• Ново
ГД Бренд Термички Проводници за Маснотии Ставете Силиконски GD460 Топлина Мијалник Соединение 10 Парчиња Сребро. Нето Тежина 1 Грам За CPU Ладилник SY1

ГД Бренд Термички Проводници за Маснотии Ставете Силиконски GD460 Топлина Мијалник Соединение 10 Парчиња Сребро. Нето Тежина 1 Грам За CPU Ладилник SY1

DEN 216.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Карактеристики на производот : се Применува за да се СТИГНЕ и Ro HS заштита на животната средина барања. Висока термичка спроводливост, ефикасна изолација, висока температура отпорни, низок масло заминува не-корозивен.
Работи на принцип : се Пополни јазот помеѓу греење на елемент и уред за ладење; Зголемување на областа за контакт, па како да се постигне soundest ефект на топлинска спроводливост.
Начин на употреба : Тоа е нормален феномен, таму е малку силиконското масло виси над. Ве молиме промешајте добро пред употреба. Чувајте се насликани површината се чисти, и се насликани директно со алатките (како што се шприц, scraper, прст cot, итн.)
Топло информации : Чувајте ги децата подалеку од тоа. Ако се проголта или ненамерно дојде во очи, уво, нос, уста. Четка со чиста вода или да се испрати во болница кога е потребно.
Складирање : Нормална температура на чување. Ве молиме да ја покрие по користење, избегне нечистотии, како што се прашина, која ќе има ефект на топлинска спроводливост.
Топло совети : Кина Пост Обичен Мал Пакет превозот метод е поставена на оваа стока. Тоа би можело да го спаси товар за вас. Добредојдовте да се избере. Smearing Чекори 1. Ве молиме чисти површини на извор на топлина (CPU) и веднаш исчезнува топлина уред (топлина мијалник) со сува ткива. 2. Користење на scraper или други алатки за да ги размачкаме на термичка паста на ПРОЦЕСОР, и тоа не треба да тест на топлина мијалник. 3. Термо паста треба да се smeared рамномерно на целата ПРОЦЕСОРОТ површината. Тоа не може ниту премногу тенка, печатени зборови, за тоа треба да бидат покриени. Ниту, пак, е премногу дебела, дебелината како А4 ќе биде подобро. Ве молиме погледнете го следново слики. Пратката 1. Сите нарачки ќе бидат испратени од страна на воздух, и ќе обезбеди бесплатно следење на број. Следење и следење на вашиот парцела онлајн за целата разбира до него е доставен. Уживајте во многу побезбедно и побрзо шопинг искуство тука. 2. Во три работни дена, вашата цел парцели ќе бидат испратени по потврдена исплатата. 3. Дадено време лист : Нашите Услуги 1. Ние ќе ви одговори на вашата порака во еден работен ден. Вие сте добредојдени да се комуницира со нас во однос на сите прашања.
2. Ние може да обезбеди unlabeled предмети ако имате потреба.
3. Ние би можеле да нудиме OEM услуга без цел количество ограничување. Ве молиме контактирајте со нас за детали.
4. Ако цел во рефус, ние може да понуди многу подобра цена. За нас Foshan Висока Спроводливост Electronics Co., Ltd. е специјализирана во R&D, производство и продажба на термичка паста, нудејќи OEM услуги за повеќе брендови во светот. Ние акумулирано повеќе од 15 години на искуство, dedicating да обезбеди соодветна термичка Проводници решенија за вас. Цел Подарок

Особините

Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Број На Модел На:
GD460-SY1
Бренд Име:
GD
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
Не ВРТЕЖИ во минута
Примена:
Процесор
Фан Големина:
Никој
Бучава:
Никој
Heatsink Материјал:
Никој
боја:
Сребро.
коефициент на топлинска спроводливост:
>2,0 W/M-K
Специфична Тежина:
>2
Нето тежина:
1 Грам
Работата Temperture:
-50~200℃
Пакување:
Шприц
is_customized:
Yes
Бучава:
Никој
Фан Големина:
0 инчен

Купувачите избираат и

SUNON PF92251B1-0000-S99 DC 12V 4.7 W 92x92x25mm Серверот Плоштадот Фан

SUNONБрој на модел : PF92251 B10000S99Напон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 4.7 W 4жица 4пински конектор 92x92x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1514.40

NMB-МАТ BG1203-B058-P00 L5 24V DC 1.30 НА 120x120x32mm Серверот Плоштадот фан

NMBБрој на модел : BG1203B058P00 L5Напон / Ampere / Доведе / Големина24 V DC 1.30 3жица 3pin 120x120x32mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1406.88

SUNON KDE1204PFB2-8 DC 12V 0.60 2-Pin 40x40x10mm Серверот Плоштадот Фан

Бренд : SUNONБрој на модел : KDE1204 PFB28 Напон / Ampere / Доведе / Големина DC 12 V 0.60 2жица 2Пински конектор 90mm 40x40x10mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 741.60

3110NL-05W-B20 24V DC 0.09 НА 80x80x25mm Серверот Плоштадот Фан

Бренд : NMBБрој на модел : 3110 NL05 WB20 Напон / Ampere / Доведе / Големина 24 V DC 0.09 2жица 2пински конектор 80mm 80x80x25mm Објект Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 900.00

оригинални нови за ЛЕНОВО G460 G460A Z460 Z460A Z465 G560 Z560 Z565 SUNON MG6012V1-Q000-S99 AB06505HX12DB00 лаптоп процесор фан

Руски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молам !!!Ве молиме пополнете во примачот име и презиме поради новата политика на руската обичаи, Било nondelivery нема да биде одговорен доколку клиентот не обезбедува доволно информации при донесување цел Ние брод на Aliexpress адреса на само,ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса точно...

DEN 2160.00

NMB-МАТ 4710NL-05W-B50 L00 24V DC 0.31 НА 120x120x25mm 2-жица Серверот Плоштадот Фан

Бренд : NMBБрој на модел : 4710 NL05 WB50, L00Напон / Ampere / Доведе / Големина24 V DC 0.31 2жица 70mm 120x120x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1446.00 1572.00

NMB-МАТ BG0903-B049-P0S 09 24V DC 0.57 Серверот Компресор фан

NMBБрој на модел : BG0903B049P0 S 09Напон / Ampere / Доведе / Големина24 V DC 0.57 4жица 4пинскиОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1253.76

SUNON KD2409PTB2-6 DC 12V 2.9 W 90X90X25mm Серверот Плоштадот фан

Бренд : SUNONБрој на модел : KD2409 PTB26Напон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 2.9 W 2жица 2пински конектор 90mm 90 X90 X25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1296.00 1408.80

SUNON KD1209PTS2 H. М DC 12V 2.5 W 92x92x25mm Серверот Плоштадот фан

SUNONБрој на модел : KD1209 PTS2 H МНапон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 2.5 W 3жица 3pin 92x92x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

DEN 1023.00 1112.16

Emacro YATE LOON D90BM-12 DC 12V 0.19 НА 90x90x25mm Серверот Плоштадот фан

YATE LOONБрој на модел : D90 BM12Напон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 0.19 2жица 90x90x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1065.00 1157.76

SUNON KD1204PFS3 DC 12V 0.9 W 40X40X10mm Серверот Плоштадот фан

Бренд : SUNONБрој на модел : KD1204 PFS3Напон : DC 12 VАктуелни : 0.9 WВоди : 2жица 40mmГолемина : 40 X40 X10mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 616.00 669.60

Бесплатен Превозот PLD05010S12L 12V 0.10 НА 45mm 32x32x32mm 2Pin За MSI GT440 N440GT V5 GT430 Графичка Картичка Вентилаторот за Ладење

PLD05010 S12 L 12 V 0.10 НА 45mm 32x32x32mm 2 Pin За MSI GT440 N440 GT V5 GT430 Графичка Картичка Вентилаторот за ЛадењеНапомена : 1.Кога ќе изберете изразат испорака ,системот цената не е вклучен далечинскиот областа на превозот надомест.ако вашата адреса е оддалечена област,треба да се обрне повеќе или ние превозот ЕМС...

DEN 456.00 479.52

Нови Оригинални 12025 12V 0.22 НА 12CM Молчи Шасија Фан Компјутер Фан 4710KL-04W-B19

Нови Оригинални 12025 12 V 0.22 НА 12 CM Молчи Шасија Фан Компјутер Фан 4710 KL04 WB19 Модел : 4710 KL04 WB19 Имајќи : двоен топката Значи време помеѓу неуспеси (MTTF) : 180000 часа, Напон : 12 V Струја : 0.22 Брзина : 1600rpm ± 10% Бучава : 27.0 велика британија Воздушниот волумен : 63.57 CFM Правец на притисок : 17.9 Ап Линија должина : 30 cm Интерфејс : матична плоча 3 pin црна и жолта боја жолта линија за да го запрете алармот линија Тежина : 180g

DEN 777.00 863.52

20Pieces многу Gdstime 5V 4cm 40mm 40x10mm Brushless Ладење на Издувните гасови Компресор Фан

МОЈОТ Драг пријател : ако сакате да го нарачате голема количина, ве молиме контактирајте ме за да добиете попуст, ќе се обиде да ги задоволи вашата целна цена...

DEN 1530.72

Делта FFB0812EH 8CM 80MM 8025 80*80*25ММ 12V 0.80 силен ветар капацитет 4 жица фан со PWM поддршка

Модел : FFB0812 EHГолемина : 80*80*25mmИмајќи : двоен топката имајќиСтандарден напон : 12 VАктуелни : 0.80 НаБрзина : 06000 RPM исто така, може да се применува на матичната плоча 3 PIN голема воздух за јачина на потребите на клиентиСе одржуваат на оптимално континуирана операција Време 100000 часаФан интерфејс одбор четири pin интерфејсДополнителна функција PWM интелигентна контрола на температурата, брзината на мерење наКарактеристики : одржување слободни двојно топката лежишта, долг живот, со соодветна топлина дисипација и правец на притисок.Погоден за ладење шасија, ПРОЦЕСОРОТ радијатор, напојување фан трансформација, вода за ладење помошни, игра машина за ладење, високо сигурен сервер апликацииФан е PWM интелигентна контрола на температурата фан, ве молиме да се утврди дали вашата матична плоча поддржува PWM функција, ПРОЦЕСОРОТ штекер општи плоча вентилатор позиција е 4 ако иглата поддршка PWM, некои lowend матична плоча може да биде лажен четири pin, матична плоча не поддржува PWM, дел од плоча PWM функција за да го внесете одбор на biosот е отворена, или фан ќе работи со полна брзина...

DEN 338.00 393.12

Бесплатен превозот вентилатор за dell за Inspiron 15RV N5537 N3521 N5521 3521 5521 5721 5535 3537 cpu вентилатор AB07005HX08K300 или DFS470805C0T

Сребро веи таи електронски Обрнете внимание за да ги зачувате превозот адреса на англиски Опис : Производ Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

DEN 253.00 288.00

1Pc IDE Molex 1 До 10 Начин PWM Вентилаторот за Ладење Центар 12V 4-Pin Моќ Приклучок за PCB Адаптер за PC компјутер Вода за Ладење на Системот C26

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет IDE Molex 1 до 10 начин на ладење вентилатор splitter центар Дизајниран за 12 V 4Pin фан, поддршка истовремено, почнувајќи од 10 канал 4Pin фанови, решавањето на проблемот на недостиг на матичната плоча...

DEN 146.00 171.84

SANYO 109R1212M1021 DC 12V 0.24 НА 120x120x38mm Серверот Плоштадот фан

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.

DEN 1589.76

Syscooling компјутер, ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор вода за ладење на системот резервоари за вода за ладење вентилатор

P60 D пумпа за водаФлукс : 450 L / HДа се подигне : 3.0 mАктуелни : 0.5 AРезервоарот Должина : 83mmНапон : DC12 VМоќ заеднички : мали 3 PБрзина тестер заеднички : мали 3 PДопрете го надвор : G1 / 4 нишкаБучава : 25 DBРаботниот живот до 50.000 часаИмајќи : Керамички имајќиAT240 радијаторТип : AT240Материјал : АлуминиумГолемина : 284mm*117.5 мм*27mmНапредни 4.5 mm U тип топлина лентаЕДЕН дренажниот канал ефикасно да се зголеми за ладење област е уникатна технологија на заварување значително се подобрува термички перформанси интензивна паралелно канал.Напредни запечатување технологија.УмрекастингАпликација Најдобро се користи со соодветна колекции на syscoolingФанови би можеле да бидат монтирани или на врвот или на днотоМногу густа алуминиум во светотМонтирање може да биде отстранетаМоже да биде обоен во боја на надвор или никел од надворПомине Европската ROSH заштита на животната средина СертификацијаУсвојување на меѓународно 4.5 мм Uладење зона, зголемување на повеќе ефективни топлина дисипација областКако што напредува технологијата, алуминиум радијаторот е подобро од бакар радијатор во топлина дисипација.SCC31 ПРОЦЕСОРОТ вода блокТип SCC31Материјал месинг горниот капак бакар baseboardГолемина 50×50×11.5 mmПоддршка 2011 ,1366,1156,1155,775,478,AMDКонектор G1 / 4 завртка конец,Површински третман На животната срединапријателски electroplating процесТехнологија Усвојува skiving технологија,напредна запечатување технологија и истекување заштитен системАпликацијата може да се монтира насекаде во syscooling вода за ладење на системот или други специјална опремаЛесно да инсталирате и да работат : 1 Поправат црна тела со завртка на матичната плоча2 Грб на ПРОЦЕСОРОТ рамномерно со термички силикони маснотии3 Инсталирајте го тела директно преку четири завртки род, и да ја поправите блок со ореви на матичната плочаИнсталација белешки : во текот на инсталацијата, имајте на сила на четири површината сила униформа.SCVG31 вода блок за VGAМодел : SCVG31Поддршка платформа : NVIDIAGraphics картичка : GTX580, GTX480, GTX470, GTX460, GTX285,GTX280, GTX275, GTX260, GTS250, 9800 GT, 9600 GT, 8800 GTX, 8800 GTS, 8800 GTATI Графичка картичка : 6970, 6950, 6870, 6850, 5870, 5850, 5830, 5770, 5750,5670, 5570, 5550, 4890, 4870, 4850, 4670, 3870, 3850, 2900, 1900Материјал : Чист бакарДимензија : 52×45×22mmПовршински третман Се : животната срединапријателски electroplating процес,Технологија : Усвојување на skving технологија, кои се земе максималниот топлина од извор на топлина;Ултраниска отпорност на вода дизајн и интензивна паралелно канал може да апсорбира топлина поефикасно;Напредни запечатување технологија се избегне течење ефикасно и посигурен се користи;Умрекастинг едно време побезбедноПримена : Најдобри се користи со соодветна колекции на syscoolingN8 цевка120mm фанCoolant : За тоа не е дозволено од страна на авиокомпанијата па комплет не е се вклучи...

DEN 3306.00 4656.00

Emacro FIRSTD FD8015U12S DC 12V 0.50 AMP Серверот Круг фан

Број на модел : FD8015 U12 SНапон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 0.50 AMP 4жицаОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два месеци Гаранција за Испорака : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

DEN 1841.28