• Ново
Трговија на големо LW-3010D Регулирани Прилагодливи DC Напојување Една Фаза 30V10A САД/ЕУ/AU Приклучок

Трговија на големо LW-3010D Регулирани Прилагодливи DC Напојување Една Фаза 30V10A САД/ЕУ/AU Приклучок

DEN 2208.96

Износот
Во форма достапна за нарачката


Трговија на големо LW-3010 D Регулирани Прилагодливи DC Напојување Една Фаза 30 V10 A САД/ЕУ/AU Приклучок
Спецификација :
Модел : LW-3010kd/LW-305kd
Линија напон : 200-240vac, 50hz - 60hz
Текст струја (во 220vac, со полн капацитет) 0.6 На
Излезниот напонски опсег : 0 до 30v
Излезна струја опсег : 0-3а / 5a
Напон точност : + / - 0.5%
Тековната екранот точност : + / - 0.5%
Ефикасност : > 85%
Напон на вредноста степен :
Оптоварување на вредноста степен : 50mv (10-100% )
Линија напон на вредноста степен : (200-240 vac) 20mv
Бран и бучава : (P - P) 50mv
Сегашниот степен на вредноста :
Оптоварување на вредноста степен : 20ma (10-100% )
Линија напон на вредноста степен : (200-240 vac) 20ma
Бран и бучава : (P - P) 20ma
други :
Работната средина : - 10 °Cto + 60 °C / 30% RH до 90% RH
Големина : 7 (ширина) x 16 (висок) x 22 см (длабоки)
Нето Тежина : 1.35 kg
Гол машината тежи само 1.25 КГ, лесни, убави, товар способност.
Сликата покажува :

Особините

Бренд Име:
YunlinLi
Фаза:
еден фаза
Тековниот Тип:
DC
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
LW-K3010D
Употреба:
За лаптоп,телефон поправка
Име на производ:
dc регулирани напојување
Спецификација:
30V10A/30V5A
Големина:
7*16*22cm
Нето тежина:
1.35 KG

Купувачите избираат и

1 КОМПЈУТЕР CPS-3220 Прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување OVP/OCP/еднократни лозинки Ниска Моќност 32V20A 220V 0.01 V/0.01 A

1 КОМПЈУТЕР CPS3220 Прецизност Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување OVP / OCP / еднократни лозинки Ниска Моќност 32 V20 A 220 V 0.01 V / 0.01 AЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35слика покаже : Напон : 032 V Струја : 020 A Моќ : 640 W

DEN 6240.00 6568.32

1Pc MP1584 Прилагодливи 3А DC-DC Конвертор Чекор Надолу Напонски Регулатор Модул Нови

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Влезен Напон : 4.528 V Излезен Напон : 0.820 V Излез Тековната : го Оценувате Моменталната 3А(МАКС) Префрлање на Фреквенција : 1 MHz Излез Бран : помалку од 30m V Ефикасност : 96%(макс) температурата на работа : Индустриски одделение (40 до + 85 C) Модул Својства : Неизолирани чекор надолу модул (долар) Големина : 22x17x4mm Нема мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DEN 57.00 63.36

WSFS Топла Продажба 5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

Тритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување.Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.

DEN 46.08

5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

52575256 Име на Производ : Позитивен Напон Регулаторот; M odel : L7805 CV; VRRM : 5 V IR(AV) : 1.5 A; Pin Должина : 13mm / 0.511" Pin Проред Теренот : 2mm / 0.078"; Големината на Телото : 29 x 10 x 5mm / 1.14" x 0.4" x 0.2"(L * W* T) Дупка со Дијаметар : 3.8 mm / 0.15";Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење Тритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување.Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.Пакет Содржина : 5 x Позитивен Напон РегулаториAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 44.16

2~3KW AVR 220V една фаза регулаторот AVR за мали генератори HJ-2K-220V

2~3 KW AVR 220 V Регулаторот AVR за мали генераториИме на производ : 2~3 KW_220 V МодераторМодел : HJ2 K110Излезен Напон : AC230 V(Прилагоди)Напон На Вредноста Го Оценувате : ≤5%Напон Постојан Опсег : ≤1 VТемпературата на работа Опсег : 30°c~85°cИнсталација Центар Растојание : 99mm±1mm / Φ6.5mmОдговара За За Genset : ≤23 KWМала, но корисна Модератор за генератори, да се добие добар квалитет по ниска цена.

DEN 389.00 432.00

Брзо пристигнување Двојна излез линеарното напојување 30V2A * 2 + 5 V2A -302D-II паралелно двојна DC регулирани моќ

ДЕТАЛИ : Краток ПРЕГЛЕДMCH300 Двојно напојување серија, напојување е прилагодлив мултифункционални висока стабилност на dc регулирани напојување...

DEN 10244.00 10782.72

1PCS Евтини LM2596 DC 4.0~40 до 1.3-37V Прилагодливи Чекор Надолу Моќ Модул

1 PCS Евтини LM2596 DC 4.0~40 до 1.337 V Прилагодливи Чекор Надолу Моќ МодулПревозот : Aliexpress Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail : 1550 работни дена да повеќето земјиРуски Авион : 1550 работни дена да Русија,УкраинаEMS,DHL,FEDEX : 315 работни денаSun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,Yanwen Економски Воздух Mail ,4 PX Сингапур Пост НП Pro : 2590 работни дена( не може да се следи )Тоа е Купувачот одговорност да ги сноси увозни даноци, Ако сте од Русија, ве молиме наведете вашето име и презиме ве Молиме проверете ја вашата адреса внимателно пред целАко не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас, не произволно спор, ние ќе ви ги даде задоволително решение, ви благодариме

DEN 125.00 150.72

Висока Прецизност Прилагодливи Дигитални DC Напојување mA 0~30V 0~5A за Научни Истражувања Услуга Лабораторија KA3005D

KA3005 D висока прецизност Прилагодливи Дигитални DC МоќностСнабдување m A 0~30 V 0~5 A за научни истражувања услуга ЛабораторијаОпис : KORAD DC Напојување KA3005 D Прецизност Променлива Прилагодлива 30 V 5 A ЛАБОРАТОРИЈА ОДДЕЛЕНИЕГлавни карактеристики : Компактен ДизајнDual 4 Цифрен LED ДисплеиДигитални КонтролиИзлез се префрлите на контрола4 групи на параметри можат да бидат сместени во внатрешноста за брзо потсетимеТастатура Заклучување за да спречите случајно промена на сет на параметриСпој заштита за текот на оптоварување, краток спој и со текот на температурата.Автоматско префрлување помеѓу ма и прикажувањеТивко променлива брзина фанРаботни Услови : Влезен напон : 220 V + / 10%Фреквентен опсег : 50 60 HzТемпературата на работа : 32104 F (040 )Оперативен влажност : Температура на чување : 32158 F (070 )Чување влажност : Стабилен Напон : Излезниот Напонски Опсег : 030 V Континуирано прилагодливиПоставување Резолуција : 10 m VПоставување На Точноста : Бран : Прочитајте назад на Точноста : 10 m VТемп...

DEN 3824.00 4024.80

AMS1117-3.3 DC Чекор Надолу Напонски Регулатор за Полнење Конвертор 3.3 V Надвор

5257 Погоден за електронски уреди кои треба 3.3 V напојување.Име На Производ : Моќ МодулМодел : AMS1117Влезен Напон : 4.57 VDCИзлезен Напон : 3.3 VDCВнесување на струјата : 800m AВкупна Големина : 26 x 12x 12mm / 1" x 0.47" x 0.47"(L*W*T)Материјал : PCB ОдборБоја : Сина, ЦрнаПакет : 1 x Power МодулAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 36.96

TEC1-12709 Heatsink Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча Модул

Нови TEC112709 Heatsink Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча МодулКарактеристики : 1 Се мраз ладно во минути или топлина до вриење со едноставно наназад на поларитетот, што се користи за бројни апликации од CPU кулери да алтернативни извори на енергија, или дури и за свој сопствен автомобил пијат потоплите / ладилникот...

DEN 186.00 218.40

10pcs/многу DC-DC Конвертор Чекор До Зголемување Модул 1.2 V 3V 3.7 V 5V(1V-5V текст) за да 9V батерија чекор-up модул за MP3 MP4 полнач

Производ Атрибути : 100% сосема нов и висок квалитет Модул Својства : неизолирани чекорup модул (ПОТТИК) Влезен напон : DC1 V5 V Излезен напон : 9 V Текст Струја : 1А(max 1.5 А) Излезна Струја : максимална 450m A(тест во : 3.7 V текст) Неоптоварување потрошувачка на енергија : 315ma влезна моќност : 4 W(Макс) Ефикасност : До 90% (повисоки влезниот напон, поголема ефикасност Температурата на работа : Индустриски (40°c до +85°c) Големина : 25x16mmx6mm(Dxšxv) Пакет вклучуваат : 10pcs

DEN 480.00

TPR-3020D 600w прилагодливи дигитален линеарен dc напојување 30V/20A 110V/220V

TPR3020 D DC Напојување 30 V / 20 ATPR Серија линеарна еднонасочен прилагодливи за напојување е опрема со висока стабилност, висока сигурност, ниско ниво на бучава...

DEN 8592.00