• Ново
44ml Волумен 6mm Отворот на Мерење на Вискозност АРОН Германија Zahn Првенство

44ml Волумен 6mm Отворот на Мерење на Вискозност АРОН Германија Zahn Првенство

DEN 3264.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


44ml Волумен 6mm Отворот на Мерење на Вискозност АРОН Германија Zahn Првенство
Технички Податоци Потекло : Германија Бренд : АРОН Првенство Волумен : 44ml
Куп Материјал : Нерѓосувачки челик
Големина : 390 * 48 * 37mm Модел : Zahn 2 #, 3 #, 4 #, 5#, 6#, 7#
Пакување : еколошки хартија за пакување
Работата теории
1. На zahn првенство има 12 инчи annular носителот, се држи до првенство immerges во течност.
2. Постои прстен во средината на носителот; тоа е за одржување на купот во вертикална состојба кога immerging.
3. Кога купот е исполнет со течност, подигнете ја вертикално, додека купот на сите надвор од течни, и потоа притиснете на стоперката во исто време.
4. Можете да го видите на течноста тече од купот низ мала дупка на дното од неа .И додека сите течни е течеше исклучување, прекинете ја стоперката во исто време. Тогаш ќе ги добиете на вискозност вредност на ликвидната на стоперката.
5. На тестирање резултат во посебна средина, мора да се забележи во zahn втората, а потоа да се конвертира во centistokes.
Карактер :
1. Може да се користи во секое место како работилница, фабрика или лабораториски, брзо тестирање и прилагодување на вискозност на различни течност.
2. Пред да го користите треба да се избере соодветна чаша, нека тече брзина на 10~90 секунди.
Функции :
Оваа вискозност првенство е да се тестира на вискозност на Newtonian или слични Newtonian течност.
Забелешка : Кога ја користите оваа чаша, вие треба стоперката со релативно висока прецизност
Pls Кликнете на Модел Број за Да Видите Повеќе..
Број На Модел На
Отворот
Мерен Опсег
Мерење На Температура
2#
2 mm
~70
Внатрешна Температура
3#
3 mm
20~250
4#
4 mm
80~700
5#
5 mm
200~1000
6#
6 mm
400~2000
7#
7 mm
900~3000
Повеќе Индустриски Производи pls преглед : .
1. Ве молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за понатамошен контакт навремено.
2. Ве молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации : 1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас.

Особините

Број На Модел На:
6#
Тип:
Вискозност Првенство
Место на Потекло:
Германија АРОН
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Нерѓосувачки Челик:
44ml
Мерен Опсег:
400~2000
Отворот:
6mm
димензија:
390*48*37mm
Пакет:
Еколошки хартија за пакување
Употреба:
Се користи за мерење на вискозност на течност.
Погоден индустрија:
Печатење индустрија, мастило лепак и боја слој индустрија, итн...

Купувачите избираат и

20Pcs IS01H801G нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 1384.00 1472.16

20Pcs 66010 СОП нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 865.00 920.16

1pc J596b Црвена Боја Нетранспарентно Акрилик Одбор Не-транспарентно Пластични Листови 15*15cm Дебелина 2.3 mm Електрични Делови се Префрлите

пакетот вклучува : 1pcголемина : 15*15cm, дебелина 2.3 mmПроизводот е покрие пластична фолија, ве молиме да го отстраните пред да го користите.Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 181.00 190.56

20Pcs VND5E025AK S BCM нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 1211.00 1287.84

100mm Удар 60kg/600n Сила Авто Гас Пролет Амортизерите Топка Гас Кочење Шок Пролет Лифт Проп Автомобилската М8 Гас Пролет 285mm

Ние default за да ја испратите 60kg притисок, ако треба други притисок, ве молиме ги споделите со насГас Пролет може да се прилагоди, ако не можете да го најдете вистинскиот за нашата продавница, ве молиме да се чувствуваат слободни да истрага нас...

DEN 562.00 652.80

CDM2B20-100 СКМ тип на цилиндар CM2 CDM2 серија 20mm Понесе 100 Удар Мини Пневматски Воздух Цилиндри 20-100mm со висок квалитет

CDM2 B20100 СКМ тип на цилиндар CM2 CDM2 серија 20mm Понесе 100 Удар Мини Пневматски Воздух Цилиндри 20100mm со висок квалитетPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Сликата Е CDM2 B2025 за вашиот Код.Ако ви треба помош,pls контактирајте со нас.2.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.3.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)4.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

DEN 528.96

DC 12V DC 24V 4N 10мм Удар Отворена Рамка Електромагнетни Линеарна Електромагнетниот HCNE1-0520 се Повлече Тип

Спецификации : Име на производ DC Електромагнетниот Electromagnet Модел HCNE10520 Материјал Метал, Електронски Делови Оценет Напон DC 12 V DC 24 V Тип Повлече Тип Сила& мозочен Удар10мм, 4 N Големината на Телото 20 x 13 x 16mm / 0.8" x 0.51" x 0.63" (L*W*T) Клипот Бар Големина 6 x 26mm / 0.24" x 1" (D * L) Завртка Дупка со Дијаметар од 2,5 mm / 0.01" Кабел Должина 21cm / 8.3" Боја Како Слика се Прикажува Губење на 22g Пакет Содржина 1 x DC Електромагнетниот ElectromagnetОпис : Притисни тип, линеарно движење, тубуларна, клипот пролет се врати, DC електромагнетниот electronmagnet...

DEN 261.60

1PCS/МНОГУ YT1263B ПВЦ Hosepipe ID 6 мм*OD 8 мм ПВЦ Цевка за Водовод Црева 5Meter Флексибилни Цевки Бесплатен Превозот

внатрешен дијаметар : 6 mmнадворешниот дијаметар : 8 mm5 Метри Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 346.00 364.32

20Pcs B30R СОП нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 951.00 1011.84

SDA16*50-Б Бесплатен превозот 16mm Понесе 50mm Удар Надворешни тема Компактен Воздух Цилиндри Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилиндри

​АКО НЕ ПОСТОЈАТ ПОСЕБНИ БАРАЊА, СТАНДАРДНАТА КОСА КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР АКО ВИ ТРЕБА ДРУГИ БИЗНИС КУРИР, ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ПРОДАВНИЦА...

DEN 866.00 952.32

XRN-1250 DC24V се Повлече Тип 10мм 50N Отворена Рамка Електромагнетниот Electromagnet

Спецификации : Име на Производ со Отворен Рамка Електромагнетниот Electromagnet Модел XRN1250 Оценет Напон DC24 V Акција Форма се Повлече Тип на мозочен Удар & Сила 10мм, 50 N Големината на Телото 52 х 41 x 37mm / 2" x 1.6" x 1.5"(L*W*H) Клипот Големина 56 x 12mm / 2.2" x 0.47"(L*Макс.Г) Кабел Должина 27cm / 10.6" Материјал Метал, Електронски Делови Тежина 378g Пакет Содржина 1 x DC Електромагнетниот ElectromagnetОпис : Повлечете тип, отворете рамка, линеарно движење, клипот пролет се врати, отворени серпентина форма, DC electronmagnet...

DEN 1006.08

20Pcs L9935 M797 нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 1384.00 1472.16

20Pcs СТР 16F630-I/СЛ M SOP14 нови

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

DEN 1038.00 1104.00