• Ново
Персоналните Лилјак Обликуваат Цврст 18Kt Злато 4.5х5.5mm Овална Намали Природен Рубин Хривнија За Девојка WP065

Персоналните Лилјак Обликуваат Цврст 18Kt Злато 4.5х5.5mm Овална Намали Природен Рубин Хривнија За Девојка WP065

DEN 10800.00
DEN 10260.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Солидна 18 Kt Розово Злато Природен Рубин Хривнија
Хривнија должина 170mm
Рубин : 100% Природни
Карат Тежина : 0.695 кт
Намалување На : Овална 4.5х5.5mm
Јасност На : Многу Добро
Метал Тип : Цврсти 18 Kt Злато-Роуз
Злато Тежина (грами) : 2.0 g
Стил : Рубин Хривнија
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се измени за да се вклопи во една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
ПОЛИТИКА ЗА НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Се врати превозот методи со приоритет пошта или регистрирајте се mail,
Не Fedex.

Особините

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
P1511004993
Метали Тип:
Роуз Злато
Главниот Камен:
Рубин
Број На Модел На:
WP065
Повод:
Свадба
Пол:
Жените
Certificate Type:
NGSTC
Дијаметар:
Никој
Метал Печат:
18k
Страна Камен:
Никој
Стил:
Тренди
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Обликотшема:
Животните
Бренд Име:
LOVERJEWELRY
Главниот Камен:
100% Природен рубин
Главниот Камен Намали:
Овална 4.5х5.5mm
Злато Тежина (грами):
2.0 g
Сопствен Стил:
на располагање
Примена:
Ангажирање,Забава,Свадба
is_customized:
Yes
Стил:
Романтични
Должина:
170mm

Купувачите избираат и

Буда Монистра Природни Кристал Rosary Медитација Монистра Нараквици За Жени Мажи Накит Молитва Мушка Мала Rosary

ЗА НАСНие сме накит веледрогерија во Кина, ние имаме свои фабрика и продавници Нашите клиенти се од целиот свет...

DEN 351.00 373.44

Трендовски Стил Солидна 14K 585 Жолта Бело Злато 18 Carats кт 5mm DF Боја Moissanite Дијамант Нараквица За Жените Позитивен Тест

Трендовски Стил Солидна 14 K 585 Бело Злато 16 Carats кт 5mm DF Боја Moissanite Дијамант Нараквица За Жените Позитивен ТестProdcut информации : 3436pcs 5mm DF Moissanite лабави камењаХривнија големина : 18cm / 20cmНие сме moissnaite Продуцент и го прифати jewery обичај.Ако сакате да се направи нов накит со moissanite,добредојдовте да контактирате со нас за да обичај...

DEN 107957.00 119952.00

ASHIQI Вистински 6-7mm бела природните Слатководни бисер Нараквици 2-ред накит за жените свадба

Информации за производот Бренд : ASHIQI Гем Тип : Природните Слатководни Бисер Бисер Облик : Nearround Бисер Боја : Бела Бисер Сјај : Многу Добро Бисер Површина : Многу Малку Falws Бисер Големина : 67mm Должина : 18cm Метал Материјал : Злато позлатен Пакување : Подарок Кутија

DEN 1505.76

Моден накит мистика quarts алка за жени, модата во потрага и добар квалитет за посебни годишнина и роденденски подарок

ИзвестувањеОвој сертификат е за вашиот референца Ако ви треба сертификатот ве молам оставете ме порака кога ќе го поставите цел, и ние ќе наплатиме за $3.Ви благодариме .NO : PY8 HA216084РЕЗУЛТАТ НА ИДЕНТИФИКАЦИЈА : МИСТИКА QUARTS ЗАКАЧАМОблик : ОвалнаБоја : МултиВкупна маса : 15.45 gГустина : Нема тестРефрактивната : 1.54Зголемување на Тест : Природни инклузијаЗабелешки : S925

DEN 1244.00 1728.00

Природен камен и Pinky Мачка Очи Камен Среќа Заклучување Шарм Мулти-слоеви Буда Хривнија Фабрика Директни Бесплатен превозот

ЗА НАСНие сме накит веледрогерија во Кина, ние имаме свои фабрика и продавници Нашите клиенти се од целиот свет...

DEN 323.00 343.20

Природни Вистински Колоритен Микс Сина, Розова Зелена Турмалин Мулти-боја Водат Хривнија Круг Бисери Ѓердан 3 Врти 04523

Природни Лубеницата Турмалин Хривнија Круг монистра 5 mmКамен : Турмалин Тип : Природен Камен Површината : се Изедначи Облик : Тркалезна Димензија : 5 mm Должина(Инчи) : 21" Тежина(кт) : 115ct / 23g Количина : 1 (еден) влакно Не.на монистра : 100 SN : 04523 MTRB1000523Овој објект не е вклучително и на сертификатот ,ако сакате тоа ,plsкликнете на ова да се купиВашето Задоволство е наша крајна Цел !Veemake Камења е една од водечките Лабава монистра накит снабдувач...

DEN 4464.00

Килибар Восок Розова Праска Фенси Women 's Монистра Хривнија Мода Темперамент Накит Камења Додатоци Подароци трговија на Големо

природни ахатПриродни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

DEN 907.20

Јас&zuan 925 Фунта-сребро-накит алки Природни Аметист Пурпурна Камен Специјален Дизајн Хривнија За Жени парична Казна Накит 1252

започнетекрајотЈас&zuan 925 Фунтасребронакит алки 0.7 кт Природни Аметист Пурпурна Камен Специјален Дизајн Хривнија За Жени парична Казна Накит 1252Парична Казна Накит ХривнијаМетали Тип : 925 Sterling Silver ХривнијаДолжина : 20cmГлавниот Камен : АметистБоја : ВиолетоваКамен Големина : 5mm*5mmSild Камен : Кубни ЦиркониБоја : БелаКоличина : 5Тежина : 0.72 кт

DEN 2199.00 3997.92

Балтички Килибар Teething Хривнија за Бебе(Butterscotch) - Природни Анти Воспалителни Монистра - 2 Големини - Лабораторија Тестирани

Нашите Хривнија Ќе Помогне на Вашето Бебе Teething Олеснување, Drooling и Fussiness се Намали.Се намали Воспалението, Succinic Киселина Може да го Подобри Имунитетот и Билансот на Киселина.14cm Долго 1 година Гаранција...

DEN 364.00 383.52

Hutang Солидна 925 Фунта Сребрена Пеперутка Прилагодливи Нараквици за Жените Девојка е Кристално Накит 2017 Нови Пристигнување Топла Продажба

Тип : ХривнијаМетал : Цврсти Sterling SilverОзначени : S925Обложено : Родиум ПозлатаСкапоцен Камен : ЦиркониКамен Големина : Круг намали 1.0 mmКамен Боја : Мулти БојаКамен Сечење : Добро НамалиКамен Создал Метод : СоздаденаВкупно Камен Тежина : 9.45 CaratsПроизвод Димензија : 6 инчи долг со 2 инчи продолжувањеПодарок Кутија : ВклучениРодиум се користи за да плоча бело злато или жолто злато или фунта, тоа е повеќе рефлексивни & задржи повеќе долго време на боја...

DEN 600.00 2397.60

ју xin јуани парична Казна Накит Природни Смарагд 8мм Три Боја круг мушка хривнија Jade алка за мажи накит жените накит

започнетекрајотya xuan продавница !за мушка големина 8ммТопло совети различни луѓе "естетски, културни, економски услови" разлики, како вредност на разликата.Вредноста на jade не може да се оценува.Jade не е само стока, тоа е еден вид на меморија и разбирање;Тоа се носи на пријателство и судбината на љубов, преку мерливи вредност на парите.Колку ви се допаѓа, тоа ќе има многу од вредност.Затоа, ве молам не постојано ценкање, повредени чувства тоа devalue.1 Работат со бесплатна испорака2 цел ќе бидат испратени во рок од 7 дена.Понекогаш тоа може да биде поради недостаток на информации за времето или испорака на стоката, така и нашата рок на испорака е 7 дена...

DEN 2357.00 2772.48

Класичен Шарм Хривнија Бисер Накит мода бела Природните Слатководни Бисер Нараквици Накит За Жените Подарок

Име на производ Класичен Шарм Хривнија Бисер Накит мода бела Природните Слатководни Бисер Нараквици Накит За Жените Подарок Бисер ФормаОриз форма Бисер Бисер Големина 89mm слатководни бисер Должина 16cm , 18cm , 20cm ,22cm Бисер квалитет ААА Бисер боја бела , розова , виолетова бисер боја Пакет накит кутија.

DEN 499.00 768.00

Fyla Режим Жени Мажи 999 Sterling Silver Извртени Алка рачно изработени Гроздобер Тајландски Сребро Отвори Алка Накит WT028

ШИРИНА : 6 MM ТЕЖИНА : 33 G Жени Мажи 999 Sterling Silver Извртени Алка рачно изработени Гроздобер Тајландски Сребро Отвори Алка Накит WT028 женщины, мужчины, 999 серебро витой браслет ручной винтаж тайский серебро открытых бэнгл украшения wt028 Mujeres Hombres 999 plata esterlina Извртени Алка рачно изработени Гроздобер joyeria де pulsera де plata tailandeses abierto wt028 Увозни давачки : Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

DEN 1465.00 2063.52

Балтички Килибар Teething Хривнија за Бебе - Едноставен Пакет - 10 Бои - 2 Големини - Лабораторија Тестирани

Она што е во кутијата? бразлетна : 1 памук торби : 0 картичка : 0 кутија : 0Нашите Хривнија Ќе Помогне на Вашето Бебе Teething Олеснување, Drooling и Fussiness се Намали.Се намали Воспалението, Succinic Киселина Може да го Подобри Имунитетот и Билансот на Киселина.14cm Долго 1 година Гаранција...

DEN 273.00 287.52

Бесплатен Превозот Природни Вистински Blue Sapphire Заврши Водат Хривнија Круг Лабава монистра Одговара Накит DIY Монистра 11mm 01799

Природни Sapphire Хривнија Круг Лабава монистра 11m mКамен : Sapphire Тип : Природен Камен Површината : се Изедначи Облик : Тркалезна Димензија : 11 mm Должина(Инчи) : 7.4" Тежина(кт) : 255ct Количина : 1 (еден) влакно Не.на монистра : 17 SN : 01799 SERB171151Овој објект не е вклучително и на сертификатот ,ако сакате тоа ,plsкликнете на ова да се купиВашето Задоволство е наша крајна Цел !Veemake Камења е една од водечките Лабава монистра накит снабдувач...

DEN 8064.00

Одделение Природен Бурма Beaded Jade Нараквица ,парична Казна Jade Накит Нараквици За Жена Подароци со Сертификат Може да се Откажат Превозот

Одделение Природен Бурма Beaded Jade Нараквица,Парична Казна Jade Накит Нараквици За Жена Подароци Со Сертификат Може Да Се Откажат Превозот

DEN 224.00 319.68

S925 Фунта Сребрени Нараквици Жените Слатководни Бисери Монистра Nearround Јаже, Верига Алка Накит Сребрени Нараквици&Алки Женски

Материјал : S925 Sterling Silver+Слатководни БисериТопката Големина : за 2mm на среброто топката,5mm на бисер топкаДолжина : должина од 15cm+3.5 см прошири синџир должинаНапомена : слатководни бисери, не се навистина круг,ќе бидат nearround.1...

DEN 638.00 911.52

ASHIQI Вистински Природен Бисер Хривнија за Жени Слатководни Бисери Накит рачно изработени нараквици 2 Реда НОВ подарок

Информации за производот Бренд : ASHIQI Гем Тип : Природните Слатководни Бисер Вкупната тежина : 32.24 g Бисер Облик : Semiround Бисер Боја : Бела Розова боја се Виолетови Бисер Сјај : Многу Добро Бисер Површина : Неколку Недостатоци Бисер Големина : 89mm Должина : 1818.5 cm Пакување : Подарок Кутија

DEN 707.00 942.72

Koraba парична Казна Накит 16MM Природни Шарени Тигар Око Камен скапоцен камен Монистра Pixiu Мажите Хривнија Накит Бесплатен Превозот

Koraba парична Казна Накит 16 MM Природни Шарени Тигар Око Камен скапоцен камен Монистра Pixiu Мажите Хривнија Накит Бесплатен Превозот

DEN 1392.00

Кожни Нараквици Накит Црвено Синџир Автентични 925 Фунта Сребрена Тока за Каиш DIY Погоден За Европски Монистра И Шарм CKK

Ние сме професионални за производство на 925 sterling silver монистра(привлечност) во Шенжен во Кина Сите монистра(привлечност) се направени од страна на 925 sterling silver ( поддршка тест)...

DEN 595.00 753.12

Природни Висок Квалитет на Природен Гранат Водат Хривнија Круг Лабава монистра 8мм 01053

Природни Гранат Хривнија Круг Лабава монистра 8m mКамен : Гранат Тип : Природен Камен Површината : се Изедначи Облик : Тркалезна Димензија : 8mm Должина(Инчи) : 7.5"(16cm) Тежина(ct / g) : 140ct / 28g Количина : 1 (еден) влакно Не.на монистра : 22 SN : 01053 GARB21852803Овој објект не е вклучително и на сертификатот ,ако сакате тоа ,plsкликнете на ова да се купиВашето Задоволство е наша крајна Цел !Veemake Камења е една од водечките Лабава монистра накит снабдувач...

DEN 4704.00

Природни Jade Рачно Изработени Врежан Мајмун Главата Хривнија BraceletWomen Mens Скапоцен Камен Накит За Подарок Трговија На Големо

Природни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

DEN 2352.00

1pc 925 Фунта Сребро Среќа Монистра& Ѕвезда Синџир Anklet хривнија прилагодливи LS216

Име : 1pc 925 Фунта Сребро Среќа Монистра& Ѕвезда Синџир Anklet хривнија прилагодливи LS216Материјал : 925 Sterling SilverБелег : S925Големина : прилагодлив(21.5 CMБЕА 25,5 СМ)Кутија wraped : ДаВетено : 1,100% Genuine925 фунта сребро, добредојдени да ги тестира.2,Ако било лажни откако ќе го тестираат, pls контактирајте со продавачот, целосна наплатаПревозот : 1,сите нарачки ќе прилог следење на број, така што може да ги пратите каде што е секое време2...

DEN 482.00 547.68

Sinya 925 Фунта Сребрени Нараквици pulseiras за Жени, Девојки љубовник подарок 17cm+2.5 cm корејски креативни карактеристики мат монистра дизајн

Sinya 925 Фунта Сребрени Нараквици pulseiras за Жени, Девојки љубовник подарок Должина 17cm+2.5 cm корејски креативни карактеристики мат монистра дизајн2017 Нови пристигнување Топла продажба Најголемите промоцијаСпецификација & Фото : 100% 925 sterling silver хривнија Накит Среќа мат круг монистра топката дизајн со Rhotinum обложено со висок сјај и heathy , кутија синџир + прошири синџир , Модни Накит ,Најдобрите за жените девојка мајка љубовник Божиќ роденден на Денот на Вљубените лице свадба подарок.Бренд Име : SinyaМодел : SL82Материјал : 100% Чист 925 sterling silverОбложено : platinum позлатен за задржи долго време висок сјај и heathyОбложено боја : бело злато,жолто злато,злато се Зголеми боја за факултативнаГолемина : 17cm+2.5 cmтежина : околу 3.05 gПакет : Одлична накит за подарок кутијаПовеќе Фото Покаже : Pls answer : ___________________________ note : сите наши накит се NGTC CCGTC Стандард со Идентификација на сертификатот,но превозот пакет не се вклучуваат идентификација на сертификатот,ако ви треба NGTC или CCGTC идентификација на сертификатот,Pls додадете 5еез за тоа ,тоа е да се плати за да Национален скапоцен камен центар за тестирање.Ви благодариме.

DEN 547.00 1243.20

ју xin јуани парична Казна Накит Природни HeTian Кинг jade rosary jade pendant кратуна хривнија

започнетекрајотДобредојдовте на ya xuan продавница!Име : hetian qingyu кратуна хривнијаГолемина на : 20 * 14 * 14 (составен од 18 години)Топло совети различни луѓе "естетски, културни, економски услови" разлики, како вредност на разликата.Вредноста на jade не може да се оценува.Jade не е само стока, тоа е еден вид на меморија и разбирање;Тоа се носи на пријателство и судбината на љубов, преку мерливи вредност на парите.Колку ви се допаѓа, тоа ќе има многу од вредност.Затоа, ве молам не постојано ценкање, повредени чувства тоа devalue.1 Работат со бесплатна испорака2 цел ќе бидат испратени во рок од 7 дена.Понекогаш тоа може да биде поради недостаток на информации за времето или испорака на стоката, така и нашата рок на испорака е 7 дена...

DEN 1093.00 1286.40