• Ново
Свила Постелнина Поставите 4pcs Mulberry Свила Печатење на Ткаенина Близнак Целосна Кралицата Кралот Кал.Кралот ls2127

Свила Постелнина Поставите 4pcs Mulberry Свила Печатење на Ткаенина Близнак Целосна Кралицата Кралот Кал.Кралот ls2127

DEN 15840.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Топла Продажба : метар метар метар
Пердув :
Име : 100% свила beding поставите 4pcs, #ls2127
Материјал : 100% mulberry свила ,
Тежина : 16.5 mm
Ширина : 114cm/45inch
Вклучувајќи : 1pc свила прекривки, како слики ,
1pc рамен лист, полна боја, како слики,
2pc оксфорд перници, двете страни свила, флорални боја, како слики,
Големина Информации : 1inch=2.54 см, дозволете±2cm
Стил :
1. На свила постелнина собата е направен од 100% mulberry свила ширина 114cm/45inch.
2. На прекривки покрие со скриен патент.
Постојат цвест во прекривки капак. ( Жица во задната страна е рамна и мазна,немојте да се грижите за вашиот сон .)
(Според различни големина,жица може да биде во средината,тоа е, исто така, може да биде во двете страни.)
3. Постојат цвест во станот на состојба. ( Жица е рамна и мазна,немојте да се грижите за вашиот сон .)
(Според различни големина,жица може да биде во средината,тоа е, исто така, може да биде во двете страни.)
4. Отворањето на pillowcase е плик форма. Посебна цел : Ние може да произведе свила постелнина според вашето барање големина. Ние, исто така, имаат и други бои, од свила постелнина поставени во нашата продавница, ако сакате други бои,ве молиме контактирајте со нас.
Трговија на големо : ве Молиме контактирајте со нас за промет на големо цена
Акции : Ние, исто така, ги продаваат во Кина,па ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате во случај тоа е надвор од акциите,ви благодарам.
Свила За Нега На Настава
· Рачно перење, или машина за миење ладно во деликатна циклус, одделно од други предмети.
· Висат сува, или ладен воздух машина сува.
· Ве молиме не го изложувајте свила под силно сонце.

Особините

Големина:
Full, King, Queen, Twin, Size B, Size A, Size C, Size D, Cal.King
Апликација Големина:
1.2 m (4 метри),1.0 m (3.3 стапки),2.0 m (6.6 стапки),1.35 m (4.5 метри),2.2 m (7 стапки),2.5 m (8 стапки),1.8 метри (6 стапки),2.8 m (9 стапки),1.5 m (5 метри)
Пополнување:
Свила
одделение:
квалитет
Тип:
Лист, Pillowcase & Прекривки Покрие Поставува
тема count:
≥600TC
Број На Модел На:
ls2127
is_customized:
Yes
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Свила
Ткаенина Count:
80
Стил:
Обична
Количина:
4 парчиња
Ткаенина Густина:
200 * 200
Техника:
Ткаени
Употреба:
Дома
Шаблон Тип:
Флорални

Купувачите избираат и

5PCS бебе момче креветчето постелнина поставите cuna jogo cama де сет постелнина cot листови cuna креветчето браник,(4bumper+лист)

Пакет Содржи : 5pcs : браници(4pcs,опкружуваат креветчето)+лист.Големина на : браници : 105*60см,110*60см,110*65cm,105*65cm,120*60см,120*65cm,120*70cm (ве молиме, напишете големина сакате во забелешка)Боја : Превозот : EMS и eЕМС : во Северна Америка,Европа,Азија и Австралија,превозот само да се земе за7~10days,во други земји,тоа ќе биде потребно за 12daysХонгконг Пост Воздух Mail : превозот се земе околу 15~30days., Може да се постигне сите земји во светот.Се враќа : ·Сите нашите предмети се проверуваат и се спакувани во добра состојба пред испраќање.·Ние сме 100% Задоволство Гаранција на сите наши клиенти...

DEN 1997.00 2102.40

3D Животински Печати Утешителот Постелнина Поставите Близнак Целосна Кралицата Супер Cal Цар Големина Кревет Покрие Bedclothes Мечка Слон Зебра Giraffa Тигар

•Предмет : 3 D Животински Печати Утешителот Постелнина Поставите Близнак Целосна Кралицата Супер Cal Цар Големина Кревет Покрие Bedclothes Мечка Слон Зебра Giraffa Тигар•Големина : Еднокреветни / Двокреветни, со Двокреветни / Full / Кралицата, Кралот, Супер кралот / Cal Кралот•Поставува : Постелнина Сетови 45pcs•Парчиња : Прекривки покрие поставите 4pc или Утешителот поставите 5pc•Материјал : Полиестер / памук, 500 тема count•Technoloty : Висока дефиниција Реактивен печатење, 3 D Испечатени, Висок Квалитет•Полнење : Полиестер(само за утешителот поставува 5pc)•Тип : Animal Постелнина, 3d Тигри Печатени сет постелнина, детски кревети, девојка спална соба оркестарот, момчиња дома декор, Возрасни кревет листови, 3d bedspread1...

DEN 3654.00 4511.52

Пинк Прекривки Покрие ПОСТАВИТЕ 60-тите години Сатен Египетски Памук, постелнина Поставите 4PC Солидна Боја Кралот/Кралицата Големина на Рамен Кревет Лист Pillowcase од CH

Постелнината поставени од страна на CHAUSUB брендНие само го продаде најдобар квалитет на производи и најголемата брзина испратени до вас.Повеќе Купони Купи сега!!!Answer : ___________________________ NOTE : 1, За ДАНОЧНИТЕ : Купувачите ќе бидат одговорни за било каква локалните должност или данок.Ве молиме кажете ни колку да се прогласи цена по цел...

DEN 5129.00 6179.04

Нов Стил Топла Продажба! На високо-одделение луксузни Кул Единствена 3D Божиќ 4Pcs Постелнина Поставува Полна/Близнак/Кралицата/Кралот Големина Прекривки Покрие 20

2016 Нов Стил Топла Продажба!! На високоодделение луксузни Кул Единствена 3 D Постелнина Поставува Еден Кревет Супер Цар Големина Прекривки МаскаОпис(производ големина и количина)Близнаци Големина ( погоден за 1.3~1.5 м ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 150*200cm1 парче Лист : 180*230cm2 парчиња Pillowcases : 50*70cmПолна Големина ( погоден за 1.5~1.8 м во ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 200*225cm1 парче Лист : 230*245cm2 парчиња Pillowcases : 50*70cmКралицата Големина ( погоден за 1.8~2m ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 240*225cm1 парче Лист : 250*250cm2 парчиња Pillowcases : 50*70cmКралот Големина ( погоден за 2.2~2.4 m ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 260*225cm1 парче Лист : 280*245cm2 парчиња Pillowcases : 50*70cm1 cm = 0.3937008 инчиЉубезно Потсетник1.Ако купите две парчиња или повеќе во мојата продавница може да уживате во некој попуст.2.Ова е прекривки ги покрие во собата, не вклучувајќи било пополнување или перница fillin.3.За да примите објект брзо и безбедно, руски Клиенти, ве молиме љубезно ве молиме да го КОРИСТИТЕ ВАШИОТ ПОЛНО ИМЕ на место со цел, ви благодарам.4.Кралот и Кралицата големина вклучувајќи 1 парче прекривки маска, 1 парче bedsheet, 2 парчиња pillowcases.5.Ако ви требаат повеќе перница или перница, ве молиме контактирајте со нас .ви благодариме.6.Со разликата во мерниот метод, ве молиме овозможи 13cm во големина отстапување.7.Таму би можело да биде малку разлика во бојата...

DEN 3840.00

ПРОМОЦИЈА HOMETEXTILE ПОСТЕЛНИНА ПОСТАВИТЕ ПРЕКРИВКИ ПОКРИЕ 3/4PCS ПРЕКРИВКИ СЕТ

Опис На ПроизводотМатеријал : 300 Тема Смета ПОЛИЕСТЕРСет Вклучува : Близнаци Големина : 2 парчиња постелнина сет вклучуваат : 1 парче ватенка маска+ 1 парче перница случај.Двоен / Кралицата / Кралот : 3 парчиња постелнина сет вклучуваат : 1 парче ватенка маска+ 2 парче навлаки.(Оваа група не вклучува утешителот)Близнаци големина : прекривки покрива 150*200cm*1чаршаф 160*230cm*1перница шарлатан 48*74*1Полна големина : прекривки покрие 180*200cm*1чаршаф 200*230cm*1перница шамс 48*74cm*2Кралицата големина : прекривки покрие 200*230cm*1чаршаф 230*230cm*1перница шамс 48*74cm*2Кралот големина : прекривки покрие 220*240cm*1чаршаф 230*250cm*1перница шамс 48*74cm*2Имајте на ум, Вистински боја може да варира во зависност од бојата на вашиот екран поради монитор во боја ограничувањаМиење : машина перат Без хемиско чистење Користете благ сапун хлор Кул железо ако е потребно.Првото перење обично може да бледнее бојата на собата во прифатлив начин...

DEN 892.00 4056.96

Нордискиот стил Постелнина Поставите Прекривки Покрие поставите близнак Целосна queen size кревет сет на печатени лист постелнина bedclothes Pillowcase

Карактеристики : 100% Сосема Нов и висок квалитет Увезени Трајни лесни ткаенини за врвен комфор во Домот боја и печатење на образец дизајн, добар избор за давање на вашата спална соба и свеж изглед Карактеристики кавга слободен скриен патент затворање, лесно да ја добиете вашата утешителот во и надвор од оваа покрие Сет вклучува еден (1) прекривки маска, една / ДВЕ (1 / 2) појавување на перница шарлатан,Еден Рамен лист Забелешка : Утешителот се продава одделно, не во овој сет ПогодностПрекривки Поклопецот е дизајниран како отстранлив капак ( карактеристики скриено копче или патент затворање ) за вашиот утешителот( понекогаш се нарекува Прекривки ), аналогно на перница случај и перница.Можете да го користите вашиот утешителот без горниот кревет лист ( рамен лист), како прекривки поклопецот лесно може да се отстрани и да се мие толку често како на дното на состојба, тогаш не треба да се чисти вашиот утешителот( или прекривки), кој може да се доживее и тешко да се исчисти.УдобностПрекривки Поклопецот доаѓаат во различни мешавини на материјали и ткае, тоа не е важно ако сакате памук, полиестер или микрофибер, вие сте веројатно да се најде прекривки ги покрие во ткаенина која ќе се чувствувате одлично за вас.Прекривки Покрива од UNIKEA не се направени само од широк спектар на различни материјали, тие се направени од сите видови на стил.UNIKEA најпопуларните прекривки карактеристики добро дизајниран печатење на обрасци, вие сте сигурни да се најде прекривки маска за да се вклопи во вашиот стил и вкус.Пакетот Вклучува1x Прекривки капак (Утешителот се продава одделно, не во сетови) 1 X Рамен лист 2x Перница шамс (САМО 1 парче за Твинголемина опција)Имајте на ум, Вистински боја може да варира во зависност од бојата на вашиот екран поради монитор во боја ограничувања.Големина ИнформацииБлизнакголемина1pcs Прекривки ги покрие : 150cm 205cm (59 81 инчи) 1pcs чаршаф : 160cm 230cm (63 91 инчи) 1pc Pillowcase : 45см 75см (18 30 инчи) Полна големина 1pcs Прекривки ги покрие : 180cm 205cm (70 81 инчи) 1pcs чаршаф : 200cm 230cm (79 91 инчи) 2 парчиња Pillowcase : 45см 75см (18 30 инчи)П ueen големина1pcs Прекривки ги покрие : 200cm 230cm (79 91 инчи)1pcs чаршаф : 230cm 230cm (91 91 инчи)2 парчиња Pillowcase : 45см 75см (18 30 инчи) Кралот големина 1pcs Прекривки ги покрие : 220cm 240cm (87 95 инчи) 1pcs чаршаф : 230cm 250cm (91 98 инчи) 2 парчиња Pillowcase : 45см 75см (18 30 инчи)За Нега На НаставаМашина за миење со ладна вода; не го кајгана; Собори сува, ниска топлина; Железо, Медиум; не дрЉубезно Потсетникбез пломби во прекривки покрие / pillowcase, не перници, тоа 's не утешителот или ќебе.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 16 17 18 19 20

DEN 1133.00 2097.60

Midune Изми Памук Прекривки покрие сет зимски утешителот покрие bedsheet Pillowcase 4pc постелнина поставува кралицата цар големина bedcloths

dianxiaobao_1dianxiaobao_2.4pcs Вклучуваат : 1pc* Прекривки маска + 1pc Лист + 2pc pillowcaseкралот големина : кревет(1.5 метар / 5feet)или(1.8 метри / 6feet )или(2meter)Кралицата големина на : 1pcs прекривки ги покрие : 200cm * 230cm (79*91inch)1pcs рамни листови : 240cm *250cm (94*98inch)2 парчиња pillowcase : 48cm *74cm (19*29inch)Кралот големина на : 1pcs прекривки ги покрие : 220cm * 240cm (87*94inch)1pcs рамни листови : 240cm *270cm (94*106inch)2 парчиња pillowcase : 48cm *74cm (19*29inch)Важно Потсетување!!!1.Овој производ е 4 ПАРЧИЊА постелнина сетови, тоа е не содржи ватенка!е прекривки покрие , не ватенка! без пополнување2.Прирачник за мерење,35cm грешка е nomal.Ви благодариме!3.Ако не можете да изберете ,по плаќањето,оставајќи порака да ни каже производот број,или ние ќе ги испрати по случаен избор.Ви благодариме!4.Имаме wholesaleprice за масовно купување, pls се чувствуваат слободни да ме известите доколку ви треба.5.Ве молиме да обрнете attation големина : друга земја различни стандард, ве молиме проверете ја големината на настава кога ќе го купите6.Различни цената врз основа на различен квалитет.Сите дизајни во avalible, ве молиме прочитајте го опис на производот внимателно и избор на присвојувањето за вашиот кревет,кога ти се молам на цел.Ако не сте Задоволни со производот, ве молиме кликнете на следниот линк1↓2↓3↓4↓5↓6↓7↓8↓9↓магацинАко не сте Задоволни со производот, ве молиме кликнете на следниот линкdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 3819.00 7344.00

Моден Лице Телото Боја Печатени Утешителот Постелнина Поставува Близнак Целосна Кралицата Супер Cal Цар Големина Кревет Листови Прекривки Ги Опфаќа Возрасни Дома

•Предмет : Мода Лице Телото Боја Печатени Утешителот Постелнина Поставува Близнак Целосна Кралицата Супер Cal Цар Големина Кревет Листови Прекривки Ги Опфаќа Возрасни Дома•Големина : Еднокреветни / Двокреветни, со Двокреветни / Full / Кралицата, Кралот, Супер кралот / Cal Кралот•Поставува : Постелнина Сетови 45pcs•Парчиња : Прекривки покрие поставите 4pc или Утешителот поставите 5pc•Материјал : Полиестер / памук, 500 тема count•Technoloty : Висока дефиниција Реактивен печатење, 3 D Испечатени, Висок Квалитет•Полнење : Полиестер(само за утешителот поставува 5pc)•Тип : Индискиот Черепот Постелнина, 3d Испечатени сет постелнина, детски кревети, девојка спална соба оркестарот, момчиња дома декор, Возрасни кревет листови, 3d Печатење Кревет во кеса1...

DEN 3654.00 4511.52

Новороденче ла photogra Претставувајќи Поврзана Обвива Mohair Ткаенина Позадина Новороденче Фотографија Реквизити Бебе Ќебе Памук Мека Фото Заврши Платно

Newbarn Претставувајќи Поврзана Обвива Mohair Новороденче Фотографија Реквизити Бебе Доенче Ќебе Унисекс Памук Мека Фото Заврши Крпа Додатоци ГОЛЕМИНА : 170x100 cm

DEN 1200.00 2352.00

5PCS Памук Креветчето Постелнина Бебе Постелнина Поставите Памук Бебе Деца Постелнина Постави Нов дизајн за девојчиња момчиња кревет,(4bumper+лист)

Пакет Содржи : 5pcs : браници(4pcs,опкружуваат креветчето)+лист.Големина на : браници : 105*60см,110*60см,110*65cm,105*65cm,120*60см,120*65cm,120*70cm (ве молиме, напишете големина сакате во забелешка)Боја : Превозот : EMS и eЕМС : во Северна Америка,Европа,Азија и Австралија,превозот само да се земе за7~10days,во други земји,тоа ќе биде потребно за 12daysХонгконг Пост Воздух Mail : превозот се земе околу 15~30days., Може да се постигне сите земји во светот.Се враќа : ·Сите нашите предмети се проверуваат и се спакувани во добра состојба пред испраќање.·Ние сме 100% Задоволство Гаранција на сите наши клиенти...

DEN 1997.00 2102.40

Лаи Јин Сонцето Вклучуваат Прекривки покрие навлаки 2/3Parts По Поставите чаршаф Сет со Многу Најновите дизајн Шеќер Черепот 3d Сет Постелнина

Важно потсетување!!!1.Овој производ е 2 / 3 PCS постелнина сетови, тоа е не содржи ватенка! не bedsheetТоа е прекривки покрие , не ватенка! Без УтешителотЕдна Големина : Големина (2 парчиња)1pc прекривки ги покрие : 55.11*82.67" (140*210cm)1pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Близнаци Големина (2 парчиња)1pc прекривки ги покрие : 59*78.74" (150*200cm)1pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Полна Големина (3 еез)1pc прекривки ги покрие : 79*88.56" (180*210cm)2pc pillowcase : 19*29" (48*74cm)Кралицата Големина (3 еез)1pc прекривки ги покрие : 79*90" (200*230cm)2pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Бразил / Франција Кралот1pc прекривки ги покрие : 86.61*94.48" (220*240cm)2pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Кралот Големина (3 еез)1pc прекривки ги покрие : 89.76*89.76" (228*228cm)2pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Супер Кралот (3 еез)1pc прекривки ги покрие : 102.36*90.55" (260*230cm)2pc pillowcase : 19*29" (50*70cm)Љубезно Потсетник1.Прирачник за мерење на 26cm грешка е дозволиво2.ако сакате друга големина, ве молиме контактирајте со нас3.брза испорака, бесплатен превозот не значи дека вие не треба да плаќаат екстра Обичај4.друга земја големина е различна, ве молиме да се провери пред да се купат5.поради долги транспорт проблем, производот не е така рамен како слика, но не влијае на користењето6.едноставно Пакување7.маска без поставување Утешителот, само опфаќа8.Не се впие wa

DEN 1176.00 2306.40

FreeShipping BigDeal 3pcs Прекривки Покрие Поставите Микрофибер луксузни Печатени Сина Вклучуваат Ватенка Покрие навлаки Близнак Кралицата Кралот

Големина на : КралицатаПрекривки ги Покрие : 88×92 инчен(224×235cm)Перница Случај : 20×26 инчи(51×66cm) КралотПрекривки ги Покрие : 104 x 92 инчен (265 x 235cm) Перница Случај : 20 x 36 инчи(51×92cm)Answer : ___________________________ Note : Овие проекти не се вклучат сите утешителот / ватенкаГолемина може да се прилагодиПрирачник за мерење, 35cm грешка е нормално.Во врска со U...

DEN 1680.00

SILKPLACEПамук Висок Квалитет на Постелнина Поставува Сатен Луксузни чаршаф Нов Моден Дизајнер Жакард Утешителот Прекривки Покрие Поставите sp103

МЕСТО 100% Памук Висок Квалитет на Постелнина Поставува Сатен Луксузни чаршаф Нов Моден Дизајнер Жакард Утешителот Прекривки Покрие S

DEN 2995.00 4992.00

Златна Памук Сатен Кревет постави Европската Луксузни Mandala Постелнина поставува Кралицата Цар големина Бохемија Прекривки покрие чаршаф/шири сет

Материјал : Egyptain памук и сатен жакард ткаенина / везовиКралицата Големина 4 Pcs ( погоден за 1.4~1.8 м во ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 200*230cm(78.7*90.6 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)Кралот Големина 4 Pcs ( погоден за 1.8~2.0 m ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 220*240cm(86.6*94.5 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)Кралицата Големина 6 Pcs ( погоден за 1.4~1.8 м во ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 200*230cm(78.7*90.6 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)2 парчиња Плоштадот pillowcases : 60*60см(23.6*23.6 инчи)Кралот Големина 6 Pcs ( погоден за 1.8~2.0 m ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 220*240cm(86.6*94.5 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)2 парчиња Плоштадот pillowcases : 60*60см(23.6*23.6 инчи)Кралицата Големина 10 Pcs ( погоден за 1.4~1.8 м во ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 200*230cm(78.7*90.6 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)1 парче Кревет се Шири : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Плоштадот pillowcases : 60*60см(23.6*23.6 инчи)2 парчиња Плик pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)1 парче декоративни перница со coreКралот Големина 10 Pcs ( погоден за 1.8~2.0 m ширина кревет)1 парче Прекривки ги Покрие : 220*240cm(86.6*94.5 инчи)1 парче чаршаф : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)1 парче Кревет се Шири : 250*270cm(98.4*106inches)2 парчиња Плоштадот pillowcases : 60*60см(23.6*23.6 инчи)2 парчиња Плик pillowcases : 48*74cm(18.9*29.1 инчи)1 парче декоративни перница со core 1 cm = 0.3937008 инчиЉубезно потсетник Ние ќе напишат мала вредност во фактурата за да ви помогне да се ослободи од данок...

DEN 7659.00 11967.84

Свила Постелнина Поставите 4pcs Флорални Свила Mulberry Charmuse свила Печатење Мека Свила Pillowcase Рамен Лист Прекривки Покрие ls2125

Топла Продажба : метар метар метарПердув : Име : 100% свила beding поставите 4pcs, #ls2125Материјал : 100% mulberry свила ,Тежина : 16.5 mmШирина : 114cm / 45inchВклучувајќи : 1pc свила прекривки, како слики ,1pc рамен лист, полна боја, како слики,2pc оксфорд перници, двете страни свила, флорални боја, како слики,Големина Информации : 1 инч=2.54 см, дозволете±2cmСтил : 1...

DEN 15840.00