• Ново
Глина Калено Самурајски Меч Јапонски Катана T8 Висока Јаглероден Челик Electroplated Сечилото Целосна Танг Многу Остри Espada Убаво Присутни

Глина Калено Самурајски Меч Јапонски Катана T8 Висока Јаглероден Челик Electroplated Сечилото Целосна Танг Многу Остри Espada Убаво Присутни

DEN 10559.52
DEN 8659.00 -18 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Вкупна должина : 103cm/40.6 инчен Сечилото материјал : T8 висока јаглероден челик глина калено, различни глина калено hamon
Должина на ножот : 70cm/27.6 инчен Tsuba : железо
Се справи со должина : 26cm/10.24 инчен Habaki : Месинг
Сечилото ширина : 3.2 cm/1.25 инчен Seppa : Висок Степен на Месинг
Сечилото дебелина : 0.7 cm/0.28 инчен Menuki : Месинг
Танг : Целосна танг Fuchi&Kashira : Алуминиумски
Крв ритам : Долго здраво на секоја страна Ito : Synthtic свила
Острината : Остар Sageo : Синтетички дебели свила
Rayskin : Вистински rayskin Saya : Тврдо
СЕЧИЛОТО : ова е T8 висока јаглероден челик глина калено нож, Electroplated Црно-Црвена Ножот .
Глина темперамент постапка е навистина комплицирана, и начинот на кој се користи, е античкиот глина темперамент занает.сечилото ќе се издвојува како 2, еден е на задната страна на сечилото, а другата е намалување на работ страна. на задната страна ќе се држи со глина и другата страна ќе биде покриено со прав и други мешавина кои се заштитени како таен рецепт.coz различни дебелина на задната страна од ножот и намалување на работ страна,и различни од глина кал и смесата,кога ножот ладење да биде иста ниска температура во исто време по греење со висока температура,која е причината зошто на сечилото има radian,и таму е глина темперамент бран линија.
Овој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот.
Овој меч е доволно силна за да се намали преку дебел бамбус дрво со еден штрајк уште остри доволно за парче хартија.
TSUKA : На Tsuka (рачка) е направена на тешко дрво (поширок на 2 завршува и потенки во средината на дршката), цврсто обвиткани со текот на вистински Samegawa (Зраци кожата) со синтетички свила Ito. На Fuchi (ракави) и Kashira (buttcap) се направени од Алуминиум. Династијата на мечот е заштитена од две Mekugi (штипки). Две Menuki (украси) се на секоја страна на Tsuka.
TSUBA : на tsuba се користи за да се заштити вашата рака од лизгање на ножот за време на thrusts.
HABAKI(сечилото јака) : е, неее месинг изградба. главната точка на habaki е да се направи saya тесни на сечилото, па тоа е нормално ако не е на нула.
SEPPAS(spacer) : Две Seppas обезбеди Tsuba (ако tsuba не е толку тесна, по долго време,може да се размонтираат меч и го стави повеќе seppas таму).
SAYA : На saya (обвивка) на мечот е направен од дрвени предмети,врзани со Sageo месинг Kurigaga (knob) на scabbard.
Топло Прашува 1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика. Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Ви благодариме ! 2. Слики ние шоу се 100% Вистински Објект Фотографија . 3. Како и сите на нашите мечеви се целосно рачно изработени, 1`2 см се разликува може да биде постоеле. *Пакетот вклучува : 1.собрани меч со saya (но мечот застане не е вклучена) 2.меч торба (боја е испратен од страна на случаен избор,слободен како подарок, нема гаранција за враќање или размена)
Можете да дизајн свој меч тука. Само ве молиме да ни остават забелешка за вашиот фитинзи барања и ние ќе се подготват мечеви според вашите потреби.

Особините

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Бренд Име:
ШИ JIAN
Материјал:
Метал
Стил:
Народната Уметност
Меч Тип:
Јапонски самурајски меч катана
is_customized:
Yes
Фалсификување Techonology:
целосно рачно изработени
Сечилото Материјал:
T8 јаглероден челик глина калено
Сечилото Тип:
Целосна танг ножот со бо-здраво
Острината:
Многу остар(битката подготвен)
Tsuba Материјал (Чувар):
железо tsuba
Tsuka Материјал (Рачка):
синтетички свила ito+вистински rayskin+алуминиумски фитинзи
Режим број:
923
Употреба:
Iaito/сечење пракса/display/cospaly

Купувачите избираат и

Рачно изработени Јапонски Самурајски КАТАНА МЕЧ Месинг TSUBA Глина Калено Традиционалната

Рачно изработени Јапонски Самурајски КАТАНА МЕЧ Месинг TSUBA Глина Калено ТрадиционалнатаСпецификации : Вкупна Должина : 40.9 инчен / 104 cmNagasa Должина : 27.8 инчен / 70.5 cmСе справи со Должина : 10.6 инчен / 27cmСечилото Материјал : 1095 Челик со Глина КаленоTsuba Материјал : Висок квалитет Месинг TsubaСечилото Ширина (во близина на Habaki) : 1.26 инчен / 3.2 cmСечилото Ширина (во близина на Kissaki) : 0.91 инчен / 2.3 смSaya Материјал : Висок квалитет тешко дрвоРачка Материјал : Вистински Зраци кожата + Тешко дрвениСостојба : Новафото yinghuayuwushi300_zpsd151091b.jpgМатеријали И Начин На Гради : Сечилото : На сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки...

DEN 7920.00

VOLTRON V05 9Cr18Mov Сечилото Wiith G10 се Справи со Топката Имајќи Преклопен Нож Тактички Опстанок Лов Ножеви Отворено Кампување EDC алатка

Добредојдовте на нашата продавница : Ние се надеваме да се изгради траен и добри односи со мнозинство на купувачи во странство .Нашата цел е : Најдобар Квалитет + Најдобра Цена + Одлична Услуга + Брза ИспоракаИнформација за производот : Ножот Материјал : 9 Cr18 Mov Нож Должина : 9.5 cm Сечилото дебелина : 0.4 cm Сечилото ширина : 3.0 cm Справи со долго : 12.7 cm Должина Целокупната : 22.3 cm Рачка материјал : Челик + G10 Тежина : 250g (вклучувајќи пакување) Цврстина : 58 HRC Систем : Топката Имајќисликикомпанијата информацииФабриката воведpayme nt>> прифати Alipay,Зачувам,Western union и TT,L / C однапред>>Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,pls почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 денапревозот>>Ние брод нашите производи на светот.>>Ние брод цел во рок од 1~4 дена по уплатата примена.>>Ние само брод на дадената адреса.pls бидете сигурни дека вашето име и адреса за е точно или контактирајте не за било какви промени адресата пред место цел>>Ние брод на сите наредби како "подарок" и да се справат пониска вредност за да се избегне или минимизира вашиот данок на увоз>>Ние брод цел од Воздухопловната,EMS,DHL,Fed Ex,UPSот како што сте ја избрале.>>ние ќе го избере друг начин, наместо ако превозот начин сте ја избрале не може да ја испорача стоката до вашата земја или регион>>Pls проверите и да бидете сигурни дека вашето право производи пред да потпише за пратката се избегнат било какви грешки или исчезнати>>Ние нудиме регистрирани воздухопловната пост превозот методи .за слободни...

DEN 1106.00 1382.40

TRSKT EDC Комунални Ловечки Нож Многу Остри Јаглероден челик Нож рачно изработени 58HRC ружино дрво Опстанок Тактички Спасување Отворено алатка

Опис вкупна должина : 245mm Нож должина : 95mm се Справи со должина : 150mm Сечилото дебелина : 5mm Сечилото ширина : 48mm Рачка материјал : Дрво се Справи со дебелина : 27mm Сечилото материјал : Јаглероден челик Цврстина : 58 HRC Тежина : 350g Површина : Чиста рачно изработени Други : Боја кутијаПроизвод Слика

DEN 3276.00 4680.00

Swayboo Прави рачно изработени фалсификувани Дамаск Челик шема ловечки нож фиксна сечилото на нож 58HRC абонос рачка

Вкупна должина : 21 CMДолжина на ножот : 9.8 CMСе справи со должина : 10 CMСечилото дебелина : 4.8 ммСечилото материјал : Фалсификувани Дамаск Челик шемаHardress : 58 HRCПовршина : рачно изработени Дамаск Кован челик шемаРачка материјал : Абонос+ЧеликТежина : 300gДруги : Остар,кожа обвивка пакување

DEN 1271.52

Титаниум Виножито боја 5Cr13Mov Нерѓосувачки Челик нож Пеперутка Обука Нож пеперутка нож balisong нож досадна алатка без работ

Вкупна Должина : 215 ммДолжина на ножот : 90mmСе справи со должина : 125 mmСечилото дебелина : 3ммСечилото материјал : 5 Cr13 MovТежина : 140 GТешко степен : 57 HRCповршина : оксидираат,ТитаниумРачка материјал : Нерѓосувачки ЧеликПакување : кутијафункција: безбедно нож, без работ не може да се изостриВи благодариме!

DEN 514.00 558.72

Нож DIY Lanyard Pendant Чиста месинг лежиште (CNC Занаети ) 0.216 внатрешен дијаметар Sy алатки

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Lanyard PendantЧерепот ВИДИ : КОЛИЧИНА ПОПУСТИ Цена : $6.85Овие lanyards pendant е изработен од месинг ,ЦПУ гравирање Внатрешен дијаметар 0.216 инчиДодадете зачин за да ножеви, мобилни телефони, копче синџири и многу други предмети!Овие се кул!Спецификациинаправени во кина ,Пакет вклучувајќи : 1 парче Pendant (Не вклучувајќи го landyand )dianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 330.24

Целосно Рачно Изработени Јапонски Самурајски Меч Катана Укината Челик Целосна Танг Остар Нож Espadas Гроздобер Дома Декорација Убаво Присутни

Вкупна должина : 103cm / 40.6 инченДолжина на ножот : 70cm / 27.6 инченСе справи со должина : 26cm / 10.24 инченСечилото ширина : 3.2 cm / 1.25 инченСечилото дебелина : 0.7 cm / 0.28 инченСечилото материјал : укината челикHamon : преклопени слоеви hamonОстрината : може да се намали бамбус,трева трска и парче хартијаЗдраво (Крв ритам) : долго Здраво на секоја странаTsuka(рачка) : Тешко дрво завиткани вистински rayskin & синтетички свила Ito , украс со алуминиумски menuki (змеј), fuchi & kashira (слива цвет)Saya : висок квалитет тешко дрво, обвиткани со синтетички свила sageoТанг : Целосна ТангTsuba : железо tsubaДруги приклучоци : месинг habaki + месинг seppasСостојба : Brand new&можат целосно да се расклопуваат или составуваатОвој нож доаѓа со целосна должина Танг кои во голема мера го подобрува силата на мечот.Тоа е доволно силна за да се намали преку бамбус, мала дрво со еден штрајк уште остри доволно за парче хартија.Топло Прашува 1...

DEN 14208.00

Сад тип на ножот. сечење хартија цевки нож.ХСС сечилото.металургија машина за сечење/ slitting кружни нож / машина за сечење алатка

Нашата компанија за производство и продажба на сите видови на механички нож, гума кружни сечење нож, големи кружни сечење нож, сечилото на ножот sheaves, храна, обложување на ножот, кружни сечење нож, високобрзински челик и така на многу видови на производи, сите спецификации...

DEN 1680.00

Борба Против Јапонски Самурајски Меч Катана Рачно Изработени Maganese Челик Целосна Танг Остар Нож Espada Гроздобер Дома Декорација Може Да Се Намали Бамбус

Вкупна должина : 103cm / 40.6 инчен Сечилото материјал : Манган челик сечилотоДолжина на ножот : 70cm / 27.6 инчен Tsuba : АлуминиумскиСе справи со должина : 24cm / 9.45 инчен Habaki : МесингСечилото ширина : 3.2 cm / 1.25 инчен Seppa : Висок Степен на МесингСечилото дебелина : 0.7 cm / 0.28 инчен Menuki : АлуминиумскиТанг : Целосна танг Fuchi&Kashira : АлуминиумскиКрв ритам : bo здраво на секоја страна Ito : Синтетички свилаОстрината : Остар Sageo : Синтетички свилаRayskin : вистински rayskin Saya : ТврдоСечилото е направен со вработување на најжешките изработка жица за цртање процес...

DEN 7065.60

Јапонски Nihonto Самурај Катана Висока Јаглероден Челик Острината За Сечење Подготвени

Внимание : Фотографиите се за повикување само Вистински производ може да се разликува.Предмет Бр : Zs9233 вкупна Должина : 106 CM Нож Должина(без Habaki) : 71 CM Сечилото Материјал : Висок јаглероден челик со hamon Сечилото Функција : рака полиран од страна на рака, со меч камен Сечилото Дебелина : 7.0 mm Сечилото Ширина : 3.2 cm Scabbard (Јас)Материјал : тешко дрво, лакирани Scabbard (Јас) Должина : 76cm Рачка (Tsuka)Материјал : 29cm Rayskin(исто) : вистински бела stingray rayskin Ito и Sageo : црното Блејд Edge : остар Жилет Tsuba Материјал : Железо ласерско сечење Fuchi &Kashira Материјал : Цинк легура Habaki Материјал : месинг Други Приклучоци(Seppa,Menuki) : Месинг Fittngs Функција : пескарење poslish, позлата Пакување : Пена кутија,со чантата

DEN 3177.00 3344.16

Binoax 9 Ножеви Не се Лизга резби во Дрво Алатки Овошје Храна Занает Скулптура Гравирање Ножеви Скалпел DIY PCB Поправка Сечење Алатки

2844024264209450 BinoaxЖешка Slaes парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче3pcs 11# ножеви3pcs 16# ножеви3pcs 4# ножеви1pcs Нож се справи.

DEN 75.00 79.20

2017 Преклопен Нож Тактички Џебен Нож Кампување Опстанок Алатки Лов ножеви Отворено нож Бесплатен превозот

Сечилото : 440 C Рачка : пластична рачка HRc : 5759 HR Целосна должина : и 17,5 см, должина на Ножот : 8cm Нето тежина : 30g Карактеристики : остар и издржливи; здравје и заштита на животната средина; лесни, преносливи Превозот Вашата цел ќе биде предаден во рок од 35 дена откако ќе ја добиете на вашата исплата...

DEN 282.00 331.20

Нерѓосувачки Челик Обука црна пеперутка ножеви нож balisong преклопен нож пеперутка Тренер без работ досадна алатка cosplay нож

Вкупна Должина : 233 mmДолжина на ножот : 95 mmСе справи со должина : 138 mmСечилото дебелина : 0.3 mmСечилото материјал : 440 Stainless ЧеликТежина : 153gТешко степен : 55 HRCповршина : титаниум слојРачка материјал : Нерѓосувачки ЧеликПакување : Кутија+Најлон кесаСе обрне внимание на ова е еден многу тап нож не може да се намали пред да нарачате ...

DEN 526.00 553.92

1pc Нови Месинг Лим Тенка Фолија Појас Металугрија Резерви 0.02x100x1000mm со Отпорност на Корозија

BI0003219Спецификација : Бренд новиМатеријал : МесингГолемина : прибл.0.02×100×1000mmФункција : Тврд и силен, одлична еластичност и добра machinability.Отпорност на корозија.Израмнување и сечење одбор.Погоден за : производство на прецизни инструменти, брод делови.Пакет се вклучени : 1pc x Месинг Метал Тенки Лимови ФолијаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

DEN 104.00 208.32

Shijian Мечеви Вистински Јапонски Самурајски Катана 1060 Јаглероден Челик Бо-здраво Сечилото Бран Hamon Целосна Танг Пракса Меч Метал Дома Декор

Сечилото : сечилото на овој меч е рачно кован и полиран со 12 постапки со античките метод.челик ние ги користиме не е нормално челик со камиони или автомобили или други живот, електрични,на челик се користи за сечилото содржина многу повеќе јаглерод и чистота не може да се спореди...

DEN 5520.00

Висок Јаглероден Челик FullTang Сечилото Змеј Tsuba Јапонски Самурајски Меч Katanas

Висок Јаглероден Челик Full Tang Сечилото Змеј Tsuba Јапонски Самурајски Меч KatanasСпецификации : Вкупна Должина : 40.9 инчен / 104 cmNagasa Должина : 27.8 инчен / 70.5 cmСе справи со Должина : 10.6 инчен / 27cmСечилото Материјал : 1060 Висока Јаглероден ЧеликTsuba Материјал : Високо квалитетен Алуминиумски TsubaСечилото Ширина (во близина на Habaki) : 1.26 инчен / 3.2 cmСечилото Ширина (во близина на Kissaki) : 0.91 инчен / 2.3 смSaya Материјал : Висок квалитет тешко дрвоРачка Материјал : Вистински Зраци кожата + Тешко дрвениСостојба : Новафото yinghuayuwushi300_zpsd151091b.jpgМатеријали И Начин На Гради : Сечилото : сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки...

DEN 5184.00

Нови Пристигнување Посебен Меч Фитинг се Справи со Tsuka за Јапонски Меч Катана со Црна Ito & Вистински Rayskin Деликатна Дрво Занает

Спецификации : Состојба : Нова, не се користи, нема никаква штета Рачка за Катаната Се справи со должина : 26 cm(10.2 инчи) Fuchi и Kashira : Легури Вистински rayskin со Јапонски свила Ito со menuki(украс) 80% од нашите клиенти ни кажат тешко е да се заврши на ito убаво и се тесни...

DEN 1967.52

Катана рачно изработени Јапонски Самурајски Функционална Меч 1060 висока јаглероден Челик Сечилото црна saya сина ito остри целосна танг

Вкупна Должина 103cm / 40.6" Сечилото Материјал 1060 Јаглероден Челик Сечилото Должина 70cm / 27.5" Tsuba Легура Tsuba се Справи со Должина 26cm / 10.24" Habaki&Seppa Месинг Сечилото Ширина 3.2 cm / 1.26" Fuchi&Kashira Легура Сечилото Дебелина 0.7 cm / 0.28" Menuki Легура Танг Целосна танг Ito сина Памук Занает рачно изработени Sageo сина Памук Изградба Maru Rayskin Вистински Rayskin Состојба Нови Saya Тешко дрво Острината Остри Тежина(appro) 1300g СЕЧИЛОТО : сечилото на овој меч е рачно кован и полиран со 10 процедури.Челик ние ги користиме не е нормално челик со камиони или автомобили или други животот electrics,челик се користи за сечилото содржина многу повеќе јаглерод и чистота не може да се спореди...

DEN 5088.00

58-60HRC Ganzo G723 440C сечилото G10 се Справи со EDC Преклопен нож Опстанок Кампување алатка Лов Џебен Нож тактички edc отворено алатка

5860 HRC Fire Bird F723 Ganzo G723 440 C сечилото G10 се Справи со Преклопен нож Опстанок Кампување алатка Лов Џебен Нож тактички edc отворено алатка Тип : Преклопен Нож Должина Целокупната : 215mm Нож должина : 95mm се Справи со должина : 120mm Сечилото дебелина : 4mm Сечилото материјал : 440 C Нето тежина : 180g Тежина : 230g (вклучувајќи пакување) Цврстина : 5860 HRC Рачка материјал : G10 НАПОМЕНА : За Ganzo, сосема е изменет од Ganzo да Firebird, па со нож го добивате може да биде Ganzo бренд или Firebird бренд...

DEN 1008.00 1439.52

Целото тело не ' рѓосувачки челик меч самоодбрана реквизити Дома занает екранот дома декор

Тарифниот број : увезената стока царинскиот може да ги наметнат тарифите, ве молиме купувачите активно да соработуваат со царинење, купувачите треба да ги носат своите, ви благодариме13274610040795153 Најдобрите Продавачи парче парче парче парчеИме : Нерѓосувачки челик НожСпецификации : вкупна должина : 76cmДолжина на ножот : 50cmсе справи со должина : 23cmТежок меч : 1.5 кгСечилото материјал : Нерѓосувачки челикОбвивка материјал : Нерѓосувачки челикТопло Прашува 1 ...

DEN 5712.00

6PCS QingGear виткање сечилото на нож мини џебен нож мулти keychain алатка EDC нож W/ шише настроената lanyard дупка stonewash заврши

1lot=6pcsСечилото Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРачка Материјал : Нерѓосувачки ЧеликЦелосна Должина : 9.9 cmДолжина на ножот : 3.5 смНето тежина : 35g На секое добро EDC нож, џебен нож,а Не со заклучување, stonewash заврши...

DEN 768.00 959.52

Jetech џеб виткање pneutronic криви работ на ножот нож за жица соголување алатки дрвена рачка со рецка и прстени EK-8B

Jetech џеб виткање pneutronic криви работ на ножот нож за жица соголување алатки дрвена рачка со рецка и прстени индустриски одделение електричен нож EK8 B*Сите производи во продавница се со висок квалитет,познатиот бренд(топ 3 во кина), и овластени стоки.*Материјалот на ножот : манган челик...

DEN 622.00 723.36

КС ОДИ пеперутка во нож пеперутка обука нож од нерѓосувачки челик Karambit виткање ножот подарок+шрафцигер многу стилови

КС ОДИ пеперутка во нож пеперутка обука нож од нерѓосувачки челик Karambit виткање ножот подарок+шрафцигер многу стилПовеќе стилови сличен е на располагање ...

DEN 480.00 552.00

Нерѓосувачки Dagger самоодбрана реквизити Двојно Мечеви Исклучителна дома занаети дома декор

Тарифниот број : увезената стока царинскиот може да ги наметнат тарифите, ве молиме купувачите активно да соработуваат со царинење, купувачите треба да ги носат своите, ви благодариме13274610040795153 Најдобрите Продавачи парче парче парче парчеИме : Дупли МечевиСпецификации : 22cm79cm(Пет различни големини)Б lad e материјал : Нерѓосувачки челикОбвивка материјал : МеталC сплав : T тој традиционални занаетчиски одлуки со Longquan мечF ittings : Висок квалитет на алуминиумТопло Прашува 1 ...

DEN 955.00 955.20