• Ново
DYQ станот-тип двојна заврши стриже зрак оптоварување мобилен 1000kg loadcell мерење сензор за лифт и возила

DYQ станот-тип двојна заврши стриже зрак оптоварување мобилен 1000kg loadcell мерење сензор за лифт и возила

DEN 7584.00
DEN 7129.00 -6 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Карактеристики и користи :
Сензорот е рамна тип двојна стриже носечка структура, ниска профил, лесен за инсталација и употреба. Преоптоварување на капацитетот на стрес државната стабилност, странични пречки е мал, може да се добие повисок мерење прецизност.
Се применува за кревање, вода и други индустрии во имајќи под тензија тест и систем за контрола.
Големина на :
Технички Спецификации :
Параметар
Единица
Технички Спецификации
Параметар
Единица
Технички Спецификации
Чувствителност
m V/V
1.0-1.5±0.05
Температурата коефициент на чувствителност
≤%F·S/10℃
±0.03
Нелинеарни
≤%F·S
±0.1
Температурата на работа опсег

-20℃~+80℃
Hysteresis
≤%F·S
±0.1
Текст отпор
Ω
350±20Ω
Повторливост
≤%F·S
±0.05
Излезна Отпорност
3
350±5Ω
Лази
≤%F·S/30min
±0.05
Safe Преоптоварување
≤%F·S
150% F·S
Нула излез
≤%F·S
±1
Отпорност на изолација

≥5000 MΩ(50 VDC)
Нула температура коефициент
≤%F·S/10℃
±0.05
Побудување напон
V
5 V-15 V
Ве молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .
Или можете да испратите барање за нас пред место цел . Инаку ќе го испратите модел имаме во акции автоматски .

Особините

боја:
500 КИЛОГРАМИ, 1T, 2T, 3T, 5T
Број На Модел На:
DYQ-101 1T
Бренд Име:
CALTSensoR
Место на Потекло:
Шангај, Кина (Копно)

Купувачите избираат и

HACCURY Висока Прецизност меур ниво Дух ниво меур Машини Ниво мерен Инструмент Големина 100*75*14mm Три Боја

HACCURY Висока Прецизност меур ниво Дух ниво меур Машини Ниво мерен Инструмент ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 168.00 335.52

AS806 Преносни Дигитални Anemometer Правец на ветер Метар Протокот Метри

ВоведДигитални anemometer во мерка брзина на ветрот како основна функција, да се зголеми пресметка, мерење на температураи во однос температура на воздухот со комбинација на различни функции, како на пример серија на инструменти...

DEN 2864.64

Бесплатен превозот висока прецизност 0.005 mm 3 метар 3000mm магнетни линеарна скала / владетел / сензор / енкодер

Висока прецизност 0.005 mm 3 метар 3000mm магнетни линеарна скала / владетел / сензор / енкодерDescriptipnМагнетни хелиум владетел да се отпорни на вода и маснотии се отпорни на прав и сеизмички е добар, и цена / перформанси предности на повеќе подолго од 2 метри во должина, како и подолго должина предности повеќе очигледни...

DEN 17928.00 23904.00

Бесплатен превозот висока прецизност инструменти струг & мелница 2 оска DRO дигитални readout со 2 парчиња линеарна стаклени скали

Земјата во погоре со UPSот не треба да плаќаат никакви даноци или било царински давачки, времето за испорака е за 1020 дена...

DEN 8635.00 13492.80

1set струг / мелничката / вежба / EDM / CNC машина 2 оска дигитални readout DRO и линеарна скала / линеарни сензор

1set струг / мелничката / вежба / EDM / CNC машина2 оска дигитални readout DRO и линеарна скала / линеарни сензорЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика Покаже : Линеарна скала параметар : 1...

DEN 10849.00 11420.64

Студ метал AC Детектор 3 во 1 мулти скенер детектор F Ѕид метал дрво телевизија во јамка

Краток ОписОвој студ детектор е опремен со Голем и јасен 2" LCD дисплеј и користи електронски сигнали за лоцирање на точната позиција на studs , таванот joist AC жици и метал преку base, бетон и други заеднички ѕид материјали...

DEN 935.04

HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mm

HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mmЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 36.00 47.52

AR8100 Рачни Прецизност Кислород Детектори О2 Метар Тестер 0~25%

СпецификацииДетекција на гас : Кислород(02)Мерен опсег : 0~25%Резолуција : 0.1%Основните грешка : Време на одговорВремето за опоравување : Принципот на сензор : Електрохемиски принцип,живот за две годиниДа аларм : Акустична,оптички двојно алармот може да се постави thealarm вредност,на звук на алармот isdivided во 80d BРаботна температура10~40Работна влажност : 095%RHПревозот1...

DEN 7319.04

(20 Парчиња/Многу) HACCURY Меур дух ниво Мини меур ниво Дијаметар 8мм

(20 Парчиња / Многу) HACCURY Меур дух ниво Тубуларна Дух ниво Меур 8*35mm 8*20mm 8*23mm 8*22.5 mm 8*22mm​За КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 192.00 383.52

2 парчиња Круг Дух Меур Степен Марк Површината Израмнување 60*12mm За Камерата Ttripod Мебел Рамка Мерен Инструмент Алатка

60*12 2 парчиња Меур Степен Означена Површината Израмнување за Камерата Ttripod Мебел Играчка Ниво Мерните Инструменти100% сосема нов и висок квалитет...

DEN 264.00 400.32

Ниво на звук Бучава Calibrator Метар Mics 94dB/114dB Точноста Mics

ND9 A Звук Ниво на Бучава Calibrator Метар Mics 94d B / 114d B Точноста Mics1 Производи Опис : Модел : ND9 A Ниво на Звук Метар CalibratorПримена; тие се користат за калибрирање на ниво на звук метри.Стандард : GB / T15173,ANSI S1.40,CLASS2,IEC942Излез ниво на звук : 94d B,114d BНа точноста : 0.3 d BФреквенција : 1000 HzДизајн за : 1",1 / 2"Напојување : 1x9 V 6 F22 Батерија (Не се вклучени)Димензија : 1424747mm (5.6x1.85x1.85 инчи)Тежина : 275g / 0.125 lb (не вклучувајќи ја и батеријата)2...

DEN 5754.24

TLL-90-тите години Professinal Dual-оската LCD Дигитален Агол Метар

TLL90тите години Professinal Dualоската LCD Дигитален Агол МетарОпис : Оваа висока прецизност агол метар има многу карактеристики : професионални чип, висока прецизност на 0.01° и 0.001° резолуција, инженеринг користење, истражување и развој, во кои работат повеќе стабилен, со функција на ласерски, инженеринг е потребно...

DEN 9115.00 10128.00

Бесплатен превозот на фреза 2 оска DRO систем Sinpo DRO-2M дигитални readout со 2 парчиња Sinpo JXCE5 дигитални линеарна скала

Бесплатен превозот на фреза 2 оска DRO систем Sinpo DRO2 M дигитални readout со 2 парчиња Sinpo JXCE5 дигитални линеарна скала Апликација 1, сите видови на установи, инструмент за мерење на поместување : пролет тестирање на машина, тридимензионални машина, проектирање 2, сите видови на машинската на дигитален дисплеј систем : струг, фреза, мелење машина, здодевен машина, edm, прецизни инструменти и др 3, поддршка на користењето на сите видови на CNC машина алатки, ЦПУ мелничката, обработка центри, центри за CNC мелење, итн 4, со САЛАДИН за раселување мерење од сите видови на автоматски механизам...

DEN 18000.00

Моќ Метар Нови Влакна Оптички Влакна -50 ~ +26 dBm Грешка локатор Телекомуникациски Инженеринг Одржување Систем за Каблирање - 220V

Оваа optical power meter е за потврдување на fiver состојба и влакна штета тест и опремени со 1.0 mm големи област детектор ...

DEN 4667.00 6667.20

CALT почвата влага метар YGC-ТС почвата мерење сензор за земјоделство

CALT почвата влага метар YGCТС почвата мерење сензор за земјоделствоYGCТС серија на почвата влага сензор е висока прецизност, висока чувствителност на почвата влага мерни инструменти...

DEN 5232.00

Дигитални Бета Метар Гама Тестер X-Ray Нуклеарно Зрачење Следи Radiometer

Вовед : Прикажи единици во u Sv / h, u Rem / h и m Rem / h.Вграденво ГМ цевка. Брз одговор на зрачење сила на Бета(Б), Гама(y) и Хзраци. Авто Кои Се Движат. Автоматско откривање, лесно прилагодување. А beeper chirps со секој зрачење се брои. Аудио аларм подесување функција.Апликации : ТМ91 & ТМ92 Зрачење Следи се анкета метар во мерење на бета, гама и хзраци зрачење...

DEN 20912.64

3PCS AS837 Рачни Влажност Температура Мерач Метар Hygrometer Дигитални

ВоведБрзо и удобно да се земе точна влажност и температура читања Таа е идеална влажност&температура метаринструмент со оценките на pratical апликации за laboratorial ,индустриски, инженер и професионална употреба.СпецификацииТемпературата На Мерен Опсег10~50Влажност Мерен Опсег5%RH~99%RHТочноста на Температура±1Точноста на Влажност±3%(30~99%)±5%(10%~30%) / СелекцијаAuto / Manual ИсклучувањеИндикација За Слаба БатеријаРезолуција0.1 / 0.1%RHMax / Мин МерењеКтип Thermocouple Мерење на ТемпературатаSingnal ИзлезНадворешна СилаПревозот1...

DEN 5706.24

МЈ-0885P Пластични нивото на водата се префрлите 2A1:50W 220V 1А(10PCS/МНОГУ)

Производот Се ПокажеОпис на производот и предност : 1.Мали димензии и може да се прилагоди производи за нашите клиенти2.Работната принцип е ЛЕСНО3.Сигурен квалитет4.Ниска ценаПроизводот Сликата : Производ карактер : Answer : ___________________________ NOTE :

DEN 1500.00 1579.20

АЛ-162V Висок Квалитет 50,000 Лукс Дигитални Светлина Метар со Luxmeter Лукс/ФК Метри 4 мерни параметри Luminometer

Опис на производот На Лукс Метар е специјализирана инструментација за мерење луминозноста, осветленост широко се користи во електрооптички извори, истражувачка настава, металургија зграда, индустрија инспекција, како и земјоделство истражување и осветлување контрола...

DEN 8381.00 9312.00

ETT-0682 Преносни Светлина Пренос Метар со LCD дигитален дисплеј

ETT0682 Преносни Светлина Пренос Метар со LCD дигитален дисплеј 1 Краток Настава На ETT068 Преносни Светлина Пренос Метар е главно се користи за тестирање на пренос на автомобилот стакло и транспарентен или полутранспарентни објекти...

DEN 16848.00 18720.00

0-3500um Прилагодливи филм coater, филм appicator ,влажни филм coater, 200mm слој ширина

03500um Прилагодливи филм coater, филм appicator ,влажни филм coater, 200mm слој ширинаПрилагодливи филм coater со прилагодување на две coater слој уред differentiator погоре , следните може да се прилагоди во вертикална насока на контрола на сечилото јаз, односно, на завршниот слој дебелина...

DEN 12000.00

Висока Прецизност дух ниво 60/2mm 12*46mm нивото на водата алатка bevel protractor Прибор за мерење на инструментот

Следните големини можете да изберете Кодирање Точноста Големина Купи Кодирање Точноста Големина Купи BCM414100 4" / 2mm 14*100mm BCM301137 30" / 2mm 11*37mm BCM101370 10" / 2mm 13*70mm BCM301137 Б 30" / 2mm 11*37mm BCM201247 20" / 2mm 11*47mm BCM301137 C 30" / 2mm 11*37mm BCM201155 20" / 2mm 11*55мм BCM301032 30" / 2mm 10*32милиметри BCM201149 20" / 2mm 11*49mm BCM301033 30" / 2mm 10*33mm BCM200834 20" / 2mm 8*34mm BCM301034 30" / 2mm 10*34mm BCM201034 20" / 2mm 10*34mm BCM3010536 30" / 2mm 10.5*36mm BCM201037 20" / 2mm 10*37mm BCM301037 30" / 2mm 10*37mm BCM201138 20" / 2mm 11*38mm BCM301035 30" / 2mm 10*35mm BCM201138 A 20" / 2mm 11*38mm BCM401138 40" / 2mm 11*38mm BCM201138 B 20" / 2mm 11*38mm BCM401246 40" / 2mm 12*46mm BCM201264 20" / 2mm 12*64mm BCM401035 40" / 2mm 10*35mm BCM201267 20" / 2mm 12*67mm BCM600837 60" / 2mm 8*37mm BCM301470 30" / 2mm 14*70mm BCM600933 60" / 2mm 9*33mm BCM301246 30" / 2mm 12*46mm BCM600934 60" / 2mm 9*34mm BCM301149 30" / 2mm 11*49mm BCM601246 60" / 2mm 12*46mm BCM301140 30" / 2mm 11*40mm BCM601035 60" / 2mm 10*35mm BCM301138 30" / 2mm 11*38mm BCM900936 90" / 2mm 9*36mm BCM301138 A 30" / 2mm 11*38mm BCM901041 90" / 2mm 10*41mmДруги Видови може да го изберетеЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 160.00 312.96

ЕДИНИЦА Дигитални Luxmeter UT383 мини светлина метар Животната средина Опрема за Тестирање Лукс Метар Luminometer Мини Дигитален Светлина Метар

ЕДИНИЦА Дигитални Luxmeter UT383 мини светлина метар Животната средина Опрема за Тестирање Лукс Метар Luminometer Мини Дигитален Светлина МетарФункција UT383 е мини светлина метар опремени со уреди со покажувач на фотоелектрически технологија, кои можат ефикасно да претставуваат светлина интензитет со електрични сигнали, тогаш процеси податоци и го прикажува резултатот на LCD...

DEN 1041.12

HACCURY 43*11mm Мини дух ниво меур нивоа burbuja nivel дух ниво меур со Прирабници и Монтажа Дупки

Следните Големини можете да изберете Кодирање Големина Боја Купи Кодирање Големина Боја Купи YY0885 8*8.5 мм Зелена YY3207 32*7mm Бела YY1006 10*6mm Зелена YY4311 43*11mm Бела YY11806 11.8*6mm Зелена YY5009 A 50*9mm Црна YY1206 12*6mm Зелена YY5009 B 50*9mm Црвено YY1207 12*7mm Зелена YY5017 A 50*17mm Црвено YY1408 A 14*8мм Зелена YY5017 B 50*17mm Црна YY1408 B 14*8мм Бела YY5017 C 50*17mm Црвено YY143082 14.3*8.2 мм Бела YY5017 D 50*17mm Црна YY1506 15*6mm Зелена YY5017 E 50*17mm Црвено YY1508 15*8мм Зелена YY6012 A 60*12mm Зелена YY1809 18*9mm Зелена YY6012 B 60*12mm Бела YY1910 A 19*10мм Зелена YY6012 C 60*12mm Црвено YY1910 B 19*10мм Бела YY6610 66*10мм Зелена YY2510 25*10мм Зелена YY9017 90*17mm Жолта YY3011 30*11mm Зелена YY10015 A 100*15mm Бела YY3016 30*16mm Зелена YY10015 B 100*15mm Жолта YY3617 36*17mm Зелена YY10015 C 100*15mm СинаHACCURY 43*11mm Мини дух ниво меур нивоа burbuja nivel дух ниво меур со Прирабници и Монтажа ДупкиЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 9.00 9.60

Висок Квалитет (1 парче/многу) Т тип дух ниво мерни инструменти Триаголен Пластични индикатор за нивото на Школка Црна Портокал

Функција1.Дизајниран да биде компактен и низок профил, 2 на овој начин мини дух ниво имаат рамен грб и 2 преdrilled дупки за одредување на2.Оваа мала, но многу корисни gadget прави задачата на израмнување на караван или campervan така лесно , тоа трае само неколку секунди ...

DEN 38.00 44.64

Ниво на звук Метар Преносни Дигитални Бучава Тестер Decibel Следи Тестер SL5818

Ниво на звук Метар SL5818 Преносни Дигитални Бучава Тестер Decibel Следи Тестер SL5818Производ синопсис : Примена : тоа се користи за калибрирање на ниво на звук метри.Модел : SL5818Стандард : IEC651 Type2, ANSIS1.4 Type2Функција : SL LEQМерење На : .30130d B В...

DEN 5274.24

8*5.5 мм Bullseye Акрилик Универзална Меур Ниво Дух Ниво Меур Хоризонтална Инструмент (50 Парчиња/многу)

8*5.5 мм Bullseye Акрилик Универзална Меур Ниво Дух Ниво Меур Хоризонтална Инструмент (50 Парчиња / многу)ПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 684.00 720.00

Висока Прецизност дух ниво 40/2mm 12*46mm Стаклена Цевка Ниво меур ампули Стакло скала Ниво Додатоци

Следните големини можете да изберете Кодирање Точноста Големина Купи Кодирање Точноста Големина Купи BCM414100 4" / 2mm 14*100mm BCM301137 30" / 2mm 11*37mm BCM101370 10" / 2mm 13*70mm BCM301137 Б 30" / 2mm 11*37mm BCM201247 20" / 2mm 11*47mm BCM301137 C 30" / 2mm 11*37mm BCM201155 20" / 2mm 11*55мм BCM301032 30" / 2mm 10*32милиметри BCM201149 20" / 2mm 11*49mm BCM301033 30" / 2mm 10*33mm BCM200834 20" / 2mm 8*34mm BCM301034 30" / 2mm 10*34mm BCM201034 20" / 2mm 10*34mm BCM3010536 30" / 2mm 10.5*36mm BCM201037 20" / 2mm 10*37mm BCM301037 30" / 2mm 10*37mm BCM201138 20" / 2mm 11*38mm BCM301035 30" / 2mm 10*35mm BCM201138 A 20" / 2mm 11*38mm BCM401138 40" / 2mm 11*38mm BCM201138 B 20" / 2mm 11*38mm BCM401246 40" / 2mm 12*46mm BCM201264 20" / 2mm 12*64mm BCM401035 40" / 2mm 10*35mm BCM201267 20" / 2mm 12*67mm BCM600837 60" / 2mm 8*37mm BCM301470 30" / 2mm 14*70mm BCM600933 60" / 2mm 9*33mm BCM301246 30" / 2mm 12*46mm BCM600934 60" / 2mm 9*34mm BCM301149 30" / 2mm 11*49mm BCM601246 60" / 2mm 12*46mm BCM301140 30" / 2mm 11*40mm BCM601035 60" / 2mm 10*35mm BCM301138 30" / 2mm 11*38mm BCM900936 90" / 2mm 9*36mm BCM301138 A 30" / 2mm 11*38mm BCM901041 90" / 2mm 10*41mmДруги Видови може да го изберетеЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 169.00 332.16

Нови 3 Фаза Секвенца Ротација Индикатор Тестер Dropshipping Фаза Индикатор Дијагностички-алатка SM852B

Нови 3 Фаза Секвенца Ротација Индикатор Тестер Dropshipping Фаза Индикатор Дијагностичкиалатка SM852 BКарактеристики : Дизајниран за да ги проверите фаза секвенца.Со Led диоди да покаже дали фазата е отворена или не, Поддржува Ѕвончето индикација.Високо сигурен, може да се провери голем на 60 V до 600 V AC трифаза...

DEN 1094.00 1243.20

(20 Парчиња/Многу) HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mm

(20 Парчиња / Многу) HACCURY Пластични Ниво меур Мини дух ниво Мерни инструменти Пречник од 6mm 6.5 mm 7mmЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

DEN 198.00 387.84