• Ново
Бесплатен превозот 5(125mm) со 2,5 mm флексибилни дијамант сува гранит полирање padsfor Terrazzo Конкретни Инженерните Камен

Бесплатен превозот 5(125mm) со 2,5 mm флексибилни дијамант сува гранит полирање padsfor Terrazzo Конкретни Инженерните Камен

DEN 2376.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


*Облик : Quadrangle
*Големина : 5" (125mm)
*Ронки : 50#,100#,200#,400#,800#,1500#,3000# (7pcs/set)
*Дебелина : 2,5 mm
*Квалитет : Премија
*Примена : Дијамант Сува Полирање Влошки за Polihsing Terrazzo/Бетон/Инженерните Камен/Порцелански/Кварц
*Максимална Брзина : 4500 RPM
*Пазарот : САД,Европ,Австралија,Нов Зеланд итн.
Вовед : Сува влошки со висок дијамант концентрација и погусто дијамантски слој, се создаде подобар квалитет на резултатите и подолг живот во споредба со типична сува влошки на пазарот. DRA сува влошки се совршени за сите природни камења, особено за мермер конкретни и terrazzo. Тие, исто така, може да се користи со малку вода за да добиете подобар сјај
.
Овој Дијамант Полирање Подлога / Shuimo парче со следниве машини и опрема за користење :
Забелешка : Ако сте заинтересирани во сите производи, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате .Благодарам многу! Ве молиме да ни испратите порака , или e-Mail, ако ние не сме на on-line . ние ќе ви одговори да што ПОБРЗО. Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов. Доколку купите повеќе објекти од нас, ние може да ги поддржат во комбинација на превозот и испорака полнење попуст. За Превозот : Ако производи не Надминува 2 KG, можете да изберете да превозот од Кина Пост Воздух Mail повеќе поевтини поштарина, но ве молиме да се чека таа трпеливо. можеби превозот време ќе биде малку подолг. Ако во текот 2 KG ,ве молиме изберете express, како EMS , DHL, UPS-от, Fedex ,итн. според вистинските поштенски Пресметка Ако треба оваа точка итно, ве молиме изберете друга експрес, на пример ( ЕМС DHL ПРОЗОРЦИ, Fedex , итн.). Време на испорака : а, ПРОЗОРЦИ/DHL/ФЕДЕКС/ТНТ превозот време се земе од 3-7 работни дена, EMS зема 7-15 работни дена;b, HK/Кина Воздухопловната брод во Азија, Западот Евра, Северна Америка се земе 7-15 работни денови, и бродот на Јужна Америка, средниот Исток, Источна Евра, Африка земе 15-30 работни дена Продавачот заложби : Нашата цел е да се гарантира целосна сатисфакција. Имаме проверени внимателно пред превозот секој објект .И се надеваме дека ќе бидете задоволни. Сите продажни се конечни. Ве молиме да ни даде на својата цел и ја вашата адреса за испорака од страна на e-mail прецизно. ве молиме проверете парцела внимателно пред да потпише за тоа. Ако вие?повторно не се задоволни со точка од која било причина , ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена по приемот на објектот; Повратни информации : 1. Вашето задоволство е наша крајна цел;
2. Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек и 5 ѕвезди НСД рејтинг " "; Ние ќе го прават истото за вас.
3. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации, ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Плаќање Политика : Ние прифаќаме Alipay ,Western Union и Т/Т и Зачувам. Ве молиме имајте во предвид :
Како друга земја има различни лоцира царинска политика .

Особините

Бренд Име:
casaverde
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
DC-AWSPP03
Подлога Материјал:
Смола+Дијамант
Надворешниот Дијаметар:
125mm
Големина:
5 inch
is_customized:
Yes
боја:
Бела
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)

Купувачите избираат и

Чакал 2 DC-FW3PP02 D100mm флексибилни влажни полирање дијамант влажни чекор 3 полирање влошки за гранит

дијамант чекор 3 полирање влошки Опис на ПроизводотВоведНашите дијамант чекор 3 полирање подлоги се користат за сува или влажна полирање гранит и мермер contoured и straight edge...

DEN 3518.40

3pcs/set DC-RHPP01 дијамант смола рака полирање влошки за мермер

Дијамант смола рака полирање влошки за мермерПроизводи информацииНадворешниот Дијаметар(mm)55ммголемина на : (инчи)105mm*55ммРонки : 800# ,1500# ,3500#Дебелина(мм) : 0.6 mmВртежи во минута : Квалитет : КласаАрборполирање подлога(мокра или сува)сува и влажнаТОЧКА БР.DCRHPP01Примена : МермерМагистерски Пакет / Тежина (килограми)3pcs / setG...

DEN 1151.52

DIATOOL 4pcs 80mm 50 дијамант кат пескарење диск Цвет тип 3 Смола обврзници дијамант кат обнови полирање влошки

Предмет : Смола обврзници дијамант кат полирање влошки, за Мермер Гранит Terrazzo бетон, кат обнови влошкиКоличина : 4pcs (#50)Спецификација : Дијаметар 80mm / 3", Дијамант Чакал #50Вкупната дебелина 12mm, работен дебелина 10ммЦвет типПримена : Специјален дизајн за Мермер Гранит Terrazzo конкретни полирањеФункција : 1...

DEN 1364.00 1550.40

3 Инчен 80mm Керамички Смола Обврзници Дијамант Мелење Диск Камен Кат Полирање Влошки за Мермер Гранит Конкретни

Име На Производ3 Инчен 80mm Керамички Смола Обврзници Дијамант Мелење Диск Камен Кат Полирање Влошки за Мермер Гранит КонкретниСе применува за брусење и полирање мермер гранит конкретни површинатаgirt на 30 50 100Карактеристики1)Трајни метал / смола соединение2)Ефективно во процесот на брусење и полирање конкретни кат3) Различни granularities и големини како што се бара4)Конкурентна цена и супериорен квалитет5) Убава пакет и брза испорака6) Одлична услуга

DEN 623.52

DIATOOL 3pcs/pk 80mm Дијамант Кат Пескарење Диск Чакал 800 Кол Смола Обврзници Дијамант Кат Полирање Влошки Мермер Гранит Terrazo

Предмет : Смола обврзници дијамант кат полирање влошки, кат обнови влошкиКоличина : 3pcs (#800)Спецификација : Дијаметар 80mm / 3"Вкупната дебелина 13mm, работен дебелина 10ммТип SA622Примена : Специјален дизајн за Мермер Гранит Terrazzo конкретни полирањеФункција : 1...

DEN 1231.00 1399.20

DIATOOL 7pcs Дијаметар 3inch 200 Дијаманти Сува Полирање Влошки Мелење Дискови 80mm Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Пескарење Дискови

предмет : 3" Дијамант Сува полирање влошки(#200) Количеството : 7pcs Спецификација : Дијаметар 80mm / 3", дебелина од 1,5 mm, дијамант чакал #200 Примена : За гранит & мермер полирање Функција : Флексибилен, погоден за различни облик полирање Сува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадување на Многу конкурентни во цената, Имајте на ум : Вие не може да се добие 6pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 + 2 парчиња #100 +2 парчиња #200..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

DEN 554.00 676.32

Z-ЛАВ Сува Флексибилни Полирање Подлога 7pcs/Set 3 Инчи Дијамант Пескарење Диск За Мермер Гранит 80mm Премиум Сува Полирање Камен

ZЛАВ Сува Флексибилни Полирање Подлога 7pcs / Set 3 Инчи Дијамант Пескарење Диск За Мермер Гранит 80mm Премиум Сува Полирање КаменЖито : #50,#100,#200,#400,#800,#1500,#3000,(Грубата да Казна, 1 парче секој ронки големина ) Тип : ZL123d3 Пакет : 7 PCS / многу Тежина : 80g (7 парчиња) Работен Дебелина : 1.7 ммПодебели отколку повеќето сува влошки од ист тип Материјал : дијамант и смола Димензии : Дијаметар 3" / 80 ммDespriction : Сува смола обврзници дијамант полирање влошки се дизајнирани за полирање на гранит, мермер, конструиран камен...

DEN 967.00 1194.24

DIATOOL Кол 100MM/4 Гума Назад Подлога Дијамант Полирање Влошки Носителот M14 Тема Backer sandpaper држачот За Пескарење Диск

Предмет : Дијаметар 100mm / 4inches Гума назад подлога за дијамантски полирање влошки, sandpaper носителотМ14 Тема backerСе препорачува брзина е 2500 RPM , Максимален капацитет е 5000 RPMQuatity : 1pcСпецификација : Дијаметар : 100mm / 4inch Врска : М14 нишкаФункција : Гума телото мека и силна, Купер конец, силни телото обезбеди подолг работен век и може да носи тешки работи и малку флексибилниПримена : Backer за дијамантски полирање влошки, пескарење диск, и некои други лепенка, поддржан мелење дисковиДруги availabe димензии : Дијаметар 3" / 4" / 5", Гума базирани / Алуминиумска основа,М14 Тема, Ве Молиме , 5 / 811 Тема, Ве Молиме1...

DEN 353.00 431.04

JANPSHION 4PC 125mm Бруто Полирање Чистење Рампа 5 рамна сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 210.72

DIATOOL 7PKS 5 125MM Жито 200 Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Сува Полирање Влошки Пескарење Диск За Мермер Гранит

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#200 )Количина : 7pcsСпецификација : Дијаметар 125mm / 5inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција1...

DEN 1824.00 2073.12

JANPSHION 4pc 125mm автомобил полирање рампа 5 инчен полски шанса влошки Волна Полирач Хаубата На Автомобил боја Нега

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Материјал : Вештачка волна, брусен назадПакет incleded : 4pcs 5inch 125mm Автомобил полирање и шанса волна подлога

DEN 172.32

DIATOOL 7pcs/set 4inch Сува Дијамант Полирање Влошки Кол 100MM Смола Обврзници Дијамант Флексибилни Пескарење Диск За Мермер Гранит Керамички

Содржина : 1 сет Дијамант Флексибилни Сува полирање влошкиКоличина : 7pcs (#50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000 1pc секоја)Спецификација : Дијаметар 100mm / 4inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција : 1...

DEN 744.00 907.68

5pcs/многу 3inch/80mm Гранит,мермер,Конкретни Керамички Влажни Дијамант полирање влошки

Поврзани ПроизводиМодел : FLSFW1Пакет : 5 парчиња / многуДијаметар : 3 инчи / 80mmДебелина : 3 ммДупка : 16 mmМатеријал : дијамант и смолаИзберете Жито : #30,#50,#100,#150,#200,#300,#500,#600,#800,#1000,#1500,#2000,#3000Машина Компатибилен : Активни планетарен мелење машини,Пасивни планетарниот мелница, Полирање машина, Агол мелница, кат scrubber.Примена : Овој вид на полирање влошки се специјално дизајнирани за полирање на бетон,гранит,мермер,варовник и сите видови на камења.Карактеристики : 1.За бетон,гранит,мермер,варовник2.Висок glossiness3.Долг животен век4.Брзо полирањеПС : Кога ќе го купите пред ве молиме изберете ронки.Поради поврзаноста е MOQ 5 парчиња / многу.FL7 SFW1 имаат 14 житоКога ќе го купите ве молиме оставете порака за нас...

DEN 432.00 479.52

7pc 3Висок Бруто Полирање Бафер Подлога Set & Вежба Адаптер М14 За Автомобил полски НОВИ H02

100% сосема нов и висок квалитет Со Поддршка Подлога и Вежба адаптер За автомобил полирање и чистење Врвен квалитет вежба адаптер за поврзување на електрична вежба Материјал : Сунѓерот Пена и Волнени Боја : како на сликата прикажани со Дијаметар : Прибл...

DEN 174.00 204.48

JANPSHION 180mm 7 Бруто Полирање Чистење Подлога бран сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 129.12

JANPSHION 75mm автомобил полирање подлога 3 инчен полски шанса влошки Волна Полирач Хаубата На Автомобил боја Грижа Бесплатен Превозот

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Материјал : Вештачка волна, брусен назадПакет incleded : 1pcs 3inch 75mm Автомобил полирање и шанса волна подлога

DEN 53.76

JANPSHION 4PC 4 100mm бран сунѓерот Бруто Полирање Чистење Влошки автомобил Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 133.92

JANPSHION 4PC 100mm Бруто Полирање Чистење Подлога 4 рамна сунѓерот Автомобил Полирач Бафер влошки Чиста шанса Авто боја одржување грижа

За капка превозот Добредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако Сме ги примиле исплата од вас За да се прогласи вредност Често ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $ 10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас...

DEN 133.92