• Ново
KT-185 Магнетни Гимнастик Накит Полирач Finisher Машинска Опрема Полирање Машина platinum deburring

KT-185 Магнетни Гимнастик Накит Полирач Finisher Машинска Опрема Полирање Машина platinum deburring

DEN 2400.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Машината може да се користи за накит полирање и некои метални површината. Тоа е многу лесен за употреба.
Главната прецизност дигитален дисплеј со висока енергија од новата генерација на магнетни полирање машина.Тоа е новата генерација на полирање опрема, тоа има мал волумен, висока ефикасност.
опис :
1. Бидат погодни за обоени метали, nonferrous метали, тешко пластични прецизност делови, итн. 2. Се реализира на брус, chamfering, полирање, се мијат и сл повеќе effect 3. За неправилната форма делови, cavernous, тубуларна, како еден агол, пукнатини, итн. Може да се полира 4. Обичај време, брзина на обработка брзо, едноставно и безбедно функционирање. 5. Полирање нема мртов Агол 6. Полирање процес, без човечка интервенција.
7. Позитивни и негативни ротација
Плаќање :
• Ние го прифаќаме alipay тука.
• Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Гаранција и Гаранција :
• 12 месеци Гаранција. Купи со доверба!
• Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
• Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
• Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики :
• Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
• Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
• Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
• Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.

Особините

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
16
Накит Алатки & Опрема Тип:
алатка за поставување
Бренд Име:
PHYHOO
Стакло Кофа Големина:
180*100(mm)
Пакување големина:
280*260*400(mm)
Напон:
220V, 50/60HZ
Тежина:
13kg
Капацитет:
600g
Брзина:
2000RPM
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

3kg 220v Преносни топење печки со нови греење комора, електрични топење опрема, за злато, бакар сребро.

Нова верзија топење furanceИме на производ : МФ Серија Топење Печки (Портокал)Користете intrustion : МФ серија применуваат РБС контролер,од легиран направени грејач со точка на топење до 1250 °c , висока темп доказ керамички топење комора,висок auminiunm заштита и други anvanced ,врвот quanlity компоненти за да се подобри тоа е трајност и работни effciency во текот на постоечките пазари furnaces.l.главен параметар : лл.Опис Opration1.параметар сетlll.Предупредува : 1...

DEN 11153.00 15072.00

Накит Алатки година 220V Аргон Миг Заварување Машина, 400W/50A Накит Заварување Машина

Пулсот Аргон Место Заварувач 400 W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum Паладиум ЗаварчикИскра Заварчик може да се користи за заварување : Благородни метални легури; злато, сребро, платина и паладиум Титан и не ' рѓосувачки челик. Со некои ограничувања, алуминиум, калај и повеќето месинг легури Легури со различни атрибути кои се некомпатибилни во нормален заварувањеЛегури кои би се оксидираат при заварување и на тој начин бараат инертен(Аргон) атмосфераИскра заварчик која се користи за jeweler : Токму позиција делови од tacking со самото место заварувачЗаварување на ѓердани со дијаметар 0.3 мм или поголема(помали дијаметар може да се топи)Поправка метал зглобовите или паузи, без отстранување поставено камења и бисериПоправка на топлина чувствителни метали или на метални легуриПоправка на површината или влез точка на лиење на истиот легураСо инертен аргон атмосфера, заварување може да се направи без да се бара fluxing...

DEN 8207.00 11724.00

220V Сосема Нов Накит Машина за Правење Мувла Притиснете Vulcanizer Дигитални Тешки Vulcanizer накит алатки

Технички параметри : Напон : 220 V 50 hz,Моќност : 0.85 kw,Тежина : 50kg,Пат : 50mmТемпература на екранот опсег : 30200 CТајмерот се движи : 099.9 минДимензии : 420 X250 X570mm (L*W*H)Ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања...

DEN 20118.00 28739.52

Бесплатен Превозот Накит Правење на Резерви Дијамант Внесете Алатки Beading Алатки Size 12 100pcs/многу накит алатки

Опис : Beading Алатки Сет Сет на 100pcs, Една големина со 100pcs.Камен beading алатки форма бисери на prongs и settings (подесувања) за да се одржи gemstones и дијаманти во место.оваа цел за големината NO : #12, ако треба други димензии , само оставете порака до насСлики : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 1498.00 2139.84

Бесплатен Превозот со Врвен Квалитет Накит Заварување Машина Аргон Гас Место Заварувач Искра Заварчик за Полнење 1 set/многу накит алатки

ОписНапон : 220 VМоќност : 850 WЗа контрола на температурата опсег : 30200 CВремето Опсег : 099.9 минутиМенгеме сила : 1600kg (воздушен притисок 8kg / см)Големина : 310x360x450mmДигитални интелигентни мерење и контрола на температурата, кој е лесен за користење...

DEN 38626.00 55179.84

Слободен Испорака на Високо Квалитетни Накит Алатки за Полнење Пулсот Аргон Место Заварувач Електронски Место Заварувач накит алатки

Слободен Испорака На Високо Квалитетни Накит Изработка На Алатки За Полнење Пулсот Аргон Место Заварувач Електронски Искра ЗаварчикОписНапон : 220 V, 50 / 60 HZ,Ampere : 0100 A,Моќност : 200 W,Ampere за заварување : 0.5~10 A,Континуирано adiustable (Флуктуација),Тежина : 7kg,Големина : 300*155*220mm.Искра Заварчик може да се користи за заварување : легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато, сребро, платина и паладиумтитан и високо квалитетен челиксо estriction алуминиум, калај и повеќето од месинг легурилегури со различни атрибутиЧелик дизајн и многу ниски трошоци mauntenanceSparkl заварчик која се користи за накитЗаварување на сите видови на металниПрецизно позиционирање со иновативни методЗаварување ѓердани од дијаметар 0.3 мм или повеќеRestore пауза без да се отстрани бисер или скапоцен каменВраќање на топлина чувствителни металВраќање на отворот на калапи со истиот атрибут легураПлаќање1...

DEN 24959.52

година Топла Мини топење печки електрична печка накит кастинг машина, сребрен алуминиум бакар топење печки

Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : wx02 Накит Алатки & Опрема Тип : melter напон : 110 / 220 фрекфенција : 50 / 60hz капацитет : 2kg Максимална температура : 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 C додатоци : еден тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабел тежина : 9kg пакување големина : 22*22*40cm стопен метал : Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & ЦинкSpecificationsjewelry злато топење печкимини 2kg индукција злато melterпроизводството на злато&сребрена melterтрговија на големо дигитални топење furnaспецификацијанапон 110 / 220 / 240v фрекфенција 50 / 60 HZ капацитет 2kg тежина 9kg пакување големина 22*22*40cmМаксимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 Cдодатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабелстопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинкстопена злато машина инструкции1.ќе се топи златото машина стави непречено2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета6...

DEN 8719.00 11472.00

Нови Пристигнување Накит Одлуки Опрема 220V 510W Вакуум Восок Инјектор Накит Восок Инјектор Машина накит алатки

Поставување на временски опсег за вакуум : 0 до 24.9 секундиОписи : Технички податоци : Напојување : AC напон 220v 50 HZ / 60 HZ Една фазаПотрошувачка на енергија : 510 WОсигурач : 5 AВосок капацитет : за 3kgTmperature Прецизност : 0.2Воздухот pressore набавка : 47kg / cmPressore опсег : 02kg / cmТемпература на екранот опсег : 4099.9 ВТемпературата adjuseing rangs : 4099 CПоставување на временски опсег за вакуум : 0 до 24.9 секундиТајмерот rangs : 099.9 часаТежина : околу 16kgДимензии : 450 L×310 W×450 H(mm)Слика : Компанијата ИнформацииHajet Накит Опрема Копродукции,Ltd е професионална производител на накит одлуки опрема, ние снабдување со широк спектар на накит изработка на алатки со сигурен квалитет со конкурентна цена...

DEN 27720.00 39599.52

220V Променлива Брзина 155*115mm Кофа големина на Магнетни Мини гимнастик Полирач Мелење Машина со СЛОБОДНИ 300g Магнетни Иглички накит т

Накит mahcine : Накит Алатки&ОпремаДобредојдовте На Нашата ПродавницаПоврзани Стоки : 220 V Променлива Брзина 155*115mm Кофа големина на Магнетни Мини гимнастик Полирач Мелење Машина со СЛОБОДНИ 300g Магнетни ИгличкиДетали : Напон : 220 V110 V, 50 / 60 HZ,0.2 KW,Тежина : 8.5 кг,Кофа Димензија : 155*115mm,Пакување Големина : 240*235*345mm,Димензија : 230*230*320mm,гимнастик за fimishing злато и платина jewelries во кратко време.Висока брзина на ротација на магнет диск.Карактеристики : тајмер,стрелките на часовникот и антинасока на стрелките на часовникот ротација.Специјално дизајнирани за фиксно време превртување на Автообратна функција овозможува детален гимнастика.Со 4 променлива брзина и контрола, така што jewelries може да се полира со добра нега.Пакет : 1pc magnitic гимнастик полирач300g magnitic игли за плаќањеИзвестување1...

DEN 7434.00 10620.00

Висок Квалитет на Накит Алатки 1.3 L Дигитални Ултразвукови Почиста накит алатки

СпецификацииVolgate : AC 220 ~ 240 V, 50 / 60 HzФреквенција : 40 KHz,Моќност : 70 WКапацитет : 1300 мл,Време : 130min,Резервоарот Кол : 150 x 135 x 100 mm( L x W x H )Кол : 180 x 165 x 240 mm ( L x W x H )Пакување Големина : 250 x 230 х 320 mm ( L x W x H )N.W...

DEN 6594.00 9419.52

Висок Квалитет на Накит Алатки Foredom Моторни Флексибилни Вратило накит алатки

Забелешка : Ако вашата земја не е во бесплатен превозот област, ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да го промените цени кога ќе нарачате...

DEN 2856.00 4080.00

220V Нов Концепт Висока Моќност Накит Камен Поставување на Машината Вакуум Дијамант Поставување на Машината Брзо Греење накит алатки

Описи : Ова восок поставување на машината е најновиот модел со висока моќ и брз греење карактеристики кои ја прави накит поставување на работа многу полесно и поефикасно...

DEN 33600.00 47999.52

6.2 kg Капацитет Полирач Vibratory Гимнастик За Накит Полирање/Превртување на машината

Vibratory Гимнастик Опис Дизајниран со тешки диск и суспензија систем, како и дополнителни adyustable амплитудата и тешки, крстотповрзани полиетиленски за употреба со сите медиуми за да се постигнат оптимални обработка на резултати...

DEN 8489.00 11472.00

2017 Топла продажба гем тестер накит дијамант детектор, скапоцен камен детектори, дијамант селектор Пенкало накит алатки

Основни Детали Бренд Име : goldsmith Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : RS11 Накит Алатки & Опрема Тип : Тестери & Мерења пенкало тежина : 100g packig тежина : 165g пакување големина : 19*6*4cm напон : 9 V батерија (без батерија) гаранција : 1 годинаКарактеристики : Лесно ракување.LED светло и аудио резултат показател.На црвено светло ќе се покажа и аудио индикатор ќе звук бип ако каменот е вистински дијамант.Едноставна калибрација на камења од различни големини.Точни и веродостојни читање.Исти со тестирање платформа за лабави камења.Мала тежина, се исти со удобен за носење.Детален прирачник за корисникот е вклучен во пакетот.Пакетот вклучува : 1 * Дијамант Селектор II1 * Тестирање Платформа1 * Носење1 * УпатствоУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1...

DEN 478.00 628.32

FOREDOM за сексуално и репродуктивно FLEX ОКНО 1/6HP ФЛЕКСИБИЛНИ ВРАТИЛО МОТОРНИ 230V FLEXSHAFT РОТАЦИОНЕН МОТОР Накит полирање машина накит алатки и equipme

FOREDOM ЗА СЕКСУАЛНО И РЕПРОДУКТИВНО МОТОРНИ FLEX ВРАТИЛО ФЛЕКСИБИЛНИ ВРАТИЛО МОТОРНИ 1 / 6 HP 230 VFOREDOMS најпопуларните flex вратило модел, М...

DEN 1982.00 2832.00

година Топла продажба 1pcs/многу CH119 НИ Foredom Handpiece,goldsmith Алатки,накит, алати и машини

УСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1 Гаранција : Повеќето од нашите алатки и опрема дојде со една година гаранција.2 Цел : Пребарување на стоки, контактирајте со нас (Тел / whatsapp : 0086 18950366747 email : jewelrytoolyahoo.com)3...

DEN 481.00 633.60

ТМ накит полирање мотор,тешки моќ алатка, мини клупи мелница машина за полирање, Накит Мелница и полирач накит т

Превозот : По курир(DHL / UPS / ТНТ / EMS / Кина Пост / Федекс)Од воздух .Од страна на моретоПлаќање : T / T .Western Union / / Money GramAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција

DEN 2318.00 3312.00

Бесплатен Превозот Кина Пост Стоматолошка Лабораторија Алатки Стоматолошки Восок Резба Алатки Восок Резба Машина 1pcs/set накит алатки

Опис : Восок Резба Машина со 2 Пенкала & 5 совети Спецификации : Напон : AC100240 V, Фрекфенција : 50 / 60 Hz, Моќ : 20 W...

DEN 4872.00 6960.00

промоција!!! Хривнија Носила Заврши со 6 круг умира, Закачам Проширувач, goldsmiths накит алатки и опрема

Спецификацијатежина 11kgrСпецијално дизајнирани за проширување алки.Зголемување овална алкиЗаврши со 6 круг умира.

DEN 6468.00 9239.52

Бесплатен Превозот Накит, Алати во Кина Ронки 400 1 Кол Радијална Наежвам Четки Дискови 100pcs/торба накит алатки

ОписБрој на модел : GH4583 M РАДИЈАЛНА НАЕЖВАМ ДИСКОВИСупериорни, брзи резултати со 3 M радијална наежвам дискови...

DEN 1029.00 1469.28

Goldsmith Машина Алатки, 220V Накит Мувла Гума Vulcanizer Тешки Vulcanizer накит алатки

Технички параметри : Димензии : 510*350*260 (L*W*H),Напон : 220 V 50 hz,Моќност : 1kw,Големина : 8"x8" (200x200mm)Тежина : околу 45kg.Слика : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 12180.00 17399.52

Стоматолошки Материјали СИЛНА 204 Мини Micromotor Полирање Машина за стоматолошки накит убавина ноктите накит алатки

Главните Параметри : Работи на брзина 035000 вртежи во двете forwardd и обратно ротација,Одличен вртежен момент со непречено функционирање,Заврши со handpiece (го прифаќа 2.35 mm месо тело),Компактни димензии и мала тежина,Напон : 220 V / 50.Голем полирање машина за забни, накит, убавина ноктите.Производ слики : Пакување : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 3935.00 5621.28

силна моќ Бисер Машина за Дупчење,Peal Holing Машина,Бормашина Целосен Сет,Накит монистра вежба машина

Бисер Дупчење Holing Машина goldsmith алатка ,накит алатка гаранција 1 година Бисер вежба машина конфигурација : Бисер holing машини : 1 постави; Рачка : 1 парче; Помошни рачка : 1 парче; Holing се соберат клуч : 1 парче; Мелење игла глава : 1 парче; 2mm хексагонална клуч; Посебни бисер holing челик делови и игли (0.6 mm 1.2 mm) : 7 парчиња; Бисер соберат : 13 парови; Префрлање на возилото : 1 парче; Корисничко упатство за дупчење : 1 примерок...

DEN 3516.00 4752.00

10pcs Гем Алатки за Тестирање Колекции Опрема со Дијамант Селектор Гем Loupe за Jeweler е Избор на Алатки. накит алатки и equipmen

Гем Тестер : Jeweler е Алатки10pcs Гем Алатки за Тестирање Колекции Опрема со Дијамант Селектор Гем Loupe за Jeweler 's Избор на Алатки.Име : 10pcs Гем мерна Алатка КолекцииМодел : ЗК1468Боја : КомбинацијаВклучувајќи : 1...

DEN 19320.00 27600.00

2kg злато, бакар, сребро, алуминиум, железо, челик , топење топење печки,злато топење печка, Електричен топење

Повеќе За ПроизводотЦена : 68 САД $ 55 / ЦенаЦена : 47.12 ЦенаЦена : 195.49 ЦенаЦена : 42.32 ЦенаЦена : 396.68 ЦенаЦена : 3842 ЦенаЦена : 411.19 ЦенаЦена : 167 американски долари 137.5 / ЦенаКарактеристики на производот : индукција печка Број на Модел : М МФ.02000) капацитет може да се одржи 2kg сребро топење печки : нова печка за топење на злато и сребро Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) Max температура : 1150 CКористете настава : МФ серија применуваат РБС контролер,од легиран направени грејач со точка на топење до 1900 c ,висока темп доказ керамички топење комора , висок alminium заштита и други напредни врвот quanlity компонента на подобрување на таа 's издржливост и работат ефикасно во текот на постоечките пазари furnaces.Име на производ : MFseries Топење ПечкиГлавен параметар : лл.Опис Opration1.параметар сетlll.Предупредува : 1...

DEN 10594.00 13939.20

Врвен Квалитет на Брзи Промени Handpiece за Пневматски Гравирање Машина Накит Гравирање Алатка Graver Max Handpiece накит алатки

Брзи Промени Handpiece за Пневматски Гравирање МашинаСпецификации : Број на модел : GH113 DОбјектот Должина : 75 mm;Објектот Ширина : 30 мм;Објектот Тежина : 250 g;Карактеристики на производот : со Висок квалитет;Пакување Големина : 100 X100 X100mm;Боја : Сребро;Вклучува 6 КК носители, 1 Хексадецимален Шрафцигер.Производ слики : Апликација за : Answer : ___________________________ Note : gravers се продава одделно.Превозот и Ракувањето со : 1...

DEN 1982.00 2832.00

Накит Алатки Година Внатре Прстен Гравирање Машина, Метал Ingraving Машина, DIY Комплет Накит

пакување тежина : 6kg / еезпакување големина : 230*180*250mm / еезЛесно образец инсталацијаДефиниција произведува писмо со височини од 1.5 2mmШирок прстен одржување капацитетПрилагодливи писмо проредОпис : (1) Сосема Нов Професионален ВнатреПрстен Engraver(2) Има дијамант гравирање совет(3) Може да engrave англиски букви и броеви(4) Може да engrave светла иницијали, датуми или фрази, кон внатрешноста на речиси секој прстен.(5) Можат да се сместат многу различни прстен форми, вклучувајќи тесни(6) Има автоматско писмо центрирање, единствен карактер проред, и единствен гравирање длабочина.(7) Вилици ротирате целосна 360 степени за прецизно позиционирање(8) Висок квалитет и сигурен перформанси(9) Лесно да се работиAnswer : ___________________________ Note : Пакетот ќе бидат означени како личен подарок или Примерок со пониска вредност за да ви помогне да заштедите на царина.Но ако се уште се наплаќа царина со ниска вредност,ќе мора да плати данок од себе...

DEN 10381.00 14830.08

Рачна контрола Валавница, Добар квалитет руската Bule ролери машина, Накит Алатки & Опрема

#HHRM03 Валавница ОписCid 5.3 : 1Ролери дијаметар : 50mmРамна површина(+ / 0.01 mm) : 65mmМаксимална отворање : 010ммПлоштад жица(+ / 0.01 mm) : 10 (5.0 ....

DEN 10579.00 13920.00

Накит Алатки foredom Машина резба, Foredom стоматолошки/watch полирач 220v

спецификацијатежина 4.5 кг моќност 200w напон 110 / 220 / 240v фрекфенција 50 / 60 HZ вртежи во минута 50020000r / мин гаранција 1 година пакување големина 46*31*11cmдолари за стоматолошки / накит / watch полирањекомплет доаѓа со "1 виси мотор,1 електронски нога контрола,1 чак копче,1 handpiece,1 прирачник,1 флексибилни окноодлична машина за дупчење,полирање,burring,мелничката,slotting,пила,исто така, одлично за дрво и коските резбаПлаќање : Ние прифаќаме alipay тука.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Гаранција и Гаранција : 12 месеци Гаранција...

DEN 2867.00 4094.88