• Ново
Отклучување Huawei E1752 WCDMA 3G USB Dongle Wireles Wifi Модем За Android Таблет КОМПЈУТЕР

Отклучување Huawei E1752 WCDMA 3G USB Dongle Wireles Wifi Модем За Android Таблет КОМПЈУТЕР

DEN 998.40

Износот
Во форма достапна за нарачката


D escription :
Ве молиме Имајте на ум : Вие не може да се добие ист изглед на dongle како слики, но функции, карактеристики и спецификации се исти како што е опишано!
Карактеристики :
100% Сосема Нов
Со овој E1750 WCDMA 3 G Модем можете да сурфате на интернет и примите E-mail од страна на 3 G Мрежа
Голема Брзина На Пренос На Податоци
Поддршка HSUPA, HSDPA, UMTS, GSM, GPRS, EDGE
Поддршка на Микро SD картичка
Спецификации :
Вид уред : 3 G Модем (Отклучи)
Модел : Huawei E1750
Слот : Вграден-Во Слотот За Sim Картичка
Складирање : Слот за Micro SD Картичка (Micro SD-Картичката Не се Вклучени)
Мрежен Протокол : HSUPA/HSDPA/UMTS - 2100 MHz
Мрежата : GSM / GPRS / EDGE - 1900/1800/900/850 MHz
HSDPA : 7.2 Mbps
HSUPA : 2.0 Mbps (Надградливите да 5.76 Mbps)
Интерфејс : High Speed USB 2.0
Systerm Барање : Windows XP/Vista/7/8, Androids и Mac OS x 10.6
128 MB RAM меморија 50 MB бесплатен простор на хард дискот или над USB слотот.
Димензии : 71mm x беа 25,5 mm x 12.5 mm
Објектот тежина : 30 грам
Забелешка Производи се испраќаат по случаен избор, и моделот може да бидат различни од прикажаниот.

Особините

сертификација:
CE
Пакет:
Yes
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Примена:
Лаптоп
Број На Модел На:
E1752
Безжичен Протокол:
802.11 n
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
100Mbps
Производи Статус:
Акции
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b, g 802.11

Купувачите избираат и

PCI-Експрес Двојна Бенд Безжична-AC 3160 Картичка 802.11 ac WiFi + Bluetooth4.0 Адаптер

802.11 ac Bluetooth4.0 Двојна Бенд PCIE X1 БезжичнаAC 3160 КартичкаОколу Опис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет Чипсет : за 3160 Автобус Тип : PCIE X1 Компатибилен Слот : PCIE X1 / X4 / X8 / X16 Антена Стекнат : Надворешни Насочен Антена 1.2 m Прошири Кабел Со Bluetooth4.0 Трансфер Поддршка Двојна Фрекфенција 2.4 G / 5 G Максимална Брзина : 433 Mbps Согласност : FIPS, FISMA Безжични Стандарди : IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 a Поддршка систем : Windows Win7 / Win8 / Win8.1 / Win10Вие ќе добиете : 1 x Безжична 433 Mbps PCIE Адаптер Картичка2 x Надворешни Насочен Антена (1.2 м Прошири Кабел)1 x 9pin Bluetooth Пренесува Кабел1 x Низок Профил Заградата1 x Упатство1 x Возачот ЦД1 x Налепница ве Молиме проверете слики за повеќе детали.

DEN 1252.00 1391.52

SSEA Нова Безжична Картичка За Intel Напредни-N 6235 6235ANHMW WIFI и Bluetooth 4.0 Половина МИНИ PCI-E 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5 GHZ и 300 Mbps

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : ВнатрешнаКомпатибилен со : За INTEL базирани 945 / 965 / GM45 / PM45 чипсет Лаптоп со МИНИ PCIE картичка solt Не за IBM THINKPAD / Lenovo и за HP лаптоп!Повратни информации : 1 Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас...

DEN 691.00 863.52

PCI-e да Надворешни 3 порти USB 3.0+ RJ45 Gigabit Ethernet Мрежна картичка USB3.0 + 1000M LAN Порта Комбо PCI express картичка

Добредојдовте на нашата Продавница!3 ports USB 3.0+ RJ45 портата Хибрид PCI Express Контролер Картичката поддржува сите постоечки USB уреди и RJ45 уред.Чипсет : VLI VL805 + Realtek RTL8153...

DEN 2553.00 2687.04

HUAWEI E8278 4G DONGLE+Оригинални ЕЕ USB полнач за во Автомобил

HUAWEI e8278МОБИЛЕН SMART WIFILTE, 4 G 3 G USB СТИКUSB dongle и мобилни жариште wifi сите во еденОТКЛУЧЕНLTE пренос на податоци услуга до 50 MbpsLTE downlink data service до 150 Mbps LTE 2×2 MIMOДве надворешна антена портаслот за micro SD картичкаСтандардна големина simcardЦелокупната Спецификација Големина 98 x 32 x 14.2 mm Тежина 35g Платформа HUAWEI Balong B710 Вградена Меморија 256 MB (Nand Flash) Надворешни Micro SD Мемориска картичка слот може да биде поддржана (До 32 GB) Поврзување Бенд Поддржува GSM : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz | GPRS / EDGE : class12 | UMTS : други (850 / 900 / 1900 / 2100 MHz) | EUTRA : DD800, 900, 1800, 2600 Брзина на Download 100 Mbps (LTE CAT 3) | 42 Mbps (DCPA+) Испратите Брзина 50 Mbps (LTE) | 5.76 Mbps (HSPA+) HSDPA Класа мачка 10 (14.4 Mbps) | мачка 24 (42 Mbps) Оперативен Систем за Поддршка на Windows XP , Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.6, Mac OS X 10.7, Mac OS X 10.8Прва класа снимен поштенскиСИСТЕМ REQUIMENTS Windows XP SP3, Windows Vista SP1 / SP2, Windows 7 и Windows 8 Резолуција на екранот : 800*600 или над Стандарден USB интерфејсОригиналната кутија беше отворена но единица е во НОВА состојба new ве молиме видете сликаОтклучен Huawei B593 B593u12 ФЛОПИ 4 G LTE Wi Fi Рутер "жешко" место со слотот за sim картичката+ 2 парчиња B593 антена парчеБесплатен превозот HUAWEI E5170 150 Mbps LTE Мачка 4 Брзина Коцка / Рутер парчеБесплатен превозот+HUAWEI B593 LTE сипии 4 G Рутер со Слотот за SIM Картичката B593u12 парчеБесплатен превозот+еден пар на B593 антена+HUAWEI B593 4 G LTE сипии 4 G Рутер парчеHuawei E5756 DCHSPA+ 3 G USB Mi Fi Модем 43.2 Mbps Рутер парчеHuawei E5776s32 LTE, 4 G USB Mi Fi Модем 150 Mbps Рутер парчеПортокал Huawei E398 LTE USB Модем 100 Mbps парчеАлкател L800 4 G LTE 100 Mbps 3 G Целосна Бенд LTE USB Стик Широкопојасен интернет Модем парче

DEN 3264.00

SSEA трговија на Големо Отклучен HuaWei EM820U 3G WCDMA GSM WWAN Картичка HSPA 21.6 Mb мрежа Мини PCI-E Wlan картичка

9 во новиот не сосема нов90 дена ГаранцијаОваа безжична картичка е тестирана во добра работна состојба пред испраќање.Модел : EM820 UТип на мрежа : WCDMA / AWS / GSM / EDGEИнтерфејс Тип : Мини PCIEHSUPA : 21 Mbps Uplink 5.76 Mbps downlinkGSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz HSPA+ / HSUPA / HSDPA / UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHzОперативен Систем : Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / LinuxПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DEN 1272.00 1338.24

Оригиналниот Нова Безжична картичка Broadcom BCM4313 BCM94313HMGB половина Мини PCI-E 802.11 b/g/n Wifi Bluetooth4.0 картичка за HP 657325-001

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90days ГаранцијаДелови Листата За : 657325001 600370001одговара за за DELL Toshiba Acer Sony Samsung, Asи дродговара за HP G4 G6 CQ43 CQ56Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DEN 467.00 518.88

Realtek 8111C Компјутер 1Gbps Gigabit Ethernet Мрежна Картичка PCI-e да RJ45 Lan Адаптер Конвертор со Низок Профил, Заградата

Опис Поврзете побрзо од било кога со оваа PCI Express Gigabit Ethernet Мрежа контролер картичка Се оптимизира вашата интернет конекција на податоци со data transfer стапки до 1000 Mbps...

DEN 519.00 546.72

Huawei E1750C 3G 7.2 Mbps USB Модем

Huawei Бренд Нови Оригинални ултра тенок USB модемE1750c1) UMTS 2100 MHz 2) GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz.3)Поддршка : HSDPA брзината на трансфер на податоци до 7.2 Mbps.HSUPA датум брзината на трансфер до 5.76 Mbps.4)Поддршка на КОМПЈУТЕР глас (изборен) и SMS сервиси...

DEN 998.40

Бесплатен превозот 150Mbps 150M USB Безжичен WiFi Адаптер USB 2.0 Безжични 802.11 n/g/б Мрежа LAN Картичка

Добредојдовте на нашата Продавница!Во согласност со IEEE 801.11 n IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b стандарди 1 × 1 / 1x2 режими STBC Поддршка за Продолжен Опсег Наследство и Висока Продуктивност Режими 20 MHz / 40 MHz пропусен опсег Обратна Насока Проток на Податоци и Рамка Агрегација WEP 64 / 128, WPA, WPA2 Поддржува Повеќе BSSID Поддршка Обезбедува USB 2.0 HiSpeed интерфејс Cisco CCX V1.0 V2.0 V3.0 Согласност Ниска Моќност со Напредни Моќта за Управување со Работи,на Windows 7, Windows XP, Windows Vista и Windows 2000 Спецификација : Стандард : IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b, CSMA / CA со ACK Интерфејс : USB2.0 Фреквентен Опсег : 2.4 GHz2.4835 GHz Радио Податоци го Оценувате : 11 N : 150 / 54 / 28 / 14 / 7 / 3(adaptive) 11 G : 54 / 28 / 14 / 7 / 3 (adaptive) 11b : 11 / 5.5 / 2 / 1 M (adaptive) Каналот : 1~11 (САД, Канада); 1~13 (Европа) ; 1~14 (Јапонија) се Шири Спектар : DSSS Модулација : BPSK, QPSK, CCK и OFDM (BPSK / QPSK / 16QAM / 64QAM) Пренос на Далечина : Внатрешна до 100, отворено до 300 метри (тоа е ограничен во средина) се Пренесува Моќност : 15d Bm Антена плус : 2 X2d Bi LED Индикатор : Статус Безбедност на Податоци : WPA; 64 / 128bit WEP; TKIP / AES Средина : Температурата на работа : 0~40 степен(32~104) Оперативни Влажност : 10%~90% некондензирање со Нето тежина : 1.7 g Пакет тежина : 10g Боја : црна150 MWIFI Безжичен Адаптер x1 CD

DEN 269.00 282.72

PCI-Експрес Двојна Gigabit Ethernet Контролер Картичка RTL8111E чипсет високи перформанси 10/100/1000 BASE-T Ethernet LAN контролер

ВоведОваа PCIЕкспрес двојна Gigabit Ethernet контролер картичка е со високи перформанси 10 / 100 / 1000 BASET Ethernet LAN контролер, и е совршено да се конвертира PCIЕкспрес интерфејс во две Gigabit Ethernet порти.СпецификацијаДве Gigabit Ethernet порти (RJ45 x 2)Во согласност со PCIЕкспрес База Спецификација Ревизија 2.0 и назад компатибилен за PCIЕкспрес База Спецификација Ревизија 1.1&1.0Со високи перформанси 1000 BASET Ethernet картичка контролерНазад компатибилен 10 / 100 BASET вмрежување10 / 100 / 1000 Mbps податоци го оценувате авто преговори операцијаКомпатибилен со постојните МАЧКА5 UTP каблирањеЦелосно во согласност со IEEE 802.3, 802.3 u и 802.3 abПоддржува full duplex проток контрола (IEEE 802.3 x)Поддржува IEEE 802.1 СТР слој 2 Приоритет КодирањеПоддржува IEEE 802.1 П VLAN тагирањеCrossover Детекција и Автоматско Поправање операцијаПоддржува WOL (WakeНаLAN) функцијаПоддржува и двете СтандардПрофил и Низок Профил компјутер шасијаСистем БарањеWindows 10 / 8.x / 7 32 / 64малку, Windows Server 2008 32 / 64малку, Windows Vista 32 / 64малку, Windows Server 2003 32 / 64малку, Windows XP 32 / 64малку, Windows 2000, МЕ, 98 SE, Linux, MAC OS и DOSКомпјутер со слободни PCIExpress слотЗабелешка:Низок профил заградата е достапна( Нископрофил заграда не е во содржината,ако ви треба,да ми даде забелешка со цел)Пакет СодржинаPCIЕкспрес двојна Gigabit Ethernet контролер картичка x 1Упатството за корисникот x 1Софтвер Возачот ЦД x 1

DEN 1305.60

300Mbps Безжична мрежна Картичка, Мини USB Рутер wifi адаптер WI-FI emitter Интернет Адаптер за Лаптоп компјутер Wifi Приемник

Опис На ПроизводотКарактеристики : Сосема нов и висок квалитет.RTL8192 CU Чипсет, 2 T2 RПренослив дизајн, многу мали димензии, мала тежина, лесно да се носат, лесен за употреба.стабилни перформанси...

DEN 422.40

802.11 n 2.4 Ghz Мини Wirekess USB Adapte 150Mbps Безжична Мрежна Картичка, Bluetooth 4.0 Wifi Dongle Десктоп Wifi Адаптер Приемник

ОписЧипсет : RTL8188Објектот модел : W87 BБезжични Стандарди : IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g,IEEE 802.11 b,CSMA / CA со ACKФреквентен Опсег : 2.4~2.4835 GHzВрв на Автопат : 150 MbpsМодулација Тип : 802.11 g / n : OFDM 802.11 b : CCK(11, 5.5 Mbps), QPSK(2 Mbps), BPSK(1 Mbps)Работа На Владата : На Инфраструктурата На АдХокПренос на Владата : DSSSКанал : 114Безжичната Безбедност : 64 / 128bit WEP, WPA, WPA2 ве Молиме имајте во предвид : само win win 7 8 поддржува bluetooth,за Windows 2000 / XP / Vista / WINCE поддржуваат безжичен не поддржуваат bluetoothПоддршка Оперативен Систем : Windows 2000 / XP / Vista / WIN 7 / WIN CE / LINUXПримање на чувствителност : 130 M : 65d [email protected]% ПО;108 M : 65d [email protected]% ПО;54 M : 65d [email protected]% ПО;11 M : 87d [email protected]% ПО;6 M : 90d [email protected]% ПО;1 M : 90d [email protected]% ПОИнтерфејс : USB 2.0Пренос на далечина : 50 метри во затворен, на отворено, како се однесува до 150 метри (поради различни средина)Преносот го оценувате : 802.11 b : 11 , 2, 1 Mbps802.11 g : ,48,36,24,18,12,9,6 54 Mbps802011 n : до 150 MBPSРаботат на струјата 100 ma 200 ma, + WIFI (BT) (моментална промена со работен режим)Антена Стекнат : 3 DbiRF Излезна Моќност : 16d Bm(Max)Димензии : 13 * 12.2 *2mmПакет се вклучени : 1x 150 Mbps USB Bluetooth 4.0 wifi адаптер

DEN 583.00 719.52

10dbi TS9 4g Антена+Оригинални го Отклучите 100 E392 4G LTE Модем 4G LTE USB Dongle Huawei E392u-12

Huawei E392 Спецификација4 G Фреквенција : LTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz3 G фреквенции : HSUPA / HSDPA / UMTS / DCHSPA+ 900 / 2100 MHz2 G Фреквенција : EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHzLTE download Брзина и до 100 Mbit / s (зависни од мрежата)LTE испратите Брзина до 50 Mbit / s (зависни од мрежата)LTE 2x2 MIMODCHSPA / HSPA / HSDPA Брзина до 43.2 Mbit / s (зависни од мрежата)HSUPA до 5.76 Mbit / s (зависни од мрежата)SMS поракиМултиLED боја на статус индикаторSDHC micro SD до 32 GBDimentions : x 100mm 35mm 14mm xТежина : 40gПоддршка оперативен СИСТЕМ : Windows XP, Windows Vista (32 / 64), Windows Huawei E392 МоделиHUAWEI E392u12 (во парк)4 G LTE Бендови : ФЛОПИ 800 / 1800 / 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 1800 / 2100 MhzHUAWEI E392u92 (во парк)4 G LTE бендови : TDD 2300 / 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 MhzHUAWEI E392u21 (во парк)4 G LTE Бендови : ФЛОПИ TDD 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 MhzHUAWEI E392u22 (во парк)4 G LTE бендови : TDD 2600 Mhz ФЛОПИ 2100 / 1800 / 900 / DD800 Mhz3 G UMTS : 900 / 1800 / 2100 MhzHUAWEI E392uX? (надвор од акциите)4 G LTE бендови : ФЛОПИ 700 B13 / 2100 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 MhzHUAWEI E392u6 (надвор од акциите)4 G LTE бендови : ФЛОПИ 2600 / 2100 / 1800 / 900 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 MhzHUAWEI E392u9 (надвор од акциите)4 G LTE бендови : TDD 2500 Mhz / ФЛОПИ 2100 MHz3 G CDMA : 800 MhzHUAWEI E392u511 (надвор од акциите)4 G LTE бендови : ФЛОПИ 2.5 GHz, 450 MHz3 G UMTS : 2100 / 900 MhzАко ви треба следат модел,pls побарате од нас прво.4 G LTE бендови : TDD 2300 / 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 Mhz4 G LTE Бендови : ФЛОПИ TDD 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 2100 MhzДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,пакување,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

DEN 4234.00 4704.00

Универзална Безжична Картичка AR9285 AR5B95 Половина Висина Мини PCI-E 150Mbps Безжична Wlan WiFi Картичка За Atheros

Карактеристики : Овој модул е компатибилен со СИТЕ лаптопи кои имаат Половина мини внатрешни PCI слот освен IBM, HP машини...

DEN 157.00 201.12

SSEA трговија на Големо Atheros QCWB335 Wifi и Bluetooth 4.0 половина Мини pci-e Безжична картичка за acer /Toshiba / asus /dell

Интерфејс : половина Мини PCIEBluetooth 4.0 BTНЕ одговара за IBM / ЛЕНОВО / КСПревозот1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DEN 364.00 383.52

SSEA Големо на Нова Безжична Картичка со антената за ATHEROS AR5B225 300Mbp МИНИ PCI-E Картичка, WiFi + Bluetooth 4.0

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеИнтерфејс : мини PCIEBluetooth 4.0Преносот го Оценувате : 300 MbpsБезжичен Протокол : 802.11 a / g / nПовратни информации : 1 Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас...

DEN 592.00 623.52

Отворен код Интернет портал MS14-P

MS14P е втората генерација на Dragino отворен код Интернет портал MS14СТР дава богатство на хардвер, интерфејси : GPIO, SPI, UART, управување со проектен циклус и така натаму за да поврзете различни периферни микроконтролерски да се постигнат различни нешта...

DEN 3359.52

PCI-e да Надворешни 3 порти USB 3.0+ RJ-45 Gigabit Ethernet Мрежна картичка USB3.0 + 1000M LAN Комбо PCI express картичка

Добредојдовте на нашата Продавница!3 ports USB 3.0+ RJ45 портата Хибрид PCI Express Контролер Картичката поддржува сите постоечки USB уреди и RJ45 уред.Чипсет : VLI VL805 + Realtek RTL8153...

DEN 904.00 951.84

Qualcomm ar9331, AirPlay, DLNA, безжичната WiFi јазик, аудио модул backplane

Искрено се во потрага по агенти!!! Оваа е посебна EVB Одбор цена пакет sf.Копното ексклузивни донесување на Qualcomm програма + Совршен софтвер, скок Ralink Ralink RT5350!!!Големина 45*25мм ,GPIO Извоз : 20,Влезен напон : 3.3 V ,ROM : НИТУ, ПАК, ФЛЕШ, 8 MB ,RAM МЕМОРИЈА : DDR2,64 MB;Аудио чип : Wolfson 8918 ;EVB На backplane интерфејс е завршена : 0 , Mirco USB Напојување интерфејс1 оптички влакна излезен интерфејс, оригиналниот вкус2 , 6 Копче за внесување на текст, се префрлат нагоре и надолу3 мрежа, пристап до кабелска мрежа4 , 1 индивидуални 3,5 mm приклучок за Слушалки аудио излез5 , 1 индивидуални USB Интерфејс, достапни У Диск, USB Мобилни хард диск6 , SD Картичка интерфејсМоже да се четка Openwrt , DDWRT Рутер систем, одговара DIY Smart home, Wi Fi Приклучок, безжични видео пренос, безжично печатење, итн.Производ прилагодување, ве молиме контактирајте го shopkeeper и поддршка дома ~ ~ ~Регрутира агент, најголемиот дел попуст!!!Следново е опишан како еден од модул производи : Треба готови производи, ве молиме директни : item.taobao.com / item.htm? Spm = 686.1000925.1000774.18...

DEN 2687.52

Мини PCI-E BCM94322HM8L DW1510 Двојна Бенд 300 МЕТРИ Безжична Картичка За DELL E4200 E5500 Z09 Капка брод

DW1510 лаптоп безжична картичка Модел : BCM94322 HM8 L Вмрежување стандарди : IEEE 802.11 A B G N Пренос стапка (Mbps) : 130 Интерфејс Тип : PCIE поддржува dualband до 300 МЕТРИ за сите DELL МИНИ PCIE половинамашина интерфејс, како што се следниве модели : DELL LATITUDEDell Latitude E4200 Лаптоп,Dell Latitude E4300 Лаптоп,Dell Latitude E5400 Лаптоп,Dell Latitude E5500 Лаптоп,Dell Latitude E6400 ATG Лаптоп,Dell Latitude E6400 Лаптоп,Dell Latitude E6500 Лаптоп,DELL ПРЕЦИЗНОСТDell Прецизност M2400 Лаптоп,Dell Прецизност M4400 Лаптоп,Dell Прецизност M6400 ЛаптопDELL СтудиоDell Студио 1535 Лаптоп,Dell Студио 1536 Лаптоп,Dell Студио 1537 Лаптоп,Dell Студио 1735 ЛаптопDell Студио Хибрид 140g USFFDell Студио За 15 Лаптоп,Dell Студио 17 ЛаптопDELL VostroDell Vostro 1310 Лаптоп,Dell Vostro 1710 Лаптоп,Dell Vostro 2510 Лаптоп,DELL INSPIRON 15Студио XPS 13Студио XPS 16 9,13,14, Количина : 1 PcЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

DEN 207.00 249.12

Hx-spi01 модул развој одбор на високо-брзински SPI трансфер модул на индустриска класа двојно сериски порт

Овој сет на бета вклучуваат HXSPI01wifi модул, како и плоштад отворање на сериски портБидејќи модул gre е печат дупка, кога некои корисници во тест модул е потешко, тестирање на модулот pin е поврзано, сè додека употребата на плоштадот отворање на сериски порт може да се заврши напојување и сериски проблеми со конекцијата...

DEN 959.52

Безжична експерт] лесно да користите USB интерфејс, безжична У диск NetUSB-24L01B

[size] : У диск големина[производ карактеристики](1) 2.4 Ghz глобалната отвори бенд користете лиценца(2) највисоките оперативни го оценувате на 2 Mbps, ефикасна GFSK модулација, погоден за краток опсег на безжичниот контрола(3) 125 Канал, и може да се задоволат потребите на multipoint комуникација и фреквенција подрипнувајќи комуникација(4) вграден хардвер CRC грешка откривање и point to multipoint комуникација контрола.(5) ниска потрошувачка на енергија од 1.9 ~ 3.6 V работа, Моќ долу режимот на државата е само 1u A(6) адреса може да биде поставена од страна на софтвер и податоци ќе бидат излез само кога локалната адреса е примен(8) да обезбеди развој на пакетот, обезбедување на примерок код, без потреба да се совладаат USB драјвер за развој и USB протоколот и безжични комуникациски протокол, само преку софтверот за програмирање за контрола на безжични transceiver[перформанси параметар](1) внатрешна комуникација на далечина од 15~100 метри, во зависност од конкретната средина и комуникација стапка.(2) големина : У диск големина (може да се потребни за да се создаде изглед и големина)(3) погодна за внатрешна безжичниот далечински управувач со компјутер, безжични стекнување на податоци, итн.(4) според треба да го изберете превозникот фреквенција (433 Mhz, 868 Mhz, 915 Mhz, 2.4 GHz случаен избор), добредојдени да се консултираат!

DEN 1199.52

Нови Оригинални Безжична картичка Intel Centrino Безжична-N 1000 112BNHMW 300Mbps 802.11 b/g/n Мини PCI-E СПС: 593530-001 intel N1000

Опис : Состојба : нова Број на Модел : 112 BNHMW Wi MAX : Intel Wi Fi Link 1000 Големина : Половина Големина Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас.Пакетот вклучува : 1 x Intel Линк 1000 BGN MMW Мини PCIE Безжична Картичка

DEN 333.60

Новиот USB 2.0 Мрежна Картичка RJ45 Lan Адаптер За Таблет КОМПЈУТЕР Win 7 8 10 XP 10/100Mbps Висок Квалитет RTL8152 H13

USB 2.0 за RJ45 Мрежна Картичка Lan Адаптер За Mac OS Android Таблет КОМПЈУТЕР Win 7 8 10 XP 100 Mbps Висок Квалитет RTL8152 IC ЗАБЕЛЕШКА : овој Мрежен адаптер IC е RTL8152 ,таа го поддржува Ethernet брзина е 10 / 100 Mbps,ако вашата мрежа брзина е помала од 10 Mbps, ве Молиме Кликнете на следете слика имаме поевтини еден.ИнформацииSwitch 10 / 100 Mbps мрежа автоматски...

DEN 162.00 191.04

SSEA трговија на Големо Оригинални Бесплатен Превозот Безжична Картичка за Atheros AR9281 AR5B91 300Mbps 802.11 g/n Мини PCI-E Картичка

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Статус : 9 во новиот не сосема новТип : БезжичнитеВид : ВнатрешнаПогоден за DELL за ASза Samsung за Acer Не одговара за HP / IBM / ЛЕНОВОПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DEN 344.00 362.40

Huawei E3372h-153 HSPA+/LTE USB модем 150 MBps downlink+2 парчиња 4g антена

Huawei Отклучен E3372h153 LTE, 4 G 150 Mbps USB Dongle Модем Оперативни Фреквенција : (4 G) : LTE ФЛОПИ 2600 / 2100 / 1800 / 900 / 800 MHz(3 G) : DCHSPA / HSPA / UMTS 2100 / 900 MHz(2 G) : GSM / GPRS / EDGE 1900 / 1800 / 900 / 850 MHz СпецификацииПоздравниот екран : EngishЈазици : Македонски, Поедноставен Кинески, Германски, Француски, Италијански, Шпански, Шпански(Аргентина), Португалски, Португалски (Бразил), Арапски, Руски.АвтоAPN : ДаАвтоповрзете : ДаКлучни Карактеристики : LTE Мултирежим на USB СтикLTE Мачка.4 поддршкаЕквилајзер и примате разновидност2 ×2 MIMOНадворешна антена интерфејсслот за micro SD картичка (До 32 GB)ПОДАТОЦИ и SMS поддршкаHi Link карактеристики (Driverless, Веб UI, Автоматско Поврзување)Пакет Содржина : 1...

DEN 2074.00 2304.00

SSEA нови за Atheros AR5B22 половина Мини PCI-E 802.11 a/b/g/n Безжична Картичка за HP 4340s 4445s 4740s 4540S 2170p 676786-001

Состојба : НОВАТест и пред превозотОваа Безжична картичка е тестирана во добра работна состојба пред испраќање.90 дена гаранцијаЗА повеќето лаптопи кои имаат мини PCI Express внатрешен слотНе за леново / IBM лаптопПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

DEN 679.00 714.24