• Ново
Кри XLamp XML2 XM-L2 T6 Топло Бела 3000K 10W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter Лежиште за Светлото на 20mm Црна или Бела Ѕвезда PCB

Кри XLamp XML2 XM-L2 T6 Топло Бела 3000K 10W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter Лежиште за Светлото на 20mm Црна или Бела Ѕвезда PCB

DEN 205.92
DEN 175.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Кри XM-L2 T6 Топло Бела 3000 K 10 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter Мушка монтира на 20mm Црна или Бела ПХБ база
КАРАКТЕРИСТИКИ • ANSI-компатибилен chromaticity кантите • Binned во 85 °C • Максимален се вози на струјата : 3000 ма • Ниска термичка отпорност : 2.5 °C/W • Широк агол на гледање : 125° • Неограничен број на подот живот во ≤ 30 ºC/85% RH • Reflow solderable - JEDEC J-STD-020 C • electrically неутрален термички пат. • УЛ-ва компонента (e349212) Опис на Производот Доставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XM-L2 ЛЕР е највисок-вршење, комерцијално достапни, еден умре LED. Изграден на КОМЕТАЛ⊃3; Технологија Платформа, XLamp XM-L2 LED обезбедува до 20% повеќе lumens и lumens-по-watt и двојно lumens-по-доларот на оригиналниот XM-Л На XM-L2 LED нуди уникатна комбинација на висока ефикасност и висока лумен излез на голема вози струи, доставување невиден 1198 lumens на 116 lumens-по-вати ефикасноста на 3, 25°C. На XLamp XM-L2 Предводена се гради врз невиден изведба на оригиналниот XML, зголемување на лумен излез до 20%, обезбедувајќи еден умре Le D точка извор за прецизно оптички контрола. На XM-L2 Le D дели истото механички и оптички стапало како оригиналниот XML, обезбедува лесна надградба на патот и скратена дизајн циклус. XLamp XM-L2 Led диоди се идеален избор за осветлување апликации каде висока светлина излез и максимална ефикасност се потребни, како што се Le D светилки, внатрешно осветлување, преносни осветлување, затворен осветлување и соларен осветлување. Големина на (mm mm x) 5 x 5 Максимална струја (А), 3 (3000m A) Максимална моќност (W) 10 Светлина излез До 1,052 Лумен @ 10 W, 85°C Типичен напред напон (V) 2.85 Гледање агол (степени) 125 Binning 85°C ANSI Термички отпор (°C/W) 2.5 Reflow-solderable Yes - JEDEC J-STD-020 C-компатибилен Ro HS и да се ДОСТИГНЕ-компатибилен Да УЛ-ва-компонента Yes (да) - Ниво 4 Куќиште Предвид Топлина управување со
Апликации со висока моќност Led диоди треба траен, соодветна и авионски топлина спроводливост и од првиот момент на употреба. Тоа е многу важно и neccessary за да се добие топлина исклучување на уреди за да се обезбеди максимална светлина излез, живот и efficiancy.
Диск за управување со
Led диоди треба да се работи со константна струја во прилог на производители препораки. За да се обезбеди ова, ние препорачуваме да се земе постојан струја за напојување, бидејќи отпорници се секогаш фактор на ризик во висока моќност ПРЕДВОДЕНА апликации.
EMC заштита
Led диодите се чувствителни против топлина и електрична полнење. Ве молиме да се избегне било каков вид на кратки кола или електричното празнење на illuminant. Чипот може да бидат оштетени или дури и уништени.
Складирање / JEDEC ниво
На температура на чување треба да бидат од -30" до + 80" во сува амбиент. По отворањето запечатен торба содржината треба да бидат монтирани брзо. Откако се апсорбира влага може да бидат отстранети од страна на калење на Led диоди во некои случаи. Повеќе информации може да се најде во производители datasheets или на производителот страници.
Лемење услови
Секоја ПРЕДВОДЕНА има свој лемење услови кои корисникот треба да се обрне внимание.

Особините

Тип На Објект:
Топката
Бренд Име:
veromount
Број На Модел На:
XM-L2 t6

Купувачите избираат и

50 компјутери, ПММА LED водоотпорен огледало, 30 степени, леќа, големина: 14.9 * 14.9 мм, висока температура, рекламирање светилка леќа, DIY проектор

ПММА Плоштадот леќа Дијаметар : 14.9*14.9 mm Висина : 10.79 mm Материјал:ПММА Агол : 30° степени Температура отпор : 30 степени + 95 степени

DEN 410.00 431.52

1w Bridgelux златна топло бела 2000k висока моќност led емитуваат диоди идеални за осветлување извор за накит контра/store/хотелско лоби

1w Bridgelux чипови златна топло бела 2000k висока моќност led емитуваат диоди идеални за осветлување извор за led накит контра / store / хотелско лоби светилка 1000pcs / Многу промоција,EMS / DHL / ФЕДЕКС бесплатен превозот!Функција : 1.Led диодите се направени од страна на познатиот бренд САД висок квалитет Bridgelux чипови2.емитуваат боја : 2,000 к ( златен бел)3.висока прозрачна флукс : 120130 lumens4.долг животен век : >50.000 часа5.напред напон : DC 3.03.6 v6.напред тековната : 350m A7.vewing агол : 120° (60° исто така е достапен,ве молиме контактирајте прво,ако треба,благодарение)8...

DEN 27264.00

0603 SMD Led Диоди Супер Светло Црвена/Зелена/Блу/Жолта боја/Бела x100pcs =500pcs LED Светло Бесплатен Превозот! 0603 LED

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 310.00 326.40

20pcs 3W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА УВ Светлина Чип 365nm 375NM 385nm 395nm 400nm 415nm 425nm Ултра Виолетови со 20mm ѕвезда pcb DIY

Моќност : 3 W Емитуваат Боја : УВ / Ултра Виолетова бранова Должина : 365 NM420 NM(Опционално,ве молиме изберете еден ви треба,ви благодариме) DC Напред Напон (VF) : 3.2 V~3.6 V DC Напред Тековната (АКО) : 700m A(3 W) / 350m A(1 W) Агол на Гледање : 120 Степен Пакет Вклучуваат : 20pcs ув 3 W LED со 20mm pcb

DEN 319.00 335.52

Кри XLamp XM-L2 XML2 T6 Кул Бело Led Emitter Светлина со 16mm Ѕвезда Одбор За Фенерче

Кри XLamp XML2 XML2 T6 Кул Бело Led Emitter Светлина со 16mm Ѕвезда Одбор Бесплатен ПревозотКри® XLamp® XML Led диодиДоставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XML2 ЛЕР е највисоквршење, комерцијално достапни, еден умре LED...

DEN 216.00

100X Висок квалитет 3W 3535SMD УВ ултра виолетова пурпурна 380-385nm висока моќност led светло монистра со Epileds чип бесплатен превозот

Параметар : LED type : 3535 SMD Моќ : 3 W Напред Напон(VF) : 3.03.6 V Напред Тековната(АКО) : 700m A Сончева енергија : 270280m W Емитуваат боја : УВ пурпурна бранова Должина : 380385nm Чип бренд : Epileds Чип големина : 45*45mil Светилка тело материјал : Бакар Зрак Агол : 120 степен животниот век : 50000 Hr Оперативни Температура : 40~+60degree температура на Чување : 20~40 степен на Чување влажност : 40%~60%RH Добредојдовте OEM / ODM целОбјектот сликаОбјектот големина на :

DEN 3451.20

50pcs 3W широк Спектар 400nm-840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20MM PCB

50pcs 3 W широк Спектар 400nm840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20 MM PCBТехнички Параметри : Моќност : 3 W Чип Количина : 10pcs Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот Жица : чиста 1.2 mm злато жица Струја : 300m A700m A Напон : 3.03.4 V Боја на односот : цел спектар 400nm840nm животниот век : 50000h Гаранција : 3 години Апликација : Сите фаза Што е Полн спектар led чип ? Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија...

DEN 993.00 1128.00

DHL ПРОЗОРЦИ ЕМС FEDEX Слободни 200pcs 3 чипови 5W 940NM Далеку Црвено Инфраред LED Светилка Диоди Мушка IR LED 5W Длабоко Црвени Диоди

Технички Параметри : Моќност : 5 WБоја : Далеку ЦрвенаЧип : Epistar3pcsЧип Големина : 45x45 NMОсветленост : 600700m WТемпература на бојата : 940 NMНапон : 1.42.0 VАктуелни : 18002100m AПогледнете агол : 140 степениЖивотниот Век : 50.000 ЧасовиПримена : Пејсажи осветлување, специјализирани осветлување

DEN 23040.00 28799.52

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка DC60-68V 7А 44000LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка(20x20) DC60.068.0 V 7А 44000 LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS идеален diy компонента дел за led осветлување осветлување проектор2 парчиња / многу за промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС Бесплатен Превозот!Спецификација : 400w мултичипови, висока моќност led осветлување модул светилка*Количина : 1 BUC / антистатички кутија*LED Emitter : 400pcs висока осветленост САД Epistar LED Чипови,110120lm / w*Уредување на чипови : 20 тандем x 20 multipled*Зрак Агол : 120±5 степен*Emiting боја : топло / физичко / чисто / ладна бела, други бои се исто така достапни.*температура на бојата : топло бела 27003200k , природни бело 40004500k , чиста бела 60006500k ,студено бела 10000k / 12000k / 15000k / 20000k , други упт, исто така, може да се изменуваат.*DC Напред Тековната(АКО) : 7000m A*Светлосен интензитет(IV) : 4000044000 LM*DC Напред Напон(VF) : 60.068.0 v*Тежина : 122 g*Животниот Век Време : >50.000 Часа*Во согласност : CE & ROHS*Гаранција време : 3 години Информации : 1.ние ќе ја испорача оваа led диоди секогаш со антистатички поле, за да се заштити повеќе.2...

DEN 8294.00 9216.00

NFLC - 5 X ПРЕДВОДЕНИ ОД МОДУЛОТ НА ЛЕР СВЕТИЛКИ СИЈАЛИЦА, БЕЛА ПРИРОДАТА 10W 20000K 9 - 12V 900LM

Сосема нов и висок квалитетВисока моќностДолг животен век, повеќе од 50000 часаТоа е најдобро да се користи со уред за ладење.Светла боја : природна, бела20000 K5 X ПРЕДВОДЕНИ ОД МОДУЛОТAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 96.48

50pcs 2w 3 Вати УВ/Виолетова Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil LED Чип Светлина Мушка Делови Со 20mm Супстрат

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!50pcs 2w 3 Вати УВ / Виолетова Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil LED Чип Светлина Мушка Делови Со 20mm Супстрат 385nm390nm Емитуваат Боја : УВ Ултра Виолетова Боја Бранова Должина : 385390nm Чип Големина : 45mil DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 60 0~700m A Агол на Гледање : 120° Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди Во одлична состојба долготрајни (над 100,000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија со heatsink (20mm АЛ база)

DEN 2764.80

2017 Бесплатна Испорака 5pcs 5W Четворни Чип 45mil Топло Бела 3500k 6000K LED Светлина Диоди Дел DC 12V 600mA Nighting Светлина

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!2017 Бесплатна Испорака 5pcs 5 W Четворни Чип 45mil Топло Бела 3500k 6000 K LED Светлина Диоди Дел DC 12 V 600m A Nighting Светлина и Боја Температура : Топло Бела (3000 K3500 K) Кул / Pure White (6000 K6500 K) 5 W led (30mil) : DC Напред Напон : 12 V~16 V Напред Тековната : 600~700m A Функција : Агол на Гледање : 120° Работна температура : >20° Доведе Лемење Temp : 300degree за 1 секунди долготрајни (над 50.000 часа)

DEN 331.20

1pcs Висока Моќност 2W 3W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600-700mA 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!1pcs Висока Моќност 2 W 3 W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600700m A 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови 385nm390nm Емитуваат Боја : УВ Ултра Виолетова Боја Бранова Должина : 385390nm Чип Големина : 45mil DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 60 0~700m A Агол на Гледање : 120° Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди Во одлична состојба долготрајни (над 100,000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија

DEN 132.00

10pcs 0.36 6 Бита Дигитални Цевка LED Дисплеј Часовник Црвена Боја Седум Сегмент Заеднички Анодна/Катоден 14 Игли

10pcs 0.36" 6 Бита Дигитални Цевка LED Дисплеј Часовник Црвена Боја Седум Сегмент Заеднички Анодна / Катоден 14 Игли

DEN 321.00 427.20

Топла продажба Led диоди 10мм вода јасна црвена светодиодни диоди (100pcs/многу) 10мм црвени LED емитуваат светлина диоди

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 353.00 384.00

1W 3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W 400nm-840nm широк Спектар led расте чип 30mil 45mil led растенијата светла Извор на Светлина

Спецификација : 3w Спецификација : Моќност : 3 WАктуелни : 700m AНапон : 3.23.6 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата 5 W Спецификација : Лумен : 180200 LMБоја : Цел СпектарБранова должина : 400840nmАктуелни : 700m AНапон : 67 VЧип Големина : 45milОсветлување На Аголот : 120140°10w Спецификација : Моќност : 10 WАктуелни : 900m AНапон : 911 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата20w Спецификација : Моќност : 20 WАктуелни : 700m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата30w Спецификација : Моќност : 30 WАктуелни : 1050m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата50w Спецификација : Моќност : 50 WАктуелни : 1750m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата100w Спецификација : Моќност : 100 WАктуелни : 3500m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијатаНапомена : LED треба да работат со heatsink

DEN 45.00 47.52

10pcs 1W 3W Висока Моќност LED Светлината-Емитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка Светилка

10pcs 1 W 3 W Висока Моќност LED СветлинатаЕмитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка СветилкаПроизводот Не : 1 W 3 W Висока моќност Led диодиАктуелни : 1 W : 300m A 3 W : 700m AПросечен Живот : Повеќе од 50000 часаФункција : 1...

DEN 90.00 90.24

Специјална понуда 10pcs Everybright чип 3W 3535 УВ Ултравиолетови Виолетова Боја Висока Моќност LED Светло Emitter 365nm 380nm 395nm 420nm

Специјална понуда 10pcs Everybright чип 3 W 3535 УВ Ултравиолетови Виолетова Боја Висока Моќност LED Светло Emitter 365nm 380nm 395nm 420nm 8 / 12 / 14 / 16 / 20mm Алуминиум PCBПакетот Вклучува : 10x 3 W LED Emitter(PCB големина и должина, како избрани)

DEN 372.00

200PCS 2.0*1.25*0.мм SMD 2012 0805 РОЗОВА БОЈА LED 2.8-3.2 V 80-120MCD монистра Светлина промет на големо со Бесплатен превозот

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диоди,Switch,Конектор....

DEN 516.00 554.40

18mm 100pcs/многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry Производи,

Добредојдовте На Нашата Продавница !18mm 100pcs / многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry ПроизводиИме : Rondelle Топката МонистраГолемина : 18mmКвалитет : 100pcs / пакетMOQ : 100pcs / пакет

DEN 996.00 1106.40