• Ново
Shijian Мечеви Вистински Јапонски Самурајски Катана 1060 Јаглероден Челик Бо-здраво Сечилото Бран Hamon Целосна Танг Пракса Меч Метал Дома Декор

Shijian Мечеви Вистински Јапонски Самурајски Катана 1060 Јаглероден Челик Бо-здраво Сечилото Бран Hamon Целосна Танг Пракса Меч Метал Дома Декор

DEN 5520.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Сечилото : сечилото на овој меч е рачно кован и полиран со 12 постапки со античките метод.челик ние ги користиме не е нормално челик со камиони или автомобили или други живот, електрични,на челик се користи за сечилото содржина многу повеќе јаглерод и чистота не може да се спореди. сечилото е изострен, ако сакате тоа unsharpened , ве молиме контактирајте со нас .
Tsuba : Tsuba на овој меч е Легура. На tsuba се користи за да се заштити вашата рака од лизгање на ножот за време на thrusts и повреден од вашите противници.
На Habaki (сечилото јака) : тоа е едно парче месинг изградба.главната точка на habaki е да се направи saya тесни на сечилото,па тоа е нормално ако не е на нула.
Две Seppas (spacer) : да се обезбеди Tsuba (ако tsuba не е толку тесна, по долго време користење,може да се земе освен меч и го стави повеќе seppas таму).
Menuki : украси на справи,една на секоја страна.
SAYA : На saya (обвивка) на мечот е направен од дрвени предмети, врзани со Sageo легура Kurigaga (knob) на scabbard.
BO-ЗДРАВО(крв ритам) : Долго ЗДРАВО на секоја страна. Всушност тоа е недоразбирање на БО-ЗДРАВО како крв каналите,тоа е да не се користи само за да bloodletting,главната поента е да се светлина на тежина на мечот,кој може да се направи на мечот флексибилни ,и обезбедување на повратни информации коишто се слушаат кога се нишаше.ако сакате меч со силна сила,може да се задржи меч без БО-ЗДРАВО. Контакт со нас ако не сакате БО-ЗДРАВО.
Топло Прашува 1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика. Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Ви благодариме ! 2. Слики ние шоу се 100% Вистински Објект Фотографија . 3. Како и сите на нашите мечеви се целосно рачно изработени, 1`2 см се разликува може да биде постоеле. *Пакетот вклучува : 1.собрани меч со saya (но мечот застане не е вклучена) 2.меч торба (боја е испратен од страна на случаен избор,слободен како подарок, нема гаранција за враќање или размена)
Можете да дизајн свој меч тука. Само ве молиме да ни остават забелешка за вашиот фитинзи барања ако не ви се допаѓа оригиналниот оние кои и ние ќе подготви мечеви според вашите потреби.
Ако дополнителното плаќање треба да биде обвинет, немојте да се направи исплата прво кога ќе го порачаат. Ние ќе го промени цена за вас и тогаш ви се потребни за да се заврши на плаќање.
Бесплатни Tsuba за Избор на
Бесплатни Ito/Sageo за Избор на
Ние ќе го задржи на ito и sagoe иста боја.
Ве молиме имајте на ум ни кој е за ito и што е за sageo кога ќе се направи ред ако сакате да ја смените потоа во различни бои.
Бесплатни Rayskin за Избор на
Бесплатни Saya за Избор на
1. Подготовка на Време : ние треба 2`5 работни дена за да се подготват меч ако таму не е прилагодувањето за тоа. Повеќе време ќе бидат потребни ако мечот е прилагоден.
2. Сите мечеви ќе биде испорачуван ЕМС. Ова е само превозот на начин кој може да брод мечеви.
3. Купувачите Информации-Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.

Особините

Бренд Име:
ШИ JIAN
Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Стил:
Народната Уметност
is_customized:
Yes
Сечилото Материјал:
Висок Јаглероден Челик
танг:
целосна танг
Број На Модел На:
665
Tsuba:
Легура
hamon:
Брановидна hamon
Острината:
ОСТАР
Употреба:
Обука/home декорација
меч стил:
катана
крв жлебот:
долго здраво

Купувачите избираат и

Jetech џеб виткање pneutronic криви работ на ножот нож за жица соголување алатки дрвена рачка со рецка и прстени EK-8B

Jetech џеб виткање pneutronic криви работ на ножот нож за жица соголување алатки дрвена рачка со рецка и прстени индустриски одделение електричен нож EK8 B*Сите производи во продавница се со висок квалитет,познатиот бренд(топ 3 во кина), и овластени стоки.*Материјалот на ножот : манган челик...

DEN 622.00 723.36

JUFULE Sigil топката имајќи Виткање D2 Челик сечилото се справи со Комунални кампување лов Отворено Тактички преживее EDC Алатки Кујнски Нож

JUFULE Направени Со Расклопување алатка за подарок Тип : Преклопен Нож Сите должина : 20cm Нож должина : 8.5 cm Ширина : 3cm Дебелина : 3.7 мм се Справи со должина : 11.5 cm Сечилото површина : пескарење Сечилото материјал : D2 Цврстина : 58 HRC Рачка материјал : сите челик се Справи со површина : Камен за миење Вкупната тежина : 222 грама (вклучувајќи пакување) Нож тежина : 152 грама Други : вграденво топката имајќи Слика за Рекламирање Цел Само...

DEN 1233.00 1354.56

Swayboo Прави рачно изработени фалсификувани Дамаск Челик шема ловечки нож фиксна сечилото на нож 58HRC абонос рачка

Вкупна должина : 21 CMДолжина на ножот : 9.8 CMСе справи со должина : 10 CMСечилото дебелина : 4.8 ммСечилото материјал : Фалсификувани Дамаск Челик шемаHardress : 58 HRCПовршина : рачно изработени Дамаск Кован челик шемаРачка материјал : Абонос+ЧеликТежина : 300gДруги : Остар,кожа обвивка пакување

DEN 1271.52

Занает Работ Кожа Skiving Практични DIY Beveling Skiving Алатка за Сечење Заинтересирани Работ R02 Капка брод

Совршен работ beveling алатка за кожа занает професионалци и аматери.Разумен beveling агол, остар најсовременаСо дрво се справи, лесно и удобно да се одржиЛесен и преносливМатеријал : челик и дрвоТип : 1(0.8 mm),2( 1.0 mm), 3(1.2 mm)Должина : 14.50 cm / 5.71"0.8 mm : погоден за тенка кожа1.0 mm : погоден за средна дебелина кожа1.2 mm : погоден за дебела кожаAnswer : ___________________________ Note : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен.И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DEN 118.00 140.64

58RHC Високо-јаглероден челик Директно Нож Фалсификувани Дамаск челик Лов Фиксна Тактички Ножеви со scabbard

Целосна должина : 212mm Нож должина : 97mm Сечилото ширина : 30мм (најширока точка) се Справи со должина : 106mm Сечилото дебелина : 5mm Сечилото материјал : Висок Јаглерод Шема Цврстина Челик : 58 RHC Површина : Фалсификувани Шема Рачка материјал : Кожа Репресија + челик Тежина : 250 g (inculding кожа)

DEN 1062.00 1180.32

Нож DIY Lanyard Pendant Чиста месинг лежиште (CNC Занаети ) 0.216 внатрешен дијаметар Sy алатки

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Lanyard PendantЧерепот ВИДИ : КОЛИЧИНА ПОПУСТИ Цена : $6.85Овие lanyards pendant е изработен од месинг ,ЦПУ гравирање Внатрешен дијаметар 0.216 инчиДодадете зачин за да ножеви, мобилни телефони, копче синџири и многу други предмети!Овие се кул!Спецификациинаправени во кина ,Пакет вклучувајќи : 1 парче Pendant (Не вклучувајќи го landyand )dianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 330.24

Борба Против Јапонски Самурајски Меч Катана Рачно Изработени Maganese Челик Целосна Танг Остар Нож Espada Гроздобер Дома Декорација Може Да Се Намали Бамбус

Вкупна должина : 103cm / 40.6 инчен Сечилото материјал : Манган челик сечилотоДолжина на ножот : 70cm / 27.6 инчен Tsuba : АлуминиумскиСе справи со должина : 24cm / 9.45 инчен Habaki : МесингСечилото ширина : 3.2 cm / 1.25 инчен Seppa : Висок Степен на МесингСечилото дебелина : 0.7 cm / 0.28 инчен Menuki : АлуминиумскиТанг : Целосна танг Fuchi&Kashira : АлуминиумскиКрв ритам : bo здраво на секоја страна Ito : Синтетички свилаОстрината : Остар Sageo : Синтетички свилаRayskin : вистински rayskin Saya : ТврдоСечилото е направен со вработување на најжешките изработка жица за цртање процес...

DEN 7065.60

Висок Јаглероден Челик FullTang Сечилото Змеј Tsuba Јапонски Самурајски Меч Katanas

Висок Јаглероден Челик Full Tang Сечилото Змеј Tsuba Јапонски Самурајски Меч KatanasСпецификации : Вкупна Должина : 40.9 инчен / 104 cmNagasa Должина : 27.8 инчен / 70.5 cmСе справи со Должина : 10.6 инчен / 27cmСечилото Материјал : 1060 Висока Јаглероден ЧеликTsuba Материјал : Високо квалитетен Алуминиумски TsubaСечилото Ширина (во близина на Habaki) : 1.26 инчен / 3.2 cmСечилото Ширина (во близина на Kissaki) : 0.91 инчен / 2.3 смSaya Материјал : Висок квалитет тешко дрвоРачка Материјал : Вистински Зраци кожата + Тешко дрвениСостојба : Новафото yinghuayuwushi300_zpsd151091b.jpgМатеријали И Начин На Гради : Сечилото : сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки...

DEN 5184.00

Година Нови Пристигнување Рачно Изработени Самурајски Меч Катана Висока Јаглероден Челик Бамбус Tsuba Снабдување

Внимание : Фотографиите се за повикување само Вистински производ може да се разликува.Вкупна Должина : 104 CM Нож Должина(без Habaki) : 71 CM Сечилото Материјал : 1060 High Јаглероден Челик со крв ритам Сечилото Функција : Фалсификувани,Пескарење, полиран со меч камен Сечилото Дебелина : 7.0 mm Сечилото Ширина : 3.2 cm Scabbard (Јас)Материјал : тешко дрво, лакирани Scabbard (Јас) Должина : 76cm Рачка (Tsuka)Материјал : 26cm Работ на Ножот : острината Rayskin : imiated црна кожа rayskin Ito & sageo : Полиестер јаже Habaki Материјал : Месинг Други Приклучоци(Seppa,Menuki) : Месинг Fittngs Функција : пескарење poslish,позлата Пакување : тешко пена кутија, црна торба

DEN 4620.00 4863.84

30 Должина Јапонски Самурајски Меч Обвивка Катана Scabbard Тешко Дрвени Saya Сосема Нов Снабдување

Ве молиме имајте на ум дека секоја scabbard имаат сопствена е реден број, кога ќе нарачате scabbard, ве молиме означете боја или контактирајте со сервисот...

DEN 830.00 873.60

Супер класичен опстанок нуркање нож фиксна сечилото Остар нож намалување на јаже, јадица назад serrate најлон sheathed со јаже

Производ параметри Целосна должина : 19.9 см, должина на Ножот : 8.0 cm Сечилото ширина : 3.0 см (во најширока точка)...

DEN 842.00 936.00

Нежен и Корисни Еден Пар на Мечот Месинг Фитинзи Seppa за Јапонски Самурајски Меч Катаната или Wakizashi или Tanto QYP01

Дувачкиот Seppas за Јапонски Самурајски Меч Катана Wakizashi Tanto 2 Парчиња QYP01 Спецификации : Состојба : Нова, не се користи, нема никаква штета...

DEN 239.52

ZtDpLsd 10Pcs 38 Скалпел Сечење Гравирање Занает Скулптура Нож резби во Дрво Graver Мобилен Телефон на Поправка DIY Алатка за PCB Поправка

10 Компјутери #38 Прецизност Ножот Висок Квалитет На Сечилото, Цврстина, Острина, Трајни Производи Погодни За Коло (Pcb) Се Намали, Средување На Гума За Вбризгување На Пластични Делови За Поправка, Цртежи, МоделИзработка, Скулптури И Други Индустрија Употреба.

DEN 45.00 52.32

VOLTRON V05 9Cr18Mov Сечилото Wiith G10 се Справи со Топката Имајќи Преклопен Нож Тактички Опстанок Лов Ножеви Отворено Кампување EDC алатка

Добредојдовте на нашата продавница : Ние се надеваме да се изгради траен и добри односи со мнозинство на купувачи во странство .Нашата цел е : Најдобар Квалитет + Најдобра Цена + Одлична Услуга + Брза ИспоракаИнформација за производот : Ножот Материјал : 9 Cr18 Mov Нож Должина : 9.5 cm Сечилото дебелина : 0.4 cm Сечилото ширина : 3.0 cm Справи со долго : 12.7 cm Должина Целокупната : 22.3 cm Рачка материјал : Челик + G10 Тежина : 250g (вклучувајќи пакување) Цврстина : 58 HRC Систем : Топката Имајќисликикомпанијата информацииФабриката воведpayme nt>> прифати Alipay,Зачувам,Western union и TT,L / C однапред>>Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску,pls почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 денапревозот>>Ние брод нашите производи на светот.>>Ние брод цел во рок од 1~4 дена по уплатата примена.>>Ние само брод на дадената адреса.pls бидете сигурни дека вашето име и адреса за е точно или контактирајте не за било какви промени адресата пред место цел>>Ние брод на сите наредби како "подарок" и да се справат пониска вредност за да се избегне или минимизира вашиот данок на увоз>>Ние брод цел од Воздухопловната,EMS,DHL,Fed Ex,UPSот како што сте ја избрале.>>ние ќе го избере друг начин, наместо ако превозот начин сте ја избрале не може да ја испорача стоката до вашата земја или регион>>Pls проверите и да бидете сигурни дека вашето право производи пред да потпише за пратката се избегнат било какви грешки или исчезнати>>Ние нудиме регистрирани воздухопловната пост превозот методи .за слободни...

DEN 1106.00 1382.40