• Ново
Оптички Пливаат Очила +Rx -Rx Рецепт Очила за Пливање Возрасни Деца Различна Сила и Секое Око со Слободни Уво Приклучоци

Оптички Пливаат Очила +Rx -Rx Рецепт Очила за Пливање Возрасни Деца Различна Сила и Секое Око со Слободни Уво Приклучоци

DEN 639.36
DEN 524.00 -18 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Ако левото око сила е различен со десното око.
Ве молиме да остави коментар цел да ни каже!
Боја :
1. Црна, Сина и Транспарентни, за возрасни и деца над 7 години.
2. Дете-сина и Дете-розова, за 3-15 години деца.
Заптивка Големина На :
1. Црна/Сина : Надворешниот големина 66*42mm, Внатрешна големина 48*32-милиметри;
2. Дете-сина/Дете-розова : Надворешниот големина 63*39mm, Внатрешна големина 46*28mm;
Носот Мостови :
S/M/L 3 големини носот мостови за да се префрлате, одговара на различни возрасти и различни лица
Сила :
0, +1.0, +2.0, +3.0, +4.0, +5.0,+6.0, +7.0, +8.0 & -1.0,-1.5, -2.0,-2.5, -3.0,-3.5, -4.0,-4.5, -5.0,-5.5, -6.0, -7.0, -8.0 & Обичај Сила;
Карактеристики :
Анти-магла, Анти-УВ, Водоотпорен, Анти-Отсјај;
Пакет :
Дојде со Транспарентни тежок Случај, Слободен Уво Приклучоци;
Совети за одржување на анти-магла функција на леќа :
1. Не ја избришат или бришење внатрешноста на леќа со крпа или рака. Миење на очила со ладна вода и нека се исуши природно.
2. Чувајте го во внатрешноста на случај по употребата. Никогаш не изложувајте очила под сонцето, ниту чувајте го на топло или влажна средина.

Особините

Eyewear Големина:
црна, сина, дете-сина, дете-розова, Транспарентна
Тип На Објект:
eyewear
Спорт Тип:
ПЛИВАЊЕ
Бренд Име:
EnzoDate
Број На Модел На:
9300F-В
Леќа Ширина:
5 cm
Леќи Во Боја:
Повеќе
Леќи Материјал:
Пластични
Леќа Висина:
3 см
рамка боја:
Повеќе
Пол:
Мажи
Рамка Материјал:
Ацетат
Силата +RX:
+1.0 +2.0 +3.0 +4.0 +5.0 +6.0 +7.0 +8.0 или Прилагодено Сила
Сила -RX:
-1.0 -1.5 -2.0 -2.5 -3.0 -4.0 -5.0 -6.0 -7.0 -8.0 или Прилагодено Сила
боја:
Црна, Сина,дете-сина,дете-пинк
Леќи Атрибути:
Анти магла, Анти УВ, Водоотпорен, HD
Заптивка Големина:
66*42mm (црна/сина), 63*39mm (дете-сина/дете-розова)

Купувачите избираат и

година Најновите Стил Оптички Водоотпорен Анти-магла UV400 Возрасни Прилагодливи Пливање Очила Myopia Вода Очила Евтини Пливаат Eyewear

започнетекрајот *За превозот : Испрати во рок од 37 работни дена имаат следење на информации за време на испорака Проценува Стареење на главните земји : *За Објект : Име : 2016 Година Најнов Моден Стил Оптички Myopia Водоотпорен Антимагла УВ Доказ за Возрасни Прилагодливи Пливање Очила Очила Бренд : 100% Оригиналната Големина : 2.0 D~7.0 D Боја : црна Употребливи : Пливање, плажа, базен Материјал : PC+Силикони Сезона : Летни styl трговија на Големо : поддршка, ве молиме контактирајте со нас *Пакетот вклучува : Пливање очила *1 Случаен мал подарок*1 Пакет со OPP вреќа(За полесно превозот) *За Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите...

DEN 279.00 294.24

Возрасни Професионално Анти-магла Водоотпорен УВ Заштита Пливање Очила Мажи Жени Пливаат Eyewear Нови Пристигнување

Возрасни Професионално Антимагла Водоотпорен УВ Заштита Пливање Очила Мажи Жени Пливаат EyewearКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетЕднократно, трајни, практични, модеренУв Заштитен,антимагла, и јасно ја видитеНово прилагодливи рака заштита на вашите очи,Удобно и безбедно монтирање на очила.Употреба и лесно да се чистиСпецификација : Материјал : PC(Објектив)+СИЛИКОНИ(Око првенство и око бенд)Боја : како на сликите покажуваатОчила Големина : Еластична (За Возрасни)Пакетот Вклучува : 1 x Деца Пливање ОчилаЗабелешки : 1...

DEN 106.00 144.96

Barracuda Пливаат Очила Криви Леќи се Насочат Дизајн Анти-магла УВ Заштита Едно парче Рамка за Возрасни Мажи Жени 32420

Трајни, антимагла слој криви леќи за кристално јасна видното поле Ултра лесен и флексибилен едно парче мека рамка направен од супер мек TPR обезбедува додаде удобност и печат...

DEN 538.00 1055.52

година Пукна продава Деца цртан филм симпатична водоотпорен анти-магла силикони HD PC леќа пливање очила УВ заштита пливање Eyewear

започнетекрајот *За превозот : Испрати во рок од 37 работни дена имаат следење на информации за време на испорака Проценува Стареење на главните земји : *За Објект : Име : Деца цртан филм симпатична водоотпорен антимагла силикони HD PC леќа пливање очила Бренд : 100% Оригиналната Големина : една големина Боја : 4 бои Употребливи : Пливање, плажа, базен Материјал : PC+Силикони Функција : срцето стил, анти магла Сезона : Летни стил на Големо : поддршка, ве молиме контактирајте со нас *Пакетот вклучува : Пливање очила *1 Случаен мал подарок*1 Пакет со OPP вреќа(За полесно превозот) *За Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите...

DEN 284.00 436.32

Barracuda Пливаат Очила БЛАЖЕНСТВО ОГЛЕДАЛО Анти-магла УВ Заштита Анти-отсјај Лесни Триатлон се Отвори Вода за Возрасни 73310

Екстремни удобност и видливост Мека и вулгарен удобност рамка се приспособува за да се соочуваат со Висок квалитет маглаотпорни третман и огледало слој за кристално јасна визија за Автоприлагодување на носот мост Едноставна рака на вредноста Слободни футрола вклучени : вие не може да се задржи очила од прашина и гребнатини по употребата​

DEN 612.00 1199.52