• Ново
Кри XLamp XM-L2 XML2 T6 Кул Бело Led Emitter Светлина со 16mm Ѕвезда Одбор За Фенерче

Кри XLamp XM-L2 XML2 T6 Кул Бело Led Emitter Светлина со 16mm Ѕвезда Одбор За Фенерче

DEN 216.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Кри XLamp XM-L2 XML2 T6 Кул Бело Led Emitter Светлина со 16mm Ѕвезда Одбор Бесплатен Превозот
Кри® XLamp® XML Led диоди
Доставување пробив лумен излез и ефикасност во XM пакет, XLamp XM-L2 ЛЕР е највисок-вршење, комерцијално достапни, еден умре LED. Изграден на SC3 Технологија Платформа, XLamp XM-L2 LED обезбедува до 20% повеќе lumens и lumens-по-watt и двојно lumens-по-доларот на оригиналниот XM-Л На XM-L2 LED нуди уникатна комбинација на висока ефикасност и висока лумен излез на голема вози струи, доставување невиден 1198 lumens на 116 lumens-по-вати ефикасноста на 3, 25°C. На XLamp XM-L2 Предводена се гради врз невиден изведба на оригиналниот XML, зголемување на лумен излез до 20%, обезбедувајќи еден умре Le D точка извор за прецизно оптички контрола. На XM-L2 Le D дели истото механички и оптички стапало како оригиналниот XML, обезбедува лесна надградба на патот и скратена дизајн циклус. XLamp XM-L2 Led диоди се идеален избор за осветлување апликации каде висока светлина излез и максимална ефикасност се потребни, како што се Le D светилки, внатрешно осветлување, преносни осветлување, затворен осветлување и соларен осветлување.
Карактеристики :
Количина : 1pc
Модел Тип : Кри XM-L2 T6
Се Емитуваат Боја : Бела
Температура на бојата : 6000-7000 K
Големина на (mm mm x) 5 x 5mm (Emitter), 16mm PCB
Максимална вози струја (A) : 3А
Максимална моќност (W) 10 Светлина излез : До 1052 lm @ 10 W, 85°C
Типичен напред напон (V) : 2.85
Агол на гледање (степени) : 125
Binning : 85°C
Термички отпор (°C/W) : 2.5 W
Reflow-solderable Yes – JEDEC J-STD-020 C-компатибилен
Ro HS и да го ДОСТИГНЕ во согласност : Да
УЛ-ва компонента : Yes – Ниво 4 Куќиште Предвид
Пакетот Вклучува :
1 x КРИ Еден умре XM-L2 T6 10 W Бели LED Светло Emitter Сијалица Монтира на 16mm Ѕвезда PCB

Особините

Тип На Објект:
Топката
Бренд Име:
teopek
Број На Модел На:
XM-L2 T6 Бела
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Купувачите избираат и

90-120 degreen led Леќа + Рефлектор Collimator + Фиксна стапка 20W 30W 50W 70W 100W LED 1set

Драг Пријател : thi цена ќе брод без следење на број, се надевам, ќе може да се разбере44mm Леќа + 50mm Рефлектор Collimator База + 53mm Фиксна стапка За 20 W100 W LEDСпецификации : Бренд Нови : Количина : 2setЗрак Агол : 90120degreeСветлина : 98%Материјал : објектив за Стаклопакет : 1pcs 44mm Стаклена Леќа1pcs 50mm Рефлектор1pcs фиксна bracekt

DEN 96.00 100.80

2017 Бесплатна Испорака 5pcs 5W Четворни Чип 45mil Топло Бела 3500k 6000K LED Светлина Диоди Дел DC 12V 600mA Nighting Светлина

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!2017 Бесплатна Испорака 5pcs 5 W Четворни Чип 45mil Топло Бела 3500k 6000 K LED Светлина Диоди Дел DC 12 V 600m A Nighting Светлина и Боја Температура : Топло Бела (3000 K3500 K) Кул / Pure White (6000 K6500 K) 5 W led (30mil) : DC Напред Напон : 12 V~16 V Напред Тековната : 600~700m A Функција : Агол на Гледање : 120° Работна температура : >20° Доведе Лемење Temp : 300degree за 1 секунди долготрајни (над 50.000 часа)

DEN 331.20

0603 SMD Led Диоди Супер Светло Црвена/Зелена/Блу/Жолта боја/Бела x100pcs =500pcs LED Светло Бесплатен Превозот! 0603 LED

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 310.00 326.40

20 ~ 1000pcs 0.5 W 1/2W 5630 / 5730 LED Топло / Бело, Црвено, Зелено, Сино Жолта / UV SMD LED Чип Пченка Крушка Светилка Светлина Диоди

201000pcs 0.5 W 5730 Топло Бела LED 3000k Кул / Чиста Бела 6000k7000k SMD LED Чип Пченка Крушка Светилка Светлина Диоди 5560 LM S pecification : Име на Производ : 5730 5630 SMD LED Димензии : 5.7*3.0*0.8 ммМоќност : 0.5 wАктуелни : 150m AНапон : 3.03.4 vLM : 5560 LMТемпература на бојата : топло бела 30003500 K; бела 65007000 K, Црвена, Сина, Жолта, Зелена, УВ Карактеристики : Долготрајни(над 100000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија I...

DEN 45.00 47.52

5pcs/многу DIY Висока Моќност 30W RGB Intergared LED Чип Монистра Модул Emitter Диоди Бесплатен Превозот

Напон : R : 2022 V; G : 3234 V; B : 3234 V Тековни : R : 300m A; G : на 300m A; B : 300m AПроизвод големина : 45mm x 51mm Сијалица интерфејс : Лемен Моќност : 30 W Бранова Должина : R : 620~625; G : 520~525; B : 460~465 10 серија и 3 во паралела Погоден за КТВ светлина, фаза светлина, проекција светилка, итн. Одлично за DIY проектОпшти Бренд N / A Модел AXD30 W RGB Материјал Алуминиум база на Боја Сребрена Количество 1 Piece Спецификација Моќност 30 W Работат на струјата 300 A Dimmable не Конектор Тип Другите,B22 Emitter Тип ПРЕДВОДЕНА од Вкупно Emitters 30 Боја БИН RGB Боја Температура 0 K бранова Должина Р : 620625 G : 520525 Б : 460465 Димензии & Тежина Димензии 1.77 во x 2.01 во x 0.16 во (4.5 cm x 5.1 cm x 0.4 cm) Тежина 0.88 оз (25 g) Пакување Листа 5 x 30 W RGB LED10pcs / многу DIY 10 W 900 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 12.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 2000 LM 635700nm ЦРВЕНО Висока Моќност Intergared LED Чип Мушка Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 42.61 / многупарчиња / многу1000pcs / многу DIY 80100 LM LED Диоди 1 W Светилка со Висока Моќност Бела / Топло бела 1w Led Чип Монистра Бесплатен Превозот САД$ 200.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 37.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 3500 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 17.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 40 W 700 LM Bule Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 30.56 / многупарчиња / многу100pcs / многу DIY 0.02 W 10~12 LM smd 5050 LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 7.56 / многупарчиња / многу20pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 148.56 / многупарчиња / многуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1365.00 1644.48

10pcs 1W 3W Висока Моќност LED Светлината-Емитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка Светилка

10pcs 1 W 3 W Висока Моќност LED СветлинатаЕмитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка СветилкаПроизводот Не : 1 W 3 W Висока моќност Led диодиАктуелни : 1 W : 300m A 3 W : 700m AПросечен Живот : Повеќе од 50000 часаФункција : 1...

DEN 90.00 90.24

NFLC - 5 X ПРЕДВОДЕНИ ОД МОДУЛОТ НА ЛЕР СВЕТИЛКИ СИЈАЛИЦА, БЕЛА ПРИРОДАТА 10W 20000K 9 - 12V 900LM

Сосема нов и висок квалитетВисока моќностДолг животен век, повеќе од 50000 часаТоа е најдобро да се користи со уред за ладење.Светла боја : природна, бела20000 K5 X ПРЕДВОДЕНИ ОД МОДУЛОТAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 96.48

18mm 100pcs/многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry Производи,

Добредојдовте На Нашата Продавница !18mm 100pcs / многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry ПроизводиИме : Rondelle Топката МонистраГолемина : 18mmКвалитет : 100pcs / пакетMOQ : 100pcs / пакет

DEN 996.00 1106.40

LED RGB Интегрирани Висока Моќност Светилка Монистра Црвена Зелена Сина светлина Чипови 20W RGB Отворено Потоп Светлината Светилка мушка

Спецификации : 20 w RGB извор на светлинаR 6 низа од 1 и 1216 v напон сегашните 350 м, осветленост 240300 lmG 6 серија 1 и 18 до 22 v напон сегашните 350 м, осветленост 480540 lmБ 6 серија 1 и 18 до 22 v напон сегашните 350 м, осветленост 120180 lmR (Црвена) Црвено осветлување т : погоден за тоа како ние треба Црвено осветлување : спална соба, казино, бар, итн.G (Зелена) : Зелено светло е толку висок како на бела светлина на лумен, ќе се применуваат за да биде во согласност со објект површина е Зелени производи.Како што дрвјата, овошје кошница, бонсаи.B (Сина) bluray : естетската функција, е погодна за убава луѓето во спалната соба, студија, фитнес, салон за убавина, болница итн.W е бела (60006500 к) е бела светлина : Bai Guangru пладне сончева светлина, имаат повисоки лумен и боја и широка примена опсег.Карактеристики : 1...

DEN 416.16

100pcs 5mm дифузен RGB Брзо Трепка 5mm Сламена Шапка Треперење Три-Боја Црвена Зелена Сина 20mA 3.0-3.4 V

опис на производотБоја : RGB LED пренесуваат на трети лицаГолемина (мм) : 5mm Сламена Шапка LEDЛеќа Боја : пренесуваат на трети лицаЈасно Врв Бранова Должина (nm) : 510515.620625.460465Напред Напон (V) : 3.0 ~ V 3.4Обратна Струја (u A) : ФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.Сигурен Испорака : Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба...

DEN 266.88

1pcs Висока Моќност 2W 3W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600-700mA 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!1pcs Висока Моќност 2 W 3 W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600700m A 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови 385nm390nm Емитуваат Боја : УВ Ултра Виолетова Боја Бранова Должина : 385390nm Чип Големина : 45mil DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 60 0~700m A Агол на Гледање : 120° Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди Во одлична состојба долготрајни (над 100,000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија

DEN 132.00

50pcs 3W широк Спектар 400nm-840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20MM PCB

50pcs 3 W широк Спектар 400nm840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20 MM PCBТехнички Параметри : Моќност : 3 W Чип Количина : 10pcs Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот Жица : чиста 1.2 mm злато жица Струја : 300m A700m A Напон : 3.03.4 V Боја на односот : цел спектар 400nm840nm животниот век : 50000h Гаранција : 3 години Апликација : Сите фаза Што е Полн спектар led чип ? Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија...

DEN 993.00 1128.00

0603 SMD LED 20KPCS/МНОГУ Страна Емитуваат црвена, жолта портокал Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина

Модел : 0603 белаАгол на гледање : 120 степенинадворешните димензии на 1.6 * 0.8 * 0.6 ммнапон : 3.03.4 VОсветленост : 400500 MCDбендот : 60006500 KКоличина : 4000 PCS / плочависока температура, може да се користи за reflow лемењецрвена, различни обоени светло жолта, портокалова, Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина, итн...

DEN 28464.00

100PCS EVERLIGHT 1W 3030 3V SMD LED Кул Бело 70-80LM на 300mA За ТВ LED Осветлување

Answer : ___________________________ NOTE : 1 ако имате било каков проблем на објектот, ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го решипроблемот за вас.2...

DEN 311.52

500PCS 5730 ПУРПУРНА LED УВ Led диоди SMD 395-400nm 3.0-3.2 v 100-200mcd виолетова супер светлина монистра, RoHs Бесплатен превозот

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диоди,Switch,Конектор....

DEN 1541.00 1675.20

Специјална понуда 10pcs Everybright чип 3W 3535 УВ Ултравиолетови Виолетова Боја Висока Моќност LED Светло Emitter 365nm 380nm 395nm 420nm

Специјална понуда 10pcs Everybright чип 3 W 3535 УВ Ултравиолетови Виолетова Боја Висока Моќност LED Светло Emitter 365nm 380nm 395nm 420nm 8 / 12 / 14 / 16 / 20mm Алуминиум PCBПакетот Вклучува : 10x 3 W LED Emitter(PCB големина и должина, како избрани)

DEN 372.00

Висока Моќност LED Чип 3W 5W 7W 9W 10W 12W 15W 18W 20W 24W 30W интегрирани SMD КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Монистра Топло/Бела Светилки за led сијалица на вниманието

Висока Моќност LED Чип 3 W 5 W 7 W 9 W 10 W 12 W 15 W 18 W 20 W 24 W 30 W интегрирани SMD КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Монистра Топло / Бела Светилки за led сијалица центарот на вниманието Моќ : 3 W 5 W 7 W 9 W 10 W 12 W 15 W 18 W 20 W 24 W 30 W LED чипови КОЧАН монистра Влезен Напон : 3 W(912 V) 5 W(1517 V) 7 W(2025 V) 9 W10 W(2536 V)12 W(3542 V) 15 W(4454 V) 20 W(6065 V) 24 W(6880 V ) 30 W(90100 V) Тековна : 300m A Лумен : 100110 LM / w Tem Боја : Кул Бело 60006500 K Топло Бела 32003500 K Големина : Кол 20mm / 28mm / 40mm / 49mm / 76mm Осветлување големина : 11mm / 20mm / 32милиметри / 64mm CRI : > 70 Живот време : 50,000 хс за користење : кочан led сијалица , кочан центарот на вниманието, кочан таванот светлина ,кочан следење на светлина Итн...

DEN 105.00 111.36