• Ново
ECMA-L11830RS+ASD-А2-3043-M Делта 400V 3KW 19.10 NM 1500r/мин 180mm Keyway AC Серво Мотор колекции со 3M кабел

ECMA-L11830RS+ASD-А2-3043-M Делта 400V 3KW 19.10 NM 1500r/мин 180mm Keyway AC Серво Мотор колекции со 3M кабел

DEN 78816.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Моторни + Диск : ECMA-L11830 RS+ASD-А2-3043-M
Пакет Содржина :
1* 3 KW AC серво Мотор ECMA-L11830 RS
1* 3 KW AC Серво Диск ASD-А2-3043-M
1* 3 M Енкодер Кабел &power Кабел
1 Мотор Спецификации
Модел
ECMA-L11830 RS
Име На Производ
Електронски Commutation Мотор
Серво Тип
AC Серво
Името на Серијата
А2
Номинална Напон
400 V
Енкодер Тип
пораст на тип, 20-битна
Моторни Големината На Рамката
180mm
Тип на Бунари со Дијаметар и Нафта Печат
Keyway(со фиксна завртка дупки), w/o Кочница со Нафта Печат
Стандард Вратило Дијаметар
S=35mm
Номинална Излезна Моќност
3000 W
Номинална вртежен момент (N-m) *1
19.10
Max. вртежен момент (N-m)
57.29
Номинална Брзина
1500 вртежи во минута
Max. брзина
3000 вртежи во минута
Номинална струја (A)
11.53 На
Max. моментален струја (A)
34.6 На
Моќ оценка (k W/s)
66.4
Роторот инерција (× 10-4kg.m 2 )
54.95
Механички постојана (ms)
1.11
Вртежен момент постојано-KT (N-m/A)
1.66
Напон постојан-KE (m V/(r/мин))
64.4
Арматура отпор (Ohm)
0.21
Арматура inductance (мз)
4.94
Електрични постојана (ms)
23.97
Класа на изолација
-
Отпорност на изолација
> 100 M ohm, DC 500 V
Изолација сила
2.3 к Vac, 1 дик
Тежина (кг) (без сопирачки)
18.5 Kg
Радијална max. вчитување (N)
1470
Axial max. вчитување (N)
490
Моќ оценка (k W/s) (со кочница)
63.9
Роторот инерција (× 10-4kg.m 2 ) (со кочница)
57.06
Механички постојана (ms) (со кочница)
1.16
Вибрации одделение (µm)
15
Температурата на работа
0~40 степен centigrade
Температура на чување
-10~80 степен centigrade
Оперативен влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Чување влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Вибрации капацитет
2.5 G
IP Оценка
IP65
Одобренија
CE УЛ
2 Диск Спецификации
Модел
ASD-А2-3043-M
Име На Производ
AC СЕРВО Диск
Серија
А2
Модел Тип
Целосна Затворени CANopen E-CAM
Моќност
Влезен Напон
24 VDC, ±10%
Текст Тековната
1.18 На
Влезна Моќност
Ненамерно самоповредување, додека 28.2 W
Главната Коло Моќ
Три-фаза, 380 ~ 480 VAC, ± 10%
Континуирана Излезна Струја
11.9 Грб
Ладење метод
Вентилатор За Ладење
Енкодер Резолуција (Серво Диск Резолуција)
Поединечни тип : 20-битна (на 1280000 p/rev) ; Апсолутна тип : 17-битна (на 1280000 p/rev)
Главната Коло Контрола
SVPWM (Просторот Вектор Пулс Ширина Модулација) Контрола
Контрола На Владата
Auto / Manual
Динамичен Кочница
Надворешни
Позиција
Контрола
Режим
Max. Текст Пулсот
Фреквенција
Max. 500 Kpps / 4 Mpps (Линија возачот), Max. 200 Kpps (Отвори колектор)
Пулсот Тип
Пулсот + Насока, фаза + Б фаза, CCW пулсот + Г.С. пулсот
Команда Извор
Надворешни пулсот воз / Внатрешни параметри
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и P-крива филтер
E-cid
E-cid N/M повеќе од N : 1~32767, M : 1 : 32767 (1/50
Вртежен Момент Граница
Параметар поставувања
Feed Forward Надомест
Параметри settings
Брзина
Контрола
Режим
Аналогни
Команда
На текст
Напон
Опсег
0 ~ ±10 VDC
На текст
Отпорот
10 KΩ
Време
Постојано
2.2 нас
Контрола На Брзината Опсег *1
1 : 5000
Команда Извор
Надворешни аналогни команда / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и S-крива филтер
Вртежен Момент Граница
Преку параметар поставување или аналоген влез
Пропусниот опсег
Максимална 1 k Hz
Брзина Прецизност *2
0.

Особините

Тип На Мотор:
AC Мотор
Број На Модел На:
ECMA-L11830RS+ASD-А2-3043-M

Купувачите избираат и

Висок-квалитет Leadshine 23 2NM Хибрид серво комплет HBS507+573HBM20-1000 Затворена јамка повлекува мотор 57mm Бесплатен превозот

Високквалитет Leadshine 23 2 NM Хибрид серво комплет HBS507+573 HBM201000 Затворена јамка повлекува мотор 57mm Бесплатен превозотПратката Кога ќе се стави на ред, молам, изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест (освен бесплатен превозот)...

DEN 7478.00 7872.00

САЛАДИН модул DVP06XA-S , Користат еден , 90% појавата на нови , 3 месеци гаранција , fastly превозот

Производ статус : во Парк Број на модел : DVP06 XAS Состојба : Користено еден , 90% појавата на нови , 3 месеци гаранција , fastly превозот Единица Тип : КОМПЈУТЕРИ Пакет Тежина : 2 КИЛОГРАМИ Пакет Големина : 20cm x 20cm x 20cm Забелешки : 1...

DEN 6120.00 7200.00

CNC mach3 usb 4 Оска Комплет, 2DM542 4 Оска Возачот го замени M542,2M542 + mach3 4 Оска USB CNC Stepper Моторни Контролер картичка 100KHz

Опис на производот Овој USB движење контрола на картичката има подолу предности : мала јачина, лесен за употреба, има силна антимешање способност, Не треба да инсталирате било USB драјверите,тоа може да се користи по приклучување на компјутер...

DEN 6181.44

Нов Стил Економски Серво Мотор Возачот Ниска Моќ моторни страната големина од 60mm да 90mm моторни да се 200w да 800w

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.Нов Стил Економски Серво Мотор Возачот НискоЕнергетски Карактеристики : Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.Ви благодариме за вашето внимание !Повратни информации : * ние посакуваме се задоволни со вашето купување.* кога трансакцијата е завршена, и ако сте задоволни со тоа, ве молиме оставете позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас...

DEN 10920.00

Нови Leadshine 90W Brushless серво диск ACS606 и Brushless мотор BLM57090 -1000 Мотор сет работа 24VDC брзина 3000RPM 0.87 NM

Нови Leadshine 90 W Brushless серво диск ACS606 и Brushless мотор BLM57090 1000 Мотор сет работа 24 VDC брзина 3000 RPM 0.87 NM ,мали CNC Машина добро деловинашата продавница има многу видови на движење контрола на производи, вклучувајќи CNC производи, доколку сте заинтересирани, ве молиме да ни кажете што ви треба, ние ќе се најде тоа за вас ,се Додека не се задоволни ,ние исто така имаат техничка Поддршка ,па ако имаш било какви прашања ,ве молиме да ги споделите со нас ,тогаш може да се земе вредноста укажуваат на тоа за вас , ви благодаримеКарактеристики : Ликвидација врска : Делта врска Сала Сензор : 120 степен Фаза : 3 Вратило Радијална Игра : 0.025 mm Вратило Axial Игра : 0.025 [email protected] Пол Парови () : 2 Дозволиво радијална оптоварување : 75 [email protected] од страната Дозволиво axial оптоварување : 15 N Изолација Ниво : Класа Б Изолација Сила : 500 VDC за една минута Изолација Отпор : 100 ohmsВовед : Leadshine е BLM серија мотори се високо ефективни brushless DC серво мотори...

DEN 6874.00 7471.20

42 за да 57mm исти чекор моторни контролер линеарен мотор на возачите

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.42 за да 57mm исти чекор моторни контролер линеарен мотор на возачите Спецификации : Влезен напон : DC 1842 VВнесување на струјата : Излезна струја : 1.0 A 4.2 AМоќност : 80 WНие можеме да дизајнираме според клиентите барања.Ви благодариме за вашето внимание !Повратни информации : * ние посакуваме се задоволни со вашето купување.* кога трансакцијата е завршена, и ако сте задоволни со тоа, ве молиме оставете позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас...

DEN 2150.40

Baishan моторни возачот Q2HB44MA

Q2 HB44 MA / Б е еден вид на еднаква агол постојана сила момент subdivision возачот, возење напон DC1240 V, погоден за 6 или 8 линии, актуелниот во 4А , дијаметар на 4286mm на различни видови на двефаза хибрид stepper мотор...

DEN 3503.52

10pcs/многу 20mm должина 20mm ширина 10мм висина Висок Квалитет Супер Топлина Спроводливост Алуминиум Црна Heatsink

Heatsink Листа LWH LWH LWH20 x 20 x 10мм Висок Квалитет Супер Топлина Спроводливост Алуминиум Црна HeatsinkАлуминиум HeatsinkГолемина : 20mm x 20mm x 10ммТежина : 5g / еезпакување вклучуваат : 10 компјутериПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

DEN 201.60

3 фаза brushless DC мотор, возачот 24V/48V DC brushless компресор возачот Brushless мотор контролер панел Моторни одбор за контрола PWM

3 фаза brushless DC мотор, возачот 24 V / 48 V DC brushless компресор возачот Brushless мотор контролер на Моторот одбор за контрола PWM брзина регулативаЗабелешка : овој производ е само вклучувајќи го и возачот,воздушниот компресор само покажува за вашиот референца!Ако ви треба воздушниот компресор како што е подолу, ве молиме да се купи дополнително во мојата продавница!Ви благодариме!​Производот се покаже : Цртеж : Answer : ___________________________ Note : оваа цена само вклучува возачот, не содржи мотор, ако треба мотор, ве молиме кликнете на оваа врска : ви благодарам!!!Вози апликација:

DEN 1594.00 1771.20

1PCS L298N Модул Двојна H Мост Stepper Моторни Возачот Одбор Модули за Arduino Smart Автомобил

1 PCS L298 N Модул Двојна H Мост Stepper Моторни Возачот Одбор Модули за Arduino Smart Автомобил опис на Производот : На L298 N возачот модул, со користење на СВ L298 N чип може директно да се вози два 330 V DC мотор, и дава 5 V излезен интерфејс, можете да чип circuitry да 5 V напојување, поддршка 3.3 VMCU контрола, можете лесно контрола на DC мотор брзина и насока, исто така можете да го контролирате 2фаза stepper мотор, паметни автомобил од суштинско значење...

DEN 112.80

P5 Отворено SMD Полна Боја Led Панел Екранот Модул - 160*160mm - висока осветленост, со висок квалитет, високи перформанси

Картон.Ве молиме, напишете ја вашата точна адреса со поштенски број и информации за контакт кога ставање ред...

DEN 1054.08

Мали DC мотор брзина одбор за контрола на моторни возачот

Опис : предности : исти моторни доби стабилна брзина и висок вртежен момент Влезен напон : 624 V Излезен напон : 1.822 V Прилагодливи Брзина спектар : 1%100% ПХБ големина : 43.5 mm x 20.5 mm Компонента : Надворешни 148 potentiometer за контрола на брзината, knob, жица е 20cm долго Предупредување : излез не може да се скрати, или ќе доведе до брзо одбор за контрола на горењеПакетот Вклучува : 1 x Мали DC мотор контрола на брзината одбор

DEN 229.92

Бесплатен Превозот L19-154S ПУМПА МОТОРНИ switch одбор центрифугални switch префрлување парче 1phase спојки пумпа за вода електричен мотор

Бесплатен Превозот L19154 S ПУМПА МОТОРНИ switch одбор центрифугални switch префрлување парче 1phase спојки пумпа за вода електричен мотор

DEN 3183.00 3350.40

ECMA-K11820RS+ASD-А2-2043-M Делта 400V 2KW 9.55 NM 2000r/мин 180mm AC Серво Keyway Мотор колекции со 3M кабел

Моторни + Диск : ECMAK11820 RS+ASDА22043MПакет Содржина : 1* 2 KW AC серво Мотор1* 2 KW AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power Кабел1 Мотор СпецификацииМоделECMAK11820 RSИме На ПроизводЕлектронски Commutation МоторСерво ТипAC СервоИмето на СеријатаА2Номинална Напон400 VЕнкодер Типпораст на тип, 20битнаМоторни Големината На Рамката180mmТип на Бунари со Дијаметар и Нафта ПечатKeyway(со фиксна завртка дупки), w / o Кочница со Нафта ПечатСтандард Вратило ДијаметарS=35mmНоминална Излезна Моќност2000 WНоминална вртежен момент (Nm) *19.55Max...

DEN 55200.00

50V BLDC Моторни Возачот 18V-50V 8A DC Brushless DC Мотор, Возачот Контролер ZM-6716-V3

50 V BLDC Моторни Возачот 18 V50 V 8 A DC Brushless DC Мотор, Возачот Контролер ZM6716V3Карактеристики : Високо Интегрирани Висока Сигурност Brushless DC (BLDC) Моторни Контролер, Трифаза на целосна мост, PWM режим Затворенијамка брзина, големи се вчита кога моторот се уште може да се одржува Чиста брзина хардвер дизајн, со голема брзина, висока антимешање способност за Контрола и излез интерфејси се сите optoelectrically изолирани Zhou бран сегашната граница, заштитата повеќе точни и брзо Ниска температура, висока моќностГлавната функција : Undervoltage (≤ 17 V), прегревање (> 150 ℃) автоматска заштита Блокиран 6 секунди автоматска заштита Сала грешка заштита Излез тековната ограничување линеарна прилагодливи : 0.58 A Поддршка изграденаво potentiometer, надворешни potentiometer и аналогни напон контрола Поддржува брзина на сигналот на излез повратни информации Со вклучите функцијата Со бавниот почеток на функцијата, за да се избегне сегашната префрлување, ефективната заштита на моторотИнтерфејс дефиниција : Позитивни / негативни DC моќност, 1850 V U, V, W Моторни фаза линија Hu, Хв, Hw Сала сигнал линија H +, H Сала моќ, надворешна референтна брзина линија, им забрани на надворешна употреба на други уреди Пет Надворешна контрола на брзината...

DEN 2100.00

Бесплатен превозот CNC Рутер 3 Оска Комплет,TB6600 3 Оска 4.0 Возач Stepper Моторни Контролер за полнење за mach3 + 5 оска збег одбор

Опис на производот 5 Оска збег одбор : 100% Сосема Нов Главната Боја : Зелена Големина : Околу 9 x 7 x1.7cm Кабел Должина : Околу 132cm Целосно поддршка на MACH3 и други компјутерски софтвер за поддршка за паралелниот порт контрола...

DEN 2850.24

5 KW серво мотори возачи за висока брзина серво moter страната големина 130mm да 180mm

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.5 KW серво мотори возачи за висока брзина серво moter страната големина 130mm да 180mm Спецификации : Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања...

DEN 29755.20

2KW серво мотори возачи за CNC машина moter страната големина 90mm to130mm

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.2 KW серво мотори возачи за CNC машина moter страната големина 90mm to130mm Спецификации : Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.Ви благодариме за вашето внимание !Повратни информации : * ние посакуваме се задоволни со вашето купување.* кога трансакцијата е завршена, и ако сте задоволни со тоа, ве молиме оставете позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас...

DEN 16310.40

Нови Leadshine 50W Brushless серво диск ACS606 и Brushless мотор BLM57050-1000 Мотор сет работа 24VDC брзина 3000RPM 0.48 NM

Нови Leadshine 50 W Brushless серво диск ACS606 и Brushless мотор BLM57050 1000 Мотор сет работа 24 VDC брзина 3000 RPM 0.48 NM ,мали CNC Машина добро деловинашата продавница има многу видови на движење контрола на производи, вклучувајќи CNC производи, доколку сте заинтересирани, ве молиме да ни кажете што ви треба, ние ќе се најде тоа за вас ,се Додека не се задоволни ,ние исто така имаат техничка Поддршка ,па ако имаш било какви прашања ,ве молиме да ги споделите со нас ,тогаш може да се земе вредноста укажуваат на тоа за вас , ви благодаримеКарактеристики : Ликвидација врска : Делта врска Сала Сензор : 120 степен Фаза : 3 Вратило Радијална Игра : 0.025 mm Вратило Axial Игра : 0.025 [email protected] Пол Парови () : 2 Дозволиво радијална оптоварување : 75 [email protected] од страната Дозволиво axial оптоварување : 15 N Изолација Ниво : Класа Б Изолација Сила : 500 VDC за една минута Изолација Отпор : 100 ohmsВовед : Leadshine е BLM серија мотори се високо ефективни brushless DC серво мотори...

DEN 6609.00 7183.20