• Ново
5A Прилагодливи Чекор надолу Модул 96% Ефикасна DC-DC Чекор надолу Моќ Модул 4-38V

5A Прилагодливи Чекор надолу Модул 96% Ефикасна DC-DC Чекор надолу Моќ Модул 4-38V

DEN 95.52

Износот
Во форма достапна за нарачката


Затоплување Совети Некој клиент не може да се прилагоди за да се одрази на излезниот напон на модулот, секогаш еднаков на влезниот напон. Кога ќе се судрите со овој проблем, прво спротивно ротари potentiometer 10 круга или повеќе, тогаш можете да го користите модул правилно регулирање на напонот. Бидејќи чекор надолу модул factory default излезниот напон од околу 20 V. Овој модул е различна од пазарот LM2596, XL4005 buck модул, тие употреба на чип дизајн моќ, односно 15 W, 50 W, ова buck продавница вистински оригинални надградба на модулот користи чип на влезен и излезен напон спектар, излезна моќ, ефикасност треба подобро од слични производи, власта може да биде 75 W, има многу висока цена. Модул Нагласува : 5 A моќ висока ефикасност и ниска бран со моќ индикатор светлината Дојде во светот! ! ! Перформанси и Карактеристики Модул Својства : не-изолирани чекор надолу модул (ДОЛАР) Влезен напон : 4-38 V (влез ве молиме обидете се да не ги надмине 38 V) Излезниот напон : 1.25-36 V континуирано прилагодливи Излезна Струја : 0-5 A, се препорачува во 4.5 Една Излезна моќност : препорачливо е да се користат во 75 W. Оперативен температура : -40 до + 85 степени Оперативни фреквенција : 180 KHz Конверзија ефикасност : до 96% (ефикасност на влез и излез напон, струја, притисокот поврзани) Оптоварување регулатива : S (I) ≤0.8% Напонот Пропис : S (u) ≤0.8% Моќ Индикатор : YES Краток спој заштита : ДА (ограничување на тековната 8 A) Overtemperature заштита : (автоматски исклучи излез по overtemperature) Текст Обратна Поларитетот Заштита : None (ако е потребно ве молиме внесете низа во високо тековната диоди) за Инсталација : 2*3мм завртки Врска : Заварување, V-IN е влезен, V-OUT (излез Модул димензии : 54mm*23mm*18mm Тежина : 16g Спакувани Вклучени 1 X Моќ модул

Особините

is_customized:
Yes
Бренд Име:
Летање Слон
Фаза:
еден фаза
Тековниот Тип:
DC
Употреба:
SVC
Број На Модел На:
XL4015
Производот:
ADJ. Чекор надолу Моќ Модул
Влезен Напон:
4-38VDC
Излезниот Напон:
1.25-36V
Излезна Струја:
0-5A(4.5 НА recomand)
Излезна Моќност:
Ефикасност:
96%
Димензии:
54mm*23mm*18mm

Купувачите избираат и

AMS1117-3.3 DC Чекор Надолу Напонски Регулатор за Полнење Конвертор 3.3 V Надвор

5257 Погоден за електронски уреди кои треба 3.3 V напојување.Име На Производ : Моќ МодулМодел : AMS1117Влезен Напон : 4.57 VDCИзлезен Напон : 3.3 VDCВнесување на струјата : 800m AВкупна Големина : 26 x 12x 12mm / 1" x 0.47" x 0.47"(L*W*T)Материјал : PCB ОдборБоја : Сина, ЦрнаПакет : 1 x Power МодулAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 36.96

5 Парчиња 3 Терминали 1.5 НА 5V L7805CV Postive Регулатори на Напон

52575256 Име на Производ : Позитивен Напон Регулаторот; M odel : L7805 CV; VRRM : 5 V IR(AV) : 1.5 A; Pin Должина : 13mm / 0.511" Pin Проред Теренот : 2mm / 0.078"; Големината на Телото : 29 x 10 x 5mm / 1.14" x 0.4" x 0.2"(L * W* T) Дупка со Дијаметар : 3.8 mm / 0.15";Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење Тритерминал позитивни регулаторот се достапни во 220 пакет и со неколку фиксни излезни напони, што ги прави корисни во широк спектар на апликации.Обезбеди локалната onкартичка регулатива, елиминирање на дистрибуција проблеми поврзани со единствена точка регулатива.Излезна Струја до 1.5 А.Термо Заштита Од Преоптоварување.Краток Спој Заштита.Излез транзиција SOA заштита.Пакет Содржина : 5 x Позитивен Напон РегулаториAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DEN 44.16

5V2A YIHUA МИНИ DC напојување Ammeter 110V-220V За DIY Тековната откривање Телефон Поправка и Полнење на Батеријата

502 D комуникациска услуга посветен на напојување, е наменета за мобилен телефон на поправка дизајн, го користи најдобар краток спој заштита автоматско обновување коло, заштита стапка е брза, за да ја елиминира грешката по автоматското обновување на излез во рок од 1 sec...

DEN 1055.52

1Pc MP1584 Прилагодливи 3А DC-DC Конвертор Чекор Надолу Напонски Регулатор Модул Нови

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Влезен Напон : 4.528 V Излезен Напон : 0.820 V Излез Тековната : го Оценувате Моменталната 3А(МАКС) Префрлање на Фреквенција : 1 MHz Излез Бран : помалку од 30m V Ефикасност : 96%(макс) температурата на работа : Индустриски одделение (40 до + 85 C) Модул Својства : Неизолирани чекор надолу модул (долар) Големина : 22x17x4mm Нема мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DEN 57.00 63.36