• Ново
PS6303 променлива фреквенција извор на енергија снабдување 3000W.3KW AC извор на енергија конверзија Една фаза на текст и три фаза излез

PS6303 променлива фреквенција извор на енергија снабдување 3000W.3KW AC извор на енергија конверзија Една фаза на текст и три фаза излез

DEN 112129.92
DEN 106524.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Користење на одделни (независна), нема моќ трансформатор структура, текст не е изолиран, излез.
Прецизност стабилизиран напон стабилност,knob тип брзо регулирање на напонот и фреквенцијата.
True RMS висока прецизност дигитални метар екранот се : фреквенција, напон, струја, активна моќност, фактор на моќност, висока прецизност, силни анти-мешање способност.
Брзо минливи одговор, right100% утовар/Да се вчита, регулатор на напон во реакција time2ms Inside.
Фрекфенција : 50 Hz,60 Hz,47~63 Hz,400 Hz Frequency стабилност, load Plus или минус 0.1%.
Излезниот напон, фаза voltage0~300 V(Линија voltage0~520)., може да се симулира светот напон, оптоварување напонот пропис accuracy Plus или минус 0.5%(Отпорност на оптоварување).Фаза : 120 ° плус или минус 2 °.
Уникатен дизајн на постојан струја лесно може да започнете со мотор висока почетна тековната товари.
Со текот на напон, над струја, преоптоварување и overtemperature на повеќе заштита и аларм функција.
тип Бр.(PS)
6303
6306
6310
6320
6330
6345
6360
63100
Аутпут вкупен капацитет (KVA)
3
6
10
20
30
45
60
100
Секоја фаза капацитет(KVA)
1
2
3.4
6.7
10
15
20
34
електрична енергија Патот, партија тип
IGBT/SPWMway
Рака во тек се Изгуби, Во
1 Φ 2 w220 VPlus или minus10%50 Hz/60 Hz
3 Φ 4 w 380 VPlus или minus10%50 Hz/60 Hz
комуникација
Излез
фаза На број
Три-фаза пет линија, фаза difference120° -2°
напон
ниска датотека
Фаза напон : 0-150 V;Линија напон : 0-260 V
висок датотека
Фаза напон : 0-300 V;Линија напон : 0-520 V
фреквенција На стапката на
47 Hz -63 Hz,50 Hz,60 Hz,400 Hz
Максимална струја по фаза
Ниска voltage A
4.5
18
30.6
60.3
90
135
180
306
Висок voltage A
2.3
9
15.3
30.2
45
67.5
90
153
фреквенција На стапката на стабилна set The степен на
Плус или минус или less0.1%
негативни оптоварување постојан притисок На стапката на
Плус или минус или less0.5%
бран обликот на косата точно степенот на
Или less1.5% (отпор под оптоварување тест)
на Треба да биде кога помеѓу
Или less2ms
инструкции
/
резолуција
Дигитални фреквенција метар
4 Figures покажуваат дека resolution0.1 Hz
А,Б,CThree фаза може да биде произволно префрлување
Дигитални voltmeter глава
4 True RMS цифри дисплеј resolution0.1 V
Дигитални ammeter глава
4 True RMS цифри displayresolution0.01 A
Дигитални моќ метар
4 True RMS цифри displayresolution1 W
Фактор на моќност метар
4 Figures покажуваат дека resolution0.001
bao guard вчитување купи
Во текот-напон заштита, заштита од преоптоварување, во текот тековната заштита од прегревање и краток спој заштита и аларм уред
ладно но лице тип
Форсирано ладење вентилатор
Ен мерач
Изолација отпорност
500 VDC/200 MΩ
Го издржат напонот изолација
1800 VAC/5m A/1min
работи Како прстен на хабитат македонија
Температурата o C - 45 о В) во однос humidity0-90.% (не curdle)
надвор од обликот
Големина (мм)
420 * 520 * 600
1100 * 600 * 710
1200 * 700 * 1020
1200 * 850 * 1020
1200 * 900 * 1520
Тежина (кг)
70
85
180
300
315
490
600
850

Особините

Бренд Име:
hspy
Употреба:
SVC
Број На Модел На:
PS6303
Тековниот Тип:
AC
Фаза:
еден фаза
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

10pcs/многу DC-DC Конвертор Чекор До Зголемување Модул 1.2 V 3V 3.7 V 5V(1V-5V текст) за да 9V батерија чекор-up модул за MP3 MP4 полнач

Производ Атрибути : 100% сосема нов и висок квалитет Модул Својства : неизолирани чекорup модул (ПОТТИК) Влезен напон : DC1 V5 V Излезен напон : 9 V Текст Струја : 1А(max 1.5 А) Излезна Струја : максимална 450m A(тест во : 3.7 V текст) Неоптоварување потрошувачка на енергија : 315ma влезна моќност : 4 W(Макс) Ефикасност : До 90% (повисоки влезниот напон, поголема ефикасност Температурата на работа : Индустриски (40°c до +85°c) Големина : 25x16mmx6mm(Dxšxv) Пакет вклучуваат : 10pcs

DEN 480.00

1Pcs 0.9 V-5V DC-DC Прилагодливи Чекор-up Зголеми Моќта Конвертор Одбор Модул 96% Трансфер Ефикасност Автентични Евтини Нови Топла Продажба

1 Pcs 0.9 V5 V DCDC Прилагодливи Чекорup Зголеми Моќта Конвертор Одбор Модул 96%Трансфер Ефикасност Автентични Врвен Квалитет Нова Жешка ПродажбаКарактеристикиВлезен напон : 0.9 VDC 5 VТрансфер ефикасност : 96%(max)Со USB портСо работа индикатор светлинасо една AA батерија за напојување излез тековната може до 200~300m A,две АА батерии на излезна струја од 500~600m AСпецификации : Големина : 34 x 15 x 7mmНето тежина : 4gПакет тежина : 14gПакет содржина : 1x 0.9 V5 V да 5 V DCDC Бустер Модул USB Мобилни Чекорup Напојување на МодулотКако различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање.

DEN 36.00 48.00

WSFS Топла Продажба 5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

Тритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување.Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.

DEN 46.08

1PCS Евтини LM2596 DC 4.0~40 до 1.3-37V Прилагодливи Чекор Надолу Моќ Модул

1 PCS Евтини LM2596 DC 4.0~40 до 1.337 V Прилагодливи Чекор Надолу Моќ МодулПревозот : Aliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 1550 работни дена да повеќето земјиРуски Авион : 1550 работни дена да Русија,УкраинаEMS,DHL,FEDEX : 315 работни денаSun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,Yanwen Економски Воздух Mail ,4 PX Сингапур Пост НП Pro : 2590 работни дена( не може да се следи )Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презиме ве Молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред целАко не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас, не произволно спор, ние ќе ви ги даде задоволително решение, ви благодариме

DEN 125.00 150.72

LM317 LM337 Филтер Регулирани Напон за Напојување Одбор Континуирано Прилагодливи За Preamp Headhpone AMP DIY КОЛЕКЦИИ

Опис : Забелешка : Ова е DIY Колекции,треба да го направите тоа youself! ви благодариме! Излез е прилагодлив од плус или минус 1.2535 V, погоден за preamplifier,Headhpone ЗАСИЛУВАЧ ,на ѕвонење ,Други Двојна моќ прилика...

DEN 349.00 383.52

WSFS Топла Продажба За 5 Компјутери L7809CV 3 Терминали Преку Дупка 1.5 А 9V Postive Регулатор на Напон

5 Компјутери L7809 CV 3 Терминали Преку Дупка 1.5 А 9 V Postive Регулатор на НапонТритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување .Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.

DEN 48.96

TEC1-12709 Heatsink Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча Модул

Нови TEC112709 Heatsink Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча МодулКарактеристики : 1 Се мраз ладно во минути или топлина до вриење со едноставно наназад на поларитетот, што се користи за бројни апликации од CPU кулери да алтернативни извори на енергија, или дури и за свој сопствен автомобил пијат потоплите / ладилникот...

DEN 186.00 218.40

1 КОМПЈУТЕР CPS-3220 Прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување OVP/OCP/еднократни лозинки Ниска Моќност 32V20A 220V 0.01 V/0.01 A

1 КОМПЈУТЕР CPS3220 Прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување OVP / OCP / еднократни лозинки Ниска Моќност 32 V20 A 220 V 0.01 V / 0.01 AЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35слика покаже : Напон : 032 V Струја : 020 A Моќ : 640 W

DEN 6240.00 6568.32

10pcs IRF2907 IRF2907Z IRF2907ZPBF ДА-220 Mosfet Транзисторски

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

DEN 112.00 131.52

TPR-3020D 600w прилагодливи дигитален линеарен dc напојување 30V/20A 110V/220V

TPR3020 D DC Напојување 30 V / 20 ATPR Серија линеарна еднонасочен прилагодливи за напојување е опрема со висока стабилност, висока сигурност, ниско ниво на бучава...

DEN 8592.00

Висока Прецизност Прилагодливи Дигитални DC Напојување mA 0~30V 0~5A за Научни Истражувања Услуга Лабораторија KA3005D

KA3005 D висока прецизност Прилагодливи Дигитални DC МоќностСнабдување m A 0~30 V 0~5 A за научни истражувања услуга ЛабораторијаОпис : KORAD DC Напојување KA3005 D Прецизност Променлива Прилагодлива 30 V 5 A ЛАБОРАТОРИЈА ОДДЕЛЕНИЕГлавни карактеристики : Компактен ДизајнDual 4 Цифрен LED ДисплеиДигитални КонтролиИзлез се префрлите на контрола4 групи на параметри можат да бидат сместени во внатрешноста за брзо потсетимеТастатура Заклучување за да спречите случајно промена на сет на параметриСпој заштита за текот на оптоварување, краток спој и со текот на температурата.Автоматско префрлување помеѓу ма и прикажувањеТивко променлива брзина фанРаботни Услови : Влезен напон : 220 V + / 10%Фреквентен опсег : 50 60 HzТемпературата на работа : 32104 F (040 )Оперативен влажност : Температура на чување : 32158 F (070 )Чување влажност : Стабилен Напон : Излезниот Напонски Опсег : 030 V Континуирано прилагодливиПоставување Резолуција : 10 m VПоставување На Точноста : Бран : Прочитајте назад на Точноста : 10 m VТемп...

DEN 3824.00 4024.80

Трговија на големо LW-3010D Регулирани Прилагодливи DC Напојување Една Фаза 30V10A САД/ЕУ/AU Приклучок

Трговија на големо LW3010 D Регулирани Прилагодливи DC Напојување Една Фаза 30 V10 A САД / ЕУ / AU ПриклучокСпецификација : Модел : LW3010kd / LW305kdЛинија напон : 200240vac, 50hz 60hzТекст струја (во 220vac, со полн капацитет) 0.6 НаИзлезниот напонски опсег : 0 до 30vИзлезна струја опсег : 03а / 5aНапон точност : + / 0.5%Тековната екранот точност : + / 0.5%Ефикасност : > 85%Напон на вредноста степен : Оптоварување на вредноста степен : 50mv (10100% )Линија напон на вредноста степен : (200240 vac) 20mvБран и бучава : (P P) 50mvСегашниот степен на вредноста : Оптоварување на вредноста степен : 20ma (10100% )Линија напон на вредноста степен : (200240 vac) 20maБран и бучава : (P P) 20maдруги : Работната средина : 10 °Cto + 60 °C / 30% RH до 90% RHГолемина : 7 (ширина) x 16 (висок) x 22 см (длабоки)Нето Тежина : 1.35 kgГол машината тежи само 1.25 КГ, лесни, убави, товар способност.Сликата покажува :

DEN 2208.96

2~3KW AVR 220V една фаза регулаторот AVR за мали генератори HJ-2K-220V

2~3 KW AVR 220 V Регулаторот AVR за мали генераториИме на производ : 2~3 KW_220 V МодераторМодел : HJ2 K110Излезен Напон : AC230 V(Прилагоди)Напон На Вредноста Го Оценувате : ≤5%Напон Постојан Опсег : ≤1 VТемпературата на работа Опсег : 30°c~85°cИнсталација Центар Растојание : 99mm±1mm / Φ6.5mmОдговара За За Genset : ≤23 KWМала, но корисна Модератор за генератори, да се добие добар квалитет по ниска цена.

DEN 389.00 432.00

Брзо пристигнување Двојна излез линеарното напојување 30V2A * 2 + 5 V2A -302D-II паралелно двојна DC регулирани моќ

ДЕТАЛИ : Краток ПРЕГЛЕДMCH300 Двојно напојување серија, напојување е прилагодлив мултифункционални висока стабилност на dc регулирани напојување...

DEN 10244.00 10782.72

220V НАЈДОБРИ-1501T 15V 1А Регулирани DC Напојување Mobilephone Поправка на Опрема за Тестирање

220 V НАЈДОБРИ1501 T 15 V 1А Регулирани DC Напојување Mobilephone Поправка на Опрема за ТестирањеAnswer : ___________________________ Note : 110v треба да додадете екстра 3слика покаже : Преглед TPR серија константен напон постојан струја (CC CV) со висока прецизност DC напојување е дизајниран за лаборатории, училишта и линии за производство да се направи И Дизајн...

DEN 1014.24

1Pc MP1584 Прилагодливи 3А DC-DC Конвертор Чекор Надолу Напонски Регулатор Модул Нови

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Влезен Напон : 4.528 V Излезен Напон : 0.820 V Излез Тековната : го Оценувате Моменталната 3А(МАКС) Префрлање на Фреквенција : 1 MHz Излез Бран : помалку од 30m V Ефикасност : 96%(макс) температурата на работа : Индустриски одделение (40 до + 85 C) Модул Својства : Неизолирани чекор надолу модул (долар) Големина : 22x17x4mm Нема мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DEN 57.00 63.36

5V2A YIHUA МИНИ DC напојување Ammeter 110V-220V За DIY Тековната откривање Телефон Поправка и Полнење на Батеријата

502 D комуникациска услуга посветен на напојување, е наменета за мобилен телефон на поправка дизајн, го користи најдобар краток спој заштита автоматско обновување коло, заштита стапка е брза, за да ја елиминира грешката по автоматското обновување на излез во рок од 1 sec...

DEN 1055.52

5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

52575256 Име на Производ : Позитивен Напон Регулаторот; M odel : L7805 CV; VRRM : 5 V IR(AV) : 1.5 A; Pin Должина : 13mm / 0.511" Pin Проред Теренот : 2mm / 0.078"; Големината на Телото : 29 x 10 x 5mm / 1.14" x 0.4" x 0.2"(L * W* T) Дупка со Дијаметар : 3.8 mm / 0.15";Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење Тритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување.Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.Пакет Содржина : 5 x Позитивен Напон РегулаториAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 44.16