• Ново
WB007 Чоколадо кутии со ласерски сече лента хартија птица свадба бонбони кутија

WB007 Чоколадо кутии со ласерски сече лента хартија птица свадба бонбони кутија

DEN 655.20

Износот
Во форма достапна за нарачката


WB007 Чоколадо кутии со ласерски сече лента хартија птица свадба бонбони кутија
Совршен за свадба, булчински туш, чај партија, бранч, ручек, крштевки, роденден, празник, годишнина и елегантен угостителство настан како партија корист. итн.!
Лесен за цел, со повеќето конкурентна цена и одлична услуга!
Лесно да се соберат!
Направете вашиот подароци се издвојува со овие воодушевувачки кутии!
Спецификација :
Точка име
Свадба кутија/подарок кутија/сувенири кутија
големина
5*5*8.5 cm
материјал
250g бисер хартија,боја на хартија,металик хартија,kraft хартија,230g dermatoglyph хартија(повеќе сите видови на хартија можат да бидат понудени според вашите барања)
Technic
ласерско сечење
пакување
25 компјутери/opp вреќа, пакување сите opp кеси во стандард извезуваат krabičkách.
ОЕМ
Да се обезбеди. Оригинален дизајн. Големини, бои и материјали можат да се менуваат, како на вашите барања.
Логото
Бесплатни дизајн, Корисниците логоа се достапни.
MOQ
50pcs/item
Боја
Бела, златна, сребрена, жолта, црвена, розева, виолетова, езерото сина, светло сина, портокалова, беж, сива, зелена, кафена,темно црвена,итн.
Палета на производи
Имаме сите видови на ласерски сече хартија кутија, cupcake wrappers, Божиќ украси, и така натаму.
време на испорака
Брза испорака, тоа ќе биде направено како точно цел количество.
Различни бои за референца :
пакет : 50pcs во една opp вреќа

Особините

Повод:
Крштевка & Крштевањето,Роденден,Забава,Свадба & Ангажман,Свадба
Број На Модел На:
WB007
is_customized:
Yes
боја:
се однесува на нашиот боја картичка
Материјал:
250g бисер хартија и боја на хартија,металик хартија,kraft хартија,и др.
Technic :
ласерски сече
Употреба:
партија, свадба, подарок, прослава, промоција
категорија:
Свадба Материјали
Употреба:
Бонбони Пакување
Производот:
свадба бонбони кутија
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Брза Испорака Фабрика Директно Продажба 50pcs/многу Свадба Корист Кутија-мојот Мал Човек Бонбони Пакување Кутија

"Мојот Мал Човек" Кенди ЧантиШто друго, но копчето надолу кошули за бебе момче кое е симпатична како..па, знаеш! Единственото нешто бебе туш гости ќе најдете послатка од Кејт Aspen е "Малиот Човек" кенди чанти и лекување во внатрешноста е дека бебето! Карактеристики и факти : Класичен копчето надолу кошуластил бонбони чанти, и двете со бели јаки, во светло синобелого проверува со три сина копчиња и зелена grosgrainлента bowtie, и други вар зеленобело проверки со синобелошарени grosgrain лента вратоврскаНаправен од тешки, печатени cardstockБонбони торба мерки 5" h x 3" w x 1 1 / 2" dПерсоналните налепница на располагање на дополнителни cosЛесно assembl

DEN 720.00

100pcs/многу-10.5*7cm Мали Хартија плик Шарени љубов срцето затворач коверти свадба покана плик gilt плик

100pcs / многу10.5*7cm Мали Хартија плик Шарени љубов срцето затворач коверти свадба покана плик gilt пликMaterail : Paper Size : 10.5*7cm / 4.1"82.7"Дизајн : 13 стил за изберат(како слика) ве Молиме контактирајте со нас wihch стил дали сакате, ние ќе го испрати микс стил.* W e испратите кутија за да ви се рамни, треба да се свитка кутии себе.Било каков проблем,ве молиме слободно да контактирате со нас пред да остави негативни коментари.ние ќе ви помогнат да се реши тоа,ви благодариме!!

DEN 1037.00 1091.52

бонбони кутија, торба чоколадо хартија подарок кутија сјајна торта со пеперутка за Роденден, Свадба Партија Декорација занает DIY корист бебе туш Пот

Совршен за секоја свадба, годишнина, роденден или другата страна.Тоа е креативниот и убаво.Име : бонбони кутијаМатеријал : хартијаГолемина : appox 13*6.5*6cmТежина : appox 9gramsБоја : ве Молиме изберете дизајн според бројот на сликаПакет : Opp вреќавклучувајќи ги и 1 компјутер * бонбони кутија

DEN 2.00 2.40

10pcs/многу 10*14cm висок квалитет мека велур drawstring торбичка фабрика трговија на големо бонбони пакување Накит торба торбичка

Име на производ10pcs / многу 10*14 см висок квалитет мека велур drawstring торбичка фабрика трговија на големо пакување Накит торба торбичкаНие може да го прилагодите вашето лого на торба .И ве молиме контактирајте со нас за да се добие цената и детали за прилагодено лого кеси .Тежина8 g / парчеMoq10 парчиња / многуЗабелешкаСите кеси се рака за шиење, можеби ќе треба 0.5 cm разлика, ако ум pls не место цел, многу ви благодарам!Нашата предностДиректни производителот, добредојде на ОЕМ и ODM.Избор на бојаАко треба да го одредите боја, pls да ни кажете со trademanager или епошта, ако не контактирате со нас, бојата ќе од страна на случаен избор.Бесплатен превозот од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

DEN 232.80

50pcs 16 x 21cm КРИСТАЛНО ЈАСНО ПЛАСТИКА, ПАКУВАЊЕ КЕСИ 6.3 x 8.27 FOLD-НАД РАЗМАВТА ПЕЧАТ CELLOPHANE ВИОЛОНЧЕЛО ТОРБА ПОДАРОК ПОШТА

5.45 / комбо 4.76 / комбо 5.50 / комбо 5.45 / комбо 5.45 / комбо 14.26 / комбоДобредојдовте на нашиот магазинПАТИВО ТЕКОТ РАЗМАВТА ПЕЧАТ ПОДАРОК ТОРБА КРИСТАЛНО ЈАСНА RESEALABLE ПОЛИ (OPP) / ВИОЛОНЧЕЛО / CELLOPHANE КЕСИ ПЛАСТИЧНА АМБАЛАЖА ПОШТА1...

DEN 166.08

бесплатно користење на логото топла продаде ласерски сече во различни бои индивидуализира ОЕМ достапни декоративни свадба слатка кутија

бесплатно користење на логото топла продаде ласерски сече во различни бои индивидуализира ОЕМ достапни декоративни свадба слатка кутијаСовршен за свадба, булчински туш, чај партија, бранч, ручек, крштевки, роденден, празник, годишнина и елегантен угостителство настан како партија корист...

DEN 655.20

50pcs/многу Симпатична, Ретро Дрво Жито Црна Срцето Свадба Бонбони Кутија DIY Шупливи Љубов Среќен Партија Подарок Кутија Роденден Колачиња Кутија 5*5*5cm

50pcs / многу Симпатична, Ретро Дрво Жито Црна Срцето Свадба Бонбони Кутија DIY Шупливи Љубов Среќен Партија Подарок Кутија Роденден Колачиња Кутија 5*5*5cmГолемина5cm*5cm* 5cmПакет50pcs flate бонбони хартија кутија+јаже(Треба да се направи бонбони хартија во кутија од себе,тоа е смешно)Answer : ___________________________ Note : Бојата може да биде темно или светло поради PC екран,ве молиме да се разбере.Ве молиме имајте во предвид големината.

DEN 754.08

Бесплатен Превозот 500pcs/многу Organza Кеси 7x9cm Божиќ Свадба Подарок Перница Накит Кеси Подарок пакување Пошта,се меша случајни бои

Бесплатен Превозот,500pcs / многу Organza Кеси 7x9cm,Божиќ & Свадба Подарок Кеси,Jewlery Кеси Подарок пакување Пошта,се меша случајни боиможете да изберете боја ви се допаѓа,Популарната пакување опција за партијата на услуги.Чиста organza кеси е едноставен, но елегантен.Одлично за презентирање на подароци кои се премногу убаво за да се скрие.Едноставно повлечете го сатен drawstring да се обезбеди содржина.Овие се одлични за свадба фаворизира, ставајќи мал домашен сапуни за давање на подарок, фиока кесички, накит, арома монистра, итн.ве молиме проверете ја нашата продавница, постојат многу бои и големината на располагање, повеќе нарачки јас може да ви даде некои попуст, ви благодариме

DEN 1056.00

10pcs Зелено Мини Метални Кофи За Свадба, Роденден Сувенири Свадба Фаворизира И Подароци Настан &Партија Материјали

10 Pcs / Многу Симпатична Длабоко Сива Мини Метални Кофи За Свадба, Роденден Сувенири Подарок Настан &Партија Материјали Спецификација на Производот Материјал : tinplateГорниот дијаметар*Дното дијаметар : прибл.5.5 cm*4cmВисина : околу.5cm / 2.0"Боја : Длабоко СиваКоличина : 10pcs Производ ФотографииПакетот Вклучува 10x Мини Слатки Чоколадни Бонбони Кофа Пратката во Светот free Shipping...

DEN 384.00 591.36

Бесплатен Превозот 500pcs/многу Organza Кеси 9x12cm Божиќ Свадба Подарок Перница Накит Кеси Подарок пакување Пошта,се меша случајни бои

Бесплатен Превозот,500pcs / многу Organza Кеси 9x12cm,Божиќ & Свадба Подарок Кеси,Jewlery Кеси Подарок пакување Пошта,се меша случајни боиможете да изберете боја ви се допаѓа,Популарната пакување опција за партијата на услуги.Чиста organza кеси е едноставен, но елегантен.Одлично за презентирање на подароци кои се премногу убаво за да се скрие.Едноставно повлечете го сатен drawstring да се обезбеди содржина.Овие се одлични за свадба фаворизира, ставајќи мал домашен сапуни за давање на подарок, фиока кесички, накит, арома монистра, итн.ве молиме проверете ја нашата продавница, постојат многу бои и големината на располагање, повеќе нарачки јас може да ви даде некои попуст, ви благодариме

DEN 1425.60

100pcs/многу, 3szie јасно пластични кеси samll cookie пакување кеси cupcake обвивка Lollipop пакување торба

Материјал : BOPPГолемина : 6x10cm8x12cm9x15cmПакет се вклучени : 100pcs / многуВе молиме имајте во предвид : Оваа торба не само лепило, Ние само го продаде торби, не вклучувајќи декорација производи во слики.

DEN 94.00 110.40

100Pcs чипка Лак Печати слатки Подароци Кеси Божиќ Колачиња Пакување самолепливи Пластични Кеси за Бисквити Бонбони Торта Пакет

100 Pcs чипка Лак Печати слатки Подароци Кеси Божиќ Колачиња Пакување самолепливи Пластични Кеси за Бисквити Бонбони Торта ПакетМатеријал : OPPДимензии : Должина 8СМ *ширина 10 CM + 3 CM (самолепливи дел од должина)Боја : како на сликата.Нето Тежина : Околу 80gКоличина : стан.100pcs / многу.Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет.Тоа обезбедува прекрасен изглед за вашиот производ.Тоа е совршен подарок за вашиот домашен подароци.Една страна е во форма за печатење; на другата страна е јасно.Овие Само лепило кеси се совршени за задржување на слатки, колачи, мали колачи и бонбони, итн.Напомена : 1...

DEN 259.00 287.52

Извоз 18x15x8cm 20pcs Темно Зелена Kraft Хартија Подарок перница Креативни Божиќ Подарок Торба Крпа Козметика Хартиени Кеси

Висок Квалитет на Извоз 18x15x8cm 20pcs Kraft Хартија Подарок перница Креативни Божиќ Подарок Торба Крпа Козметика Хартиени КесиКоличина : 20pcsБоја : Темно ЗеленаГолемина : 18x15x8cmСе користи за : можете да го користите за подарок , Крпа ,Храна, Текстил,или други работи.Ве молиме проверете ја големината јасно на производот , јас не би сакал да видам лош повратни информации за големината,ви благодарам за вашата соработка!ако имате било какви прашања , ве молиме контактирајте со нас .Пакување ДеталиСекоја цел е испраќаат користејќи Меур плик или multil ayer картон ...

DEN 734.00 864.00