• Ново
3W висока моќност 3W Висока Моќност Бела LED светилка монистра со алуминиумска плоча

3W висока моќност 3W Висока Моќност Бела LED светилка монистра со алуминиумска плоча

DEN 336.00
DEN 178.00 -47 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


3 W висока моќност 3 W Висока Моќност Бела LED светилка монистра со алуминиумска плоча

Особините

Тип На Објект:
Топката
Бренд Име:
EZIUSIN
Број На Модел На:
3w

Купувачите избираат и

100pcs 3мм ДОВЕДЕ Вода Јасно RGB Брзо блиц/ Бавна Флеш Круг Емитуваат Светлина Диоди LED Трепка Multicolor Треперење 20mA 3V Диоди

Опис : производ модел : 3мм RGBМатеријал : Al Ga In PАпсолутно Максималната Оценка на Ta =25°CМоќ Дисипација : 100 m WВрв Напред Тековната : 100m A(1 / 10 Должност.Циклус.0.1 ms Пулс ширина)Континуирано Напред Тековната : 20m ADerating Линеарна Од 50°C : 0.4 м / °CБоја : Црвена 625630nmЗелена 520525nm Сина 460470nmНапред Напон (V) : Црвено : 1.8 V2.4 VЗелена / Сина : 3.0 V3.6 VОбратна Напон : 5 VТемпературата на работа Опсег : 40°C до +80°CТемпература на чување Опсег : 40°C до +80°CДоведе Лемење Температура : 260°C за 5 СекундиПлаќање и испорака : 1...

DEN 181.00 201.12

5pcs/многу DIY Висока Моќност 30W RGB Intergared LED Чип Монистра Модул Emitter Диоди Бесплатен Превозот

Напон : R : 2022 V; G : 3234 V; B : 3234 V Тековни : R : 300m A; G : на 300m A; B : 300m AПроизвод големина : 45mm x 51mm Сијалица интерфејс : Лемен Моќност : 30 W Бранова Должина : R : 620~625; G : 520~525; B : 460~465 10 серија и 3 во паралела Погоден за КТВ светлина, фаза светлина, проекција светилка, итн. Одлично за DIY проектОпшти Бренд N / A Модел AXD30 W RGB Материјал Алуминиум база на Боја Сребрена Количество 1 Piece Спецификација Моќност 30 W Работат на струјата 300 A Dimmable не Конектор Тип Другите,B22 Emitter Тип ПРЕДВОДЕНА од Вкупно Emitters 30 Боја БИН RGB Боја Температура 0 K бранова Должина Р : 620625 G : 520525 Б : 460465 Димензии & Тежина Димензии 1.77 во x 2.01 во x 0.16 во (4.5 cm x 5.1 cm x 0.4 cm) Тежина 0.88 оз (25 g) Пакување Листа 5 x 30 W RGB LED10pcs / многу DIY 10 W 900 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 12.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 2000 LM 635700nm ЦРВЕНО Висока Моќност Intergared LED Чип Мушка Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 42.61 / многупарчиња / многу1000pcs / многу DIY 80100 LM LED Диоди 1 W Светилка со Висока Моќност Бела / Топло бела 1w Led Чип Монистра Бесплатен Превозот САД$ 200.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 37.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 30 W 3500 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 17.56 / многупарчиња / многу5pcs / многу DIY 40 W 700 LM Bule Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 30.56 / многупарчиња / многу100pcs / многу DIY 0.02 W 10~12 LM smd 5050 LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 7.56 / многупарчиња / многу20pcs / многу DIY 100 W 9000 LM Висока Моќност Intergared LED Чип Монистра Светлина Модул Emitter Бесплатен Превозот САД$ 148.56 / многупарчиња / многуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1365.00 1644.48

Приказ на случај осветлување led 2.8 w 270 водоотпорен IP65 отворено осветлување 5 години гаранција рабовите на знакот кутија

Приказ на случај осветлување led 2.8 w 270lmводоотпорен IP65 отворено осветлување5 години гаранција рабовите на знакот кутијаПрофил На КомпанијатаСо 12 години' солидно искуство, Ledels Осветлување Ко.Ltd е специјализирана во ништо друго освен една работа LED светла за signage осветлување, особено за внатрешно осветлување на светлина кутија знаци (работ осветлување & backlighting) и channel писмо знаци чија длабочина е од 30мм да 350mm.производ фотопроизвод деталиДеловната ФилозофијаФокусираат повеќе, Професионални повеќе.Да им понуди производи за подобра цена перформанси е единствената причина што претпријатието може да преживее конкуренција...

DEN 154992.00

0603 SMD Led Диоди Супер Светло Црвена/Зелена/Блу/Жолта боја/Бела x100pcs =500pcs LED Светло Бесплатен Превозот! 0603 LED

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 310.00 326.40

10pcs 1W 3W Висока Моќност LED Светлината-Емитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка Светилка

10pcs 1 W 3 W Висока Моќност LED СветлинатаЕмитирачки Диоди Led Чип СМД Топло Бела Црвена Зелена Сина, Жолта За Вниманието вградна светилка Крушка СветилкаПроизводот Не : 1 W 3 W Висока моќност Led диодиАктуелни : 1 W : 300m A 3 W : 700m AПросечен Живот : Повеќе од 50000 часаФункција : 1...

DEN 90.00 90.24

20pcs 3W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА УВ Светлина Чип 365nm 375NM 385nm 395nm 400nm 415nm 425nm Ултра Виолетови со 20mm ѕвезда pcb DIY

Моќност : 3 W Емитуваат Боја : УВ / Ултра Виолетова бранова Должина : 365 NM420 NM(Опционално,ве молиме изберете еден ви треба,ви благодариме) DC Напред Напон (VF) : 3.2 V~3.6 V DC Напред Тековната (АКО) : 700m A(3 W) / 350m A(1 W) Агол на Гледање : 120 Степен Пакет Вклучуваат : 20pcs ув 3 W LED со 20mm pcb

DEN 319.00 335.52

1pcs Висока Моќност 2W 3W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600-700mA 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!1pcs Висока Моќност 2 W 3 W УВ Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil Текст 600700m A 120 Степен LED Чип Светлина Мушка Делови 385nm390nm Емитуваат Боја : УВ Ултра Виолетова Боја Бранова Должина : 385390nm Чип Големина : 45mil DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 60 0~700m A Агол на Гледање : 120° Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди Во одлична состојба долготрајни (над 100,000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија

DEN 132.00

100PCS EVERLIGHT 1W 3030 3V SMD LED Кул Бело 70-80LM на 300mA За ТВ LED Осветлување

Answer : ___________________________ NOTE : 1 ако имате било каков проблем на објектот, ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го решипроблемот за вас.2...

DEN 311.52

100X Висок квалитет 3W 3535SMD УВ ултра виолетова пурпурна 380-385nm висока моќност led светло монистра со Epileds чип бесплатен превозот

Параметар : LED type : 3535 SMD Моќ : 3 W Напред Напон(VF) : 3.03.6 V Напред Тековната(АКО) : 700m A Сончева енергија : 270280m W Емитуваат боја : УВ пурпурна бранова Должина : 380385nm Чип бренд : Epileds Чип големина : 45*45mil Светилка тело материјал : Бакар Зрак Агол : 120 степен животниот век : 50000 Hr Оперативни Температура : 40~+60degree температура на Чување : 20~40 степен на Чување влажност : 40%~60%RH Добредојдовте OEM / ODM целОбјектот сликаОбјектот големина на :

DEN 3451.20

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка DC60-68V 7А 44000LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS

400w Epistar чипови интегрирани висока моќност led осветлување модул светилка(20x20) DC60.068.0 V 7А 44000 LM бела боја 3000k 4000k 6500k CE&ROHS идеален diy компонента дел за led осветлување осветлување проектор2 парчиња / многу за промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС Бесплатен Превозот!Спецификација : 400w мултичипови, висока моќност led осветлување модул светилка*Количина : 1 BUC / антистатички кутија*LED Emitter : 400pcs висока осветленост САД Epistar LED Чипови,110120lm / w*Уредување на чипови : 20 тандем x 20 multipled*Зрак Агол : 120±5 степен*Emiting боја : топло / физичко / чисто / ладна бела, други бои се исто така достапни.*температура на бојата : топло бела 27003200k , природни бело 40004500k , чиста бела 60006500k ,студено бела 10000k / 12000k / 15000k / 20000k , други упт, исто така, може да се изменуваат.*DC Напред Тековната(АКО) : 7000m A*Светлосен интензитет(IV) : 4000044000 LM*DC Напред Напон(VF) : 60.068.0 v*Тежина : 122 g*Животниот Век Време : >50.000 Часа*Во согласност : CE & ROHS*Гаранција време : 3 години Информации : 1.ние ќе ја испорача оваа led диоди секогаш со антистатички поле, за да се заштити повеќе.2...

DEN 8294.00 9216.00

100pcs x 7020 0.5 W 3V Colde Бела Светлина, LED Диоди за LG LED ТВ Објектив Ленти Светлото LEHWS7OP16KZ PPYR71U23GZ000400

Модел : PPYR71 U23 GZ000400Големина на : 7.0×2.0×0.8 mm (L×W×H);d=6.0 mm Моќ Дисипација (PD):536m W Напред Напон (VF):2.953.15 V(110m A) Напред Тековната (АКО):160 мр Iv :26.328.5 LM(110m A) lumenes : 15000 KDesige за следење светлото , толку повисок quailty и подобра осветленост!!Пакетот вклучува : 100pcs x led диодиНие можеме да брод од USP / FEDEX / DHL / ТНТ / ЕМС...

DEN 546.24

50pcs 2w 3 Вати УВ/Виолетова Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil LED Чип Светлина Мушка Делови Со 20mm Супстрат

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!50pcs 2w 3 Вати УВ / Виолетова Ултравиолетови 385nm~390nm 45mil LED Чип Светлина Мушка Делови Со 20mm Супстрат 385nm390nm Емитуваат Боја : УВ Ултра Виолетова Боја Бранова Должина : 385390nm Чип Големина : 45mil DC Напред Напон : 3.4 V~3.6 V Напред Тековната : 60 0~700m A Агол на Гледање : 120° Доведе Лемење Temp : 300°C за 2 секунди Во одлична состојба долготрајни (над 100,000 часа) Ниска Потрошувачка на Енергија со heatsink (20mm АЛ база)

DEN 2764.80

Топла продажба Led диоди 10мм вода јасна црвена светодиодни диоди (100pcs/многу) 10мм црвени LED емитуваат светлина диоди

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

DEN 353.00 384.00

0603 SMD LED 20KPCS/МНОГУ Страна Емитуваат црвена, жолта портокал Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина

Модел : 0603 белаАгол на гледање : 120 степенинадворешните димензии на 1.6 * 0.8 * 0.6 ммнапон : 3.03.4 VОсветленост : 400500 MCDбендот : 60006500 KКоличина : 4000 PCS / плочависока температура, може да се користи за reflow лемењецрвена, различни обоени светло жолта, портокалова, Стп зелена, сина, зелена, бела, топло бела светлина, итн...

DEN 28464.00

Бесплатен превозот 1000pcs 5MM Зелена LED емитуваат светлина диоди F5mm Круг

5mm Зелена LED емитуваат светлина диоди Bluecolor Димензии : 5mm Круг LED Боја : Зелена Големина (Дијаметар) : 5mm (F5) Анодна (A) : Позитивниот (долга нога) =17 MM Катоден (К) : Негативни (пократки нога)=15.5 MM (ЕлектростатскоПразнење) ESD=3000 V (Операција Температура Опсег) Topr= 25 C ~ +80 C (Температура на Чување Бес) Tstg= 40 C ~ +100 C (Лемење Температура) Tsol= 260 C (5sec) Ако купите повеќе квантитет, Ве молиме контактирајте со нас ...

DEN 552.00

50 компјутери, ПММА LED водоотпорен огледало, 30 степени, леќа, големина: 14.9 * 14.9 мм, висока температура, рекламирање светилка леќа, DIY проектор

ПММА Плоштадот леќа Дијаметар : 14.9*14.9 mm Висина : 10.79 mm Материјал:ПММА Агол : 30° степени Температура отпор : 30 степени + 95 степени

DEN 410.00 431.52

10 компјутери 3W Тиркизна Синозелена Led Диоди Светилка Монистра Чип Emitter 700ma 3Watt Чип вид 500nm 505nm 510nm со/ без pcb

Ние, исто така, имаат 5 W 10 W 20 W 30 W 50 W 100 W, ако ви треба поголема моќ, можете да ни email.Карактеристики : Моќност : 3 WБоја : ТиркизнаЛумен : 95105 LMВлезен Напон : 3.23.6 VВнесување на струјата : 700maБранова должина : 500510nmсо пхб / не pcbПакет : 10pcs 3 W 505nm поведе со / без PCB W БојаБранова должинаТемпературата Foward Напон(V) Foward Струја(V) LumioФлукс (lm) Леќа Агол 1 W Синозелена 500505nm 3.23.4 V 350m A 6070 LM 120 3 W Синозелена 500505nm 3.23.4 V 700m A 100120 LM 120 5 W Синозелена 500505nm 3.43.6 V 1200m A 100120 LM 120 10 W Синозелена 500505nm 9.011.0 V 1000m A 500700 LM 120 20 W Синозелена 500505nm 3032 V 700m A 15001600 LM 120 30 W Синозелена 500505nm 3032 V 1000m A 26002900 LM 120 50 W Синозелена 500505nm 3032 V 1700m A 38004300 LM 120 100 W Синозелена 500505nm 3032 V 3500m A 60007000 LM 120

DEN 360.00 379.20

500PCS 5730 ПУРПУРНА LED УВ Led диоди SMD 395-400nm 3.0-3.2 v 100-200mcd виолетова супер светлина монистра, RoHs Бесплатен превозот

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диоди,Switch,Конектор....

DEN 1541.00 1675.20

10pcs 3V / 6V / 12V Epileds 3535 4LEDs 4Chips 4-18W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Emitter 380nm - 840nm широк Спектар со 20mm Бакар PCB

Driveable до tp 1500m A СМД технологија Reflow solderable Најдобрите селекции Ниски оперативни напони Интегрирана спои кварц lense ESD > 2000 V Параметри : LED Type : 4pcs Epileds 3535 LED Чипови Напон : 3 V / 6 V / 12 V за опцијата Тековна : 350m A6 A(3 V) 350m A3А(6 V) 350m A1.5 A(12 V) Emitter Боја : цел Спектар бранова Должина : 380840nm Зрак Агол : 120 степени Леќа боја : вода јасно PCB одбор : Дијаметар 20mm Купер PCB база на Смола (Калап) : Силиконска Смола Сертификат : CE&ROSH животниот век Време : > 50.000 часа Внимание на топлина,работна температура одржува во 50 целзиусови степени или помалку како можни Карактеристики : Многу ниска топлина генерирање, заштеда на енергија, еколошки...

DEN 1408.00 1656.00

18mm 100pcs/многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry Производи,

Добредојдовте На Нашата Продавница !18mm 100pcs / многу Rondelle Топката Монистра Crstal Монистра За DIYJewelry ПроизводиИме : Rondelle Топката МонистраГолемина : 18mmКвалитет : 100pcs / пакетMOQ : 100pcs / пакет

DEN 996.00 1106.40