• Ново
400# 4 инчен (100mm) гранит дијамант сува полирање влошки алатки за мермер и гранит дијамант рака полирање влошки

400 4 инчен (100mm) гранит дијамант сува полирање влошки алатки за мермер и гранит дијамант рака полирање влошки

DEN 1656.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


дијамант сува полирање влошки Опис на Производот
Вовед
Нашите дијамант сува полирање подлоги се користат за сува или влажна полирање гранит и мермер contoured и straight edge.
Детали Слики
Производи информации
Надворешниот Дијаметар(mm)
100mm
големина на : (инчи)
4"
Ронки :
400#
Дебелина(мм) :
2.0 mm
Вртежи во минута :
4500
Квалитет :
Класа
Подлога Материјал
Смола+Дијамант
полирање подлога(мокра или сува)
сува и влажна
ТОЧКА БР.
DC-AWHPP02
Примена :
Гранит ,Бетон,Мермер,камен
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
10pcs/set
G. W
На 0,4 kg/set
Н W
0.28/set
Производи карактеристики
Гранит сува полирање влошки
1, Сува и влажна полирање;
2, Еластична и мазна полирање;
3, Брзо полирање без scrach;
Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.

Особините

Бренд Име:
casaverde
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
DC-WTPP02
Подлога Материјал:
Смола+Дијамант
Надворешниот Дијаметар:
100mm
Големина:
4
is_customized:
Yes
Боја:
Бела
Пакет:
хартија кутија
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Ронки:
400#
Дебелина:
2.0 mm
Дијаметар:
100mm
Примена:
дијамант сува полирање влошки
Обликот:
Хексагонални

Купувачите избираат и

Бесплатен превозот 5(125mm) со 2,5 mm флексибилни дијамант сува гранит полирање padsfor Terrazzo Конкретни Инженерните Камен

*Облик : Quadrangle*Големина : 5" (125mm)*Ронки : 50#,100#,200#,400#,800#,1500#,3000# (7pcs / set)*Дебелина : 2,5 mm*Квалитет : Премија*Примена : Дијамант Сува Полирање Влошки за Polihsing Terrazzo / Бетон / Инженерните Камен / Порцелански / Кварц*Максимална Брзина : 4500 RPM*Пазарот : САД,Европ,Австралија,Нов Зеланд итн.Вовед : Сува влошки со висок дијамант концентрација и погусто дијамантски слој, се создаде подобар квалитет на резултатите и подолг живот во споредба со типична сува влошки на пазарот...

DEN 2376.00

Z-ЛАВ Сува Флексибилни Полирање Подлога 7pcs/Set 3 Инчи Дијамант Пескарење Диск За Мермер Гранит 80mm Премиум Сува Полирање Камен

ZЛАВ Сува Флексибилни Полирање Подлога 7pcs / Set 3 Инчи Дијамант Пескарење Диск За Мермер Гранит 80mm Премиум Сува Полирање КаменЖито : #50,#100,#200,#400,#800,#1500,#3000,(Грубата да Казна, 1 парче секој ронки големина ) Тип : ZL123d3 Пакет : 7 PCS / многу Тежина : 80g (7 парчиња) Работен Дебелина : 1.7 ммПодебели отколку повеќето сува влошки од ист тип Материјал : дијамант и смола Димензии : Дијаметар 3" / 80 ммDespriction : Сува смола обврзници дијамант полирање влошки се дизајнирани за полирање на гранит, мермер, конструиран камен...

DEN 967.00 1194.24

3pcs/set DC-RHPP01 дијамант смола рака полирање влошки за мермер

Дијамант смола рака полирање влошки за мермерПроизводи информацииНадворешниот Дијаметар(mm)55ммголемина на : (инчи)105mm*55ммРонки : 800# ,1500# ,3500#Дебелина(мм) : 0.6 mmВртежи во минута : Квалитет : КласаАрборполирање подлога(мокра или сува)сува и влажнаТОЧКА БР.DCRHPP01Примена : МермерМагистерски Пакет / Тежина (килограми)3pcs / setG...

DEN 1151.52

3 Инчен 80mm Керамички Смола Обврзници Дијамант Мелење Диск Камен Кат Полирање Влошки за Мермер Гранит Конкретни

Име На Производ3 Инчен 80mm Керамички Смола Обврзници Дијамант Мелење Диск Камен Кат Полирање Влошки за Мермер Гранит КонкретниСе применува за брусење и полирање мермер гранит конкретни површинатаgirt на 30 50 100Карактеристики1)Трајни метал / смола соединение2)Ефективно во процесот на брусење и полирање конкретни кат3) Различни granularities и големини како што се бара4)Конкурентна цена и супериорен квалитет5) Убава пакет и брза испорака6) Одлична услуга

DEN 623.52

JANPSHION 4PC 4 100mm бран сунѓерот Бруто Полирање Чистење Влошки автомобил Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 133.92

DIATOOL 7PKS 5 125MM Жито 200 Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Сува Полирање Влошки Пескарење Диск За Мермер Гранит

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#200 )Количина : 7pcsСпецификација : Дијаметар 125mm / 5inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција1...

DEN 1824.00 2073.12

DIATOOL 4pcs 80mm 50 дијамант кат пескарење диск Цвет тип 3 Смола обврзници дијамант кат обнови полирање влошки

Предмет : Смола обврзници дијамант кат полирање влошки, за Мермер Гранит Terrazzo бетон, кат обнови влошкиКоличина : 4pcs (#50)Спецификација : Дијаметар 80mm / 3", Дијамант Чакал #50Вкупната дебелина 12mm, работен дебелина 10ммЦвет типПримена : Специјален дизајн за Мермер Гранит Terrazzo конкретни полирањеФункција : 1...

DEN 1364.00 1550.40

DIATOOL Кол 100MM/4 Гума Назад Подлога Дијамант Полирање Влошки Носителот M14 Тема Backer sandpaper држачот За Пескарење Диск

Предмет : Дијаметар 100mm / 4inches Гума назад подлога за дијамантски полирање влошки, sandpaper носителотМ14 Тема backerСе препорачува брзина е 2500 RPM , Максимален капацитет е 5000 RPMQuatity : 1pcСпецификација : Дијаметар : 100mm / 4inch Врска : М14 нишкаФункција : Гума телото мека и силна, Купер конец, силни телото обезбеди подолг работен век и може да носи тешки работи и малку флексибилниПримена : Backer за дијамантски полирање влошки, пескарење диск, и некои други лепенка, поддржан мелење дисковиДруги availabe димензии : Дијаметар 3" / 4" / 5", Гума базирани / Алуминиумска основа,М14 Тема, Ве Молиме , 5 / 811 Тема, Ве Молиме1...

DEN 353.00 431.04

JANPSHION 4PC 100mm Бруто Полирање Чистење Подлога 4 рамна сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 133.92

DIATOOL 7pcs Дијаметар 3inch 200 Дијаманти Сува Полирање Влошки Мелење Дискови 80mm Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Пескарење Дискови

предмет : 3" Дијамант Сува полирање влошки(#200) Количеството : 7pcs Спецификација : Дијаметар 80mm / 3", дебелина од 1,5 mm, дијамант чакал #200 Примена : За гранит & мермер полирање Функција : Флексибилен, погоден за различни облик полирање Сува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадување на Многу конкурентни во цената, Имајте на ум : Вие не може да се добие 6pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 + 2 парчиња #100 +2 парчиња #200..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

DEN 554.00 676.32

7pc 3Висок Бруто Полирање Бафер Подлога Set & Вежба Адаптер М14 За Автомобил полски НОВИ H02

100% сосема нов и висок квалитет Со Поддршка Подлога и Вежба адаптер За автомобил полирање и чистење Врвен квалитет вежба адаптер за поврзување на електрична вежба Материјал : Сунѓерот Пена и Волнени Боја : како на сликата прикажани со Дијаметар : Прибл...

DEN 174.00 204.48

JANPSHION 75mm автомобил полирање подлога 3 инчен полски шанса влошки Волна Полирач Хаубата На Автомобил боја Грижа Бесплатен Превозот

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Материјал : Вештачка волна, брусен назадПакет incleded : 1pcs 3inch 75mm Автомобил полирање и шанса волна подлога

DEN 53.76

JANPSHION 4PC 125mm Бруто Полирање Чистење Рампа 5 рамна сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 210.72

Чакал 2 DC-FW3PP02 D100mm флексибилни влажни полирање дијамант влажни чекор 3 полирање влошки за гранит

дијамант чекор 3 полирање влошки Опис на ПроизводотВоведНашите дијамант чекор 3 полирање подлоги се користат за сува или влажна полирање гранит и мермер contoured и straight edge...

DEN 3518.40

JANPSHION 4pc 125mm автомобил полирање рампа 5 инчен полски шанса влошки Волна Полирач Хаубата На Автомобил боја Нега

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Материјал : Вештачка волна, брусен назадПакет incleded : 4pcs 5inch 125mm Автомобил полирање и шанса волна подлога

DEN 172.32

JANPSHION 180mm 7 Бруто Полирање Чистење Подлога бран сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 129.12

5pcs/многу 3inch/80mm Гранит,мермер,Конкретни Керамички Влажни Дијамант полирање влошки

Поврзани ПроизводиМодел : FLSFW1Пакет : 5 парчиња / многуДијаметар : 3 инчи / 80mmДебелина : 3 ммДупка : 16 mmМатеријал : дијамант и смолаИзберете Жито : #30,#50,#100,#150,#200,#300,#500,#600,#800,#1000,#1500,#2000,#3000Машина Компатибилен : Активни планетарен мелење машини,Пасивни планетарниот мелница, Полирање машина, Агол мелница, кат scrubber.Примена : Овој вид на полирање влошки се специјално дизајнирани за полирање на бетон,гранит,мермер,варовник и сите видови на камења.Карактеристики : 1.За бетон,гранит,мермер,варовник2.Висок glossiness3.Долг животен век4.Брзо полирањеПС : Кога ќе го купите пред ве молиме изберете ронки.Поради поврзаноста е MOQ 5 парчиња / многу.FL7 SFW1 имаат 14 житоКога ќе го купите ве молиме оставете порака за нас...

DEN 432.00 479.52

DIATOOL 7pcs/set 4inch Сува Дијамант Полирање Влошки Кол 100MM Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Пескарење Диск За Мермер Гранит Керамички

Содржина : 1 сет Дијамант Флексибилни Сува полирање влошкиКоличина : 7pcs (#50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000 1pc секоја)Спецификација : Дијаметар 100mm / 4inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција : 1...

DEN 744.00 907.68

DIATOOL 3pcs/pk 80mm Дијамант Кат Пескарење Диск Чакал 800 Кол Смола Обврзници Дијамант Кат Полирање Влошки Мермер Гранит Terrazo

Предмет : Смола обврзници дијамант кат полирање влошки, кат обнови влошкиКоличина : 3pcs (#800)Спецификација : Дијаметар 80mm / 3"Вкупната дебелина 13mm, работен дебелина 10ммТип SA622Примена : Специјален дизајн за Мермер Гранит Terrazzo конкретни полирањеФункција : 1...

DEN 1231.00 1399.20