тоа од нас за Печ преземање пат ! многу Благодарам !

DEN 8111.52

COMFAST СП-E320N-V2 затворен безжичен рутер 300Mbps Таванот АП openwrt WiFi Пристапна Точка АП поддршка 48vpoe wi fi сигнал засилувач

COMFAST СПE320 NV2 затворен безжичен рутер 300 Mbps Таванот АП openwrt Wi Fi Пристапна Точка АП поддршка 48vpoe wi fi сигнал засилувач

DEN 1871.52

Huawei WS320 Безжичен WiFi Рутер Range Extender Repeater 802.11 b/g/n ЕУ Plug НОВИ

28$ / парче Нова Надградба на Huawei WS320 150 Mbps Безжична Extender Repeater Рутер проширија сигнал безжичниот сигнал покриеност ОружјеСпецификации1.WPS Спарување2.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција3.Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандард4.До 150m Wi Fi Опсег5.Во паркHuawei Безжичната Wifi Мрежа Repeater Рутер Range Extender 150 Mbps ЕУ ПриклучокHome Корисник : Бројот на потрошувачки електронски производи кој се користи Wi Fi конективноста продолжува да расте, создавање на природни побарувачката за пошироката Wi Fi покриеност низ дома од уреди кои вклучуваат игри на конзоли, ТВ, Принтери, smartphones и многу повеќе уреди...

DEN 1223.00 1344.00