• Ново
3W висока моќност 3W високо-моќ сини LED светилка монистра со алуминиумска плоча

3W висока моќност 3W високо-моќ сини LED светилка монистра со алуминиумска плоча

DEN 384.00
DEN 204.00 -47 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


3 W висока моќност 3 W високо-моќ сини LED светилка монистра со алуминиумска плоча

Особините

Тип На Објект:
Топката
Бренд Име:
EZIUSIN
Број На Модел На:
3w

Купувачите избираат и

10pcs 0.36 6 Бита Дигитални Цевка LED Дисплеј Часовник Црвена Боја Седум Сегмент Заеднички Анодна/Катоден 14 Игли

10pcs 0.36" 6 Бита Дигитални Цевка LED Дисплеј Часовник Црвена Боја Седум Сегмент Заеднички Анодна / Катоден 14 Игли

DEN 321.00 427.20

100pcs x 7020 0.5 W 3V Colde Бела Светлина, LED Диоди за LG LED ТВ Објектив Ленти Светлото LEHWS7OP16KZ PPYR71U23GZ000400

Модел : PPYR71 U23 GZ000400Големина на : 7.0×2.0×0.8 mm (L×W×H);d=6.0 mm Моќ Дисипација (PD):536m W Напред Напон (VF):2.953.15 V(110m A) Напред Тековната (АКО):160 мр Iv :26.328.5 LM(110m A) lumenes : 15000 KDesige за следење светлото , толку повисок quailty и подобра осветленост!!Пакетот вклучува : 100pcs x led диодиНие можеме да брод од USP / FEDEX / DHL / ТНТ / ЕМС...

DEN 546.24

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка DC60-68V 7А 44000LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка(20x20) DC60.068.0 V 7А 44000 LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS идеален diy компонента дел за led осветлување осветлување проектор2 парчиња / многу за промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС Бесплатен Превозот!Спецификација : 400w мултичипови, висока моќност led осветлување модул светилка*Количина : 1 BUC / антистатички кутија*LED Emitter : 400pcs висока осветленост САД Epistar LED Чипови,110120lm / w*Уредување на чипови : 20 тандем x 20 multipled*Зрак Агол : 120±5 степен*Emiting боја : топло / физичко / чисто / ладна бела, други бои се исто така достапни.*температура на бојата : топло бела 27003200k , природни бело 40004500k , чиста бела 60006500k ,студено бела 10000k / 12000k / 15000k / 20000k , други упт, исто така, може да се изменуваат.*DC Напред Тековната(АКО) : 7000m A*Светлосен интензитет(IV) : 4000044000 LM*DC Напред Напон(VF) : 60.068.0 v*Тежина : 122 g*Животниот Век Време : >50.000 Часа*Во согласност : CE & ROHS*Гаранција време : 3 години Информации : 1.ние ќе ја испорача оваа led диоди секогаш со антистатички поле, за да се заштити повеќе.2...

DEN 8294.00 9216.00

50pcs 3W широк Спектар 400nm-840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20MM PCB

50pcs 3 W широк Спектар 400nm840nm Растение Расте Светлината LED Чип 45mil Растенијата Светла Широк Спектар Извор на Светлина со 20 MM PCBТехнички Параметри : Моќност : 3 W Чип Количина : 10pcs Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот Жица : чиста 1.2 mm злато жица Струја : 300m A700m A Напон : 3.03.4 V Боја на односот : цел спектар 400nm840nm животниот век : 50000h Гаранција : 3 години Апликација : Сите фаза Што е Полн спектар led чип ? Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија...

DEN 993.00 1128.00

50 компјутери,160 степени ПММА LED ад леќи, леќи големина: 16*7.5 mm, висока температура отпорни, DIY проектор, LED светлото на рефлекторите леќа

ПММА Плоштадот леќа Дијаметар : 16mm Висина : 7.5 aterial:ПММА Агол : 160° степени Температура отпор : 30 степени + 95 степени За осветлување : LED светлото, LED TV, ПРЕДВОДЕНА рекламирање светлина кутии, панелсветла, LED светилки висока моќност

DEN 456.00 479.52

90-120 degreen led Леќа + Рефлектор Collimator + Фиксна стапка 20W 30W 50W 70W 100W LED 1set

Драг Пријател : thi цена ќе брод без следење на број, се надевам, ќе може да се разбере44mm Леќа + 50mm Рефлектор Collimator База + 53mm Фиксна стапка За 20 W100 W LEDСпецификации : Бренд Нови : Количина : 2setЗрак Агол : 90120degreeСветлина : 98%Материјал : објектив за Стаклопакет : 1pcs 44mm Стаклена Леќа1pcs 50mm Рефлектор1pcs фиксна bracekt

DEN 96.00 100.80

20 ~ 1000pcs 0.5 W 1/2W 5630 / 5730 LED Топло / Бело, Црвено, Зелено, Сино Жолта / UV SMD LED Чип Пченка Крушка Светилка Светлина Диоди

201000pcs 0.5 W 5730 Топло Бела LED 3000k Кул / Чиста Бела 6000k7000k SMD LED Чип Пченка Крушка Светилка Светлина Диоди 5560 LM S pecification : Име на Производ : 5730 5630 SMD LED Димензии : 5.7*3.0*0.8 ммМоќност : 0.5 wАктуелни : 150m AНапон : 3.03.4 vLM : 5560 LMТемпература на бојата : топло бела 30003500 K; бела 65007000 K, Црвена, Сина, Жолта, Зелена, УВ Карактеристики : Долготрајни(над 100000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија I...

DEN 45.00 47.52

100pcs 5mm дифузен RGB Брзо Трепка 5mm Сламена Шапка Треперење Три-Боја Црвена Зелена Сина 20mA 3.0-3.4 V

опис на производотБоја : RGB LED пренесуваат на трети лицаГолемина (мм) : 5mm Сламена Шапка LEDЛеќа Боја : пренесуваат на трети лицаЈасно Врв Бранова Должина (nm) : 510515.620625.460465Напред Напон (V) : 3.0 ~ V 3.4Обратна Струја (u A) : ФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.Сигурен Испорака : Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба...

DEN 266.88

Топла продажба Led диоди 10мм вода јасна црвена светодиодни диоди (100pcs/многу) 10мм црвени LED емитуваат светлина диоди

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 353.00 384.00

100PCS EVERLIGHT 1W 3030 3V SMD LED Кул Бело 70-80LM на 300mA За ТВ LED Осветлување

Answer : ___________________________ NOTE : 1 ако имате било каков проблем на објектот, ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го решипроблемот за вас.2...

DEN 311.52

DHL ПРОЗОРЦИ ЕМС FEDEX Слободни 200pcs 3 чипови 5W 940NM Далеку Црвено Инфраред LED Светилка Диоди Мушка IR LED 5W Длабоко Црвени Диоди

Технички Параметри : Моќност : 5 WБоја : Далеку ЦрвенаЧип : Epistar3pcsЧип Големина : 45x45 NMОсветленост : 600700m WТемпература на бојата : 940 NMНапон : 1.42.0 VАктуелни : 18002100m AПогледнете агол : 140 степениЖивотниот Век : 50.000 ЧасовиПримена : Пејсажи осветлување, специјализирани осветлување

DEN 23040.00 28799.52

18mm 100pcs/многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry Производи,

Добредојдовте На Нашата Продавница !18mm 100pcs / многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry ПроизводиИме : Rondelle Топката МонистраГолемина : 18mmКвалитет : 100pcs / пакетMOQ : 100pcs / пакет

DEN 996.00 1106.40

5pcs/многу DIY Висока Моќност 30W RGB Intergared LED Чип Монистра Модул Emitter Диоди Бесплатен Превозот

Напон : R : 2022 V; G : 3234 V; B : 3234 V Тековни : R : 300m A; G : на 300m A; B : 300m AПроизвод големина : 45mm x 51mm Сијалица интерфејс : Лемен Моќност : 30 W Бранова Должина : R : 620~625; G : 520~525; B : 460~465 10 серија и 3 во паралела Погоден за КТВ светлина, фаза светлина, проекција светилка, итн. Одлично за DIY проектОпшти Бренд N / A Модел AXD30 W RGB Материјал Алуминиум база на Боја Сребрена Количество 1 Piece Спецификација Моќност 30 W Работат на струјата 300 A Dimmable не Конектор Тип Другите,B22 Emitter Тип ПРЕДВОДЕНА од Вкупно Emitters 30 Боја БИН RGB Боја Температура 0 K бранова Должина Р : 620625 G : 520525 Б : 460465 Димензии & Тежина Димензии 1.77 во x 2.01 во x 0.16 во (4.5 cm x 5.1 cm x 0.4 cm) Тежина 0.88 оз (25 g) Пакување Листа 5 x 30 W RGB LED10pcs / многу DIY 10 W 900 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 12.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 2000 LM 635700nm ЦРВЕНО Висока Моќност Intergared LED Чип Мушка Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 42.61 / многупарчиња / многу1000pcs / многу DIY 80100 LM LED Диоди 1 W Светилка со Висока Моќност Бела / Топло бела 1w Led Чип Монистра Бесплатен Превозот САД$ 200.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 37.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 3500 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 17.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 40 W 700 LM Bule Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 30.56 / многупарчиња / многу100pcs / многу DIY 0.02 W 10~12 LM smd 5050 LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 7.56 / многупарчиња / многу20pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 148.56 / многупарчиња / многуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1365.00 1644.48

100pcs 3мм дифузен RGB Брзо Led Трепка 3мм Тробојка Круг LED Емитуваат Светлина Диоди Multicolor Треперење LED Светилки

опис на производотСе емитуваат Боја : RGB дифузен Големина на (mm) : 3мм Врв Бранова Должина (nm) : N / A Напред Напон (V) : 3.0~ 3.4 Обратна Струја (u A) : Животот Оценка : 100,000 Часа Агол на Гледање : 20 ~ 25 Степен Апсолутната Максимална Оцена (Ta=25°C) Max Моќ Дисипација : 80mw Max Континуирано Напред Тековната : 30m A Max Врв Напред Тековната : 75m A Обратна Напон : 5~6 V Доведе Лемење Температура : 240°C ( Температурата на работа Опсег : 25°C ~ +85°C Конзерванс Температура Опсег : 30°C ~ +100°C 1000pcs 3мм Круг LEDФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.Сигурен Испорака : Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба...

DEN 162.72

УВ ПРЕДВОДЕНА за Нокти Фен ГЕЛ Висока Моќност Монистра, 3W Емитуваат Светлина Диоди Светилка Diodo 3-Вати Пурпурна 360Nm-405Nm Ултра-виолетова Бакар База

Спецификации : Предмет Тип : Висока Моќност LED ЧипБои : УВ ВиолетоваБранова должина : 360 Nm405 NmНапон : 3.23.4 VНоминална Моќност : 3 WНапред Тековната : 700m AЧип Големина : 45mil(Epileds)Големина на : 15*7.3*5.2 ммПримена : Лекување, Откривање, Медицински, Дезинфекција, Скенирање, Печатач, Антилажни, истрагаПакет се Вклучени : (не се вклучени други работи прикажани)1 x 3 W Чип

DEN 33.00 33.12

0603 SMD Led Диоди Супер Светло Црвена/Зелена/Блу/Жолта боја/Бела x100pcs =500pcs LED Светло Бесплатен Превозот! 0603 LED

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 310.00 326.40

200PCS 2.0*1.25*0.мм SMD 2012 0805 РОЗОВА БОЈА LED 2.8-3.2 V 80-120MCD монистра Светлина промет на големо со Бесплатен превозот

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диоди,Switch,Конектор....

DEN 516.00 554.40

10pcs 1W 3W Висока Моќност LED Светлината-Емитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка Светилка

10pcs 1 W 3 W Висока Моќност LED СветлинатаЕмитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка СветилкаПроизводот Не : 1 W 3 W Висока моќност Led диодиАктуелни : 1 W : 300m A 3 W : 700m AПросечен Живот : Повеќе од 50000 часаФункција : 1...

DEN 90.00 90.24

0603 SMD LED 20KPCS/МНОГУ Страна Емитуваат црвена, жолта портокал Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина

Модел : 0603 белаАгол на гледање : 120 степенинадворешните димензии на 1.6 * 0.8 * 0.6 ммнапон : 3.03.4 VОсветленост : 400500 MCDбендот : 60006500 KКоличина : 4000 PCS / плочависока температура, може да се користи за reflow лемењецрвена, различни обоени светло жолта, портокалова, Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина, итн...

DEN 28464.00

1w Bridgelux златна топло бела 2000k висока моќност led емитуваат диоди идеални за осветлување извор за накит контра/store/хотелско лоби

1w Bridgelux чипови златна топло бела 2000k висока моќност led емитуваат диоди идеални за осветлување извор за led накит контра / store / хотелско лоби светилка 1000pcs / Многу промоција,EMS / DHL / ФЕДЕКС бесплатен превозот!Функција : 1.Led диодите се направени од страна на познатиот бренд САД висок квалитет Bridgelux чипови2.емитуваат боја : 2,000 к ( златен бел)3.висока прозрачна флукс : 120130 lumens4.долг животен век : >50.000 часа5.напред напон : DC 3.03.6 v6.напред тековната : 350m A7.vewing агол : 120° (60° исто така е достапен,ве молиме контактирајте прво,ако треба,благодарение)8...

DEN 27264.00

110pcs ЗА Kingbright КА-30322SGC-4.5 SF E16S30GN2WC01 LED Светлината-емитирачки диоди (led), ниска моќност, зелена,

LED бои : зелена, LED инсталација : SMD Сијалица, големина : 1.7 мм x 2,5 mm Напред тековната Ако : 20 ma Напред напон : 2.2 V Типични вредности : бранова должина 565 nm Светлосен интензитет : 20 MCD

DEN 491.00 522.24

1W 3W 5W 10W 20W 30W 50W 100W 400nm-840nm широк Спектар led расте чип 30mil 45mil led растенијата светла Извор на Светлина

Спецификација : 3w Спецификација : Моќност : 3 WАктуелни : 700m AНапон : 3.23.6 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата 5 W Спецификација : Лумен : 180200 LMБоја : Цел СпектарБранова должина : 400840nmАктуелни : 700m AНапон : 67 VЧип Големина : 45milОсветлување На Аголот : 120140°10w Спецификација : Моќност : 10 WАктуелни : 900m AНапон : 911 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата20w Спецификација : Моќност : 20 WАктуелни : 700m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата30w Спецификација : Моќност : 30 WАктуелни : 1050m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата50w Спецификација : Моќност : 50 WАктуелни : 1750m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијата100w Спецификација : Моќност : 100 WАктуелни : 3500m AНапон : 3236 VБоја сооднос : цел спектар 380nm840nmЖивотниот век : 50000hПријава : Сите фаза на растенијатаНапомена : LED треба да работат со heatsink

DEN 45.00 47.52