• Ново
промоција накит алатка 8 инчи Три Врвови Страна Sprue Секачи ,Секачи & Клешти ,накит одлуки алатки

промоција накит алатка 8 инчи Три Врвови Страна Sprue Секачи ,Секачи & Клешти ,накит одлуки алатки

DEN 475.20
DEN 352.00 -26 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Опис На Производот Три Врвови Страна Sprue Секачи
goldsmith алатка ,накит алатка
Секачи & Клешти
гаранција 1 година
Ние сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накит
изработка на алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирање
удар, вага, и дијамант тестери. Тие уживаат во високиот квалитет, добро репутација и разумни
цените. Исто така, можеме да ги исполни вашите OEM наредби
Било прашање во врска со нашите производи, ние ќе среќен да ти одговорам во 24hours
Искрена

Особините

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Накит Алатки & Опрема Тип:
Клешти
Објектот Тежина:
0.5kg

Купувачите избираат и

Накит Алатки година 220V Аргон Миг Заварување Машина, 400W/50A Накит Заварување Машина

Пулсот Аргон Место Заварувач 400 W Заварување Накит, Злато, Сребро Platinum Паладиум ЗаварчикИскра Заварчик може да се користи за заварување : Благородни метални легури; злато, сребро, платина и паладиум Титан и не ' рѓосувачки челик. Со некои ограничувања, алуминиум, калај и повеќето месинг легури Легури со различни атрибути кои се некомпатибилни во нормален заварувањеЛегури кои би се оксидираат при заварување и на тој начин бараат инертен(Аргон) атмосфераИскра заварчик која се користи за jeweler : Токму позиција делови од tacking со самото место заварувачЗаварување на ѓердани со дијаметар 0.3 мм или поголема(помали дијаметар може да се топи)Поправка метал зглобовите или паузи, без отстранување поставено камења и бисериПоправка на топлина чувствителни метали или на метални легуриПоправка на површината или влез точка на лиење на истиот легураСо инертен аргон атмосфера, заварување може да се направи без да се бара fluxing...

DEN 8207.00 11724.00

Бесплатен Превозот Накит Одлуки Алатки Dapping Блок Поставите 15 компјутери Jewelers Dapping Удари накит алатки

Опис : Модел No : GH515Тежина : 1.70 кг, 15pcs / кутија Од Суштинско Значење Dapping Сет Вклучува седумнаесет појачани и полиран челик удари дека опсег во големина од 2 до 10мм.Dapping Удари со 15 компјутери Dapping Блок специјално за изработка на накит.Карактеристики : Висок квалитет на евтини ценаСлики : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна...

DEN 2016.00 2879.52

2KG Капацитет Злато Електрични Топење Furnaces со 1pc Графит Crucible & Plier,за Топење печки

напон 110 / 220 / 240vфрекфенција 50 / 60hzкапацитет 1kg 2kgтежина 9kgпакување големина 22*22*40cmМаксимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 Cдодатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабелстопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинкстопена злато машина инструкции1.ќе се топи златото машина стави непречено2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета6...

DEN 8354.00 10992.00

Бесплатен Превозот Накит Правење на Резерви Дијамант Внесете Алатки Beading Алатки Size 12 100pcs/многу накит алатки

Опис : Beading Алатки Сет Сет на 100pcs, Една големина со 100pcs.Камен beading алатки форма бисери на prongs и settings (подесувања) за да се одржи gemstones и дијаманти во место.оваа цел за големината NO : #12, ако треба други димензии , само оставете порака до насСлики : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 1498.00 2139.84

2000rpm 600g Капацитет Магнетни Гимнастик Накит Машина за правење Накит Полирање Магнетни Полирач

Магнетни Гимнастик Опис На гимнастик за завршувањето на злато и платина jewelries во кратко време Висока брзина на ротација на магнет диск...

DEN 6931.00 9120.00

Висок Квалитет на Накит Алатки 1.3 L Дигитални Ултразвукови Почиста накит алатки

СпецификацииVolgate : AC 220 ~ 240 V, 50 / 60 HzФреквенција : 40 KHz,Моќност : 70 WКапацитет : 1300 мл,Време : 130min,Резервоарот Кол : 150 x 135 x 100 mm( L x W x H )Кол : 180 x 165 x 240 mm ( L x W x H )Пакување Големина : 250 x 230 х 320 mm ( L x W x H )N.W...

DEN 6594.00 9419.52

2017 Топла продажба гем тестер накит дијамант детектор, скапоцен камен детектори, дијамант селектор Пенкало накит алатки

Основни Детали Бренд Име : goldsmith Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : RS11 Накит Алатки & Опрема Тип : Тестери & Мерења пенкало тежина : 100g packig тежина : 165g пакување големина : 19*6*4cm напон : 9 V батерија (без батерија) гаранција : 1 годинаКарактеристики : Лесно ракување.LED светло и аудио резултат показател.На црвено светло ќе се покажа и аудио индикатор ќе звук бип ако каменот е вистински дијамант.Едноставна калибрација на камења од различни големини.Точни и веродостојни читање.Исти со тестирање платформа за лабави камења.Мала тежина, се исти со удобен за носење.Детален прирачник за корисникот е вклучен во пакетот.Пакетот вклучува : 1 * Дијамант Селектор II1 * Тестирање Платформа1 * Носење1 * УпатствоУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1...

DEN 478.00 628.32

220V Сосема Нов Накит Машина за Правење Мувла Притиснете Vulcanizer Дигитални Тешки Vulcanizer накит алатки

Технички параметри : Напон : 220 V 50 hz,Моќност : 0.85 kw,Тежина : 50kg,Пат : 50mmТемпература на екранот опсег : 30200 CТајмерот се движи : 099.9 минДимензии : 420 X250 X570mm (L*W*H)Ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања...

DEN 20118.00 28739.52

Бесплатен Превозот со Врвен Квалитет Накит Заварување Машина Аргон Гас Место Заварувач Искра Заварчик за Полнење 1 set/многу накит алатки

ОписНапон : 220 VМоќност : 850 WЗа контрола на температурата опсег : 30200 CВремето Опсег : 099.9 минутиМенгеме сила : 1600kg (воздушен притисок 8kg / см)Големина : 310x360x450mmДигитални интелигентни мерење и контрола на температурата, кој е лесен за користење...

DEN 38626.00 55179.84

промоција!!! Хривнија Носила Заврши со 6 круг умира, Закачам Проширувач, goldsmiths накит алатки и опрема

Спецификацијатежина 11kgrСпецијално дизајнирани за проширување алки.Зголемување овална алкиЗаврши со 6 круг умира.

DEN 6468.00 9239.52

4pcs Дијамант Бисер Стакло Мушка Reamer Брус Beading Дупка Enlarger Алатка Поставите DIY Накит Нова Алатка

Опис : Четири големини ги задоволи вашата потребаСе користи за рака мелење мушка поголеми дупки, и извади несакани burrs од мушка дупки пред stringingДобар помошник за DIY накитКарактеристики : Боја : Виолетова & Сребро.Материјал : Метал со дијамант позлатен & ABSГолемина : 5 / 3.5 / 2 / 1.8 смКоличина : 4pcsAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење...

DEN 76.00 101.76

220V Нов Концепт Висока Моќност Накит Камен Поставување на Машината Вакуум Дијамант Поставување на Машината Брзо Греење накит алатки

Описи : Ова восок поставување на машината е најновиот модел со висока моќ и брз греење карактеристики кои ја прави накит поставување на работа многу полесно и поефикасно...

DEN 33600.00 47999.52

Слободен Испорака на Високо Квалитетни Накит Алатки за Полнење Пулсот Аргон Место Заварувач Електронски Место Заварувач накит алатки

Слободен Испорака На Високо Квалитетни Накит Изработка На Алатки За Полнење Пулсот Аргон Место Заварувач Електронски Искра ЗаварчикОписНапон : 220 V, 50 / 60 HZ,Ampere : 0100 A,Моќност : 200 W,Ampere за заварување : 0.5~10 A,Континуирано adiustable (Флуктуација),Тежина : 7kg,Големина : 300*155*220mm.Искра Заварчик може да се користи за заварување : легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато, сребро, платина и паладиумтитан и високо квалитетен челиксо estriction алуминиум, калај и повеќето од месинг легурилегури со различни атрибутиЧелик дизајн и многу ниски трошоци mauntenanceSparkl заварчик која се користи за накитЗаварување на сите видови на металниПрецизно позиционирање со иновативни методЗаварување ѓердани од дијаметар 0.3 мм или повеќеRestore пауза без да се отстрани бисер или скапоцен каменВраќање на топлина чувствителни металВраќање на отворот на калапи со истиот атрибут легураПлаќање1...

DEN 24959.52

Стоматолошки Материјали СИЛНА 204 Мини Micromotor Полирање Машина за стоматолошки накит убавина ноктите накит алатки

Главните Параметри : Работи на брзина 035000 вртежи во двете forwardd и обратно ротација,Одличен вртежен момент со непречено функционирање,Заврши со handpiece (го прифаќа 2.35 mm месо тело),Компактни димензии и мала тежина,Напон : 220 V / 50.Голем полирање машина за забни, накит, убавина ноктите.Производ слики : Пакување : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 3935.00 5621.28

2KG ЗЛАТО ТОПЕЊЕ ПЕЧКИ CRUCIBLE,ЗЛАТО MELTER CRUCIBLE,CRUCIBLE

Ние сме професионални производител на различен асортиман на производи и да се специјализираат во накитизработка на алатки & опрема, скапоцен камен потрошен материјал, полирање машина, наежвам четки, полирањеудар, вага, и дијамант тестери...

DEN 839.00 1104.00

220V Променлива Брзина 155*115mm Кофа големина на Магнетни Мини гимнастик Полирач Мелење Машина со СЛОБОДНИ 300g Магнетни Иглички накит т

Накит mahcine : Накит Алатки&ОпремаДобредојдовте На Нашата ПродавницаПоврзани Стоки : 220 V Променлива Брзина 155*115mm Кофа големина на Магнетни Мини гимнастик Полирач Мелење Машина со СЛОБОДНИ 300g Магнетни ИгличкиДетали : Напон : 220 V110 V, 50 / 60 HZ,0.2 KW,Тежина : 8.5 кг,Кофа Димензија : 155*115mm,Пакување Големина : 240*235*345mm,Димензија : 230*230*320mm,гимнастик за fimishing злато и платина jewelries во кратко време.Висока брзина на ротација на магнет диск.Карактеристики : тајмер,стрелките на часовникот и антинасока на стрелките на часовникот ротација.Специјално дизајнирани за фиксно време превртување на Автообратна функција овозможува детален гимнастика.Со 4 променлива брзина и контрола, така што jewelries може да се полира со добра нега.Пакет : 1pc magnitic гимнастик полирач300g magnitic игли за плаќањеИзвестување1...

DEN 7434.00 10620.00

ТМ накит полирање мотор,тешки моќ алатка, мини клупи мелница машина за полирање, Накит Мелница и полирач накит т

Превозот : По курир(DHL / UPS / ТНТ / EMS / Кина Пост / Федекс)Од воздух .Од страна на моретоПлаќање : T / T .Western Union / / Money GramAfterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција

DEN 2318.00 3312.00

година 110V 2Kw Злато Топење Печки Со Автоматска Контрола на Температурата & Дисплеј со екстра 1pc 2kg crucible

Повеќе За Производотнапон 110 / 220 / 240v ве Молиме да ни оставите порака, за напон кога ќе се направи редфрекфенција 50 / 60hzкапацитет 2kgтежина 9kgпакување големина 22*22*40cmМаксимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 Cдодатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабелстопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинкстопена злато машина инструкции1.ќе се топи златото машина стави непречено2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета6...

DEN 8354.00 10992.00

10pcs Гем Алатки за Тестирање Колекции Опрема со Дијамант Селектор Гем Loupe за Jeweler е Избор на Алатки. накит алатки и equipmen

Гем Тестер : Jeweler е Алатки10pcs Гем Алатки за Тестирање Колекции Опрема со Дијамант Селектор Гем Loupe за Jeweler 's Избор на Алатки.Име : 10pcs Гем мерна Алатка КолекцииМодел : ЗК1468Боја : КомбинацијаВклучувајќи : 1...

DEN 19320.00 27600.00

година Топла Мини топење печки електрична печка накит кастинг машина, сребрен алуминиум бакар топење печки

Место на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : wx02 Накит Алатки & Опрема Тип : melter напон : 110 / 220 фрекфенција : 50 / 60hz капацитет : 2kg Максимална температура : 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 C додатоци : еден тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабел тежина : 9kg пакување големина : 22*22*40cm стопен метал : Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & ЦинкSpecificationsjewelry злато топење печкимини 2kg индукција злато melterпроизводството на злато&сребрена melterтрговија на големо дигитални топење furnaспецификацијанапон 110 / 220 / 240v фрекфенција 50 / 60 HZ капацитет 2kg тежина 9kg пакување големина 22*22*40cmМаксимална температура 220 V= 2000 F (1100 C) 110 V=1030 Cдодатоци една тонг, еден crucible и еден кабелот за напојување кабелстопен метал на Алуминиум, Бакар, Злато, Олово, Сребро, Фунта Сребро, Калај & Цинкстопена злато машина инструкции1.ќе се топи златото машина стави непречено2.и внимателно да се испита дали производи,тогаш ќе ги покрие непроменети,раствора златото отвори проверете дали садот непроменети3.поврзување хируршка постапка моќ supplu,electrictity,светлината се префрлите4.и нормална работа,интелигентни температура контролер со дигитални печка на температура и полека се зголемува,ако има било какви complicatios,бидете сигурни дека за да престанете со користење5.во процесот на работење,на печка temperaturedegrees ќе се шири,персоналот не смее да се движи и судир,избегне scald и штета6...

DEN 8719.00 11472.00

Висок Квалитет на Накит Алатки Foredom Моторни Флексибилни Вратило накит алатки

Забелешка : Ако вашата земја не е во бесплатен превозот област, ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да го промените цени кога ќе нарачате...

DEN 2856.00 4080.00

Бесплатен превозот Jewelers Алатки 15V 5Amp Злато Позлата Машина Накит Сребро Позлата Машина со Титаниум мрежа и позлата жица

Главните Параметри : Напон 220 V Излезен 15 V, 5 Amp Состојба сосема нова боја бела Нето Тежина 2.45 кг Бруто Тежина 2.80 кг...

DEN 3904.00 5275.20

Goldsmith Машина Алатки, 220V Накит Мувла Гума Vulcanizer Тешки Vulcanizer накит алатки

Технички параметри : Димензии : 510*350*260 (L*W*H),Напон : 220 V 50 hz,Моќност : 1kw,Големина : 8"x8" (200x200mm)Тежина : околу 45kg.Слика : 1.Сите машината ќе уживаат warranty2.На располагање да се Направи Лого како Купувачи.3.Примерок на понудата е достапна ...

DEN 12180.00 17399.52

2kg злато, бакар, сребро, алуминиум, железо, челик , топење топење печки,злато топење печка, Електричен топење

Повеќе За ПроизводотЦена : 68 САД $ 55 / ЦенаЦена : 47.12 ЦенаЦена : 195.49 ЦенаЦена : 42.32 ЦенаЦена : 396.68 ЦенаЦена : 3842 ЦенаЦена : 411.19 ЦенаЦена : 167 американски долари 137.5 / ЦенаКарактеристики на производот : индукција печка Број на Модел : М МФ.02000) капацитет може да се одржи 2kg сребро топење печки : нова печка за топење на злато и сребро Место на Потекло : Guangdong, Кина (Копно) Max температура : 1150 CКористете настава : МФ серија применуваат РБС контролер,од легиран направени грејач со точка на топење до 1900 c ,висока темп доказ керамички топење комора , висок alminium заштита и други напредни врвот quanlity компонента на подобрување на таа 's издржливост и работат ефикасно во текот на постоечките пазари furnaces.Име на производ : MFseries Топење ПечкиГлавен параметар : лл.Опис Opration1.параметар сетlll.Предупредува : 1...

DEN 10594.00 13939.20

Топла продажба накит ротари алат и прибор,goldsmith алатка за полнење & 100ps додатоци поставите накит tols и машина

Производ Повеќе 2014 Foredom cc30 ,накит полирање флексибилни shaf..Цена : 68 САД $ 55 / Цена 2014 Злато Заварување Факел, Goldsmith Опрема, Jewe..Цена : 47.12 Цена 2014 220 V, 400 W / 50 A Електрична Енергија Место Заварување Ма..Цена : 195.49 Цена 2014 накит факел комплет накит факелот за полнење на Вода wel..Цена : 42.32 Цена МФ2000 Топење Печки ,Злато / Сребрена Топење Furna..Цена : 396.68 Цена, Ниска потрошувачка , мултифункционални гравирање machin..Цена : 3842 Цена накит алатки,Vibratory ГимнастикLarge ,Злато / Сребрена..Цена : 411.19 Цена накит алатки,Накит Заварување Машина Електронски S..Цена : 167 американски долари 137.5 / ЦенаОсновни ДеталиМесто на Потекло : Fujian, Кина (Копно) Број на Моделот : wx004 Накит Алатки & Опрема Тип : Ротари Алатки & Додатоци тежина : 0.5 kg packinh големина : 15*10*5cm количина : 100pcsДеталиРотари алатки со дрвени случајКарактеристики : Идеален за сечење, резба, пескарење, пескарење, полирање, чистење и За употреба со сите ротари алатки кои ги прифаќаат 1 / 8" месо тело додатоциСодржина : Алуминиум оксид месеци Тапани пескарење бендови Mandrel за сечење дискови mandrel за чувствува тркала high speed челик секачи и карбид секачи нерѓосувачки челик четка најлон четка месинг четка гума полирање точка вежба битови двојно нето смола сечење дискови пескарење бендови се чувствува полирање тркала вулканизирана fiberglass дискови никелобложено colletsУСЛУГА НА КЛИЕНТИТЕ1...

DEN 437.00 575.52