• Ново
Нови 1Ch Мини DVR Поддршка SD Картичка во Реално време Xbox HD 1 Канал видео надзор DVR Видео Рекордер Одбор Видео Компресија Боја Бела

Нови 1Ch Мини DVR Поддршка SD Картичка во Реално време Xbox HD 1 Канал видео надзор DVR Видео Рекордер Одбор Видео Компресија Боја Бела

DEN 2976.00
DEN 2678.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Нови 1 Ch Мини DVR Поддршка SD Картичка во Реално време Xbox HD 1 Канал видео надзор DVR Видео Рекордер Одбор Видео Компресија Боја Бела
Опис :
SD картичка видео рекордер одбор е висока-перформанси, висока дефиниција дигитален видео рекордер; одбор е 60*45mm. Тоа се прилагодува на MPEG-4 видео компресија, и еден канал резолуција до D1(704*576), 30fps, е целосно во реално време, со висока дефиниција, ниска потрошувачка на енергија, лесно да се управува, супер-smart професионални DVR.
Таа поддржува моќ-up рекорд, движење откривање на рекорд, закажано снимање, и manual record (снимај), SD картичка до 32 GB проширување, и директно репродукција од страна на ТВ приемници, монитор, и КОМПЈУТЕР преку SD читач на картички.
Карактеристики :
1. MPEG-4 видео компресија
2. Д1(704*576) резолуција
3. MPEG-4/ASF видео формат, MP3 аудио формат
4. Во реално време печат на видео записи, зачувајте врз
5. Manual/движење откривање/закажани/моќ-up рекорд
6. аудио текст, аудио компресија 8 KHZ/ADPCM
7. 5/15/30fps факултативна
8. SDHC мемориска поддршка до 32 GB
9. ТВ-излез овозможува подобра резолуција од страна на ТЕЛЕВИЗОР
10. MPEG-4/ASF репродукција
11. AV-ВО, AV НАДВОР директно поврзете се со камера, ТВ, следење на
12. Поддршка за IR-далечински операција, изградена-во ADC за надворешни тастатури
13. Поддршка рачно слика, автоматски рекорд со активирањето порта
14. Вграден-во RS232 серија порта, им овозможува на надворешни далечински управувач, тастатура за работа и софтвер set-up
15. 5-35 V за широк напојување употреба
16. Ниска енергија-потрошувачка, 1 W кога мирување, 2 W кога снимате
17. Електронски куче обезбедува нормален работен
18. Димензии на таблата : 60*45mm, нето тежина 100g, со позиција дупки за различни проширување со користење
Одборот за апликација :
Одборот поддржува широк напон на текст, погоден за сите возила употреба;
SD картичка за чување избегне возило шок;
резолуција D1/VGA/QVGA и рамки 5/15/30fps опција за различните барања во различни услови.
Пакување Листа :
1 x Xbox Dvr (Бела Боја)
1 x Далечинскиот
1 x Напојување
1 x Прошири линија
2 x линии
Ако ви треба Боја Црна Xbox мини DVR , ве Молиме Кликнете на Фотографијата Како што е подолу

Особините

Број На Модел На:
1CH-DVR-XBOX
Бренд Име:
Unitoptek
Видео Кодирање:
MPEG-4
Резолуција На Видео:
704*576, 30fps
Видео:
AV-Out
Аудио формат:
Mp3
Поддршка:
IR-далечински операција, изградена-во ADC за надворешни тастатури
Напојување:
5-35V
Складирање:
SD-картичка max.поддршка до 32GB
боја:
Бела

Купувачите избираат и

GPS mdvr AHD 4 канал возило видео рекордер SD картичка следи домаќин двојно картичка уред за складирање

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

DEN 2845.00 2995.20

[фабрика директно серија] четири патот возило хард диск, видео надзор автомобил возење домаќин MDVR фабрика за директна продажба

AHD 4 CH Хард Диск Мобилни DVR(LSZA6604 H)1 Поддршка 4 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.2...

DEN 3785.00 3984.00

Автобус DVR 3G мрежа GPS далечински positioning on-board надзор видео рекордер 4ch sd картичка мобилни dvr

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Поддржува 4 канал AHD960 P камерата; 4 канал AHD720 P камерата; 4 канал стандард јасно камера;3...

DEN 5198.00 5472.00

GADINAN 8CH AHDNH 1080N DVR Аналогни IP AHD TVI CVI 5 Во 1 DVR 4CH Аналогни 1080P Поддршка 8 канал AHD 1080N/4CH 1080P Репродукција

Функција : 1, Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; 2, Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; 3, Поддршка за веб, CMS, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; 4, Поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува 5, Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); 6, Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи далечинско 7, Поддршка на повеќе веб прелистувачи(ОДНОСНОChrome Firefox Safari); 8, Поддршка на повеќе од 20 јазици(англиски,фински, француски, германски, грчки, италијански, Јапонски, полски, португалски, руски, шпански, Тајландски, Кинески, Традиционален Кинески, турски, итн.), без нација, граници; Спецификација: Пакет се вклучени : 1*1080 N AHD DVR 1*Глувчето 1*Напојување 12 V 2 A За AHD DVR 1*Usermanual Мултијазик : English,Russian,Finnish,Frence,German,Greek,Italian,Japanese,Polish,Portuguese,Spanish,Thai,Turkish,Farsi,Hungarian,Vietnamese,Romanian,Korean,Brazilian,Indonesian,Swedish,Arabic,Bulgarian,Czech,Hebrew.Кога ќе ја прими стоката, ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака по ред...

DEN 1981.00 2330.88

Извор фабрика 4 патот SD картичка, автомобил видео, H. 264 алгоритам без компас видео надзор

Ние сме фабрики1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

DEN 2581.00 2716.80

3G далечински 4 начинот на возило хард диск, видео рекордер мобилен телефон видео GPS позиционирање автобус / автобус / камион / училиште автобуски следење

AHD 3 G GPS 4 CH Хард Диск Мобилни DVR (LSZA6604 HGW)1 Поддршка 4 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.2...

DEN 6019.00 6336.00

4MP видео надзор Камера Hi3521A XMeye 16CH 16 Канал 6 во 1 WIFI Коаксијален Хибрид XVI NVR CVI TVI AHD DVR Надзор Видео Рекордер

аналогни : 16*4 MN;8*1080 N;16*960 H; (AHD Камера+TVI Камера+CVI Камера+960 H / D1 во исто време) хибрид : 8*1080 N(аналогни)+8*960 P(мрежа) (AHD Камера+TVI Камера+CVI Камера+960 H / D1 +IP Камера во исто време) мрежа : 8*1080 P+8*960 P;4*4 M;4*5 M;П : Што е 4 MN AHDNH DVR?A : 4 MN Коаксијален DVR е нов формат DVR; Резолуција е 1280px*1440px; Поддршка на 4 милиони пиксели(4mp), 2 милиони пиксели(1080 P / AHDH),1.3 милиони пиксели(960 P / AHDМ), 1 милиони денари(720 P / AHDM) пиксели AHD / TVI / CVI Камерата; Аналогна Камера(960 H) и IP Cmera(2mp / 3mp / 5mp) .П : Што е 5во1 функција? A : 5во1 значи дека поддршка AHD(AHD Камера),TVI(TVI Камера),CVI(CVI Камера),DVR(аналогни) и NVR(IP Камера).П : Што е XVI функција?A : XVI исто така познат како AXVI (Полно име е Напредни XM Видео Интерфејс), се тоа е коаксијален пренос на видео формат најновите развиена од страна на XM...

DEN 3924.00 6432.00

4 начин хард диск AHD милиони HD следи автомобил видео рекордер автобус / воз / брод MDVR фабрика за директна продажба

AHD 4 CH Хард Диск Мобилни DVR(LSZA6604 H)1 Поддршка 4 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.2...

DEN 3785.00 3984.00

Hiseeu 4CH 960P 8CH 1080P 5 во 1 DVR видео рекордер за AHD камера аналогни IP камера камерата на P2P систем за видео надзор DVR H. 264 VGA HDMI

Увоз Даночни / ДолжностУвоз даночни / должноста можеби наполнета кога стоката стигнат купувачот земјата...

DEN 1813.00 2788.80

Системи за видео надзор Мрежа HD 2 Sata интерфејс NVR 16ch 960P/720p 8ch x1080P 4ch 3MP Видео Рекордер NVR PC&Мобилни Видите Onvif HDMI

Карактеристики : лл поддршка на повеќе highdefinition мрежна камера пристап;l поддршка VGA, HDMI 1080 P full HD излез истовремено;l поддршка на интернет, СМС, MYEYE платформа, да обезбеди ПАКЕТИ развој;l ја поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции;l Поддршка на повеќе мрежни услуги (поддршка DHCP, FTP, DNS, DDNS, NTP, UPNP, EMAILI, IP пребарувања, Аларм Центар, итн.);l Поддршка ONVIF & GB28181;l поддршка неколку мобилни систем (i OS, Android, Windows Mobile, Black Berry, Symbian,);l ја поддржува повеќе веб прелистувач пристап (ОДНОСНО, Chrome, Firefox, Safari);l на повеќе од дваесет јазици;l совршена заштита коло, единствен трикратен чувар функција;на;МоделNVR7816 DFСистемГлавниот процесорHi3535Оперативен СистемВграден ЛинуксФлеш & RAM меморијаОператорот интерфејсОператорот интерфејс16битни вистинската боја графички мени работа интерфејсПреглед1 / 4 / 9(8ch) / 16Видео &аудиоСтандардиВидео : PAL, NTSC; Аудио : G...

DEN 6804.00 8400.00

GADINAN Главниот PCB 1080P AHD-H 8 Канал AHD DVR DIY Рекордер Видео Рекордер 4*1080P(AHD)+4*1080P(IP)/ 8*1080P+8*960P ONVIF XVR

Функција : 1,Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; 2,Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; 3,Поддршка за веб, CMS, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; 4,Поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; 5,Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); 6,Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи од далечинаСпецификација:СистемГлавниот процесорТехнички одделение вградени микропроцесори ЗДРАВО 3521Оперативен системВграден ЛИНУКС оперативен системСистем ресурсиМултиканал реално време на снимањето synchronously, мултиканал реално време на репродукцијата, мултиканал мултикориснички мрежа операција, USB назад.ИнтерфејсРаботата интерфејс16bit вистинска боја GUI интерфејс за поддршка на глувчето операцијаЕкран1 / 4 / 8 екран (земе аналоген канал, како на пример, за други е база на избраниот канал режим)ВидеоВидео стандардPAL / NTSC(720 P)Слика кодирајХ...

DEN 2286.00 2688.96

4CH mdvr хард диск надзор видео рекордер H. 264 широк напон автобус мобилни DVR поддршка Турција / корејски јазик

1 Поддршка 4 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.2 Видео компресија користење h...

DEN 3785.00 3984.00

AHD четири SD картичка, интелигентни high-end возило мониторинг, видео рекордер, извор фабрика, национална техничка поддршка

Ние сме фабрики1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

DEN 2581.00 2716.80

NTSC автомобил SD картичка рекордер, Тајван посветен high-definition возење видео, on-board следење домаќин фабрика

Ние сме фабрики1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2.Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

DEN 2581.00 2716.80