• Ново
Freeship Нови Оригинални Allen Bradley 1769-IF8 CompactLogix 8 Pt Аналоген Влезен Модул 1769 IF8 1769IF8 1 година гаранција фабрика печат

Freeship Нови Оригинални Allen Bradley 1769-IF8 CompactLogix 8 Pt Аналоген Влезен Модул 1769 IF8 1769IF8 1 година гаранција фабрика печат

DEN 21984.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Freeship Нови Оригинални Allen Bradley 1769-IF8 Compact Logix 8 Pt Аналоген Влезен Модул 1769 IF8 1769 IF8 1 година гаранција фабрика печат
Имаме многу многу САЛАДИН Автоматизација предмети за продажба.Ако вие не може да се најдат предмети кои ќе сакате,ве молиме контактирајте не директно.

Особините

Број На Модел На:
1769-IF8
Тип На Мотор:
dc мотор

Купувачите избираат и

OVW2-25-2MD Место во рамките на контролата OVW2-25-2MD ротари енкодер 2500P / R пулсот вратило пречник од 6mm Обезбедување на Квалитет, нови во кутија

OVW2252 MD Место во рамките на контролата OVW2252 MD ротари енкодер 2500 P / R пулсот вратило пречник од 6mm Обезбедување на Квалитет, нови во кутијаТОЧКА БР.OVW2252 MDПАКУВАЊЕ : НОВИ ВО КУТИЈАOVW2252 MD*1 PCAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

DEN 2016.00

НОВИ 200P/R Напон Излез DC5~24V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Пораст на Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М Кабел

НОВИ 200 P / R Напон Излез DC5~24 V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М КабелЕнкодер 200 P / Р НапонСпецификацииПроектЕнкодерНадворешностаφ38×35.5 mmВратило Дијаметар : φ6mmОска затка платформа : 5mm Висока, 20mmРезолуција200 пулсира / rev.Излезниот сигнал во формаA · B двефазаМаксимална механички брзина5000rpmОдговорот фреквенција20 KHZНапонDC 5 V ~ 24 VИзлез Тип НаИзлезниот НапонЖици должина150cmКарактеристики : Мала тежина и малата големина. Со ротирачки на хелиум диск и optocoupler насока која генерира пребројување на пулсот. Лесна инсталација. Одговара за мерење на ротациона брзина на објектот , агол, забрзување, и должината на мерење.Излез : AB двефаза quadrature излез правоаголна пулсот ,коло излез е NPN се отвори излез тип на колектор ,на излез од овој вид, може и со внатрешни повлечеup отпорник е директно поврзан MCU или PLC ,како што се 51 еден или за Мицубиши САЛАДИН (PLC режим на внесување треба да биде поврзан со 0 V вклучите функцијата ).Забелешка : Ако енкодер не е поврзан со уредот може да не бидат директно oscilloscope oscilloscope ( отворен колекторски излез, без да се повлечеup отпорник кога нема напон излез ) Ако сакате oscilloscope во AB двефаза излез со две повлечеup отпорници.Fitment : Погоден за голем број на интелигентна контрола зафатнина мерење ,автоматски фиксна должина автоматско гилотина хартија машина,челик сечење должина контрола ,цивилни мери висината на човековите скала,студентите трки на роботи.Инсталации Излез : фаза, Б фаза, Vcc позитивни снабдување, V0, штитот на жица.Конекција : Зелени = фаза, бела = Б фаза, црвено = моќ +, црна = моќ Answer : ___________________________ Note : AB две фаза излези не мора да биде поврзан директно на VCC, во спротивно, тие ќе горат излез транзистори.Постојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

DEN 720.00

Fixmee 2pc/многу 3800W SCR AC напон 220V бојлер Моторни Брзина Контролер Напонски Регулатор Модул

Функција : 100% квалитет и Сосема нов Издржлив и лесен за употреба Поврзете уредот со светилка или дома апаратот во серија конекцијата, а потоа ја ротирате knob за затемнување, брзина, напон, за контрола на температурата е Применливо Апаратот : Електрична печка, бојлер, светилки, мал мотор, електрични железо...

DEN 518.00 576.00

Оригинални НОВИ WEINVIEW Weintek MT8050IE екран на Допир Панел, МТВ Серија MT8050iE УХМР, 4.3TFT Ethernet Порта, Заменете MT8050i

Оригинални и НОВИ WEINVIEW Weintek MT8050 IE екран на Допир Панел, МТВ Серија MT8050i E УХМР, 4.3"TFT Ethernet Порта, Заменете MT8050iОБЈЕКТОТMT8050i EСПЕЦИФИКАЦИЈАAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

DEN 10163.52

НОВИ 600P/R NPN DC5~24V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Пораст на Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М Кабел

НОВИ 600 P / R NPN DC5~24 V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М КабелЕнкодер 600 P / Р NPNСпецификацииПроектЕнкодерНадворешностаφ38×35.5 mmВратило Дијаметар : φ6mmОска затка платформа : 5mm Висока, 20mmРезолуција600 пулсира / rev.Излезниот сигнал во формаA · B двефазаМаксимална механички брзина5000rpmОдговорот фреквенција20 KHZНапонDC 5 V ~ 24 VИзлез Тип НаNPN отворен колекторски излезЖици должина150cmКарактеристики : Мала тежина и малата големина. Со ротирачки на хелиум диск и optocoupler насока која генерира пребројување на пулсот. Лесна инсталација. Одговара за мерење на ротациона брзина на објектот , агол, забрзување, и должината на мерење.Излез : AB двефаза quadrature излез правоаголна пулсот ,коло излез е NPN се отвори излез тип на колектор ,на излез од овој вид, може и со внатрешни повлечеup отпорник е директно поврзан MCU или PLC ,како што се 51 еден или за Мицубиши САЛАДИН (PLC режим на внесување треба да биде поврзан со 0 V вклучите функцијата ).Забелешка : Ако енкодер не е поврзан со уредот може да не бидат директно oscilloscope oscilloscope ( отворен колекторски излез, без да се повлечеup отпорник кога нема напон излез ) Ако сакате oscilloscope во AB двефаза излез со две повлечеup отпорници.Fitment : Погоден за голем број на интелигентна контрола зафатнина мерење ,автоматски фиксна должина автоматско гилотина хартија машина,челик сечење должина контрола ,цивилни мери висината на човековите скала,студентите трки на роботи.Инсталации Излез : фаза, Б фаза, Vcc позитивни снабдување, V0, штитот на жица.Конекција : Зелени = фаза, бела = Б фаза, црвено = моќ +, црна = моќ Answer : ___________________________ Note : AB две фаза излези не мора да биде поврзан директно на VCC, во спротивно, тие ќе горат излез транзистори.Постојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

DEN 527.52

2 парчиња Нови 20A Raptor 390 ESC Електронските Контролер Brushless Електричен за Quadcopter Трки Летало OPTO, PFV Multiaxis

Основни Детали : Број на Модел : WFW020004A1 A101 Стил : Радио Контрола Играчка Тип : quadcopter Напојување : Батерија Материјал : метал Скала : 200250 Радио Контрола Стил : РК Хоби Con...

DEN 1800.00

Оригинални НОВИ SIMATIC 6ES7135-4GB01-0AB0 ЕТ-200 Модул,Аналоген Електронски Модул 6ES7 135-4GB01-0AB0, Freeship 6ES71354GB010AB0

Оригинални НОВИ SIMATIC 6 ES71354 GB010 AB0 ЕТ200 Модул,Аналоген Електронски Модул 6 ES7 1354 GB010 AB0, Freeship 6 ES71354 GB010 AB0ОБЈЕКТОТ6 ES71354 GB010 AB0СПЕЦИФИКАЦИЈАAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

DEN 6464.16

топ gradeCNC mach3 USB 4 Оска Комплет, 3pcs TB660 0stepper возачот+ mach3 USB stepper моторни контролер board3pcs nema17 моторни сили

топ одделение CNC mach3 USB 4 Оска Комплет, 3pcs TB6560 stepper возачот+ mach3 USB stepper моторни контролер одбор+ 3pcs nema17 моторни +напојувањепакетот вклучува1 x mach3 4 Оска USB CNC Контролер картичка 100 KHz 3 x една Оска TB6600 stepper моторни возач 3 x nema17 48mm должина stepper моторни 1 x 24 V / 10 A префрлување напојување 1 x USB кабелот 1 x CD (вклучува со англискиот јазик прирачник за корисникот и mach3 целосната верзија на софтвер) опис на производот Овој USB движење контрола на картичката има подолу предности : мала јачина, лесен за употреба, има силна антимешање способност , Не треба да инсталирате било USB драјверите,тоа може да се користи по приклучување на компјутер...

DEN 8352.00

CPM1A-40CDR-A-V1 ЗА Sysmac САЛАДИН, 24 текст/16 реле излез CPM1A40CDRAV1, Програмабилни Логички Контролер CPM1A40CDRAV1,

НОВИ CPM1 A40 CDRAV1 ЗА Sysmac САЛАДИН, 24 текст / 16 реле излез CPM1 A40 CDRAV1, Програмабилни Логички Контролер CPM1 A40 CDRAV1,ТОЧКА БР.CPM1 A40 CDRAV1ПАКУВАЊЕ : CPM1 A40 CDRAV1*1 PCAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

DEN 6240.00

A90L-0001-0537/Р нови замена вентилатор за FANUC вретено мотор,1 година гаранција,брза испорака

A90 L00010537 / Р нови замена вентилатор за FANUC вретено мотор,1 година гаранција,брза испоракаПочитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

DEN 6336.00

0- PWM Дигитален Дисплеј DC Мотор Брзина Контролер 6V 12V 24V Stepless Switch Контролер Мало Топла Продажба!

Параметри Оперативен напон : 6 V30 VDC Контролирана Моќ : 6 V * 3А = 18 W, 12 V * 3А = 36 W , 30 V 3А = 90 W Тековна Оценка : 5 A(Врв 15 A) Брзина опсег : 0100% Големина : 73 37 22mm PWM фреквенција : 13k Hz Тежина : 50g0100% на вредноста knob додека прикажување 0100 вредности на дигитален екран, userfriendly позиционирање брзина, подобрување на квалитетот на опрема.

DEN 335.52

НОВИ 200P/R NPN DC5~24V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Пораст на Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М Кабел

НОВИ 200 P / R NPN DC5~24 V AB 2ph Вратило 6mm 1500rpm Фотоелектрически Ротари Енкодер+1.5 М КабелЕнкодер 200 P / Р NPNСпецификацииПроектЕнкодерНадворешностаφ38×35.5 mmВратило Дијаметар : φ6mmОска затка платформа : 5mm Висока, 20mmРезолуција200 пулсира / rev.Излезниот сигнал во формаA · B двефазаМаксимална механички брзина5000rpmОдговорот фреквенција20 KHZНапонDC 5 V ~ 24 VИзлез Тип НаNPN отворен колекторски излезЖици должина150cmКарактеристики : Мала тежина и малата големина. Со ротирачки на хелиум диск и optocoupler насока која генерира пребројување на пулсот. Лесна инсталација. Одговара за мерење на ротациона брзина на објектот , агол, забрзување, и должината на мерење.Излез : AB двефаза quadrature излез правоаголна пулсот ,коло излез е NPN се отвори излез тип на колектор ,на излез од овој вид, може и со внатрешни повлечеup отпорник е директно поврзан MCU или PLC ,како што се 51 еден или за Мицубиши САЛАДИН (PLC режим на внесување треба да биде поврзан со 0 V вклучите функцијата ).Забелешка : Ако енкодер не е поврзан со уредот може да не бидат директно oscilloscope oscilloscope ( отворен колекторски излез, без да се повлечеup отпорник кога нема напон излез ) Ако сакате oscilloscope во AB двефаза излез со две повлечеup отпорници.Fitment : Погоден за голем број на интелигентна контрола зафатнина мерење ,автоматски фиксна должина автоматско гилотина хартија машина,челик сечење должина контрола ,цивилни мери висината на човековите скала,студентите трки на роботи.Инсталации Излез : фаза, Б фаза, Vcc позитивни снабдување, V0, штитот на жица.Конекција : Зелени = фаза, бела = Б фаза, црвено = моќ +, црна = моќ Answer : ___________________________ Note : AB две фаза излези не мора да биде поврзан директно на VCC, во спротивно, тие ќе горат излез транзистори.Поврзани Нови Пристигнување Затворена Јамка Stepper КолекцииПочитувани costomers : Ви благодариме за избере нашата продавница.Ве молиме оставете ни ја вашата email во порака кога ќе го поставите цел,ние ќе испрати овој прирачник , параметри.или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.Ви благодариме!Работно време : EST 9 : 00сум ~ 6 : 00pm

DEN 720.00